"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk
Rāda: 8
Kārtot pēc:
Powerplus POWEG5011 Shredder 2400W
119,60 / gab.
TOP prece
Powerplus POWEG5011 Shredder 2400W
 • Jauda: 2400 W
 • Pļaušanas veids: Asmens
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 40 mm
 • Dzinēja tips: Elektriskais
ZARU BLENDERIS AXT 25 TC 0600803300 (BOSCH)
TOP prece
ZARU BLENDERIS AXT 25 TC 0600803300 (BOSCH)
 • Jauda: 2500 W
 • Pļaušanas veids: Turbine-Cut
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 45 mm
 • Savākšanas maiss:
 • Dzinēja tips: Elektriskais
ZARU SMALCINĀTĀJS AXT RAPID2000 2000W (BOSCH)
TOP prece
ZARU SMALCINĀTĀJS AXT RAPID2000 2000W (BOSCH)
 • Jauda: 2000 W
 • Pļaušanas veids: Asmens
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 35 mm
 • Savākšanas maiss:
 • Dzinēja tips: Elektriskais
(2)
Stiga Bio Master 2200
179,00 / gab.
TOP prece
Stiga Bio Master 2200
 • Jauda: 2200 W
 • Pļaušanas veids: Asmens
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 40 mm
 • Dzinēja tips: Elektriskais
(7)
AL-KO MH 2800 Easy Crush
292,82 / gab.
TOP prece
AL-KO MH 2800 Easy Crush
 • Jauda: 2800 W
 • Pļaušanas veids: Asmens
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 42 mm
 • Dzinēja tips: Elektriskais
ZARU SMALCINĀTĀJS AXT 22D 2200W BOSCH
470,39 / gab.
TOP prece
ZARU SMALCINĀTĀJS AXT 22D 2200W BOSCH
 • Jauda: 2200 W
 • Pļaušanas veids: Zobrati
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 38 mm
 • Savākšanas maiss:
 • Dzinēja tips: Elektriskais
AL-KO LH 2800 Easy Crush
328,09 / gab.
AL-KO LH 2800 Easy Crush
 • Jauda: 2800 W
 • Pļaušanas veids: Zobrati
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 42 mm
 • Dzinēja tips: Elektriskais
Ryobi RSH3045U Electric Shredder
305,51 / gab.
Ryobi RSH3045U Electric Shredder
 • Jauda: 3000 W
 • Pļaušanas veids: Asmens
 • Maksimālais sasmalcināmo zaru biezums: 45 mm
 • Savākšanas maiss:
 • Dzinēja tips: Elektriskais
Rāda: 8

Zaru smalcinātājs - lielisks palīgs rudens āra darbos

Rudenim iestājoties, jāsāk domāt par dārza un sētas sakopšanu ziemai. Termometra stabiņam lēnām krītoties un dienas gaišajam laikam kļūstot īsākam, arvien mazāk laika atliek dāžādu āra darbu veikšanai, tāpēc kvalitatīva dārza tehnika būtiski ietaupīs ne tikai jūsu spēku, bet arī dārgo laiku, ko pavadīt ar savu ģimeni vai nodoties kādam hobijam.
 
Veicot dažādus āra darbus rudens periodā, visbiežāk mājsaimniecības nomoka jautājums - ko iesākt ar nokritušajām lapām, zariem, pērno zāli un citiem organiskajiem atkritumiem? Ātrākai un operatīvākai darbu veikšanai, zaru smalcinātājs būs lielisks pienesums Jūsu saimniecībā, ļaujot ērti un viegli pārstrādāt organiskos atkritumus kompostā, ko pēc tam izmantot augsnes mēslošanai vai mājsaimniecības apgādāšanai ar siltumu. Lai vieglāk atrastu piemērotāko  modeli Jūsu vajadzībām, svarīgi būtu apzināties mājsaimniecības platību un darāmos darbus.

Ražotāji

Internetveikalā 1A.lv iespējams atrast un iegādāties populārākos un kvalitatīvākos zaru smalcinātājus no tādiem vadošajiem ražotājiem, kā Makita, Bosch, Powerplus un Stiga. Taču, pirms pirkuma izdarīšanas, zemāk apskatīsim, kādi faktori jāņem vērā, lai atrastu sev piemērotāko risinājumu.

Izmantošanas vieta

Ja izmantosiet aprīkojumu brīvā dabā un jums ir liela mājsaimniecība, noteikti priekšroka jādod benzīna tipa modeļiem. Taču, ja mājsaimniecība ir neliela un to galvenokārt izmantosiet iekštelpās, lielisks risinājums būs zaru smalcinātāji, kas darbojas ar elektrības palīdzību. Ar benzīnu darbināmie modeļi izdala garaiņus, tāpēc to izmantošana iekštelpās nav ieteicama, rūpējoties par savu un apkārtējo veselību.

Jauda un apgriezieni

Iekārtas jauda un apgriezienu skaits minūtē noteiks to, cik ātri un efektīvi tā tiks galā ar paredzētajiem darbiem. Efektīvākai un ātrākai darbu veikšanai, ieteicams izvēlēties ražojumus ar ne mazāku jaudu par 2000 W. Turpretī, apgriezienu skaitam minūtē nevajadzētu būt mazākam par 2500. Mājsaimniecībās, kur nepieciešams veikt nelielus smalcināšanas darbus, ar elektrību darbināmie modeļi, cenas ziņā, būs daudz pievilcīgāks risinājums. Zelta likums, ko vērts paturēt prātā - jaudīgāks iekārtas motors samals lielāka apjoma materiālus daudz ātrāk un efektīvāk. Jaudīgāka tipa aprīkojums sagriezīs zarus diametrā līdz 75mm un vairāk, veidojot skaidām līdzīgu masu.

Sistēmas veids

Nelielu darbu veikšanai  - zāles un zaru sasmalcināšanai - aprīkojums ar asmeņu sistēmu būs vispiemērotākais variants. Lai tas kalpotu ilgāk un turpinātu efektīvu darbu, nedrīkstētu aizmirst par tehniskās apkopes veikšanu - ar laiku asmeņi notrulināsies un nespēs efektīvi darboties, tāpēc asmeņu uzasināšna būs jāveic biežāk. 
 
Lielāku darbu veikšanai -  koku sakņu, apjomīgu krūmu un zaru smalcināšanai - ierīce ar cilindru sistēmu būs piemērotākais variants, tā lielās jaudas dēļ. Šāda tipa modeļiem arī apkopi veikt būs daudz vieglāk mājas apstākļos.

Tvertnes izmērs

Mūsu internetveikals piedāvā jaudīgus un kvalitatīvus zaru smalcinātājus ar savākšanas tvertnēm. Tvertnes jeb savākšanas maisa izmērs noteiks to, cik daudz materiāla iespējams sasmalcināt vienā piegājienā. Nelielām mājsaimniecībām un mazu darbu veikšanai - zaru, lapu un sīku krūmu darbiem — pilnībā pietiks ar 30 līdz 40 litru lielām tvertnēm. Taču, ja saimniecība ir plaša un plānojat apjomīgus kokus un krūmus darbus, tad modelis ar 50 litru un lielāku tilpumu būs pareizā izvēle. 

Svars

Ja plānojat izmantot aprīkojumu iekštelpās un nebūs nepieciešamība to pārvietot, ierīces svaram nebūs liela nozīme pirkuma veikšanā. Taču, ja dzīvojat plašā teritorijā un to būs nepieciešams pārvietot, iesakām pievērst uzmanību tam, vai modelis ir aprīkots ar riteņiem un rokturiem, lai pārvietošana pa teritoriju būtu daudz ērtāka un vieglāka. 

Papildfunkcijas

Atkarībā no modeļa, ir pieejamas dažādas papildfunkcijas, kā, piemēram, iespējams regulēt ātrumu smalkākai zaru smalcināšanai, kā arī pašattīrīšanās funkcija gadījumos, kad ierīcē ir iesprūduši dažādi materiāli - saknes, zari un citi.

Cita dārza tehnika

Ne tik ilgu laiku atpakaļ, mūsu vecāki un vecvecāki dārza iekopšanai un sakārtošanai veltīja daudz laika un pūļu, izmantojot mehāniskos instrumentus - lāpstas, izkaptis, grābekļus un citus. Tehnoloģijas nemitīgi attīstās, lai padarītu dažādus ikdienas darbus ērtākus un ātrāk veicamus - zāles pļaušana, augsnes uzaršana, malkas skaldīšana un zaru smalcināšana, kā arī nokritušo lapu savākšana. Ne velti ir teiciens “Ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā”, tāpec vienmēr ieteicams pārbaudīt savu dārza tehniku pirms darbu veikšanas. Ja tā ir novecojusi vai paredzēto darbu veikšanai nevarat atrast vajadzīgo, iesakām griezties pie mums, lai apskatītu jaunākos dārza tehnikas piedāvājumus un to lielās atlaides!
 
Jaudīgs dārza traktors palīdzēs efektīvi un ātri nopļaut piemājas mauriņu visa gada garumā. Mūsu veikals piedāvā vidēji jaudīgus (3300 W) un super jaudīgus (11000 W) dārza traktorus katra vajadzībām;
 
Zāles pļāvējs būs labs risinājums maza un vidēja lieluma teritorijas pļaušanai. Atšķirībā no dārza traktoriem, zāles pļāvēji ir daudz lētāki un mūsu internetveikalā iespējams atrast zāles pļāvējus ar akumulatoru, elektriskos un ar benzīna dzinēju darbināmus zāles pļāvējus. 
 
Lapu pūtējs palīdzēs ātri un viegli tikt galā ar nokritušajām rudens lapām. Protams, ja teritorija ir neliela, vienmēr talkā var ņemt veco labo grābekli. Taču laika taupības nolūkos, pat visvienkāršākais lapu pūtējs jums atvieglos darāmos darbus. Ir pieejami arī lapu pūtēji ar iesūkšanas funkciju, kas iesūc lapas konteinerī un tās viegli var izmest tuvējā komposta kaudzē vai smalcinātājā - komposta veidošanai;
 
Motorzāģis būs lielisks palīgs cīņā ar nokaltušiem vai nokritušiem koku un krūmu zariem. Mehāniskais rokas zāģis būs labs palīgs vien neliela diametra zaru un koku apzāģēšanai, taču lielāku koku un krūmu apzāģēšanai, motorzāģis nodrošīnās ātru un ērtu darba veikšanu.
 
Pasūtiet jauno zaru smalcinātāju interneta veikalā 1a un izvēlieties sev piemērotāko modeli no mūsu plašā klāsta!

Biežāk Uzdotie Jautājumi (FAQ)

Kāds ir labākais zaru smalcinātājs mājas apstākļiem?
Ja plānojat veikt nelielus āra darbus un izmantot to iekštelpās, ar elektrību darbināmie smalcinātāji būs labākais variants, kā arī krietni lētāks par modeļiem ar benzīna motoriem.
 
Vai mazie smalcinātāji ir labi?
Tie pavisam noteikti tiks galā ar sīku zaru un zāles smalcināšanu. Taču, ja plānojat smalcināt apjomīgus krūmus un kokus, mazie modeļi nebūs labākā izvēle. Šādiem darbiem efektīvāks palīgs būs ierīces ar benzīna motoru.
 
Vai man nepieciešams iegādāties zaru smalcinātāju?
Ja apkārt esošajā teritorijā aug daudz koku un krūmu, un dažādi zāģēšanas darbi ir neatņemama sastāvdaļa, laba zara smalcinātāja iegāde patiesi atvieglos paredzētos darbus un ietaupīs laiku. 
 
Cik ilgi kalpo smalcinātājs?
Viss atkarīgs no tā, cik bieži un kādām vajadzībām izmantojat to. Ilgākai ierīces kalpošanai, pēc katra darba veikšanas iesakām pārbaudīt smalcinātāju un veikt nepieciešamās apkopes.
 
Kāda ir atšķirība starp šķeldotāju un smalcinātāju?
Koka šķeldotājs būs piemērotāks masīvu zaru un koku šķeldošanai, veidojot mulču. Turpretī zaru smalcinātājs nespēj sasmalcināt apjomīgus kokus un zarus, un tas paredzēts lapu, zāles un mazu zaru smalcināšanai.