Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Spriegums, V
Vienības iekļautas komplektā
Akumulatora izmērs
Akumulatora tips
Rāda: 2
Kārtot pēc:
BATERIJA ENERGIZER LR1/E90/MN9100 ALK B1
2,49 € / gab.
3,69 / gab.
-11% AR KODU
BATERIJA ENERGIZER LR1/E90/MN9100 ALK B1
  • Elementa veids: Zn/MnO2
  • Elementa izmērs: LR1
  • Spriegums: 1.5 V
  • Vienības iekļautas komplektā: 1
Piegāde
Preces izņemšana
Baterijas Panasonic 21620, LR1, 1.5 V
2,49 / gab.
-11% AR KODU
Baterijas Panasonic 21620, LR1, 1.5 V
  • Elementa izmērs: LR1
  • Spriegums: 1.5 V
  • Vienības iekļautas komplektā: 1
Piegāde
Preces izņemšana

Kādas baterijas, akumulatori un lādētāji ir nepieciešami mūsu ikdienā

Ja Jūs kritiski pārlaistu skatienu pāri savai dzīves vai darba telpai, mājas un biroju piederumiem, vadu, kabeļu un adapteru jūklim, tad variet uzdot juatājumu, cik daudz no tiem ir nepieciešamas baterijas vai akumulatori ierīces darbināšanai? Visdrīzāk, ka pietiekami daudz, jo mehāniski darbināmo lietu laikmets jau sen ir pagājis.
 
Daudzi šodienas elektroniskie darba rīku komplekti un sadzīves ierīces paredz baterijas un lādējamus akumulatorus – sākot no telefona aparātiem, līdz pat robotiem putekļu sūcējiem un citām iekārtām. Turpiniet lasīt šo iepirkšanās ceļvedi, kas palīdzēs saprast, kādas baterijas Jums nepieciešamas!

Veidi

Ir būtiski saprast, kādas baterijas sadzīves priekšmetos ir nepieciešamas, kādam mērķim tās lietosiet, jo to veidi ir visnotaļ dažādi.
  • Parastās AA. Tās ir standarta sārmainās pirkstiņbaterijas ar 1,5 V jaudu, un īsu kalpošanas laiku, bieži vienreizējās. Parasti tās plaši izmanto bērnu rotaļlietās, kabatas lukturīšos un citviet;
  • Lādējamās AA ar lādētāju. Darbība un izmantošana tām ir līdzīga kā parastajām, taču kalpošanas mūžs krietni ilgāks. Uzlādējamām baterijām ir plašs pielietojums, piemēram lietošanai fotoaparātos.  Tās ir vidi saudzējošākas, kā arī paredzēta atkārtota darbība pēc uzlādes. Iegādes brīdī, komplektā iekļauj vairākas vienības ar uzlādes akumulatoru;
  • AA litija (nejaukt ar uzlādējamām litija jonu baterijām, kas atrodas, piemēram, telefonos). Šīs ir krietni izturīgākas un darbībā kalpo daudz ilgāk nekā parastās AA. Vairāk piemērotas ierīcēm ar ilgstošu darbības laiku – durvju zvaniem, dūmu detektoriem, sienas pulksteņos, TV pultīs u.c;
  • Sārma AA. Šo bateriju pielietošanas princips ir līdzīgs kā AA litijam, tikai to sastāvā ir sārms;
  • Cinku vēlams iegādāties produktiem ar mazāku strāvas patēriņu;
  • Sudraba oksīda jeb “podziņbaterijas” parasti izvēlas rokas pulksteņiem un mazāka izmēra elektronikas ierīcēm, kā arī auto atslēgu pultīm.
Baterijas vēlams turēt sausā telpā, istabas temperatūrā. Nav ieteicams tās atstāt ierīcēs, kas ilgu laiku netiek lietotas.

Kā izvēlēties pareizās?

Parasti ražotājs ar speciālām atzīmēm uz ierīces norāda, kādas paveids un apjoms ir nepieciešams. Ierīcēm ar īsāku darbības laiku var izvēlēties vienkāršākas un mazjaudīgākas baterijas. Tikmēr sadzīves ierīcēm ar lielāku jaudas patēriņu, vēlams lietot atkārtoti uzlādējamās, un jaudīgākas. Jo vairāk vienības jāievieto ierīcē, jo paredzams, ka tai būs nepieciešama lielāka darbības jauda jeb enerģija, ko konkrētā ierīce patērē. Šeit jāatzīmē arī tas, ka ne vienmēr lētums nozīmē labumu, jo zema cena var norādīt uz īsu kalpošanas mūžu. Tieši šī iemesla dēļ, iesakām izvēlēties pārbaudītu zīmolu kā: Energizer, Duracell, Jupio, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku. 

Izmantošana

Darbības diapazons ir ļoti plašs. Uzskaitīt visus sadzīves priekšmetus, kuros izmanto AA enerģijas avotu ir teju neiespējami, tomēr populārākie vienumi ir:
  • sienas un rokas pulksteņi, bērnu rotaļlietas, durvju zvani, dūmu detektori, TV pultis, elektroniskās spēles, lukturi un apgaismojums, dažādi suvenīri, dekorācijas, manikīra priekšmeti, ķermeņa kopšanas ierīces, skuvekļi, spiediena mērītāji un citas vienkāršotas medicīniskās iekārtas un sadzīves priekšmeti;
  • Lādētājus izmanto tām baterijām, kuras ir iespējams atkārtoti uzlādēt;
  • Savukārt akumulatori nepieciešami kamerām, mobīlajiem telefoniem un citām elektroierīcēm. 

Kas jāņem vērā iegādes brīdī?

Iegādājoties uzlādes objektus, ir svarīgi saprast to daudzumu konkrētā ierīcē. Tas palīdzēs saprast, cik iepakojumus iegādāties. Parasti to daudzums konkrētajai ierīcei ir norādīts uz nodalījuma vāciņa. Turpat jābūt norādītai arī voltāžai jeb sprieguma līmenim un ķīmiskajam sastāvam.
  • Ja uz baterijas ir burts “L”, tad tā ir sārma tipa;
  • Burts “S” simbolizē sudraba cinku;
  • Burts “C” ir litijs;
  • Burts “R” norāda, ka tai ir cilindriska forma;
  • Savukārt “F” – plakana.
Uz baterijas var būt arī citi apzīmējumi burtu un ciparu veidā, kur norādīts ne tikai ķīmiskais sastāvs, bet lielums, izmērs un spriegums. Tas ļauj vieglāk saprast, kāds lādētājs nepieciešams.

Atšķirība starp akumulatoriem un baterijām

Galvenā atšķirība ir tā, ka akumulatori ir atkārtoti uzlādējami. Turklāt, mūsu ikdiena jau sen vairs nav iedomājama bez atkārtotas uzlādes akumulatoriem.
 
Ja visus akumulatorus var atkārtoti uzlādēt, tad AA baterijas drīkst lādēt tikai tās, kurām ir norāde rechargeable, jeb uzlādējamās. Citas nav piemērotas atkārtotai uzlādei. 
 
Nav ieteicams lādēt vizuāli bojātas vai deformētas baterijas un akumulatorus.

Populārākie ir Ni-MH un Li-Ion akumulatoru veidi

  • Ni-MH ķīmiskā sastāva akumulatorus plaši lieto dažādās elektroniskās iekārtās. Tos var uzlādēt pat līdz 1000 reizēm, un to uzglabāšanas laiks ir vidēji 5 gadi;
  • Li-Ion ķīmiskā sastāva akumulatorus var uzlādēt līdz 500 reizēm savā dzīves cikla laikā. Tās izmanto lielākajā daļā portatīvo ierīču – datoros, foto un videokamerās, GPS ierīcēs, elektroinstrumentos u.c. ar uzglabāšanas laiku līdz 10 gadiem.
  • Parasti Li-Ion ir dārgākas tā sastāva dēļ. Protams, akumulatora cenu nosaka arī tā kalpošanas laiks un ražotāja zīmols.
Katrs ražotājs ir paredzējis saviem akumulatoriem arī atbilstošus lādētājus, to adapterus, vadus un kabeļus.
 
Vairumā gadījumu cita ražotāja akumulators nebūs piemērots cita zīmola produkcijai. Tālab mēģinājums, savu telefonu, kurā ir  Li-Ion baterija, uzlādēt ar cita ražotāja it kā saderīgu lādētāju, var beigties ar ierīces pārkaršanu.
 
Interneta veikals 1a.lv piedāvā daudzu populāru un pārbaudītu ražotāju baterijas, akumulatorus un lādētājus, atbilstošus katra vajadzībām. Izvēloties pirkumu veikt 1A, Jūs ietaupīsiet laiku, savukārt izmantojot, mūsu piedāvātās akcijas, varēsiet pirkumu veikt par īpaši pievilcīgu cenu.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Cik ilgi baterijas kalpo?
Par kalpošanas laika beigām liecinās to svars jeb vieglums. Tās var izdalīt arī sārmu – baltu pulverim līdzīgu vielu uz sānu malām. Tikmēr litija - jona baterijām, kuras pakļautas atkārtotai uzlādei, ražotājs jau sākotnēji paredzējis noteiktu uzlādes reižu skaitu. Tās var būt 500 uzlādes reizes, un, kad limits būs izsmelts, tā sāks diezgan ātri izlādēties, vai arī nelādēsies vispār.
Vai lēna uzlāde ir labāka?
Lai arī ražotāji pietiekami plaši izmanto viedās tehnoloģijas, lai ātra lādēšana būtu droša, vienmēr jāatceras par ierīces pārkaršanas riskiem ātras uzlādes laikā.  Tāpēc lēnāka lādēšana ierīcei būs drošāka.
Kapēc mana telefona baterija tik ātri izlādējas?
Ātra izlāde visdrīzāk norāda uz kādu ierīces vainu. Tās var būt daudzas papildus programmas ierīcē, kas lieki tērē akumulatoru, vai nepareiza lādēšana. Taču viens no galvenajiem aspektiem ātrai izlādei visdrīzāk norāda uz tās kalpošanas laika beigām, jo katra baterija ir paredzēta noteiktam lādēšanas skaitam. Bateriju, kura vairs nespēj pienācīgi pildīt savas funkcijas, pienācis laiks nomainīt.
Vai baterijas var pārstrādāt?
Baterijas var un vajag pārstrādāt. To sastāvā ir smagie metāli - dzīvsudrabs, svins, niķelis, kadmijs un kodīgas skābes, kas var piesārņot vidi un radīt apdegumus cilvēka ādai, ja tās netiek nogādātas speciālos savākšanas punktos.
Vai Sony un Samsung lādētāji ir vienādi?
Daudzu ražotāju lādētāji var būt vienādi. To pat nosaka Eiropas savienības regula par universālu lādētāju ražošanu. Taču ņemot vērā ierīces modeli, divu līdzīgu ražotāju lādētāji tomēr var atšķirties, gan pēc ražotāja paredzētās uzlādes jaudas, gan ātruma konkrētās ierīces uzlādei. Cita ražotāja lādētājs var pagarināt ierīces lādēšanas laiku, vai pat izraisīt ierīces pārkaršanu, tāpēc vislabāk izmatot konkrētā ražotāja lādētāju tā paša ražotāja ierīcei.