Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dārza rokas instrumenti

Idejas un ieteikumi

Dārza darbi rudenī – kā pareizi sagatavoties ziemai? Foto: congerdesign, Pixabay.com   Rudenim ritot pilnā sparā, noteikti esi novērojis savā dārzā, ka lēnām viss pārstāj augt un dodas ziemas atpūtā. Kamēr dārzs kopumā joprojām izskatās labi, ir pienācis laiks sākt dārza sagatavošanu ziemai. Pirmā salna ...
Kā lietderīgi izmantot nokritušās koku lapas? Foto: Jeremy Thomas, Unsplash.com Vētrām kļūstot biežākām un vakariem kļūstot tumšākiem, ir skaidrs, ka ir pienācis rudens. Šis ir pārejas laiks daudziem augiem dārzā. No zaļas līdz bagātīgi sarkanai, līdz zeltaini dzeltenai – pakāpeniska lapu kriša...
Kad pavasarī apgriezt rozes – noderīgi ieteikumi Foto: freepik.com/bondvit90   Ziedu karalienes rozes ir daudzu apbrīnotas, taču, lai tās priecētu ar bagātīgu ziedēšanu, rozes svarīgi pareizi kopt. Nozīmīgākais darbs, kas lielā mērā ietekmē ziedu krāšņumu un auga veselību, ir rožu apgriešana. Lasi tā...
Tomātu audzēšana soli pa solim Foto: Markus Spiske, Unsplash.com Tomāti ir vieni no populārākajiem dārzeņiem, kas tiek audzēti piemājas dārzos vai siltumnīcās visā pasaulē. Tie ir garšīgi, daudzpusīgi izmantojami un salīdzinoši viegli audzējami. Nodrošinot tiem pareizu augsni, te...

Kā pareizi izvēlēties dārza instrumentus?

Zemi efektīvi apstrādāt ar rokām vien ir neiespējami – ne velti jau Senajā akmens laikmetā pirms apmēram 2,4 miljoniem gadu tika izgatavoti izturīgi darbarīki no akmens, kas, visticamāk, nebija pārlieku ērti. Cik labi, ka mūsdienās dārza instrumenti ir no metāla un ar ērtiem rokturiem! Bet kā tos pareizi izvēlēties, lai strādāt būtu patiešām viegli un patīkami?
Lāpsta
Viens no galvenajiem instrumentiem dārzā ir lāpsta. Lai būtu ērti strādāt, izvēlies lāpstu ar roktura garumu apmēram līdz padusēm, bet pašu liekšķeres daļu – nedaudz ieliektu. Raugies, lai liekšķeres augšmala būtu plakana un ar maliņu, lai ir ērti ar kāju uz tās uzspiest, bet apakšdaļa – taisna un asināta.
Dakša
Dakšas roktura garumu izvēlies tā pat kā lāpstai – aptuveni līdz padusēm. Runājot par durkļu daļu – plakanie zari būs visneizturīgākie, apaļie zari būs vidēji izturīgi, bet kantainie – visizturīgākie. Tomēr raugies, lai tie būtu asi, lai varētu viegli iedurt zemē.
Kaplis
Ir divu veidu kapļi:
● mazie, kas paredzēti darbam siltumnīcā (un dārzā, ja Tev tā labpatīk);
● garie, ar kuriem strādā stāvus.
Mazā kapļa izvēlē svarīgi ir tikai kapļa zari – izvēlies tādu atstatumu starp zariem, lai zeme tiktu labi uzrušināta, un raugies, lai zari būtu asi, lai vieglāk tos iecirst cietā augsnē. Uz zarainajiem garajiem kapļiem attiecas tas pats, bet plakano kapļa daļu – izvēlies tērauda, apmēram 15 cm platu un asināmu, bet kātu – aptuveni Tavā garumā.
Dārza šķēres
Raugies pēc ērta, ergonomiska roktura un iespējas nomainīt detaļas (piemēram, atsperi), kā arī asināmas šķēru asmeņu daļas.
Cirvis
Vēlams, lai Tavā darbarīku glabātavā ir vismaz 2 cirvji - lielais, kas noderēs malkas skaldīšanā un, piemēram, koku gāšanā, un mazais, kas būs labākais palīgs ietiepīgu koku sakņu pārciršanā un lielo zaru atzarošanā.
Āmurs
Arī āmurus vēlams iegādāties vismaz divus – mazāku nagliņu iesišanai un lielāku mietu iedzīšanai dārzā, piemēram, lai sastutētu zirņus vai pupas.
Rokas zāģis
Tā pat kā cirvi un āmuru, arī rokas zāģus ir vēlams iegādāties dažādus – gan ar lielākiem zobiem resnāku zaru zāģēšanai, gan mazākiem tievākiem zariem. Raugies arī, lai rokturis būtu ērts un vēlams arī pirkstu sargs.
Grābeklis
Ir divu veidu grābekļi:
● Taisnie grābekļi – palīgs dārza darbiem. Zemes kluču sadauzīšanai, vagu līdzināšanai, lakstu un pērno nezāļu nogrābšanai, lai atdalītu sūnas no zāliena.
● Vēdekļa veida grābekļi – palīgs pērno lapu grābšanai pagalmā.
Dārza darbiem izvēlies metāla grābekli ar kātu apmēram Tavā augumā.
Kuri dārza instrumenti Tev jāsarūpē šai sezonai? Ienāc mūsu interneta veikalā, kur Tevi plašā klāstā sagaida kvalitatīvi darbarīki par pievilcīgām cenām, iegādājies un saņem ar piegādi uz mājām!