Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Akumulatori un uzlādes ierīces

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Kuri ir labākie GPS navigatori automašīnai? Attēls: 1a.lv Lai arī nereti cilvēki izvēlas GPS ierīces automašīnās aizstāt ar viedtelefonos pieejamajām lietotnēm, klasiskās ierīces joprojām ir populāras to piedāvāto funkciju un augstās efektivitātes dēļ. Kādi ir labākie GPS navigatori automašīn...
Riepu balansēšana - cik svarīga tā ir? Foto: Pexels.com   Reizi pusgadā jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir jādomā par riepu maiņu. No 1. decembra līdz 1. martam obligātas ir ziemas riepas, kamēr pārējā laikā var iztikt arī ar vasaras. Servisā mainot riepas, tās tiek balansētas pirms uzlikšan...
Isofix stiprinājumi: kas tie ir un kā tie palīdz nostiprināt bērnu sēdeklīti? Foto: Isorepublic.com  Auto bērnu sēdeklītis ir viens no svarīgiem pirkumiem pēc tam, kad ģimenē nācis gaidītais lolojums. Tikpat svarīgi ir nodrošināt bērna drošību, braucot automašīnā. Autokrēsliņu piedāvājums ir plašs, taču no drošības viedokļa n...
Auto krāsošanas pamācība – praktiski padomi Foto: Freepik.com/freepik   Auto krāsošana servisā nebūt nav lēts pasākums, tāpēc arvien vairāk cilvēki izvēlas krāsot automašīnu mājas apstākļos. Neskatoties uz to, vai vēlies paslēpt skrāpējumu vai iegūt jaunu mašīnas izskatu, auto krāsošanas process...

Akumulatori automašīnai – kas par tiem jāzina?

Automašīnas akumulatori ir viena no pašām svarīgākajām auto rezerves daļām. Kvalitatīvs akumulators nodrošinās drošu braukšanu uz ceļa, kā arī nepametīs jūs nelaimē dažādās dzīves situācijās.
 
Vienkāršiem vārdiem – tas ir jūsu automašīnas sirds, kas nodrošina pareizu un drošu strāvas padevi transportlīdzekļa elektroaprīkojumam – navigācija, signalizācija, audio, gaismas, auto piedarbināšana u.c. Ja līdz šim ziemas aukstajos mēnešos jums ir bijusi problēma piedarbināt savu automašinu, tad būtu pēdējais laiks apsvērt jauna akumulatora iegādi.

Kādu veidu akumulatori ir pieejami 1A.lv?

Mūsu interneta veikalā apkopoti vairāki simti akumulatoru, kas noderēs visdažādākajiem auto modeļiem. Tie tiek iedalīti divās grupās:
 
Startera un slodzes auto akumulatori. Pieejami gan auto, gan moto akumulatori, akumulatori kravas auto un ne tikai. Izdevīgas akumulatoru cenas populārāko un uzticamāko zīmolu akumulatoriem ar 2 gadu garantiju.
 
Akumulatoru uzlādes ierīces. Gadījumā, ja mašīnas akumulators ir izlādējies, nepieciešams pa rokai turēt tā uzlādes ierīci. Pie mums atradīsiet visdažādāko izmēru, jaudas, funkcionalitātes un cenas akumulatoru lādētājus kā privātai lietošanai, tā profesionālam darbam servisā.

Vadošie zīmoli 1A.lv

Interneta veikals 1A.LV piedāvā plašu klāstu no tādiem pasaules vadošajiem ražotājiem kā: Bosch; Auto Starts; Energizer; Fiamm; Hankook; Miles; Tenax; Monbat; Bottari.
 
Kā atrast piemērotāko savam auto un kā zināt, vai konkrētais modelis atbilst Jūsu auto vajadzībām? Nav jābūt auto-mehāniķim vai speciālistam, taču, ir lietas, kuras būtu jāpatur prātā, apsverot jauna akumulatora iegādi. Par tām uzziniet zemāk!

Vai dārgāks vienmēr nozīmē labāks?

Mūsu interneta veikalā iespējams iegādāties akumulatorus dažādām budžeta grupām, sākot no Varta un Bosch līdz vidēja budžeta modeļiem no Fiamm. Līdzās startera akumulatoriem, atradīsiet arī to uzlādes ierīces plašā klāstā.
 
Populārākie zīmoli cenā būs nedaudz dārgāki par citiem modeļiem tādēļ, ka tie ir sevi pierādījuši patērētāju vidū kā droša un uzticama izvēle. Tāpēc, lai atrastu akumulatoru cenas ziņā sev tīkamāko preci, iesakām izmantot mūsu internetveikala preču filtrus lapas kreisajā pusē (izvēlieties zīmolu un cenu intervālu). Preču filtrs arī piedāvā atlasīt akumulatorus pēc to jaudas (5V, 6V, 12V) un citiem parametriem.

