Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Riepas

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Neradžotu un radžotu ziemas riepu testi – galvenās ziemas riepu atšķirības Foto: Unsplash.com   Meklējot jaunas riepas, patērētāji ļoti bieži nonāk dilemmas priekšā, mēģinot atrast piemērotāko komplektu savam auto. Kad jāpērk vasaras riepas situācija ir nedaudz vienkāršāka. Pastāv viens vasaras riepu tips, tāpēc atliek izvē...
Riepu balansēšana - cik svarīga tā ir? Foto: Pexels.com   Reizi pusgadā jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir jādomā par riepu maiņu. No 1. decembra līdz 1. martam obligātas ir ziemas riepas, kamēr pārējā laikā var iztikt arī ar vasaras. Servisā mainot riepas, tās tiek balansētas pirms uzlikšan...
8 idejas, ko dāvināt vīrietim svētkos Foto: Yan Krukov / Pexels   Dzimšanas diena, vārda diena, Ziemassvētki, Valentīndiena, vīriešu diena, tēvu diena, paaugstinājums darbā, izlaidums vai gluži vienkārši mīlestības un uzmanības izrādīšana – lieliskas, pareizi izvēlētas dāvanas iepriecinās ...
Auto krāsošanas pamācība – praktiski padomi Foto: Freepik.com/freepik   Auto krāsošana servisā nebūt nav lēts pasākums, tāpēc arvien vairāk cilvēki izvēlas krāsot automašīnu mājas apstākļos. Neskatoties uz to, vai vēlies paslēpt skrāpējumu vai iegūt jaunu mašīnas izskatu, auto krāsošanas process...

Riepas – plaša un droša izvēle komfortablai braukšanai

Gatavošanās jaunai riepu sezonai katram šoferim ir rūpju pilns laiks. Plašais riepu klāsts var nogurdināt ikvienu, taču pareizu riepu izvēle ir ļoti būtiska veiksmīgas automašīnas uzturēšanas sastāvdaļa. 

Kāpēc riepu maiņa ir būtiska?

Riepu kvalitāte, to nolietojums un veids ir svarīgi faktori, kas nodrošina ik viena autobraucēja drošību uz ceļa. Tāpēc ir ļoti būtiski izvēlēties sezonai un savam automobilim piemērotākās riepas. Ja sezonai izvēlas tai nepiemērotas riepas, būtiski samazinās riepu saķere, bremzēšanas ceļš, automašīnas manevrēšanas spējas un citi faktori, kas var būt būtiski ikdienas braukšanas laikā, taču jo īpaši bīstamās situācijās. 
 
Šobrīd Latvijā ir noteiktas pamatprasības vieglajām automašīnām riepu lietošanai dažādās sezonās: no 1. decembra līdz 1. martam jālieto ziemas sezonai piemērotas riepas ar protektoru dziļumu no 4mm; no 1. marta līdz 30. novembrim noteiktais riepu protektoru dziļums ir sākot no 1,6mm.
 
Svarīgi, ka šie rādītāji ir tikai minimālie. Ja sezonas sākumā riepu protektoru dziļums atbilst prasībām, tad tās nevar uzskatīt par kvalitatīvām. Tās, visticamāk, līdz sezonas beigām neatbildīs pat minimālajām prasībām, kā arī tās jau būs zaudējušas lielāko daļu savu pozitīvo īpašību. 

Veidi

Izvēloties ziemas riepas, autobraucējam ir jāizvēlas starp:  ziemas riepām ar radzēm, Skandināvu tipa, Centrāleiropas tipa, riepām ar radžojumu. 
 
Cilvēkiem, kas bieži pārvietojas pa slikta seguma vai apledojušiem ceļiem ziemas periodā, laba izvēle būs ziemas riepas ar radzēm, jo tās pastiprina saķeri, palielina manevrēšanas spējas un palielina bremzēšanas ceļu uz slikta seguma. Situācijās, kad riepu ar radzēm lietošana nav iespējama, labi piemērotas būs arī Skandināvu tips.
 
To mīkstais sastāvs būs piemērots kā Skandināvu, tā Latvijas ziemas apstākļiem. Ja biežāk sanāk braukt pa labi tīrītiem ceļiem, piemēram, pa pilsētu, tad piemērotas būs cietā sastāva jeb Centrāleiropas tips. Šo riepu pozitīvā īpašība – tās nodrošina maksimālu saķeri uz tīrītiem, sausiem un slapjiem ceļiem.
 
Vasaras riepas visdrošāk ir sākt lietot, kad vidējā gaisa temperatūra diennaktī nenoslīd zem 7 grādiem. Atšķirībā no ziemas, to gumijas sastāvdaļas un protektors ir veidots speciāli maksimālai saķerei karsta laika apstākļos.
 
To gumijas sastāvs ir cietāks, to protektori nav tik dziļi, tādā veidā nodrošinot mazāku pretestību, tā palielinot degvielas ekonomiju. Cietais gumijas arī samazina riepu radīto troksni, ko rada ziemas riepu uzbūve un protektora raksts. 
 
Izvēloties vasaras riepas, svarīgi ir ņemt vērā, pa kādu ceļu tiks braukts. Ja biežāk sanāk pārvietoties pa labiem, asfaltētiem ceļiem, droši var izvēlēties smalkāku protektoru. Tas palīdzēs ietaupīt uz degvielas izmaksām, reizē neradot papildus riskus drošībai. Savukārt, ja biežāk sanāk braukt pa grantētiem vai bedrainiem ceļiem, kuri mēdz būt dubļaini vai ar peļķēm, tad labāka izvēle būs rupjāks protektora raksts. 
 
Savukārt, ja jūs nevēlaties katru sezonu mainīt riepas, taču reizē nevēlaties riskēt ar savu drošību uz ceļa, vissezonas riepas būs izvēle tieši jums. Tās tiek veidotas tā, lai tās apvienotu pozitīvākās ziemas un vasaras riepu īpašības, nodrošinot komfortablu un drošu braukšanu klasiskos ziemas un vasaras apstākļos. Vissezonas izvēle ir vispiemērotākā tiem, kas ikdienā ar automašīnu pārvietojas maz un pārsvarā brauc pa pilsētas ceļiem. 
 
Būtisks faktors – M+S riepu marķējums, sauktas arī par dubļu riepām. Tas norāda, ka tās ir pārbaudītas dubļu un sniega apstākļos un ir piemērotas braukšanai pastiprināta riska apstākļos, kad brauktuve var būt īpaši slidena. Ja ikdienā jābrauc pa šādiem ceļiem, M+S modelis ir ieteicamas automašīnas drošībai. 

Kādi parametri jāņem vērā?

Būtiski saprast ne tikai, kādos apstākļos riepas tiks lietotas, bet arī savas automašīnas riepu un disku parametrus, kas nosaka, kāds veids jāiegādājas. Ja neesat pārliecināts par to, kāds izmērs jums ir nepieciešams, visvieglāk to uzzināt pārbaudot informāciju uz esošā marķējuma. Pirms izdariet pirkumu, būtiski izvērtēt šādus rādītājus: 
 
izmēru (platumu un diametru, riepu augstuma koeficientu), kāds nepieciešams jūsu diskiem 
protektora dziļumu, ko nosaka kādos apstākļos tās visbiežāk tiks lietotas;
ātruma indeksu, kas nosaka, kādā ātrumā tās ir droši lietojamas;
kravnesības indeksu, kas nosaka, kurš veids ir drošs pie konkrēta svara.
 
Izvēloties ražotāju, būtiski ir atrast balansu starp savām budžeta iespējām un nepieciešamo kvalitāti. 1a.lv viedveikalā ir iespēja izvēlēties gan starp budžeta klases ražotājiem, gan augstākas klases zīmoliem. Populārākās budžeta riepas, kādas izvēlas Latvijas autobraucēji ir no Sailun, Nokian, Triangle un Fulda riepu klāsta. 1a klientu vidū populāri ir arī pasaulē vērtīgāko brendu Maxxis, Pirelli un Yokohama piedāvātie produkti.

Atjaunotas riepas

1a viedveikala piedāvājumā ir atjaunotas riepas. Tās tiek ražotas, atjaunojot jau nolietotas riepas protektoru, tā atgriežot tai pozitīvās īpašības par zemāku cenu, kā jaunas izgatavošana. Atjaunotu riepu lietošana ir droša un ir tās ir pielīdzināmas jaunai riepai. Šādas riepas izmanto visu veidu automašīnām.
 
Ja esat jaunu riepu meklējumos, esat labākajā vietā, kur pirkt riepas! Mūsu viedveikalā varat pasūtīt lētas riepas internetā dažādu automašīnu un braucēju vajadzībām.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāzina, iegādājoties jaunas riepas?
Svarīgākais ir saprast saviem diskiem nepieciešamo riepu izmēra parametrus – platums, diametrs un riepu augstuma koeficients. Jāizsver kādam mērķim tās tiks lietotas, kas nosaka ieteicamo ātruma indeksu, kravnesības indeksu un ieteicamo protektoru dziļumu.
Cik kilometri jānobrauc pirms maiņas?
Pēc jaunu riepu iegādes, to kvalitāte ir atkarīga gan no to lietošanas daudzuma, gan uzglabāšanas. Ja vidēji gadā nobraucat ap 44 tūkstošus kilometrus, vasaras riepas jāmaina vēlākais pēc 3,5 gadiem, ziemas obligāti jāmaina pēc 7 gadiem.
Kas ir bezceļa riepas?
Tās ir piemērotas braukšanai sliktos laikapstākļos, īpaši ja ceļa segums ir dubļains, slidens vai nelīdzens. Tām ir speciāli veidoti protektoru raksti un mīkstāks riepu saturs, kas garantē labāku saķeri. Šādas riepas var apzīmēt ar M+S (Mud and Snow) simboliku.
Vai ir labi izvēlēties atjaunotas riepas?
Tās ir pārbaudītas uz dažādiem defektiem un tām ir atjaunots protektora segums. Eiropas Savienībā tiek tirgotas tikai tādas atjaunotās riepas, kuras atbilst tādiem pašiem kvalitātes kritērijiem kā jaunas.
Kā pārliecināties par kvalitāti?
Riepu ražotāji Eiropas Savienībā var saņemt kvalitātes sertifikātus, kas liecina par riepas drošību un atbilstību vietējiem braukšanas apstākļiem. Īpaši izvēloties nepazīstamu brendu, ieteicams pārliecināties, vai tās ir saņēmušas, piemēram, TÜV sertifikāciju.