Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Printeri un skeneri

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

A3 lapas izmēri un printēšanas iespējas Foto: Freepik.com   Digitālajai videi arvien vairāk ienākot mūsu dzīvē, tiek samazināts papīra patēriņš. Jebkurā gadījumā, fiziski papīrs nekad netiks aizmirsts, jo to tāpat izmantos mākslinieki, valsts iestādes un uzņēmumi, skolnieki utt.    Ne visi...
TOP bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas Foto: Vlada Karpovich, pexels.com   Vai Tavam mazajam ķiparam tuvojas dzimšanas diena un esat iecerējuši sarīkot neaizmirstamu bērnu ballīti pie sevis mājās? Lieliski! Pirms ķeries pie darba, iepazīsties ar mūsu, 1a.lv speciālistu, sagatavotajiem pad...
Datoru veidi – kā izvēlēties atbilstošāko savām vajadzībām? Foto: Freepik.com, pressfoto   Vecais dators savu laiku nokalpojis? Plāno iegādāties jaunu, bet plašajā izvēlē apmulsti? Ar šo problēmu saskāries ne viens vien. Tehnoloģijām attīstoties, datoru klāsts kļūst arvien plašāks un pārsātinātāks, līdz ar to p...
Ergonomiska darba vieta – praktiski ieteikumi Foto: Laura Davidson on Unsplash   Lielu daļu nomoda laika pavadām, strādājot no mājām vai birojā, tāpēc ērta un pareizi iekārtota darba vieta ir īpaši svarīga. Tā ne vien veicina produktivitāti, bet arī rūpējas par tavu veselību un noskaņojumu. Esam a...

Printeri – padari virtuālo par reālu

Visiem noteikti dzīvē ir brīdis, kad ir bijis nepieciešams failu datorā pārvērst par īstu vēstījumu uz īsta papīra. Un ātrākais veids, kā to izdarīt ir izmantot printeri. Taču ne visi zina, ka pastāv dažādu veidu printeri, kas ir piemēroti dažādiem uzdevumiem, tāpēc par tiem tālāk šajā ceļvedī!

Veidi

Printeri ir izvades ierīces, kas drukā papīra dokumentus. To izplatītākie veidi ir:
 
 
Tie ir visizplatītākie un pazīstamākie, jo ir redzami gandrīz katrā biroja ēkā, skolā vai bibliotēkā. Pēc nosaukuma jau uzreiz var spriest, ka tie izmanto galvenokārt tinti, lai paveiktu savu darba. Cenu diapazons ir ļoti plašs, sākot no 35 eiro un beidzot ar 2000 un pat vairāk eiro. Taču ir jārēķinās, ka izmaksas nebeidzas ar ierīces iegādi, jo tam regulāri ir jāmaina tintes kārtridžs. Ja drukājat neregulāri un tikai vienkāršām vajadzībām, tad šāda veida ierīce visticamāk nav piemērota jums, jo tintes kārtridžs laika gaitā var aizkalst.
 
 
Šis veids ir piemērots ļaudīm, kas vēlas ātri un efektīvi veikt nepieciešamos drukāšanas darbus. Sākotnējā cena ir dārgāka nekā tintes ierīcēm un arī kārtridži ir dārgāki, taču ilgākā laika periodā noteikti būsiet ieguvēji. Lāzerprinteri spēj izdrukāt pat līdz 5000 lapām pirms kārtridža maiņas. Turklāt kārtridži laika gaitā neizkaltīs, tādēļ nebūs jābaidās, ka ierīce nestrādā izžuvušas krāsas dēļ. Iegādājoties to gan jāsaprot, ka lielākoties tie nav paredzēti fotogrāfiju drukāšanai, tādēļ augstas kvalitātes fotogrāfijas ar šīm ierīcēm iegūt nevarēsiet.
 
 
Kā jau par to liecina nosaukums, daudzfunkcionālie modeļi spēj paveikt vairāk nekā tikai drukāšanu. Tie spēj arī skenēt dokumentus un attēlus, kopēt tos un pastāv daži modeļi, kas spēj darboties kā faksi. Turklāt daudzfunkcionālās ierīces var būt gan tintes, gan lāzerprinteri, tādēļ varēsiet izvēlieties tieši tādu ierīci kāda ir piemērotāka jums. Taču jāņem vērā, ka daudzfunkcionālie modeļi ir lielāki par tiem, kas pilda tikai vienu darbu.
 
Uzlīmju printeri
 
Šīs salīdzinoši mazās ierīces ir izveidotas, lai drukātu etiķetes produktiem, cenu marķierus un mazus uzrakstus, kurus ir iespējams uzlīmēt uz dažādām virsmām. Dārgākiem modeļiem pat ir iespējams izmantot dažādus drukas materiālu.
 