Bojājumi

Akumulatora darbības mūžu ietekmē dažādi faktori, piemēram, tā modelis un izmantošanas biežums. Vidēji cienīgs kalpošanas laiks ir no diviem līdz astoņiem gadiem. Auto speciālisti kā vienu no galvenajiem tā mūža ietekmētājiem piemin laikapstākļus. Sevišķi kastās vasaras dienas, kad auto dzinēja darbošanās rezultātā tiek radīts papildus siltums. Pazīmes, kas liecina, par bojājumiem:
 
Blāvs lukturu apgaismojums: pie vainas var būt arī izdegusi luktura spuldze, taču tā ir viena no pazīmēm, ka akumulators vairs nedarbojas un netiek nodrošināts pietiekams enerģijas daudzums lukturu apgaismojumam.
 
Šķidruma līmenis: šķidruma līmeni akumulatorā ieteicams pārbaudīt regulāri. Zems šķidruma līmenis ir kā signāls ierīces pārbaudei.
 
Tikšķoša skaņa, startējot mašīnu: ja pagriežot aizdedzes atslēgu, dzirdama tikšķoša skaņa, tas var liecināt par to, ka jauda jeb elektriskais signāls ir vājš un nepieciešams to nomainīt.
 
Deformācija: akumulatora deformāciju, piemēram, uzpūtušos karkasu, var radīt papildus karstums, kā rezultātā tiek samazināts baterijas darbības laiks.

Apkope

Auto akumulatori kalpos ilgāk, ja tiem tiks piemērota optimāla apkope. Ko tas sevī ietver?
 
Rūpējieties par automašīnas vispārējo stāvokli – veiciet regulāras apkopes, kā arī padomājiet par savu braukšanas stilu! Transportlīdzekļa sistēma ir vienota, tāpēc, ja kādai detaļai radušies defekti, nenomainot to, tiks ietekmēta akumulatora, kā arī citu detaļu darbība un to kalpošanas laiks.
 
Pareiza uzstādīšana: automašīnai darbojoties, tiek radītas papildus vibrācijas un triecieni. Šo papildus vibrāciju un triecienu rezultātā var tikt nodarīti bojājumi jūsu automašīnas akumulatoram. Tāpēc, lai tas nestaigātu un netiktu bojāts, svarīga ir tā pareiza uzstādīšana.
 
Izvairīties no īsiem braucieniem: vēl pārdesmit minūtes un piemājas veikaliņš būs slēgts. Šādās situācijās vairums no mums lec savā transportlīdzeklī un traucas uz veikalu. Taču šeit svarīgi atcerēties, ka, veicot īsus braucienus, automašīnas akumulators nespēj pilnībā uzlādēties, kā rezultātā tiek samazināts tā kalpošanas mūžs.
 
Novērsiet korozijas jeb rūsas veidošanos: detaļas, visbiežāk pieslēguma vietas, ar laiku var sākt pārklāties ar rūsu. Šādos gadījumos nedrīkst vilcināties un nepieciešams notīrīt rūsas pēdas.

Faktori, kas jāņem vērā

Svarīgi atcerēties, ka jebkurš modelis nederēs visiem spēkratiem. Lai preces iegāde būtu ērta un droša, iegādājoties akumulatoru 1A.LV internetveikalā, iesakām izmantot preču filtru un atlasīt tos pēc galvenajiem parametriem:
 
Kapacitāte. Ja meklējat, piemēram, akumulatoru dīzeļdzinēja motoram, tad Jums būs nepieciešams lielāks baterijas tilpums. Turpretī, meklējot akumulatoru benzīndzinēja motoram, ieteicams izvēlēties ar kapacitāti (Ah) virs 90.
 
Jauda. Startēšanas strāvas jauda būs aktuāla startera akumulatoriem. Jo lielāka tā būs, jo vieglāk būs piestartēt automašīnu. Taču, izvēloties piemērotāko, sekojiet līdzi ražotāja noteiktajiem skaitļiem.
 
Akumulatora lietošanas. Lai izvēlētos piemērotāko, atzīmē meklēšanas filtrā grupu, kam tas paredzēts – auto, motociklam, kravas mašīnai vai kādai citai iekārtai.

Kādi vispārīgi faktori jāņem vērā veiksmīgai iegādei?

Auto tehniskie parametri: to, vai konkrētais akumulatora modelis ir piemērots jūsu automašīnas markai, ražošanas gadam, modelim un dzinēja tipam – šādus aspektus noskaidrosi pie ražotāja;
 
Polaritāte: pirms iegādes veikšanas pārliecinieties, ka izvēlētajam akumulatoram skavu novietojums ir tieši tāds pats kā klemmes un kabeļi Jūsu automašīnai. Pretējā gadījumā, iegādāto modeli vienkārši nebūs iespējams uzstādīt.
 
Kapacitāte (Ah): šis lielums norāda, ar cik lielu enerģijas daudzumu konkrētais modelis nodrošina jūsu automašīnu. Maldīgs ir uzskats, ka drošāk ir izvēlēties modeļus ar lielāku kapacitāti. Šis faktors jāņem vērā tiem autobraucējiem, kuri bieži klausās radio vai mūziku, neiedarbinot automašīnas dzinēju. Kā arī vadītājiem ar vecākiem mašīnas modeļiem, kuri bieži aizmirst izslēgt auto apgaismojumu. Šajos gadījumos patiesi, lielāka akumulatora kapacitāte Jums var izglābt dienu un ietaupīt dārgo laiku.
 
