Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Operētājsistēma
Rādītājs “operētājsistēma” nosaka, kāda legāla operētājsistēmas licence ir iekļauta datora komplektā. Tā sastāvā ietilpst speciālas programmas un programmu līdzekļi, kas nodrošina datora aparatūras saskaņotu darbību, kā arī datora lietotāja izvēlēto programmu pilnvērtīgu izmantošanu. Operētājsistēma dod iespēju lietotājam vadīt datora darbu.
Procesora kodoli
Procesora frekvence, GHz
Operatīvās atmiņas tips
Atmiņas kopne ir paredzēta informācijas pārraidei starp mikroprocesoru un operatīvo atmiņu. Tā nosaka, kāda tipa operatīvo atmiņu uztur attiecīgā pamatplate.
Operatīvā atmiņa (RAM)
Operatīvā atmiņa (no angļu valodas RAM - Random Access Memory) ir īslaicīga datu krātuve. Tajā glabājas informācija, kas var būt gan programmas, gan dati. Operatīvās atmiņas lielums nosaka, cik daudz failu vienlaikus varat lietot (attēli, web lapas, video), lai dators darbotos pietiekamā ātrumā. Jo augstāks rādītājs, jo dators var veikt vairāk vienlaicīgus uzdevumus.
Cietā diska ietilpība (HDD)
Cietais disks ( saīsināti dēvēts par HD vai HDD – no angļu val. Hard Disk Drive) ir galvenā datu nesēju ierīce, kas pastāvīgi uzglabā visus datus datorā. To lieto datorprogrammu un informācijas glabāšanai. Jo lielāka diska ietilpība, jo vairāk informācijas tajā iespējams ierakstīt (saglabāt). Mēdz būt divu veidu cietie diski – statiskais (SSD) un standarta (HDD).
SSD/eMMC diska ietilpība
SSD ( no angļu val. Solid State drive) diski ir jaunas paaudzes datu glabāšanas iekārtas, kuriem ir lielāks darbības ātrums, nekā HHD jeb parastajam cietajam diskam. Šo disku ražošanā tiek izmantotas zibatmiņas, kas sastāv no mikroshēmu kopuma un kontroliera, nodrošinot diska un datora mijiedarbību. SSD disku priekšrocība ir tā, ka disks gandrīz nemaz neuzkarst, un tā darbība ir pilnīgi nedzirdama.
Video kartes modelis
Mēdz būt divu veidu videokartes. Neiebūvētajai ir atsevišķa atmiņa, kas ir īpaši aktuāla spēlēm un grafiskām programmām. Iebūvējamās (integrētās) izmanto procesora resursus un izmanto nepieciešamo atmiņu no operatīvās atmiņas (dinamiskās atmiņa).
Diskdzinis
Mēdz būt divu veidu diskdziņi. Vieni atbalsta DVD/CD lasīšanu un ierakstīšanu, otri – DVD/CD/Blu-ray.
Operatīvā atmiņa (RAM) 16 GB×
Video kartes atmiņa -×
Rāda: 2
Kārtot pēc:
Stacionārs dators Intop RM31895NS AMD Ryzen™ 7 5700X, Nvidia GeForce RTX 4070, 16 GB, 2500 GB
1.419,00 / gab.
Stacionārs dators Intop RM31895NS AMD Ryzen™ 7 5700X, Nvidia GeForce RTX 4070, 16 GB, 2500 GB
  • Operētājsistēma: Nav
  • Procesora kodoli: 8
  • Procesora frekvence: 3.40 GHz
  • Operatīvā atmiņa (RAM): 16 GB
  • Video kartes atmiņa: -
Piegāde
Preces izņemšana
Stacionārs dators Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4 i5-13400T, Intel UHD Graphics 730, 16 GB, 256 GB
740,48 / gab.
Stacionārs dators Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4 i5-13400T, Intel UHD Graphics 730, 16 GB, 256 GB
  • Operētājsistēma: Windows 11 Pro
  • Procesora kodoli: 10
  • Procesora frekvence: 3.0 GHz
  • Operatīvā atmiņa (RAM): 16 GB
  • Video kartes atmiņa: -
Piegāde
Preces izņemšana

Personālie Datori Datorspēļu Cienītājiem

Lai jebkuru darbu ar datoru padarītu patīkamu, ir jāiegādājas ierīce ar parametriem, kas atbilst vajadzībām. Stacionārie gaming datori jeb tie, kas ir piemēroti datorspēlēm, izcili der arī citām vajadzībām – biznesam, mājai vai izglītībai, jo tie ir jaudīgi un ātri.
 
It īpaši tie noder darbam ar apjomīgām programmām, tad augsta veiktspēja ir garantēta. Piemēram, iegādājoties klāt grafisko planšeti un augstas izšķirtspējas monitoru, dators būs izcils palīgs ikvienam grafikas dizainerim vai programmētājam. 
 
Nereti lietotāji izvēlas iegādāties atsevišķas komponentes un komplektēt tās paši. Lai atvieglotu personālā datora iegādi un ietaupītu laiku, var iegādāties jau nokomplektētu ierīci un vajadzības gadījumā to uzlabot, tādos gadījumos noderēs dažādi UPS piederumi. Lieliska izvēle ir arī all-in-one tipa dators, tad nav jādomā arī par monitora iegādi.  
 
Spēļu dators ir liels ieguldījums, tāpēc ieteicams pirkumu uztvert nopietni un veikt izpēti. Iepazīsties ar personālā datora komponentēm un vajadzīgajiem parametriem! 

Izmērs

Viens izmērs neder visiem! 
  • Mini - Tie ir neuzkrītoši un piemēroti tur, kur lielākām ierīcēm vienkārši nebūtu vietas. Tie ir lieliski piemēroti PC spēļu cienītājiem, kuriem nav liela galda. Tomēr to trūkums – tie var būt skaļi, un tiem ir grūti pievienot papildus komponentes nepieciešamības gadījumā. 
  • VidējsIdeāli piemēroti lielākajai daļai cilvēku. Tie ir pietiekami mazi, lai ietilptu zem standarta izmēra galda, uz tā vai pie tā, tomēr pietiekami lieli, lai piedāvātu pieņemamu dzesēšanu un uzlabošanas iespējas.
  • Liels - Bieži vien tie ir tik lieli, ka tie atrodas uz galda augšpusē. Piemēroti jaunu komponenšu pievienošanai, taču reti kuram ir nepieciešami tik daudz uzlabojumi. 

Procesors (CPU)

CPU (Central Processing Unit) nosaka, kā sistēma darbosies lielākajā daļā programmatūras.
 
TipsIntel (Core i5, Core i7) CPU parasti ir iecienītākā datorspēļu entuziastu izvēle, tās mikroshēmas ir ātrākas un energoefektīvākas. Atšķirība starp sērijām i5 un i7 veiktspējā nav liela, bet, salīdzinot i5 ar i3, atšķirība noteikti ir manāma. AMD (Ryzen) ir laba izvēle priekš vidējā lietotāja, jāatzīst, ka arī lētāka opcija. 
 
Kodolu skaits – Spēļu datoram vajadzīgs CPU ar 4-8 kodoliem. Dažas spēles darbojas labāk ar vairāk kodoliem, tāpēc 6 kodolu procesors būs lieliska izvēle, lai nerastos veiktspējas problēmas.
 
Frekvence  - 3,1 GHz līdz 4,0 GHz parasti uzskata par piemērotu procesora frekvences ātrumu spēlēm, tā uzlabo grafiku, audio un rada reālistisku spēles pieredzi.

Operatīvā atmiņa (RAM) 

RAM (Random Access Memory) saglabā datus īslaicīgi, tāpēc, izslēdzot datoru, tie tiek zaudēti. Tā ir viena no vienkāršākajām un pieejamākajām lietām, ko vēlāk uzlabot. Ja jūsu iekārtai trūkst RAM, jūsu ierīces kadru ātrums samazināsies, un visa jūsu spēļu pieredze cietīs.
 
