Vai zini, kāds akumulators vajadzīgs tieši Tavam transportlīdzeklim?

Lai akumulators kalpotu godam, tam jābūt piemērotam tieši Tavam auto. Ja neesi par 100% drošs, kāds akumulators būs pareizā izvēle un kuriem parametriem jāpievērš īpaša nozīme, noskaidro to šajā bloga rakstā!

Auto akumulatori pēc auto markas? Ne gluži…

Daļai autobraucēju šķiet, ka akumulatori pēc auto markas ir princips, kā tos izvēlēties, proti – automašīnu zīmoliem un modeļiem ir paredzēti konkrēti akumulatori. Taču šis apgalvojums ir tikai daļēji patiess, jo ikviens akumulators ir piemērots plašam automašīnu klāstam un otrādāk – ikvienam auto der virkne dažādu akumulatoru.

 

 

Foto: Pixabay.com

Ar to, kāds akumulators Tavai mašīnai jāmeklē, reizēm vari iepazīties automašīnas rokasgrāmatā, bet, ja tajā šādas informācijas nav vai arī rokasgrāmata kur nozudusi, vēl viens variants ir ielūkoties auto ražotāja mājaslapā.

Vēl viena opcija – ja esošais akumulators Tavas kalpojis gana labi, izvēlies pēc parametriem līdzvērtīgu modeli (sīkāk ar galvenajiem parametriem iepazīsties raksta turpinājumā). Svarīgs aspekts: ja automašīnu esi iegādājies nesen un tas Latvijā nonācis no Centrāleiropas vai kāda cita siltāka reģiona, šī opcija nav tā labākā, jo pašreizējais akumulators ziemas laikā var būt ar pārāk mazu jaudu.

Foto: Shutterstock.com

Ja tomēr gribi būt par 100% pārliecināts, ka konkrētie auto akumulatori pēc auto markas der Tavam spēkratam, viens no variantiem ir doties uz akumulatoru ražotāju mājaslapām – tajās parasti atrodami īpaši filtri, kuros, ievadot datus par Tavu auto, tiks norādīti piemērotākie akumulatori pēc auto markas un modeļa.

Kas ir galvenie akumulatoru parametri?

Izvēloties akumulatoru, vērā jāņem virkne dažādu faktoru. Iepazīsties ar pašiem svarīgākajiem!

Akumulatora izmērs

Akumulatoram tiek norādīti trīs dažādi izmēri: platums, augstums un dziļums (milimetros). Akumulatora izmēram ir ļoti liela nozīme – no tā atkarīgs, vai konkrētais akumulators “ielīdīs” tam paredzētajā nišā zem motora pārsega.

Skavu novietojums jeb polaritāte

Lai akumulatoru ar automašīnā esošajiem kabeļiem varētu pieslēgt, svarīgi, lai tā skavu novietojums ir pareizajā pusē (skavas var atrasties gan akumulatora labajā, gan kreisajā pusē).

Starta strāva

Tiek norādīta ampēros (A). Jo ampēru vairāk, jo vieglāk un ātrāk automašīnu būs iedarbināt, it īpaši, kad temperatūra sāks kristies. Par to, cik liela starta strāva Tavam auto modelim nepieciešama, ieskaties automašīnas rokasgrāmatā vai ražotāja mājaslapā.

Kapacitāte jeb ietilpība

Tiek norādīta ampērstundās (Ah), proti, cik stundas akumulators spēj nodrošināt 1 ampēru strāvas. Akumulatora kapacitātei lielākajā daļā gadījumu ir otršķirīga loma, jo braukšanas laikā ģenerators akumulatoru atkārtoti uzlādē. Taču, ja automašīnā strāvu mēdz visai bieži patērēt arī tad, kad motors izslēgts, uzmanība jāpievērš arī šim parametram.

Foto: Shutterstock.com

Vai iegādāties pašu jaudīgāko akumulatoru ir labs lēmums? Nē!

Pēc iepriekš lasītā Tev varētu ienākt prātā doma – kāpēc gan nepirkt pašu jaudīgāko akumulatoru, kas momentā liks automašīnai sākt darboties un ļaus daudzas stundas klausīties radio pie izslēgta motora? Tāpēc, ka automašīnā, ļoti iespējams, nav pietiekami jaudīgs ģenerators, un, veicot kādu īsāku izbraucienu, tas nepaspēs akumulatoru uzlādēt, kas savukārt nākamajā braukšanas reizē var nozīmēt apgrūtinošu auto palaišanu. Tāpat arī šāds akumulators parasti izmaksā vairāk un ir smagāks, kas nozīmē lielāku degvielas patēriņu. Tāpēc uzticies automašīnu un akumulatoru ražotāju rekomendācijām!

Ja reiz esi šo rakstu izlasījis un noskaidrojis, kāds akumulators vajadzīgs Tavam auto, droši vien arī Tu esi jauna akumulatora meklējumos. Ieskaties mūsu viedveikalā – te atrodami vairāki desmiti akumulatoru automašīnām, kā arī motocikliem!

24.09.2019
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru