Izstāde Māja 2018 – iepazīsties ar dažiem mazās sadzīves tehnikas trikiem!

1a.lv-mst-pavlova

Foto: Pixabay.com

Kuram gan nepatīk uzzināt vērtīgus un noderīgus knifiņus, kas var atvieglot ikdienu, uzlabot Tavu sniegumu un sarūpēt daudz priecīgu mirkļu!

Tādus ir iespējams atrast itin visos dzīves notikumos:

* auto riepu nomaiņā;
* logu tīrīšanā;
* darba intervijā;
* bērnu audzināšanā;
* iekrājumu veidošanā un vēl, un vēl.

Arī mazā sadzīves tehnika slēpj savus knifiņus un trikus – kā to uzturēt ilgi kalpojošu, kā no tās iegūt maksimālo rezultātu un kā pagatavot garšīgāko un veselīgāko ēdienu. Daļu no tiem Tev būs iespēja uzzināt, ja apmeklēsi ikgadējo pasākumu Izstāde Māja 2018, tomēr varam garantēt, ka šajā rakstā pieminētos padomus viņi Tev neatklās, tāpēc lasi tālāk viedveikala 1a.lv speciālistu sagatavoto rakstu par noderīgiem knifiņiem saistībā ar virtuves mazo sadzīves tehniku, un ievies tos savā ikdienā!

Tējkannas brīnumainās pārvērtības

1a.lv – tejkanna

Foto: Shutterstock.com

Cik gan bieži nav bijis tā, ka nopērc nupat jaunu tējkannu, pāris dienas vāri savu ierasto rīta tēju vai ūdeni citām vajadzībām un – bams! – tējkanna ir aizkaļķojusies tā, ka cauri sietiņam vairs netek ūdens. “Aizaugušu” tējkannu izmantot ir neekonomiski, jo tā patērēs vairāk elektrības, turklāt aizsērējušā sietiņa dēļ ūdens nav ielejams krūzē. Ko darīt?

Rīkojies šādi:

* izņem sietiņu un ieliec tējkannā;
* uzpildi tējkannu ar ūdeni tā, lai tas apņemtu sildelementu un būtu apmēram 1 cm virs tā;
* ieber citronskābi (jo vairāk citronskābes, jo spēcīgāks “līdzeklis” kaļķakmens noņemšanai);
* uzvāri ūdeni (vari atstāt tējkannas vāciņu vaļā, lai ūdens var nedaudz pavārīties, tādējādi paātrinot reakciju).

Kad tas izdarīts, ļauj ūdenim nedaudz pastāvēt, saskalo to un uzvāri vēlreiz, atkal ļauj tam pastāvēt, izlej ārā, rūpīgi izskalo tējkannu, ieliec sietiņu vietā un voila! – tējkanna kā jauna!

Izcilas kafijas noteikumi

1a.l-kafija

Foto: Pixabay.com

Ja Tu jau ilgu laiku dzer kafiju, tad noteikti spēj sagaršot dažādās vietās un dažādos veidos pagatavotas kafijas atšķirības. Ļoti iespējams, ir gadījies dzert negaršīgu kafiju, ko nekad mūžā vairs negribētu atkārtot. Te būs daži padomi, lai kafija vienmēr sanāktu izcila:

* ūdenim jābūt OBLIGĀTI filtrētam, ar neitrālu pH līmeni, ar cietības pakāpi 5 (pēc vācu ūdens cietības novērtēšanas sistēmas) un 90-95 oC temperatūrā;
* kafijai jābūt nepārgrauzdētai, svaigi maltai katrai tasītei, to jāglabā tumsā, istabas temperatūrā, noslēgtā traukā nost no spēcīgiem aromātiem;
* pienam jābūt ~ 63-64 oC temperatūrā, lai Tava latte, cappucino, moka u.c. dzērieni izdodos tiešām garšīgi;
* traukam, kurā gatavosi kafiju, jābūt pašas kafijas temperatūrā, lai tā nezaudētu garšu.

Un noteikti atceries vienmēr pēc dzēriena pagatavošanas iztīrīt un sakopt kafijas automātu!

Izmanto tvaika katlu!

1a.lv-mst-tvaika katls

Foto: 1a.lv

Ļoti iespējams, ka Izstāde Māja 2018 pulcēs arī veselīga uztura fanus. Nav noslēpums, ka ēdieni, kas gatavoti ar tvaika palīdzību, ir daudz veselīgāki nekā eļļā u.c. taukvielās ceptie un daudz garšīgāki nekā ūdenī vārītie. Šim mērķim lieti noderēs veikalā, piemēram, pie mums, 1a.lv, iegādājamie tvaika katli. Izmantojot šo ierīci, paturi prātā – pirmajā stāvā liek gaļu un zivis, otrajā – cietos dārzeņus (kartupeļi, burkāni, kāļi, selerijas u.c.), trešajā – mīkstos dārzeņus (puķkāposti, brokoļi u.c.)!

Multi-tasking ar kafijas dzirnaviņām

1a.lv – kafijas-dzirnavinas

Foto: Shutterstock.com

Mēs diezgan droši varam apgalvot, ka Izstāde Māja 2018 pulcēs arī kafijas mīļus. Runājot par kafijas dzirnaviņām – kafijas pupiņu malšana nav vienīgais, ko ar tām vari iesākt! Nopērc kanēļa standziņas, ieliec kafijas dzirnaviņās un pēc brīža Tev būs svaigi malts, aromātisks kanēlis!

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pagatavo savu personīgo piparkūku garšvielu! Tev vajadzēs:

* 5 melnos piparus;
* 5 smaržīgos piparus;
* 10 krustnagliņas;
* ½ tējkaroti kardamona;
* tējkaroti koriandra;
* ½ tējkaroti anīsa;
* kanēļa standziņu.

Vispirms kafijas dzirnaviņās liec kanēļa standziņu, kad tā samalta, pievieno pārējās garšvielas un samal. Iegūto maisījumu vari izmantot gan piparkūku mīklas gatavošanā, gan kā garšvielu kafijai.

Perfekta olbaltuma noslēpums

1a.lv-mst-pavlova

Foto: Pixabay.com

Vēlies uzzināt, kā perfekti saputot olbaltumu? Ir daži vienkārši noteikumi:

* gan traukam, kurā putosi, gan pašam baltumam jābūt aukstam;
* vislabāk putošana padodas stikla traukā;
* pievieno baltumam šķipsniņu sāls;
* sāc putot ar lēnu ātrumu, pēc brīža (~ 1 min.) to nedaudz palielini, pēc mirkļa atkal un tā pamazām nokļūsti līdz maksimālajam ātrumam – ar šādu metodi putas sanāks vijīgas un perfektā konsistencē.

Protams, tam ir nepieciešams labs mikseris, ko vari atrast neskaitāmi daudzos sadzīves tehnikas veikalos, tostarp arī pie mums, viedveikalā 1a.lv

No teorijas pie prakses

Tagad, kad esi iepazinies ar dažiem no neskaitāmi daudziem mazās sadzīves tehnikas knifiņiem, ir laiks tos ieviest sadzīvē. Bet, ja vēlies uzzināt vairāk par jaunākajām inovācijām mazās un arī lielās sadzīves tehnikas lauciņā, Izstāde Māja 2018 ir tas pasākums, ko Tu noteikti nedrīksti laist garām. Un vēl – padalies ar šo rakstu sociālajos tīklos, jo Tavā draugu lokā noteikti ir kāds, kuram šī informācija noderēs!

 

11.10.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru