Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Augstums, cm
Ieteicamais vecums no 3 mēn.×
Rāda: 3
Kārtot pēc:
Mīkstā rotaļlieta KS Kids Hungry Pelican, daudzkrāsaina, 32.5 cm
31,99 € / gab.
39,90 / gab.
Mīkstā rotaļlieta KS Kids Hungry Pelican, daudzkrāsaina, 32.5 cm
 • Augstums: 32.5 cm
 • Krāsa: Daudzkrāsaina
 • Ieteicamais vecums no: 3 mēn.
Piegāde
Preces izņemšana
Mīkstā rotaļlieta Wild Planet Mandril, sarkana/pelēka, 15 cm
5,80 € / gab.
7,69 / gab.
Mīkstā rotaļlieta Wild Planet Mandril, sarkana/pelēka, 15 cm
 • Augstums: 15 cm
 • Krāsa: Pelēka, Sarkana
 • Ieteicamais vecums no: 3 mēn.
Piegāde
Preces izņemšana
Mīkstā rotaļlieta Roffle Mate, 29 cm
14,56 € / gab.
16,39 / gab.
Mīkstā rotaļlieta Roffle Mate, 29 cm
 • Augstums: 29 cm
 • Ieteicamais vecums no: 3 mēn.
Piegāde
Preces izņemšana

Mīkstās rotaļlietas Tava bērna attīstībai

Mīkstās rotaļlietas noteikti ir katra bērna mīļākā spēļmantiņa, dvēseles draugs un iedomu pasaules mīļākais varonis. Ir svarīgi spēt izvēlēties pareizo rotaļlietu, kas bērnu netraumēs un atbildīs viņa vecumam un spējām. Tādēļ šajā rakstā uzmanību veltīsim tam, kā izvēlēties piemērotāko mīksto rotaļlietu.

Kāpēc būtu jāizvēlas pareizā mīkstā rotaļlieta?

Pirmkārt, bērnam piemērotas rotaļlietas būtu nepieciešams iegādāties skatoties uz rekomendēto vecumu, kas vienmēr ir norādīts pie preces etiķetes. Piemēram, 2 gadus vecam bērnam neiesakām pirkt grāmatas ar skaitļiem, burtiem, vārdiem, tā vietā labāk izvēlēties bērnu mīkstās rotaļlietas, kur attēloti dzīvnieki – lācis, suns, lapsa; multeņu varoņi – paw patrol, cūciņa pepa, u.c. populārākie personāži.

Mīksto rotaļlietu priekšrocības

Ir svarīgi saprast to, ko katram bērnam var dot mīkstās rotaļlietas, jo nereti tās netiek pietiekami novērtētas:
 1. agrā bērna vecumā mīkstās mantas attīsta tausti;
 2. palīdz bērnam aizmigt un rada drošības sajūtu nakts laikā;
 3. bērniem, sākot no aptuveni 3 gadu vecuma, ir iespēja spēlēt lomu spēles, attīstīt fantāziju un radošumu;
 4. ar mīksto mantu palīdzību var attīstīt jaunas prasmes, piemēram, iemācities krāsas.

Rotaļlietu veidi

Mūsdienu mainīgajā pasaulē, ieejot rotaļlietu veikalā varam apjukt, jo tur manāmas dažnedažādas lielas mīkstās rotaļlietas, mazas, dažādu formu, krāsu un izmēru. Taču jāsaka, ka tās varētu iedalīt divos veidos – klasiskās un interaktīvās rotaļlietas.
 • Klasiskās bērnu rotaļlietas – dzīvnieki, multfilmu varoņi, augļi, dārzeņi, utt.
 • Interaktīvās bērnu rotaļlietas – tādas rotaļlietas, kas vairāk spēj attīstīt bērna sīko motoriku, un pie tām piestiprināti grabulīši, bumbiņas, rāvējslēdzēji, gredzentiņi, u.c. priekšmeti.

Krāsa – vai tā ir svarīga?

Jā, brīdī, kad izvēlies rotaļlietu bērnam, noteikti pievērs uzmanību ne tikai rekomendētajam vecumam, bet arī rotaļlietas krāsai.
 • 0 mēn līdz 1 gadam – iesakām izvēlēties neitrālas krāsas, kontrastējošas rotaļlietas, jo viņi tikai sāk iepazīt apkārtējo pasauli.
 • No 1. g. līdz 2. g. un līdz 3. g. vecumam – jau var izvēlēties spilgtākas krāsas, kas attīsta bērna pasaules izzināšanu.
 • No 3. g. un uz augšu jau var iegādāties jebkuras krāsas rotaļlietas, jo bērns pazīst apkārtējo pasauli un ir jau ar to iepazinies.

Izmērs

Izvēloties mīksto mantiņu, ir jāskatās, lai tā būtu tik liela, lai bērnam būtu ērti ar to spēlēties. Ideālais izmērs būtu līdz 130 cm. Taču liela izmēra rotaļlietas, piemēram, milzīgs lācis, noderēs 4g. un 5g. jauniem bērniem, kur apsēsties, lai lasītu izzinošās grāmatas. Plašajā klāstā atrodamas rotaļlietas ar augstumu no 7 līdz 280 cm.

