Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Garums, cm
Augstums, cm
Piemērots augu aizsardzībai no sala
Stieples diametrs, mm
Pārklājums
Saišu skaits
Rāda: 1 - 48 no 197
Kārtot pēc:
Ziedu tīkls Garden Center, 40 cm, 25 m
42,25 / gab.
Pieejama noliktavā
Ziedu tīkls Garden Center, 40 cm, 25 m
(2)
 • Augstums: 40 cm
 • Apstrāde: Pīta
 • Ruļļa garums: 25 m
 • Materiāls: Metāls
 • Pārklājums: Cinkots, PVC
Piegāde
Preces izņemšana
Stiklašķiedras siets Garden Center, 25 m x 1.2 m, melna
47,25 / gab.
Pieejama noliktavā
Stiklašķiedras siets Garden Center, 25 m x 1.2 m, melna
 • Garums: 25 m
 • Platums: 1.2 m
 • Materiāls: Stikla šķiedras
 • Materiāla blīvums, g/m³: 120
Piegāde
Preces izņemšana
Aizsargbarjera Prosperplast IPLSU2 R222, 600 mm x 40 mm x 510 mm, brūna, 6 gab.
19,99 / iepakojums
Pieejama noliktavā
Aizsargbarjera Prosperplast IPLSU2 R222, 600 mm x 40 mm x 510 mm, brūna, 6 gab.
 • Garums: 600 mm
 • Augstums: 510 mm
 • Krāsa: Brūna
 • Materiāls: Plastmasa
Piegāde
Preces izņemšana
Aizsargbarjera Intermas 170971, 5000 mm x 1500 mm, brūna
Pieejama noliktavā
Aizsargbarjera Intermas 170971, 5000 mm x 1500 mm, brūna
 • Garums: 5000 mm
 • Augstums: 1500 mm
 • Krāsa: Brūna
 • Materiāls: Dabiskās šķiedras, Niedru šķiedra
Piegāde
Preces izņemšana
Zālienšūna, 46.4 x 46.4 cm, zaļa
2,69 / gab.
Pieejama noliktavā
Zālienšūna, 46.4 x 46.4 cm, zaļa
 • Garums: 46.4 cm
 • Platums: 46.4 cm
Piegāde
Nav pieejama preces izņemšana
Rāda: 1 - 48 no 197

Ziedu dobju apmales – kārtīgam un sakoptam dārzam

Daudziem cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem ir sava savrupmāja vai vasarnīca, patīk iekopt sev dārzu ar ziediem, augļiem, dārzeņiem un vēl citiem labumiem. Taču neviens nevēlas, lai viņu dārzs būtu nekārtīgs. Visi vēlas glītu un sakoptu dārzu, bet kā lai tādu izveido? Kā lai apkopj dobju un zālāja apmales, lai tās izskatītos skaisti? Atbilde ir pavisam vienkārša – dobju apmales, žogi un dažādas citas dārza dekorācijas palīdzēs padarīt jūsu dārzu par neaizmirstamu brīnumzemi. Šajā rakstā ir norādīts tieši kādas dekorācijas ir pieejamas un kādiem mērķiem tās izmanto.

Dekorāciju mērķis

Dārza dobju apmaļu uzdevums ir pavisam vienkāršs, tās palīdz atdalīt dobīti no pārējā dārza un padarīt to pievilcīgāku. Ar mauriņa apmalītēm varēsiet izveidot skaistus ornamentus un pat veidot īpašas ainavas, kā arī atdalīt vienu dārza daļu no citas. Tāpat pieejami arī speciāli statīvi un atbalsti puķēm, kas ne tikai skaisti izskatīsies, bet arī sniegs papildu vietu augu stādīšanai.

Žogs vai apmalīte?

Kuru labāk izvēlēties un kāpēc? Tālāk ir aprakstītas dekoratīvo žogu un apmalīšu atšķirības un tas, kuru izvēlēties kurā gadījumā.
 
Dekoratīvais žogs
 
Šie žogi ir domāti, nevis lai aizturētu svešiniekus no iekļūšanas jūsu dārzā, bet gan lai to izkrāšņotu. Tos novieto apkārt dobēm vai lielākai dārza daļai, lai izceltu un norobežotu to. Galvenais dekoratīvo žogu ieguvums ir, ka tie padarīs jūsu dārzu patiešām greznu, turklāt ir pieejami dažādi dizaini un materiāli no kā izvēlēties. 
 
Piemēram, tie var būt gatavoti no metāla, lai piešķirtu dārzam modernāku skatu un pārliecinātos par žoga izturību. Koka žogs padarīs dārzu dabiskāku, turklāt tas izskatās vienkārši, bet tajā pat laikā skaisti. Visbeidzot tiek izmantota bambusa šķiedra – tā atgādinās par Āzijas vienreizējo dabu un liks dārzam izskatīties tiešām unikāli. Žogi ir pieejami dažādos augstumos, tādēļ varēsiet izvēlēties sev piemērotāko.
 
Apmalītes
 
Tāpat kā žogi, tās atdala dobes no pārējā dārza, taču tās ir daudz nepamanāmākas. Apmalītes ir pavisam zemas, un to galvenais mērķis ir piešķirt dārzam kārtības izjūtu, tajā pat laikā neliekot tam zaudēt savu dabisko šarmu. Internetveikalos ir pieejamas dobu apmalītes, mauriņa apmalītes un pat nelielas aizsargbarjeras.

Puķu statīva izvēle

Vēl viens veids, kā izskaistināt savu dārzu vai pat terasi ir izmantojot puķu statīvus. Tajos var novietot augus podiņos, tādējādi sniedzot papildu vietu jūsu dārzniecības idejām.
 • Augi
Pirmais par ko jāpadomā iegādājoties augu statīvu ir, protams, paši augi. Kādus tieši vēlētos tajā novietot? Cik daudz vietas tiem ir nepieciešams? Vai ir nepieciešami vēl kādi papildpiederumi, piemēram, statīvs pie kā augu nepieciešams piestiprināt. Iespējams arī iegādāties speciālu diedzēšanas ierīci un novietot to uz statīva.
 • Veids
Pastāv trīs galvenie statīvu veidi. Pirmkārt, ir pie sienas stiprināmi plauktiņi, kuros ievietot puķu podus. Tos iespējams izmantot ne tikai dārzā, bet arī iekštelpās. Otrkārt, pastāv ziedu statīvi, kur tiek izcelts viens noteikts augs. Tie parasti ir gari un piemēroti viena puķu poda novietošanai. Un visbeidzot ir arkas, uz kurām audzē vīteņaugus, kas skaisti apvijas apkārt statīvam un izveido skaistu, krāšņu lapotni. 
 • Materiāls
Pastāv trīs galvenie materiāli, no kuriem veido puķu statīvus. Pirmais un arī lētākais ir plastmasa. Šis materiāls nav pārlieku izturīgs, taču to var viegli izveidot dažādās formās un krāsās, sniedzot pircējiem gan lielu izvēli, gan labu cenu. Otrais materiāls ir bambuss. Tas izskatīsies ļoti dabīgi un skaisti jūsu dārzā, taču bambusa izstrādājumi ir salīdzinoši dārgi un tie nepiedāvā tādu variāciju kā plastmasa. Visbeidzot tiek izmantots metāls. Tas ir visizturīgākais no visiem materiāliem, tādēļ, ja uztraucaties, ka slikti laikapstākļi var sabojāt jūsu statīvu, tad metāls būs īstā izvēle.
 • Dizains
Tie ir ļoti dažādi, un dažreiz šķiet, ka izvēle ir pārāk grūta. Pastāv klasiski statīvi, kas vienmērīgi saplūst ar jūsu dārzu, padarot to par izcilu izvēli jebkurā gadījumā. Dažiem statīviem ir interesanti līkloči un raksti, kas piešķirs jūsu dārzam izsmalcinātu un greznu skatu. Protams, varat izvēlēties arī skaisti eleganto stilu, lai uzsvērtu statīvā novietoto augu skaistumu. 

Maza dārza uzlabošana

Ne visiem ir pieejami milzīgi dārzi, kuros var iestādīt visus vēlamos augus. Taču pastāv iespējas, ka šķietami mazo zemes pleķīti izmantot maksimāli lietderīgi. Pat ja dārzs nav liels ir daži triki, ka likt tam izskatīties lielākam. Varat radīt horizontālas kārtas savā dārzā, lai radītu dziļuma ilūziju, piemēram, iestādot zemus krūmus priekša garākam žogam, novietojot puķes un puķu statīvus priekšā mājai.

Kur pirkt? 

Dekoratīvos žogus, apmales, puķu statīvus un citas noderīgas preces dārzam varēsiet iegādāties internetveikalā 1a. Pie mums ir pieejami tādi populāri zīmoli kā Garden Center un Gutta, kas specializējas tieši dārzniecības produktu ražošanā. Tāpat pie mums atradīsiet arī puķu podus, kūdru un lejkannas, kas noteikti noderēs jūsu dārza darbos.

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties puķu dobes apmales? 
Pērkot apmalītes jāņem vērā, vai vēlaties dārzu izgreznot ar dekoratīvu žogu vai vienkārši atdalīt dārza daļas ar apmalītēm. Noteikti arī jāpievērš uzmanība apmalīšu izmēram.
 
Ko es varu izmantot zāliena apmalei? 
Pastāv speciālas mauriņa apmalītes, kas domātas, lai atdalītu zālāju no pārējā dārza.
 
Kā panākt, lai dārza apmales izskatās labi? 
Pirmkārt, ir jāizplāno apmalīšu novietojums, lai jūs zinātu to aptuveno atrašanos vietu. Otrkārt, noņemiet zāli no vietām, kur vēlaties uzstādīt apmalītes. Treškārt, novietojiet apmalītes, izlīdzot maliņas ar kapli vai mazu lāpstu. Pārliecinieties, ka viss ir novietots līdzeni.
 
Ko es varu izmantot kā āra augu statīvu? 
Pastāv daudzas lietas, kuras var izmantot kā augu statīvu. Pirmkārt, varat iegādāties speciālus statīvus veikalos. Otrkārt, varat izveidot statīvu pats no vecām ārā mēbelēm, plauktiem, trepēm, soliem, utt.
 
Kā atzīmēt stādīšanai izvēlēto platību? 
Vienkāršākais veids kā atzīmēt vietas stādīšanai ir izmantot metāla vai koka stabiņus.