Adatu printeri
 
Šis ir vissenākais veids. Atšķirībā no citām ierīcēm, adatu modeļi izmanto triecienu metodi, lai drukātu melnbaltu tekstu. Šis veids nevar veikt tik sarežģītas izdrukas kā citi, taču to cena arī ir zemāka.
 
3D printeri
 
Visinteresantākā modernā ierīce, kas ļaus iztēlei klejot. Izmantojot šo, varēsiet no digitāla faila izveidot reālu, taustāmu, trīsdimensionālu priekšmetu. Priekšmets tiek veidots klājot slāņus virsū cits citam, lai beigās iegūtu vēlamo objektu. Darbības princips ir tieši tāds pats kā tintes ierīcēm - tikai krāsu kārtridža vietā tiek izmantots speciāls materiāls, ko tas sadedzina un pārveido noteiktajā formā. Jārēķinās, ka 3D printera lietošana noteikti ir grūtāka un tie ir daudz dārgāki par parastajiem. Taču, ja budžets to atļauj un jums ir apņemšanās darboties, tad 3D modelis var kļūt par neaizvietojamu rīku visiem tiem, kam patīk veidot lietas pašiem.

Faktori, kas jāņem vērā

Tālāk ir aprakstīti svarīgi parametri, kurus nozīmīgi ņemt vērā, ja vēlaties iegādāties printeri.
 
Formāts. Tas norāda to, uz cik lielām lapām iespējams veikt druku. Izplatītākais formāts ir A4, tādēļ, ja vēlaties drukāt uz cita izmēra lapām, noteikti pievērsiet uzmanību šim parametram.
 
Kārtridžu skaits. Šis parametrs norāda to, cik kārtridžu ir iespējams vienlaicīgi ievietot drukāšanas ierīcē. Krāsas printeriem lielāks kārtridžu skaits apzīmē arī labāku drukāšanas kvalitāti.
 
Drukas izšķirtspēja. Gluži kā fotoaparātiem, izšķirtspēja ir arī drukāšanas ierīcēm. Tā nosaka to, cik daudz punktu tas spēj izdrukāt. Lielāks skaitlis norāda skaidrāku un kvalitatīvāku attēlu. Iecienītākā minimālā izšķirtspēja ir 300 dpi.
 
Drukāšanas metode. Norāda to, vai modelis izmanto tinti, lāzeru vai adatas galviņu, lai veiktu druku. Visizplatītākā ir tintes drukāšanas metode.
 
Melnbaltas drukas ātrums. Šis skaitlis norāda to, cik melnbaltas lapas minūtē ierīce spēj izdrukāt. Šeit svarīgi ir pieminēt, ka tam jāspēj nodrošināt kvalitāti. Iecienīti ir modeļi, kuri spēj izdrukāt 30 lappaspuses minūtē, taču labs melnbaltās drukas ātrums ir sākot no 13 līdz 15 lappusēm minūtē.
 
Krāsu druka. Ne visi printeri spēj drukāt krāsainus attēlus. Šis parametrs norāda to, vai tas ir paredzēts krāsaino attēlu drukai, vai nē. Funkcionālāks būs modelis, kurš spēs nodrošināt krāsainu drukāšanu, jo atļaus izdrukāt fotogrāfijas.
 
Krāsu drukas ātrums. Šis skaitlis norāda to, cik krāsainas lapas minūtē printeris spēj izdrukāt. Mūsdienu modeļi spēj drukāt vidēji no 11 līdz 13 lappusēm minūtē.
 
RAM. RAM jeb operatīvā atmiņa nosaka to, cik daudz informācijas ierīce spēj uzņemt un izdrukāt. Ja RAM apjoms nav liels, tad printeris saņem informāciju daļās. Tātad, jo lielāks RAM, jo retāk tam ir jāpārtrauc drukāšana, lai saņemtu nepieciešamo informāciju. Lielai daļai melnbalto modeļu bieži iesaka izvēlēties 32 MB un 64 MB RAM, taču lāzera modeļiem šis parametrs būs augstāks - līdz 128 MB RAM.

Atšķirība starp krāsaino un melnbalto 

Galvenā atšķirība noteikti visiem ir skaidra – krāsainās drukas ierīce spēj drukāt krāsainus attēlus, bet melnbaltais spēj drukāt tikai melnbaltos. Loģiski domājot labāk šķiet iegādāties krāsainās drukas printeris. Taču tā gluži nav. 
 
