Sony austiņas – piešķir ikdienai skaņu

Sony austinas

Foto: 1a.lv

Jau sen kā ir izaugusi paaudze, kurai Sony magnetafons, ko uzmest uz pleca un doties ielās, bija lielākā vērtība. 21. gadsimta jauniešiem neuzzināt, kā ir pilnā balsī dziedāt līdzi Modern Talking (un nesaprast ne vārda), un pat nenojaust, ka “jo ma hā, jo ma so” patiesībā ir “you are my heart, you are my soul”…

Pasauli ir pārņēmusi modernizācija un digitalizācija, it viss kļūst arvien mazāks un kompaktāks. Milzu līdzņemamie magnetafoni ir pārvērtušies par miniatūriem atskaņotājiem, milzu skandas, ko vēlīgākie kaimiņi vasarās izlika pa daudzstāvu mājas logu pagalma virzienā, – par kompaktām austiņām. Un, lūk, leģendārais magnetofonu ražotājs 21. gadsimta jauniešiem (arī tiem, kas vairs tik vien sirdī jauni) piedāvā plašu austiņu klāstu. Vispirms – kas tad ir uzņēmums Sony?

5 interesi rosinoši fakti par uzņēmumu Sony

1. Sony satricināja skaņas pasauli ar saviem Walkman atskaņotājiem. Tas bija kaut kas jauns un līdz šim neredzēts. Un visiem to vajadzēja.

2. Sony pirmais produkts bija… rīsu vārītājs. Tas bija komerciāli neveiksmīgs produkts, kas rīsus vai nu neizvārīja, vai piededzināja.

3. Nosaukums Sony nāk no latīņu vārda “sonus”, kas nozīmē – skaņa. Šis nosaukums tika dots pirmajiem radio tranzistoriem, bet, tā kā tie kļuva populāri un vārds bija skanīgs, tas tika dots visam uzņēmumam.

4. Atskaņotājam Walkman tika izveidota īpaša cietumiem paredzēta versija, kas no parastās atšķīrās ar savu caurspīdīgo korpusu – vairs nekādas neatļautu vielu slēpšanas aiz vāciņiem.

 Jauniešu sirdis Sony iekaroja ar savām PlayStation spēļu konsolēm.

Pirmās austiņas tika izgudrotas piecdesmitajos gados. Septiņdesmitajos gados austiņas vēl joprojām bija visai neveiklas – tās svēra apmēram kilogramu, un bija nepieciešama īpaša pacietība un spēks, lai lietotājs šādas austiņas varētu nesāt ilgāk par 20 minūtēm.

Savu popularitātes uzvaras gājienu austiņas sāka līdz ar Sony Walkman atskaņotāju parādīšanos 1997. gadā – kur portatīvs atskaņotājs, tur arī vieglas un portatīvas Sony austiņas! Līdz ar šo atskaņotāju Sony austiņas kļuva par svarīgu un iekārojamu aksesuāru, kas simbolizē labklājību un aizraujošu dzīvi, kur ik soli pavada lietotāja izvēlēts skaņu celiņš.

Mūsdienās Sony austiņas ir pieejamas dažādos veidos, tādējādi atkarībā no lietotāja gaumes un ieradumiem ikviens var izvēlēties sev piemērotāko. Tātad, kādas Sony austiņas ir pieejamas lietotājiem Latvijā?

Austiņu veidi

1. Lielās Sony austiņas ar galvas stīpu un vadu – klasiskais austiņu veids, kas pilnībā aptver ausis, turas pie galvas ar stīpu un sniedz lielisku skaņas kvalitāti. Bez kompromisiem sniedz komfortu un lielisku skaņu. Sabalansēta skaņa spektrā no 12 līdz 22 000 Hz.

Sony austiņas ir pieejamas arī saliekamā dizainā, kas ļauj padarīt citādi lielās austiņas kompaktākas, lai tās varētu ņemt līdzi it visur un, ja nepieciešams, nemanāmi paslēpt somā.

Tāpat šajā austiņu kategorijā ir iespējams izvēlēties trokšņu slāpēšanas veidu – Sony austiņas piedāvā aktīvo slāpēšanu, pasīvo slāpēšanu, kā arī bez apkārtējo trokšņu slāpēšanas (kas ir īpaši svarīgi tiem, kas daudz pārvietojas pa ielām kājām vai ar velosipēdu – tas viennozīmīgi ir drošības jautājums).

2. Lielās Sony austiņas ar galvas stīpu, bet bez vada – tiem, kam patīk dzīve bez vadiem. Ja nav vadu, nav arī iespējas tajos sapiņķerēties. Cilvēks, kurš aktīvi klausās mūziku, sava mūža laikā pavada vidēji trīs dienas, piņķerējot vadus. Šāda perspektīva var rosināt izvēlēties austiņas bez vadiem.

Austiņas SONY MDR-1000X, kas pieder pie šī veida, piedāvā nepārspējamu skaņu slāpēšanu. Tas var būt īpaši noderīgi reizēs, kad draugi aizvelk uz Keitijas Perijas koncertu, bet klausīties gribas vien smago metālu – ar šīm austiņām tas ir iespējams! Tāpat šīs Sony austiņas sniedz iespēju sarunāties ar citiem, nenoņemot austiņas – atliek vien uzlikt plaukstu uz ārējā korpusa, lai nekavējoties samazinātu mūzikas skaļumu.

3. Ausīs ieliekamās Sony austiņas – mazas, kompaktas, ērti iemetamas somā. Īsti melomāni diez vai izvēlēsies kaut ko tik mazu, taču parastajiem mirstīgajiem ar piedāvāto skaņas kvalitāti pilnībā pietiek.

Piemēram, aplūkosim tuvāk SONY XB50AP EXTRA BASS Sony austiņas. Lielisks kompromiss tiem, kam gribas funkcionalitāti miniatūrā dizainā. Šīm austiņām uz vada ir arī pults, tādējādi lietotājs var mierīgi iepakot savu atskaņošanas ierīci somas dziļumā – ar šo vadības pulti var gan pārslēgt dziesmas, gan atbildēt uz telefona zvanu (ja mūzika tiek atskaņota no viedierīces). Mazajām austiņām nav trokšņu slāpēšanas funkcijas, taču šīm būs X-Bass tehnoloģija pilnvērtīgam skanējumam.

4. Sony austiņas ar aizauss stiprinājumu – dejotājiem, sportistiem un vienkārši mazāk veikliem cilvēkiem, kuriem svarīgi visu droši nostiprināt, lai varētu nedomāt par austiņu iestumšanu atpakaļ ausīs ik pēc 3 minūtēm, jo tās slīd ārā.

Sony austiņas ir pieejamas dažādās dzīvespriecīgās krāsās ar diviem dažādiem stiprinājumu dizainiem – apaļu un pusmēness veida.

Pusmēness veida austiņas savā starpā ir savienotas ar vadu (lai tās nekad nešķirtos), taču no vadiem tas arī viss – šīs ir bezvadu austiņas, kas piedāvā īpaši plašu kustību brīvību.

5. Standarta Sony austiņas (mazās) – tiem, kam lielām austiņām dzīvē nav vietas, taču ausī bāzt neko negribas, derēs šīs gliemežnīcā iekarināmās austiņas. Jāatzīst, ka šis ir vienkāršais gals – nekāda papildu aprīkojuma uz vada, kā arī nekādas trokšņu slāpēšanas. Taču – ja bērni lūdz pēc jaunām austiņām, šis būs labs piedāvājums cenas ziņā – nebūs bēda, ja pazaudēs, saplēsīs vai nolietos.

Nevienam nav jāskaidro, kas ir austiņas un kādam nolūkam tās lieto. Tālāk izklaidei – 5 interesanti fakti par pašām austiņām.

1. Kad Sony laida klajā savus pirmos Walkman atskaņotājus, konservatīvā sabiedrības daļa uztraucās, ka nu nevarēs zināt, ko jaunieši klausās (un, protams, uzskatīja, ka jaunieši klausās kaut ko šausmīgu).

2. Dot savas austiņas citiem ir vēl kaitīgāk nekā dalīties ar savu zobu birsti. Tas īpaši attiecas uz ausīs ieliekamajām austiņām. Katram vajadzētu savas. Vai vismaz savas gumijas uzlikas.

3. Austiņas ir mainījušas pasauli – nu ikvienam indivīdam ir iespēja trokšņainajā pasaulē radīt savu skaņas oāzi, tādējādi arī introverti var biežāk iziet no mājas, nesatraucoties par to, ka nāksies komunicēt ar kādu sabiedriskajā telpā.

4. Kopš austiņas ir kļuvušas par ierastu plaša patēriņa preci, diemžēl ir palielinājies ceļu satiksmes negadījumos cietušo gājēju skaits. Lai arī ir vilinoši aizbēgt savā skaņu pasaulē, to nevajadzētu darīt uz ielas!

5. Austiņas ne tikai ļauj norobežot sevi no pārējiem, bet arī būt kopā, neradot skaņu kakofoniju – ja viens vēlas klausīties mūziku, bet otrs – savā tālrunī skatīties smieklīgus video, ar austiņām to visu var darīt, sēžot vienā dīvānā!

Nenoliedzami, austiņas ir mainījušas pasauli, un katru gadu tiek laisti klajā arvien jauni modeļi, kas piedāvā arvien labāku funkcionalitāti un skaņas kvalitāti. Atliek vien izvēlēties un izbaudīt savas dzīves skaņu celiņu.

Sony austiņas plašā klāstā atradīsi arī viedveikalā 1a.lv.

23.08.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru