Padomi, kā neapjukt ziemas riepu izvēlē

Lai cik ļoti par to negribētos domāt, galu galā ziema pienāks arī pie mums. Lai pēdējā brīdī no galvas nebūtu jāplēš mati, ieteicams jau laicīgi domāt par to, kur iegādāties jaunas ziemas riepas. No kura datuma tad tās īsti jāmaina? Latvijas likumdošana nosaka, ka automašīnas obligāti jāaprīko ar ziemas riepām no 1. decembra, taču to darīt var arī ātrāk, atkarībā no laikapstākļiem. Līdz pienāks laiks, kad jāmaina ziemas riepas, noderīgi ir veikt nelielu izpēti, kas palīdzēs neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā.

Foto: Shutterstock.com

 

 

Pareizais riepu izmērs

Lieku reizi noder atkārtot, ka pareiza izmēra riepas uzlabos ne tikai braukšanas kvalitāti, bet arī saglabās kārtībā automašīnas tehnisko stāvokli. Jūsu automašīnai atbilstošo riepu izmēru varat atrast šofera durvju ailē, kur atrodas uzlīme ar nepieciešamo informāciju.

Pastāv gan arī izņēmumi, jo daudziem auto modeļiem iespējams uzmontēt riepas vairākos izmēros. Ziemā riepām vajadzētu būt šaurākām un ar augstāku profilu, kas labāk palīdzēs izbraukt stipri piesnigušus ceļus. Lai nerastos pārpratumi, kad jāliek ziemas riepas, tām visām četrām jābūt identiskām, kas attiecas arī uz izmēru.

Foto: Shutterstock.com

Ierastākie braukšanas apstākļi

Tā kā ziemas riepas jālieto no decembra līdz martam, ir vērts kārtīgi padomā, kur visbiežāk pārvietosieties ar savu automašīnu. Lai gan tādas lietas paredzēt nav tas vieglākais uzdevums, pastāv vairāki galvenie riepu tipi, kuri katrs paredzēti atšķirīgiem braukšanas apstākļiem.

  1. Riepas bez radzēm – kad jāmaina ziemas riepas, šo riepu tipu ieteicams izvēlēties šoferiem, kuri savās ikdienas darīšanās visbiežāk pārvietojas pilsētas ielās. Ziemas riepu mīkstais gumijas sastāvs un palīdzēs riepai stingri turēties uz ceļa, ja gadīsies arī apledojumi.
  2. Riepas ar radzēm – metāla kniedes nodrošinās maksimālu saķeri uz ļoti piesnigušiem un apledojušiem ceļiem, tāpēc nereti tādas izvēlas cilvēki, kuri bieži pārvietojas lauku reģionos vai ārpus pilsētu robežām. Tās īsti nebūs nepieciešamas braucot labi tīrītās pilsētas ielās, jo radzes radīs papildus troksni un ilgtermiņā palielinās degvielas patēriņu.
  3. Radžojamas riepas – šo riepu protektoros ir iestrādātas gropes, kurās iespējams ievietot radzes, ja rodas tāda nepieciešamība. Šāds variants derēs tiem, kuriem retu reizi jāizbrauc skarbākos apstākļos un tiešām nepieciešama maksimāla saķere. Šādi ievietotas radzes ar laiku sāks krist ārā, tāpēc, ja nepieciešams drošāks variants, izvēlēties vajadzētu jau rūpnīcā radžotas riepas.

Foto: Shutterstock.com

Pieļaujamais budžets

Kad jāmaina ziemas riepas, ne mazāk svarīgs ir tieši budžeta jautājums. Nenoliedzami, ka augstas kvalitātes riepas maksās atbilstošu summu, taču ir iespējams atrast arī ļoti labas riepas, kas neiztukšos visu maka saturu. Labas riepas var atrast pēc vairākiem ražotāju norādītiem efektivitātes rādījumiem – saķerei ar apledojušu vai slapju ceļu, rites pretestības un degvielas patēriņa.

Kad jāliek ziemas riepas, tad labi ir zināt, kam tās lielākoties tiks pakļautas. Ja budžets to ļauj, tad noteikti vērts ieguldīt kvalitatīvā riepu komplektā. Taču rūpīgi izpētot pieejamos variantus, iespējams ir atrast ļoti labas vidējās klases riepas par pieņemamu cenu. Kad jāmaina riepas, tad iegaumējiet, ka 1a.lv tās atrodamas plašā izvēlē.

24.09.2019
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru