Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Tapetes un līmplēves

Idejas un ieteikumi

5 ieteikumi, lai koridora remonts mājoklī izdotos Foto: Pixabay.com   Veicot remontdarbus mājoklī, noteikti nedrīkst aizmirst par koridoru. Tā ir pirmā vieta, kuru, atverot ārdurvis, pamanīs ikviens ciemiņš, un tā radīs priekšstatu par visu mājokli kopumā. Kas jāņem vērā, veicot remontdarbus koridor...
Līmplēves logiem – viss, kas par tām jāzina Foto: fivesixthreedays, reshot.com Uzlabojumi mājās, birojā vai mašīnā var būt dārgi, ja to uzticat profesionālim. Ko darīt, ja ir ierobežots budžets šādiem darbiem? Dari pats! Viens no vienkāršākajiem uzlabojumiem, ko pats var izdarīt, ir dekoratīv...
Atdzīvināt istabu: 8 sienu dekori jaudīgam telpas dizainam Foto: Spacejoy/Unsplash   Tikai ar dažiem dizaina trikiem sterilu vai slābanu telpu ir iespējams pārvērst par neatvairāmu, omulības piesmeltu istabu. Viena no būtiskākajām interjera detaļām ir siena, kas var vai nu istabas koptēlu nomākt vai taisni pre...
Pašiem sava miera osta: dārza iekārtošana 3 soļos Foto: Robert Katziki/Unsplash    Personīgais dārzs vai pagalms ir ikvienas mājas pievienotā vērtība, kas ļauj jebkurā brīdī baudīt dabas tuvumu, vairot emocionālo labsajūtu un nostiprināt garīgo līdzsvaru. Lai padarītu dārza skaistuma baudīšanu vēl tīk...

Dekorē un padari košu savu mājokli

Katrā mājoklī (dzīvoklī, mājā, istabā) ir nepieciešams dekors, kas padara telpu krāsainu un emocijām pilnāku, līdz ar to, tapetes, līmplēves vai foto tapetes padarīs telpu krāsainu un ļaus elpai aizrauties. 

Kā dekorēt ātri un viegli? 

Lai padarītu mājokli krāsainu un emocijām bagātāku ir iespējams to paveikt ātri un viegli, iegādājoties tikai dažus palīgrīkus un veltot tam savu spēku un mazliet laika. 
Aplūkosim dažus veidus kā vari uzlabot telpu sev apkārt: 
 
Telpas sienu apstrāde
 
Vieglākais veids kā uzlabot telpas sienu dizainu – izmantojot dažādu krāsu, materiāla un faktūras tapetes. Tapetes ir iespējams atrast arī ar dažādiem rakstiem, piemēram, ziediem, līnijām, ģeometriskām formām un pat dažādiem ziedu/koku motīviem. 
 
Interjera priekšmetu papildinājums
 
Plašo dekoru sortiments noteikti var šķist neaptverams, bet lai gaumīgi iekārtotu telpu, sākotnēji vari aplūkot dažus dekorus, kas papildinās kopējo atmosfēru. 
 
Aplūko:
 
Lampas – griestu, stāvlampas, nakts lampas un pat sāls lampas
Svečturus – klasiski, ar kristāliem, zelta motīviem u. c.
 
Logu un durvju apstrāde
 
Šo virsmu apstrādei ir īpaši jāizvēlās piemērots materiāls, jo stikls tiek pakļauts gan karstai, gan aukstai gaisa temperatūrai. Līmplēves šo virsmu apstrādei arī ir atrodamas ar dažādiem – krāsainiem, klasiskiem un oriģināliem dizainiem – atrodamas būs katrai gaumei. 

Līmplēve – kam un kādēļ svarīgi izvēlēties pareizo?  

Līmplēve ir lielisks materiāls, kam ir vairākas priekšrocības to lietošanai:
1. Aizsargāta pirmatnējā virsma
2. Nodrošina jauna dizaina ārējo izskatu
3. Estētisks viuzālais telpas tēls.
 
Izmantojot kvalitatīvu un labu līmplēvi ir iespējams pasargāt telpas priekšmetus un objektus no ārējiem apstākļiem, piemēram, mitruma, karstuma un putekļiem, tādējādi veicienot priekšmetu ilgtspēju. 
 
Svarīgi izvēlēties virsmai atbilstošu līmplēvi, lai nebojātu virsmas esošo pārklājumu, gadījumā, ja vēlēsies līmplēvi noņemt. Izvēloties atbilstošo līmplēvi un tās apstrādes materiālus, varēsi to viegli noņemt vai aizvietot ar cita dizaina līmplēvi. 

Kādu veidu līmplēves atrodamas?

Līmplēvju veidi ir daudz un ar dažādiem dizainiem, bet lai saprastu, ko labāk izvēlēties, aplūkosim līmplēvju tipus:
 
Mēbelēm
 
Noteikti ir iecienītas klasiskā dizaina līmplēves, kas ir apdrukātas ar koka rakstu vai vienkrāsainas, tādējādi radot kopēju dizainu ar telpas interjeru un tās dekoratīvajiem elementiem.
 
Stiklam, logiem
 
Logiem paredzētās līmplēves visbiežāk meklē ar mērķi, lai veicinātu stikla necaurredzamību no ielas puses, kur pārvietojās gājēji vai tuvu māju kaimiņiem. Līmplēves atrodamas gan līmēšanai no iekšas, gan no ārpuses, tikai jāņem vērā, ka no āras līmplēve tiek pakļauta intensīvākai dabas ietekmei. 
 