Izmērs: cik garš, plats un augsts modelis ir nepieciešams Jūsu auto? Visu šo informāciju varat ērti un viegli atrast auto ražotāju mājaslapā vai auto instrukcijā.
 
Ziemas glābējs – aukstās strāvas stiprums: ja līdz šim ziemas mēneši ir sagādājuši problēmas piedarbināt Tavu spēkratu, tad ļoti iespējams, vainīgs ir zems akumulatora aukstās strāvas stiprums. Vairums Eiropas modeļi ir paredzēti siltākiem laikapstākļiem, taču Latvijā dzīvojot, labi zinām, ka ziemā termometra stabiņš mēdz noslīdēt līdz -10 un pat -20 grādiem. Tāpēc akumulators ar lielāku aukstās strāvas stiprumu, ziemā ļaus automašīnu piedarbināt daudz vieglāk un ātrāk.

Kādām norādēm sekot, pirms iegādāties akumulatoru?

Lai palielinātu kalpošanas laiku auto akumulatoram, nepieciešams pievērst uzmanību vairākiem specifiskiem aspektiem. Tie ir:
 
Auto tehniskais stāvoklis. Iespējams, pie vainas nav akumulators, tāpēc pirms jauna iegādes pārliecinieties, ka visa elektronika automašīnā ir kārtībā – vai lampas darbojas pareizi, kāda ir klimata sistēmas darbība, vai starta sistēma darbojas optimāli u.c.
 
Klimatiskie apstākļi. Ņemiet vērā, ka auto akumulatori bieži tiek ievesti no Centrāleiropas – tas nozīmē, ka šādiem akumulatoriem ir iestrādātas siltākiem laikapstākļiem piemērotas baterijas. Tādējādi, pērkot akumulatoru aukstākiem laikapstākļiem, izvēlieties modeli, kura CCA jeb auksta motora iedarbināšanas strāva ir augstāka.
 
Ražotāja noteikumi. Lai nenošautu greizi, izvēlieties tādu akumulatoru, kā ieteicis ražotājs. Ja motora jauda nebūs pietiekama, lai brauciena laikā uzlādētu akumulatoru, tas nebūs derīgs – jau pēc dažiem mēnešiem akumulators būs tukšs un mašīnu nevarēs iedarbināt.

Kāpēc iegādāties 1A.lv?

1A.lv interneta veikals ir īstā vieta, kur atrast visu nepieciešamo – tostarp auto akumulatorus. Kāpēc iegādāties pie mums?
 
Plašs piedāvājums. Ņemot vērā, cik daudzveidīgs ir auto modeļu klāsts, ir  svarīgi, ka varat atrast savam auto piemērotāko akumulatoru. 1A.lv pieejami vairāki simti akumulatoru, kas garantē, ka atradīsiet sev aktuālo.
 
Izdevīgas akumulatoru cenas. Nav ko liegties – arī cenai ir būtiska nozīme. Pie mums pieejami uzticamāko zīmolu akumulatori par draudzīgām cenām, lai Jūs iegūtu pašu izdevīgāko piedāvājumu savam auto.
 
Kvalitāte. Kvalitāte caurvij visu 1A.lv darbību – sākot no augstākās kvalitātes akumulatoru izvēles piedāvājumā, līdz pat ātrai, drošai piegādei pēc pasūtījuma veikšanas. Kvalitatīvs klientu serviss un 2 gadu garantija akumulatoriem norāda uz mūsu vēlmi sniegt pašu augstvērtīgāko, labāko iepirkšanās pieredzi internetā.
 
Interneta veikals 1A.LV piedāvā plašu akumulatoru klāstu no vairākiem pasaulē atpazīstamiem ražotājiem. Dodoties meklējumus, ziniet, ka 1A ir gatavs Jums sniegt augstas kvalitātes servisu! Piedāvājam arī plašu slodzes akumulatora klāstu. Labākie un izdevīgākie piedāvājumi ar ātrākajām piegādēm atradīsiet mūsu viedveikalā!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Vai akumulators un radiators ir viena un tā pati lieta?
Nē, tas nav viens un tas pats, radiatora galvenā funkcija ir uzturēt dzesēšanas šķidrumu.
Ko dara akumulators?
Tas nodrošina transportlīdzekli ar elektroenerģiju, kā rezultātā tiek iedarbināts automašīnas dzinējs un apgādāta auto elektroiekārtu darbība
Kad man vajadzētu apsvērt nomaiņu?
Modeļi kalpo vidēji divus līdz septiņus gadus, taču pazīmes, kuras var signalizēt akumulatora nomaiņu ir:
  • Blāvs luktura apgaismojums;
  • Zems šķidruma līmenis;
  • Tikšķoša skaņa un grūtības piedarbināt automašīnu;
  • Deformācija.
    Cik ilgi jālādē automašīnas akumulators?
    To ieteicams lādēt ar 0.1 strāvas stiprumu no akumulatora kopējās kapacītātes. Uzlādes laiks var atšķirties, taču visbiežāk tas aizņem aptuveni 14 stundas.