Labs pamats mūsdienu spēļu sistēmām ir 16 GB RAM. Vienkāršākām spēlēm pietiek ar 8 GB. Tomēr papildu atmiņa, kas pārsniedz 16 GB, vienkārši paliks neizmantota. Bet paturiet prātā to, ka sistēmas atmiņu izmanto ne tikai spēles. Viss, kas darbojas datorā, prasa atmiņu, sākot ar operētājsistēmu un beidzot ar peles un tastatūras draiveriem. No operatīvās atmiņas tipiem – DDR4 tiek uzskatīts par standartu.

Cietais disks

Cietais disks, atšķirībā no RAM atmiņas, var pastāvīgi glabāt informāciju. 
 
HDD (Hard Disk Drive) – lielāka ietilpība, lēnāks, bet lētāks. Izvēlies HDD, ja meklē lētu gaming datoru. Agrāk 200GB bija standarts, bet mūsdienās 500GB krātuves vietas ir piemērots iesācējiem, kas neaizraujas ar vairākām spēlēm vienlaicīgi. 1 TB atmiņas ir ļoti populārs diska izmērs spēļu pasaulē, un mūsdienās tas ir daudz pieejamāks. 
 
HDD diska ātrums (rpm) - visbiežāk sastopamie rpm ātrumi ir no 5400 līdz 7200 apgr./min. 7200 rpm piedziņa nodrošinās datu piegādi par aptuveni 33% ātrāk nekā 5400 rpm piedziņa. 
 
SSD (Solid-State Drive) – ātrāks, bet dārgāks. Ja budžets atļauj, tad iegādājies ierīci ar SSD disku. Minimālais lielums, lai netraucēti spēlētu datorspēles ir 500GB. Izvēloties SSD, tiks nodrošināts neticami ātrs ielādes laiks, un tas ievērojami uzlabos jūsu spēļu pieredzi. 

Video karte (GPU)

GPU (Graphics Processing Unit) apstrādā grafiskos resursus pirms digitālas izvadīšanas uz ekrāna. Kvalitatīva video karte nodrošina vienmērīgu kadru ātrumu un augstāku izšķirtspēju.
 
Sērija – Visbiežāk sastopamās GPU sērijas ir Geforce, HD, Quadro un Radeon. Datorspēļu pasaulē topā ir Geforce un Radeon sērijas video kartes. 
 
Atmiņa – 1080p spēlēm ir nepieciešams vismaz 2GB video atmiņas, bet 4 GB nodrošinās nevainojamu darbību. Tomēr, ja spēlējat spēles ar ļoti augstu izšķirtspēju (4K), jums nepieciešama video karte ar 6GB vai lielāku atmiņu. 

Vēl daži parametri, kam ir vērts pievērst uzmanību

VR (Virtual Reality) ready – Ja aizraujies ar virtuālo realitāti, tad pārliecinies, vai izvēlētā ierīce ir pietiekami ātra un atbalsta virtuālās realitātes brilles un lietojumprogrammas. Lai šo funkciju varētu izmantot ir nepieciešama papildus iekārta, piemēram, HTC Vive, Oculus Rift, u.c.
 
Operētājsistēma – Ja ikdienā esi pieradis pie kādas konkrētas operētājsistēmas, piemēram, Windows 7, 10, Mac OS, DOS u.c. un vēlies turpināt ar to strādāt – pārliecinies par to, kādu operētājsistēmu atbalsta ierīce.
 
Optiskā iekārta/Diskdzinis - Optiskais diskdzinis datorsistēmā ļauj izmantot kompaktdiskus, DVD un Blu-ray diskus, lai klausītos mūziku vai skatītos filmas. Lielākā daļa diskdziņu arī ļauj rakstīt datus diskā, tāpēc varat izveidot savus mūzikas kompaktdiskus vai izveidot svarīgu datu rezerves. Tagad  diski ir diezgan novecojuši un lielākā daļa PC spēles tagad tiek lejupielādētas digitālā formātā.
 
Dzesēšana – Lieliska veiktspēja nav iespējama bez siltuma, kas rodas ierīcē, tāpēc, lai uzturētu drošu temperatūru un nebojātu ierīci, jums būs nepieciešama piemērota dzesēšana. Ir divi dzesēšanas veidi - gaisa un šķidruma dzesēšanā. Vairumā gadījumu spēļu entuziasti izvēlas gaisa dzesēšanu, jo šķidrā dzesēšana ir saistīta arī ar dažādiem riskiem un apkopes prasībām. 
 
Populārākie stacionāro datoru ražotāji ir Dell, Lenovo, Apple, Asus, Acer u.c., to cenas ir ļoti atšķirīgas, bet nevar teikt, ka kāds ražotājs ir izteikti labāks par citu. 

Cenas un to ietekmējošie faktori

  • Ražotāja vārds – cenu pieaugums bieži ir saistīts ar brenda nosaukuma atpazīšanu, nevis jebkuru produkta faktisko pārākumu.
  • Funkcionalitāte – dators ar lielāku atmiņu bieži vien kalpo ilgāk nekā dators ar mazāku atmiņas daudzumu. Turklāt ļoti svarīga ir arī cietā diska vieta, un tieši cietā diska lielums parasti ietekmē cenu.
  • Dizains – daži nozares līderi piedāvā neparastu vai mūsdienīgu sistēmas dizainu, izmantojot matētas virsmas vai dažādas krāsas un gaismas, kas piesaista pircējus. Protams, ierīces dizains neuzlabo tās veiktspēju. 
Svarīgi atcerēties, ka personālais dators, kas sasniegs visas datorspēļu entuziasta vēlmes, būs piemērots arī darbam ar apjomīgām programmām, piemēram, lielu video failu apstrādei vai 3D modeļu veidošanai. Ne tik nopietnam darbam derēs arī ierīce ar zemākiem parametriem, tomēr spēļu dators nodrošinās izcilu veiktspēju pilnīgi visās situācijās.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Vai man vajadzētu atjaunot vai pirkt jaunu datoru?
Svarīgi ir saprast, ko tieši vēlaties uzlabot. Bieži vien visa datora nomaiņa ilgtermiņā ir rentablāka opcija. Ja vēlaties sīkas izmaiņas, piemēram, lielāku atmiņas krātuvi vai jaudu, tad var domāt par atsevišķas komponentes uzlabošanu.
Vai stacionārais dators ir piemērots spēlēm?
Lai gan mūsdienās klēpjdatoru veiktspēja uzlabojas, personālais dators ir labāka izvēle. Personālo datoru video kartes joprojām ir ātrākas nekā līdzvērtīgas mikroshēmas klēpjdatoros.
Kurš elements ir visbūtiskākais Gaming Datoram?
Visvarīgākie elementi, kam pievērst uzmanību:
  • Video karte (GPU) – neapšaubāmi vissvarīgākā sastāvdaļa;
  • Procesors (CPU) – tas apstrādā visas ierīces darbības;
  • Operatīvā atmiņa (RAM) – vismaz 8 GB.
    Vai var iegādāties labus datorus tiešsaistē?
    Tiešsaistē var iegādāties kvalitatīvus spēļu personālos datorus. Dažādu internetveikalu priekšrocība ir tā, ka var apskatīt piedāvājumu, neizejot no mājām.
    Cik ilgi jākalpo jaunai iekārtai?
    Vidēji spēļu dators kalpo divus līdz trīs gadus. Ja ierīci izmantojat piesardzīgi un atjauno; tas var kalpot arī astoņus gadus. Spēļu datora kalpošanas ilgums ir pilnībā atkarīgs no tā pamata daļām.