Materiāls un tā sastāvs

Mīksto rotaļlietu ražotāji ir lieliski parūpējušies par to, lai mantas tiktu ražotas no bērniem nekaitīgiem materiāliem, taču jāņem vērā tas, ka mazākiem bērniem labāk izvēlēties gludas mantas. Populārākie materiāli, no kā ražo mīkstās mantas ir kokvilna, poliesters, vilna un viskoze.
 
Tāpat, pētot rotaļlietu daudzveidību, iespējams sastapties ar tādām precēm, kuras ražotas nekaitējot videi, proti, to ražošanā izmantoti bioloģiski materiāli, kas ir pilnībā nekaitīgi bērnam un īpaši patiks tiem vecākiem, kas rūpējas par apkārtējās vides saudzēšanu.

Ieteicamais vecums

Jau iepriekš aprakstījām ieteicamo vecumu, no kura bērns var spēlēties ar attiecīgo rotaļlietu. Šis ir ļoti svarīgs faktors, jo tas ietekmē bērna attīstību. Noteikti iesakām pievērst uzmanību ražotāja norādījumiem!

Rotaļlietas un spēles, kas vēl vairāk veicinās bērna attīstību

Bērnam pieaugot, ir svarīgi rotaļlietas mainīt, jo bērnam tās paliek mazāk aktuālas un bērnam rodas interese ieraudzīt ko jaunu, kas arī veicina bērna attīstību. Jau vecākiem bērniem lieliski palīdzēs attīstošās un interaktīvās rotaļlietas, kas veicinās jau citu maņu attīstību, piemēram, radošumu un iztēli. Savukārt, tuvojoties bērnudārza gaitām, ir iespējams bērnu nodarbināt, iegādājoties puzles. Un LEGO noderēs tiem bērniem, kam nepieciešams attīstīt sīko pirkstu motoriku.

Kā rūpēties par mīkstajām rotaļlietām?

Viens no svarīgākajiem aspektiem ir rotaļlietu kopšana. Ir svarīgi tās kopt laicīgi, tādēļ zemāk daži padomi, kā un cik bieži to darīt:
 • rotaļlietās mīt daudz dažādu baktēriju, tādēļ būtu ieteicams tās mazgāt, dezinficēt un tīrīt laikus;
 • baktērijas uz mīkstajām mantām var dzīvot līdz pat trim mēnešiem, tādēļ iesakām vismaz reizi mēnesī visas rotaļlietas izmazgāt tā, kā to norādījis ražotājs;
 • pērkot rotaļlietu ir jāpārliecinās, vai tās iepakojums nav bojāts, jo tas nodrošina baktēriju esamības iespēju;
 • rotaļlietas jāuzglabā slēgtās plastikāta kastēs, kas pasargās tās no putekļiem;
 • ja mājās ir dažāda vecuma bērni, iesakām iegādāties katram savas rotaļlietas.

Zīmoli

Tāpat, kā jebkurai citai precei, arī rotaļlietām ir daudz dažādi ražotāji, tādēļ izvēle tiešām ir liela. Populārākie ražotāji, kas atrodami 1A.lv internetveikalā ir Keel Toys, Lumo Stars, Nici, Spin Master, TY, Tulilo, Aurora, Axiom, Baby Ono un Beppe.
 
Ielūkojoties 1A.lv rotaļlietu sadaļā, tiešām var saprast, ka izvēle ir liela. Pateicoties katras preces kvalitatīvajai fotogrāfijai, var rūpīgi aplūkot katru rotaļlietu un saprast tās priekšrocības. Tāpat lielisku iepirkšanās pieredzi dos akcijas un izpārdošanas, kas mīsksto mantiņu ļaus iegādāties lētāk, kā arī pievilcīgā cena, kas atvieglo raizes par to, kur labāk pirkt rotaļlietu.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties mīkstās rotaļlietas?
Uzmanība jāvērš materiālam, no kā tās ražotas, ieteicamajam vecumam, un bērna vēlmēm.
Kādi mīksto rotaļlietu veidi pastāv?
Pastāv dažādi mīksto rotaļlietu veidi, sākot no dzīvniekiem un multfilmu varoņiem un beidzot pat ar grabuļiem un citām attīstošām rotaļlietām.
Kā izvēlēties mīksto rotaļlietu jaundzimušajam?
Jāizvēlas neitrālas krāsas rotaļlieta, kas netraumēs bērna redzi un ļaus to attīstīt pakāpeniski.
Kā izvēlēties bērnam atbilstoša izmēra mīksto rotaļlietu?
Jāizvēlas tāda rotaļlieta, kas ļauj bērnam ērti un vienkārši rotaļāties ar to.
Kā pirmsskolas vecuma bērniem izvēlēties mīksto rotaļlietu?
Jāņem vērā bērna attīstības līmenis un bērna vēlmes. Jāizvēlas arī vecumam atbilstošas rotaļlietas.