Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dārza rokas instrumenti

Idejas un ieteikumi

KĀ IZVĒLĒTIES DĀRZA ŠĶĒRES? Esi nolēmis iegādāties dārza šķēres? Tādā gadījumā iepazīsties ar to galvenajiem parametriem šajā ceļvedī!   Tips Atkarībā no pielietošanas mērķa pieejamas šķēres dzīvžogu, krūmu, zāles un zaru griešanai.   Dārza grieznes - Šīs šķēres ir unive...
Zāliena aerācija, vertikulācija un piesēja pavasarī Foto: Momenti.lv   Zāliens ir teju vai katra pagalma lielākā rota un lepnums. Lai to uzturētu vizuāli pievilcīgu un veselīgu, ir darbiņi, kas aktīvajā sezonā (no pavasara līdz rudenim) jāveic regulāri, un ir tādi, kas veicami vienu vai divas reizes s...
7 dzīvžogi, kas ātri aug Foto: RonPorter, pixabay.com   Iekopjot privātmājas apkārtni vai mazdārziņu, viens no pirmajiem darbiem ir sētas izbūve un dzīvžoga stādīšana. Līdz ar to zemes īpašniekiem aktuāli kļūst dzīvžogi, kas ātri aug, jo ikviens vēlas pēc iespējas drīzāk gūt...
Puķu dobes paraugi un 3 puķes skaistam dārzam Foto: Mike, pexels.com Dārzs ir mājas skaistākā rota. Pārdomāti iekopts, tas priecē ne vien saimniekus, bet arī viesus. Lūk, mūsu, 1a.lv interneta veikala puķu dobes paraugi un ieteikumi ziedu un krūmu izvēlē, kā arī apdobju veidošanā. Ieskaties un ...

Kā pareizi izvēlēties dārza instrumentus?

Zemi efektīvi apstrādāt ar rokām vien ir neiespējami – ne velti jau Senajā akmens laikmetā pirms apmēram 2,4 miljoniem gadu tika izgatavoti izturīgi darbarīki no akmens, kas, visticamāk, nebija pārlieku ērti. Cik labi, ka mūsdienās dārza instrumenti ir no metāla un ar ērtiem rokturiem! Bet kā tos pareizi izvēlēties, lai strādāt būtu patiešām viegli un patīkami?
Lāpsta
Viens no galvenajiem instrumentiem dārzā ir lāpsta. Lai būtu ērti strādāt, izvēlies lāpstu ar roktura garumu apmēram līdz padusēm, bet pašu liekšķeres daļu – nedaudz ieliektu. Raugies, lai liekšķeres augšmala būtu plakana un ar maliņu, lai ir ērti ar kāju uz tās uzspiest, bet apakšdaļa – taisna un asināta.
Dakša
Dakšas roktura garumu izvēlies tā pat kā lāpstai – aptuveni līdz padusēm. Runājot par durkļu daļu – plakanie zari būs visneizturīgākie, apaļie zari būs vidēji izturīgi, bet kantainie – visizturīgākie. Tomēr raugies, lai tie būtu asi, lai varētu viegli iedurt zemē.
Kaplis
Ir divu veidu kapļi:
● mazie, kas paredzēti darbam siltumnīcā (un dārzā, ja Tev tā labpatīk);
● garie, ar kuriem strādā stāvus.
Mazā kapļa izvēlē svarīgi ir tikai kapļa zari – izvēlies tādu atstatumu starp zariem, lai zeme tiktu labi uzrušināta, un raugies, lai zari būtu asi, lai vieglāk tos iecirst cietā augsnē. Uz zarainajiem garajiem kapļiem attiecas tas pats, bet plakano kapļa daļu – izvēlies tērauda, apmēram 15 cm platu un asināmu, bet kātu – aptuveni Tavā garumā.
Dārza šķēres
Raugies pēc ērta, ergonomiska roktura un iespējas nomainīt detaļas (piemēram, atsperi), kā arī asināmas šķēru asmeņu daļas.
Cirvis
Vēlams, lai Tavā darbarīku glabātavā ir vismaz 2 cirvji - lielais, kas noderēs malkas skaldīšanā un, piemēram, koku gāšanā, un mazais, kas būs labākais palīgs ietiepīgu koku sakņu pārciršanā un lielo zaru atzarošanā.
Āmurs
Arī āmurus vēlams iegādāties vismaz divus – mazāku nagliņu iesišanai un lielāku mietu iedzīšanai dārzā, piemēram, lai sastutētu zirņus vai pupas.
Rokas zāģis
Tā pat kā cirvi un āmuru, arī rokas zāģus ir vēlams iegādāties dažādus – gan ar lielākiem zobiem resnāku zaru zāģēšanai, gan mazākiem tievākiem zariem. Raugies arī, lai rokturis būtu ērts un vēlams arī pirkstu sargs.
Grābeklis
Ir divu veidu grābekļi:
● Taisnie grābekļi – palīgs dārza darbiem. Zemes kluču sadauzīšanai, vagu līdzināšanai, lakstu un pērno nezāļu nogrābšanai, lai atdalītu sūnas no zāliena.
● Vēdekļa veida grābekļi – palīgs pērno lapu grābšanai pagalmā.
Dārza darbiem izvēlies metāla grābekli ar kātu apmēram Tavā augumā.
Kuri dārza instrumenti Tev jāsarūpē šai sezonai? Ienāc mūsu interneta veikalā, kur Tevi plašā klāstā sagaida kvalitatīvi darbarīki par pievilcīgām cenām, iegādājies un saņem ar piegādi uz mājām!