Lai drukāšanas ierīce spētu drukāt krāsainus attēlus, tam ir nepieciešams iebūvēt speciālas papildfunkcijas, kas melnbaltajam nav vajadzīgas. Līdz ar to melnbalti printeri vienmēr ir lētāki par krāsainajiem. Un tā kā krāsainajiem ir nepieciešams papildu ieguldījums, lai tie spētu veikt savas pamatfunkcijas, parasti izšķirtspēja, tīkla funkcijas un vēl citas ērtības tiek atstātas novārtā. Turklāt, lai krāsainajam būtu vieta visiem krāsu kārtridžiem, tie ir jāveido lielāki un smagāki par saviem melnbaltajiem brāļiem. 

Papildu funkcijas

Daudzi printeri spēj izdarīt daudz vairāk nekā tikai drukāt melnbaltu vai krāsainu tekstu. Tālāk aprakstītas dažas interesantas funkcijas. Taču atcerieties, ka papildu funkcijas palielina kopējo cenu, tādēļ svarīgi izvēlieties tiešās tās funkcijas, kas jums ir nepieciešamas:
 
Fotoattēlu druka. Šī funkcija ļauj drukāt attēlus uz speciāla fotopapīra. Lai gan sākumā varētu šķist, ka jebkura drukāšanas ierīce var veikt šo uzdevumu, tā nemaz nav. Lielākā daļa lāzerprinteru nav piemēroti šim uzdevumam, turklāt arī ne visi tintes modeļi tam ir piemēroti.
 
Abpusējā drukāšana. Šī noderīgā funkcija ļauj apgriezt papīru otrādi, lai drukātu uz lapas otras puses. Lielai daļai modeļu papīrs ir jāapgriež pašam, lai panāktu, ka tiek drukāts uz abām pusēm.
 
WiFi savienojums. Ar šo funkciju nav nepieciešams vads, lai savienotu ierīci ar datoru. Tādējādi printerim nav jāatrodas datoram blakus, turklāt ir iespējams pieslēgt vairākus datorus pie vienas drukāšanas ierīces.
 
Skenēšana. Šī funkcija ļauj skenēt dokumentus, fotoattēlus un pat grāmatas, lai iegūtu digitālu failu datorā. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams iegādāties atsevišķu skeneri.
 
Kopēšana. Kopēšana ļauj noskenēt dokumentu un drukāt tā kopijas.
 
Internetveikalā 1A ir liela printeru izvēle – sākot ar adatu un beidzot ar 3D ierīcēm. Turklāt piedāvājumā ir pieejami tādi pazīstami zīmoli kā Brother, Canon, Epson, HP un vēl citi. Varēsiet arī atlasīt sev vēlamās funkcijas, piemēram, krāsu druku un abpusējo drukāšanu. Mūsu klientiem nodrošinām ātru piegādi un kvalitatīvu apkalpošanu.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kur nopirkt printerus?
Tos ir iespējams iegādāties dažādos interneta veikalos. Turklāt, tiešsaistē iespējams ātri salīdzināt cenas, izvēlēties modeļus pēc Jūsu ievadītajiem parametriem, kā arī redzēt citu klientu atsauksmes par konkrēto preci.
Kāds ir labākais printeris mājas lietošanai?
Viss atkarīgs no tā, ko tieši vēlaties drukāt. Ja jums interesē drukāt melnbaltus tekstus un nevēlaties uztraukties par krāsas aizkalšanu, tad jāiesaka lāzerprinteris. Taču, ja vēlaties drukāt fotogrāfijas, tad noteikti nepieciešams atbilstošs tintes modelis.
Kādu skeneri iegādāties?
Ja nepieciešams gan skeneris, gan printeris, tad ieteicams iegādāties daudzfunkcionālo drukāšanas ierīci, kurš spēj dokumentus gan skenēt, gan drukāt.
Kam jāpievērš uzmanība pērkot skeneri?
Noteikti jāpievērš uzmanība skenēšanas tehnoloģijai un izšķirtspējai. CCD tehnoloģija parasti rada labākas kvalitātes attēlus, un arī augstāka izšķirtspēja uzlabos attēla kvalitāti. Ja jums nepieciešams noskenēt lielu skaitu dokumentu mazā laikā, tad noteikti arī jāpievērš uzmanība skenēšanas ātrumam.
Kāda veida printeris ir labākais?
Ja vēlaties drukāt daudzus dokumentus, tad lāzerprinteris noteikti ir labākā izvēle. Ja jūsu mērķis ir skaistas fotogrāfijas, tad noteikti jāapskata tintes drukāšanas ierīces.