Sienām, durvīm, virtuvei
 
Arī savas mēbeles mājoklī vari padarīt īpašas, nodrošinot tām svaigu dizainu ar līmplēvi – īpaši iecienīti dizaini ir ar marmora, koka vai klasiskas krāsas dizainiem, tādējādi sniedzot iespēju viegli iekļauties kopējā dizainā. 
 
Fototapetes, dekoratīvās 
 
Izkrāšno sava mājokla sienas ar iecienītāko bildi, iespējams no ceļojuma, mīļāko dzīvnieku, sulīgu augļu fotogrāfiju vai kādu dabas attēlu, piemēram, saulrietu, miglu vai rīta rasu. 
Fototapete noteikti padarīs tavu mājokli patiesi oriģinālu un emocijām bagātāku. 
 
Šķidrās tapetes
 
Ērts, viegli uzklājams un mūsdienīgs tapešu veids telpas atsvaidzināšanai, kuras tiek izstrādātas no ekoloģiskiem un dabai draudzīgiem materiāliem. Šķidrās tapešu priekšrocības – ir ugunsdrošas, nodrošina labāku skaņas izolāciju un pat atgrūž telpā esošos putekļus. Atrodamas dažādos dizainos un faktūrās. 

Kā izvēlēties līmplēvi? 

Būt drošam, ka viss atbilst kā nepieciešams un droši sākt mājas uzlabošanas darbus, noteikti ir jāņem vērā vairāki faktori pareizās līmplēves iegādei:
 
Garums – visbiežāk atrodamais garums ir no 5 līdz 15 metriem vienā rullī.
Platums – atrodamas gan šaurākas, gan platākas līvmplēves slejas, no 45 līdz 90 centimetriem.
 
Dizaini ir pieejami visām gaumēm:
Akmens, flīžu, koka un marmora imitācija
Augi 
Mozaīka 
Vienkrāsains un daudzkrāsains
Caurspīdīgs

Kā izvēlēties fototapeti? 

Fototapetes izvēle ir ne tikai gaumes un attēla jautājums, bet arī izmēru – lai tā precīzi derētu mājokļa sienai un saglabātu attēla kvalitāti. 
 
Lai iegādātos pareizo, noteikti ņem vērā:
Garumu – visbiežāk atrodamais fototapetes garums ir 368 centimetri, bet atrodamas arī mazākas garumā no 184 līdz 270 centimetriem
 
Bildes uzdruku:
Bērniem – iemīļotākais multeņu varonis
Daba – Amazones meži, kalni
Pilsētas attēls
Ziedi 

Līmplēves un fototapetes piestiprināšana

Lai vēlamo objektu piestiprinātu kvalitatīvi pie sienas, ievēro:
1. Lai siena ir taisna un nogludināta ar līdzenu virsmu
2. Apstrādāta ar nepieciešamo līmes materiālu
3. Ir nepieciešami palīglīdzekļi piestiprināšanai

Ražotāji Viedveikalā 1a.lv

Viedveikals 1a.lv piedāvā plašu ražotāju izvēli, izpēti:
PopulārākosSintra, Graham&Brown, Guoxin Hongda
LētākosAS Creation, Domoletti, Venilia Decor
Dārgākos – BN Walls, Victoria Stenova, Sunny Decor, Komar
 
Viedveikalā 1a.lv atradīsi savai izvēlei atbilstošās līmplēves, tapetes, fototapetes un šķidrās tapetes par lielisku cenu un pārbaudītu preces kvalitāti!  Esi SMART NET biedrs un saņem vēl pievilcīgākas atlaides un īpašos piedāvājumus! 

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties līmplēvi? 
Esi nolēmis iegādāties līmplēvi, tad ņem vērā:
 1. Garumu 
 2. Platumu 
 3. Dizainu 
 4. Piemērotību aplīmējamai virsmai
Kādi sienu apdares veidi pastāv? 
Atradīsi vairākus veidus kā padarīt sienas oriģinālākas, galvenokārt:
 • Ar fototapeti
 • Ar šķidrajām tapetēm
 • Ar tapetēm 
 • Ar līmplēvi
Vai uz koka mēbelēm var izmantot līmplēvi? 
Jā, līmplēvi vari izmantot un koka virsmas, tikai nodrošini, lai virsma ir gluda un bez liekiem asumiem, tādējādi nodrošināsi līmplēves kvalitatīvu uzklāšanos. 
 
Kādi rīki ir nepieciešami tapešu uzstādīšanai?
Lai veiksmīgi uzstādītu tapetes, būs nepieciešami vairāki rīki:
 1. Tavai gaumei atbilstošas tapetes
 2. Tapešu līme
 3. Veltnis līmes apstrādei uz tapetes
 4. Špakteļlāpstiņa tapetes nogludināšanai un izlīdzināšanai
Vai ir viegli noņemt līmplēvi? 
Līmpēli ir viegli iespējams noņemt, ja pirms tās uzstādīšanas ir ievēroti visi ražotāja nosacījumi par virsmas kvalitāti, obligāti – no putekļiem tīra virsma un uzstādīta ar paredzētajiem palīglīdzekļiem. Gadījumā, ja līmplēvi tomēr nav izdevies noņemt viegli vai kvalitatīvi – iespējams iegādāties speciālus līdzekļus, kas palīdzēs līmplēvi noņemt, neatstājot nekādas līmplēves lietošanas pazīmes.