Eliptiskais trenažieris – daudz vairāk nekā tikai laika kavēklis

1a.lv-eliptiskie trenažieri-2

 

Foto: 1a.lv

Cik bieži Tev ir gadījies iegādāties kaut ko ar domu “Nu tik būs!”, bet beigās šī lieta tiek pamesta novārtā un krāj putekļus?

Tas parasti atgadās tādēļ, ka:

* trūkst laika, lai ar ieceri nodarbotos;
* ir nepietiekamas zināšanas, kā pareizi darboties ar iegādāto priekšmetu;
* gluži vienkārši cilvēcisks slinkums.

Ar entuziasmu un pacilātu noskaņojumu iegādāts un drīz vien novārtā pamests eliptiskais trenažieris mūsdienās nav retums tieši minēto iemeslu dēļ. Viedveikala 1a.lv speciālisti nāk talkā, lai radītu skaidrību, kādēļ eliptiskie trenažieri ir lieliski sabiedrotie veselīga dzīvesveida piekritējiem. Iepazīsties ar informāciju raksta turpinājumā!

Kā darbojas eliptiskie trenažieri?

1a.lv-eliptiskie trenažieri-1

Foto: 1a.lv

Eliptiskais trenažieris darbojas līdzīgi velosipēdam – ar kājām tiek veikta eliptiska kustība, bet, atšķirībā no braukšanas ar velosipēdu, eliptiskais trenažieris nodarbina vairāk nekā tikai kāju un sēžas muskulatūru. Eliptiskie trenažieri ir pieejami ar divu veidu pretestību:

* magnētisko;
* mehānisko (jostas pretestība).

Visiem eliptiskajiem trenažieriem ir pedāļi un rokturi, gandrīz pilnīgi visiem ir arī dažādi displeji, iespēja regulēt treniņa intensitāti, mainot pretestību u.c. opcijas. Papildus šīm detaļām dažiem trenažieriem ir arī sēdekļi, bet to izmantošana nenodrošina pilnvērtīgu treniņu, aiztaupot darbu dažām muskuļu grupām.

Iegādājoties trenažieri, noteikti ņem vērā ražotāja noteikto maksimālo svaru, lai aiztaupītu pāragru trenažiera nolietošanos, apgāšanos treniņa laikā vai kādas citas nevēlamas un neparedzētas problēmas!

Kādu labumu Tev dos eliptiskais trenažieris?

1a.lv-eliptiskie trenažieri-2

Foto: 1a.lv

Turpinot runāt par muskuļu grupām, vērts pieminēt, ka eliptiskie trenažieri nodrošina salīdzinoši plašu ķermeņa treniņu, nodarbinot:

* četrgalvu muskuļus (augšstilbi);
* sēžas muskulatūru;
* paceles cīpslas;
* krūškurvja muskulatūru;
* vēdera muskuļus;
* muguras muskuļus;
* tricepsus un bicepsus.

Papildus šiem muskuļiem un cīpslām tiek trenēta arī sirds, jo eliptiskie trenažieri ir izmantojami arī kardio treniņiem, taču, atšķirībā no skriešanas, eliptiskā kustība nodrošina locītavas un mugurkaulu saudzējošu soļa speršanu. Kustība uz eliptiskā trenažiera ir līdzīga staigāšanai pa gaisu – ķermenis nesaņem soļa triecienu. Ja Tavās interesēs ir zaudēt svaru, noskaties šo video, kas sola 4,5 kg zudumu nedēļas laikā!

Skeptiķiem varam pačukstēt, ka galvenais elements, kas veicina svara zaudēšanu, ir kardio slodze, un, ņemot vērā video redzamo slodzes apjomu – ja atdosi sevi visu šim treniņam, pavisam noteikti redzēsi teicamus rezultātus! Tomēr, pirms ķerties pie treniņiem, ir svarīgi zināt, kā to pareizi darīt, lai neradītu savam ķermenim vairāk ļaunuma nekā labuma.

Pareizs treniņš = rezultātu garants

1a.lv-eliptiskie trenažieri-3

Foto: 1a.lv

Eliptiskais trenažieris ir lielisks sabiedrotais veselības stāvokļa uzlabošanai un uzturēšanai, taču gadījumā, ja tas tiek izmantots nepareizi, pastāv risks iegūt pretēju rezultātu. Lūk, daži noteikumi pareiziem un rezultatīviem treniņiem:

* vienmēr turi taisnu muguru, stingru un mazliet ievilktu vēderu, treniņa laikā negrozies uz sāniem, ja vien tas nav kāds īpašs vingrojums;
* izmantojot kustīgos rokturus, veic izteiktu vilkšanas-stumšanas kustību, jo tikai tā var trenēt roku muskulatūru;
* veicot atmugurisku kustību, pavisam nedaudz iesēdies ceļos un, sperot soli, papēdi it kā iespied pedālī.

Varam pačukstēt, ka, ja vēlies, lai eliptiskais trenažieris vairāk nodarbinātu vēdera muskulatūru, pamēģini mīties bez rokturu izmantošanas – lai noturētu līdzsvaru, būs nepieciešams vairāk sasprindzināt vēderpresi, kas radīs izteiktākus rezultātus.

Mēs esam par veseliem cilvēkiem!

Ja uzskati, ka eliptiskie trenažieri ir lieliski piemēroti Tavām vēlmēm un vajadzībām, apskati mūsu piedāvājumu – Tu noteikti atradīsi sev piemērotāko! Padalies ar šo rakstu, lai arī Tavi draugi uzzina, cik daudzpusīgs ir eliptiskais trenažieris un kā to pareizi izmantot!

 

11.10.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru