Matu maskas un kondicionieris bojātu matu kopšanai

Foto: Shutterstock.com

Vai arī Tev apnicis, ka mati ir sausi, trausli un nemitīgi lūzt? Lai arī kā censtos, tie vienmēr ir pinkaini un izskatās bojāti? Izlasi šo bloga rakstu un uzzini, kā pareizi kopt bojātus matus, un kādas matu maskas un kondicionieris varētu būt piemērotākais tieši Tev!

Noskaidro savu matu tipu!

Pirms sāc izmēģināt dažādus šampūnus, kondicionierus un matu maskas, noskaidro, vai Tev patiešām ir sausi mati! Kā to izdarīt? Lūk, šīs ir trīs pazīmes:

1. matu gali pēc mazgāšanas ļoti ātri izžūst;
2. mati aukstā laikā elektrizējas;
3. mati elektrizējas, velkot sintētisku apģērbu.

Taču visdrošākais veids ir jautāt frizierim. Ja Tavs matu tips patiešām ir raksturojams kā sauss, seko tālāk minētajiem norādījumiem!

Regulāra matu apgriešana

Sausi mati regulāri lūzt, tādēļ, lai arī kā Tu censtos un gaidītu, kad mati kļūs garāki, bez matu galu apgriešanas tie tādi nekļūs. Ja jūti, ka pēc mazgāšanas gali ātri vien ir izžuvuši, dodies pie friziera!

Matu mazgāšanas biežums

Jo biežāk mazgā matus, jo vairāk tie zaudē dabiskās eļļas. Tā rezultātā mati kļūst sausi un tiem nepieciešama intensīva mitrināšana – šādos brīžos lieliski palīdz matu maskas un kondicionieris.

Ūdens temperatūra

Kaut labprāt mazgājies karstā ūdenī, matiem tas nāk par sliktu, bojājot to struktūru. Labs paņēmies, kā stiprināt matus to mazgāšanas laikā, ir kontrastduša – vispirms matus skalo ar siltu ūdeni, bet pēc tam – ar aukstu. Tas veicinās matu sakņu apasiņošanu.

Atbilstoši matu kopšanas līdzekļi

Šampūns, kondicionieris un matu maska jāizvēlas atbilstoši matu struktūrai – tātad, ja Tev ir sausi mati, Tev nederēs šampūns un kondicionieris taukainiem vai čirkainiem matiem. Tāpat maldīgs ir uzskats, ka smalkiem un trausliem matiem ir nepieciešamas bagātīgas matu eļļas. Tieši pretēji – šādas eļļas smalkus matus pieplacinās.

Tādēļ, ja vēlies rūpēties par saviem matiem, iegādājies kvalitatīvus matu kopšanas līdzekļus no tādiem zīmoliem kā:

* Bed Head;
* Kallos;
* Londa Professional;
* Gosh;
* John Frieda;
* Framesi Morphosis;
* Joico;
* Philip Martin’s;
* Alterna Caviar u.c.

 

Foto: 1a.lv

Labākie matu kopšanas līdzekļu ražotāji izmanto dabīgas vielas un veic rūpīgu izpēti un testēšanu, lai piedāvātu atbilstošu produkciju, kas palīdzēs matus stiprināt un piešķirt tiem mirdzumu. Taču atceries, ka atbilstošs šampūns vai kondicionieris ir tikai daļa no tā, lai Tavi mati izskatītos veselīgi!

Maini paradumus!

Gluži tāpat kā labsajūta un ādas stāvoklis, arī matu veselība ir atkarīga no Tavas ikdienas paradumiem. Matus bojā:

* regulāra ieveidošana ar matu fēnu, taisnotāju vai lokšķērēm – centies matus žāvēt dabiski un pirms ieveidošanas lieto līdzekli pret karstumu;
* matu krāsošana – matu balināšana tos bojā it īpaši, taču, ja tomēr no matu krāsošanas izvairīties nevari, izvēlies pēc iespējas dabiskākas un saudzējošākas krāsas;
* aukstums – ziemā velc cepuri vai izmanto virsjakas kapuci;
* neveselīgs uzturs – ar nepiemērotu pārtiku Tu neuzņem pietiekami daudz vitamīnu un citu vajadzīgo uzturvielu, tādēļ matu saknes nav pietiekami spēcīgas;
* stress – stress ne tikai bojā matu struktūru, bet arī veicina to izkrišanu.

Rūpējies par sevi, un arī Tavi mati kļūs spēcīgāki un iegūs apjomu! Labākos matu kopšanas līdzekļus par patīkamu cenu meklē mūsu, viedveikala 1a.lv, virtuālajos plauktos!

03.12.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru