Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Kanālu tips
SingleBand ir standarta 2.4GHz bezvadu tehnoloģija, kas raksturīga visām mūsdienu bezvadu iekārtām. DualBand ir 2.4GHz ar papildu 5.0GHz kanālu, kas nodrošina labāku signāla uztveramību un stabilāku ātrdarbību. Lai izmantotu šo funkciju abām iekārtām - maršrutētājam un bezvadu tīkla kartei ir jāatbalsta DualBand režīms.
MU-MIMO atbalsts
MU-MIMO nodrošina vairāku lietotāju datu plūsmas apstrādi vienlaicīgi. Lietojot ierīci ar MU-MIMO gaidīšanas laiks būtiski samazinās, kas nodrošina krietni ātrāku tīkla un vairāku ierīču apstrādi (piemēram, ja internets tiek lietots datorā, vairākos planšetdatoros un viedtelefonos vienlaicīgi).
Datu pārraides ātrums, Mb/s
Jo augstāks rādītājs, jo ātrāka datu pārraidīšana.
3G savienojums
3G ir moderns interneta pieslēgums, kas darbojas ar ātrumu līdz pat aptuveni 3,1 megabitiem sekundē (3,1 Mbit/s). Tā teorētiskais caurlaides ātrums ir 56 Mbit/s.
4G savienojums
4G ir ceturtās paaudzes internets, kas izmanto vismodernāko interneta tehnoloģiju – LTE. Internets 4G tīklā ir ne vien vairākkārt ātrāks par 3G tīklā iespējamo (lejupielāde līdz pat 150 Mbit/s, augšupielāde līdz 50 Mbit/s), bet arī krietni stabilāks un ar būtiski mazāku reakcijas laiku jeb latency (brīdis no interneta saites aktivizēšanas līdz lejupielādes uzsākšanai).
Bezvadu piekļuves punkts (Access point)
Bezvadu piekļuves punkts nodrošina kabeļu tīkla paplašināšanas pārraidi bezvadu tīklā izmantojot vienu LAN pieslēgvietu. Access point nav rūteris, un nespēj sadalīt vienu interneta pieslēguma adresi vairākiem datoriem, tādēļ šo iekārtu lietojiet tikai aiz esoša kabeļu rūtera.
Ethernet LAN (RJ-45) ligzdu skaits
Pieslēgvieta (no angļu val.- ports) ir iekārtas fiziskā saskarne.
Savienojumi
LAN, jeb ethernet kabeļu pieslēgvietu darbības režīms. 10/100 MB.s ir standarta ātrums, kas raksturīgs praktiski visiem maršrutētājiem. 10/100/1000 MB.s, jeb GigaBit ir desmit reižu ātrāks standarts, kas, savienojumā ar GigaBit LAN tīkla kartēm, sniedz lielas datu pārsūtīšanas ātruma priekšrocības starp iekšējā tīklā saslēgtiem datoriem. Šāds risinājums parasti nepieciešams birojos, kur starp datoriem tiek bieži kopēti lieli failu apjomi vai tiek lietots ātrs interneta pieslēgums (no ~30 MB/s) vairākos datoros vienlaicīgi.
Ugunssiena (Firewall)
Ugunsmūris ir aparatūra vai programmatūra, kura pārbauda informāciju, kas ienāk no interneta vai tīkla, un atkarībā no ugunsmūra iestatījumiem to bloķē vai arī ļauj ienākt datorā.
MU-MIMO atbalsts ×
Tīkla standarti IEEE 802.3×
Rāda: 4
Kārtot pēc:
Rūteris Xiaomi Mi 4A, balta
19,75 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 19,75 €
Pieejama noliktavā
Rūteris Xiaomi Mi 4A, balta
  • Maršrutētāja tips: WiFi / LAN
  • Datu pārraides ātrums, Mb/s: 1167
  • Tīkla standarti: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3u
  • Savienojumi: RJ-45, WLAN
  • Ugunssiena (Firewall):
Piegāde
Preces izņemšana
Rūteris Tenda Nova MW12, balta
221,30 / gab.
SMART LEASING 10
Rūteris Tenda Nova MW12, balta
  • Maršrutētāja tips: WiFi / LAN
  • Datu pārraides ātrums, Mb/s: 867
  • Tīkla standarti: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE802.11a/b/g/n/ac
  • Savienojumi: LAN, RJ-45, WLAN
  • Ugunssiena (Firewall):
Piegāde
Preces izņemšana
Rūteris Teltonika RUT360 LTE CAT6 Industrial Cellular Router, pelēka
237,38 / gab.
Rūteris Teltonika RUT360 LTE CAT6 Industrial Cellular Router, pelēka
  • Maršrutētāja tips: WiFi / LAN
  • Datu pārraides ātrums, Mb/s: 100
  • Tīkla standarti: IEEE 802.3, IEEE 802.3u
  • Savienojumi: RJ-45
  • Ugunssiena (Firewall):
Piegāde
Preces izņemšana
Rūteris Tenda AC5, balta
17,19 / gab.
Rūteris Tenda AC5, balta
  • Maršrutētāja tips: WiFi / LAN
  • Datu pārraides ātrums, Mb/s: 1600
  • Tīkla standarti: IEEE 802.3, IEEE 802.3u
  • Savienojumi: RJ-45, WAN
  • Ugunssiena (Firewall):
Piegāde
Preces izņemšana

Maršrutētājs jeb rūteris – pasaule ar internetu

Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām, ar vien lielāka nozīme ir Internetam, bez kura šobrīd nav iedomājama mūsu dzīve. Interneta pasaule mums sniedz tik plašas iespējas, par kurām pirms dažām desmitgadēm varējām tikai sapņot.
 
Strādāt no mājām, sazināties ar cilvēkiem no visas pasaules, skatīties jaunākās filmu pirmizrādes, spēlēt spēles vai veidot savu uzņēmumu – tās ir tikai dažās no iespējām, ko sniedz Internets, taču tik nozīmīgas, lai varētu baudīt komfortu. Lai varētu izmantot visas Interneta sniegtās iespējas, ļoti svarīgi ir izvēlēties atbilstošākās iekārtas, kas nodrošinās netraucētu piekļuvi Internetam. Rūteris ir kļuvis par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu.

Kā izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko rūteri?

Maršrutētājs ir iekārta, kas nodrošina Interneta pieslēgumu un sniedz pieeju Interneta sniegtajām iespējām. Ar tā palīdzību failu ātra pārsūtīšana no vienas pasaules malas uz otru vai video zvanu veikšana ir iespējama pāris sekundēs. 
 
Tāpat kā viedtālruņu un datoru piedāvājums, tā arī rūteru klāsts ir ļoti plašs. Tie atšķiras pēc dažādiem parametriem: vadu rūteris, bezvadu rūteris, rūteris ar sim karti, bez sim kartes, WiFi rūteris, LAN un citi, kas, paralēli pakalpojuma sniedzēja piedāvātajai Interneta kvalitātei, ietekmē to, kādu Interneta savienojumu saņemsiet. Tādēļ svarīgi ir saprast vajadzības, kādām tiks izmatots Interneta savienojums – mājām vai ofisam, atrodoties ceļā vai lauku mājās, un arī to, kā to būtu nepieciešams saņemt. 

Specifikācijas

Pastāv divu veidu rūteru kategorijas: vadu un bezvadu. Kas jau pēc nosaukuma var nojaust, ka viens veids nodrošina interneta piekļuvi, pieslēdzot pie vada, savukārt otrs – bezvadu rūteris izmantojot bezvadu tīklu jeb WiFi. Ja tomēr vēlaties izmantot mūsdienās tik populāro bezvadu savienojumu, bet jūsu datoram vai televizoram tomēr nav WiFi, tiem ir iespējams pievienot bezvadu adapterus, kas nodrošinās iespēju savienoties ar Internetu.
 
Maršrutētāji tiek iedalīti dažādos veidos pēc tā, kādu savienojumu tipu tie var izveidot:
  • WiFi rūteris – mūsdienās visplašāk izmantotais rūteru tips, kas koplieto interneta savienojumu, pārveidojot to bezvadu radiosignālā, kuram pēcāk var pieslēgties, ja atrodas tā raidīšanas zonā.
  • LAN rūteris – nodrošina iespēju veidot iekšēju, lokālo tīklu ar vadu savienojumu. Šāds savienojumu veids ir piemērots stacionāriem datoriem, kas atrodas, piemēram, ofisā.
  • VPN rūteris – atšķirībā no WiFi, ar šāda tipa rūteri ir iespējams nodrošināt privātu un aizsargātu (paaugstinātas drošības) tīklu publiskā tīkla ietvaros.
  • u. c.
Īsi, salīdzinot dažādu rūteru tipus, var secināt, ka jaudīgs WiFi rūteris būs ērti izmantojams gan publiskās vietās, gan mājās, ja internetam vēlas pieslēgties vairāki lietotāji. LAN vislabāk izmantot, ja iekārtas, kuras izmantos Internetu, atrodas konstantā vietā, kā, piemēram, biroju datori. Savukārt VPN veido paaugstinātas drošības tīklu, ko vislabāk izmantot uzņēmumiem, pašvaldībām vai gadījumos, ja nepieciešams drošs savienojums. Protams, rūteru klāstā ir pieejami maršrutētāji, kuros ir apvienoti vairāki tipi, kas nodrošina dažādību un elastību, piemērojoties situācijai. 

Optiskais vai mobilais Internets?

Svarīgs faktors, kas ietekmē to, kādu rūteri izvēlēties, ir optiskā interneta pieejamība. Optiskais internets, līdzīgi kā elektrības tīkls, ir lielākā daļā Latvijas izveidota optisko kabeļu sistēma, kurai pieslēdzoties var izmantot visātrāko pieejamo Interneta savienojumu. Lai iegūtu iespēju pieslēgties šim interneta veidam, ir nepieciešams uzzināt, vai attiecīgajā adresē tas ir pievienots, un ja tā, tad ir jāpievieno rūteris optiskajam internetam. 
 
Savukārt pārējos gadījumos, kad optiskā Interneta savienojuma veids nav pieejams, var izmantot mobilo. Rūteris mobilajam internetam nodrošinās piekļuvi Internetam jebkurā Latvijas malā – lauku mājās, pie jūras vai pilsētas dzīvoklī.

Parametri

Izvēloties maršrutētāju internetā, nevar nepieminēt svarīgus raksturlielumus, kurus vērts atcerēties:
  • Kanāla tips (channel type);
  • MU-MIMO - atbalsts, kas ļauj datu plūsmas apstrādi vienlaicīgi veikt vairākiem lietotājiem;
  • Signāla ātrums sekundē (signal speed per second);
  • Pieejas punkts (access point) u. c.
Interneta standarti nosaka datu pārvaldes ātrumu jeb to, kādu datu apjomu var nosūtīt un saņemt. Šobrīd visbiežāk lietotais ir 802.11N, kas sniedz ikdienas lietošanai nepieciešamo datu caurlaidību.
 
Šobrīd tiek izmantoti trešās, ceturtās un jaunākie piektās paaudzes mobilo sakaru standarti jeb:
  • 3G rūteris – trešā paaudze, populārs interneta pieslēguma veids, kas nodrošina ātrumu līdz aptuveni 3,1MB/s;
  • 4G rūteris – ceturtās paaudzes interneta tīkls, kas, salīdzinot ar 3G, ir vairākas reizes jaudīgāks un nodrošina ātrāku datu apmaiņu (lejupielāde līdz 150MB/s, augšupielāde līdz 50MB/s);
  • 5G rūteris vēl ātrāks, vēl jaudīgāks, vēl labāks, tādēļ ātrākai Interneta lietošanai iesakām izvēlēties rūteri ar 5G tīklu.
Iegādājoties maršrutētāju, noteikti pievērsiet uzmanību arī savienojumu tipiem jeb portiem. Piemēram, USB, LAN, DSL u. c., attiecīgi izvēloties tādu, kas ļautu pievienot Internetu atbilstoši jūsu ierīču savienojumu veidiem. 

Datu pārraides ātrums

Jo jaudīgāks rūteris, jo lielāks datu pārraides ātrums. To mēra megabaitos sekundē (MB/s). Jaunākais 4G rūteris vai pat 5G rūteris nodrošinās vēl ātrāku darbību, lai ikdienas uzdevumus varētu paveikt bez aizkavēšanās. 1a.lv piedāvājumā atradīsi rūterus ar pārraides ātrumu līdz pat 11 000 MB/s.

Pārraides kanālu skaits

Rūteri iedalās divās daļās:
  • Vienas joslas (Single band). Standarta bezvadu tīkla risinājums, kas atrodams vairākās mūsdienu ierīcēs, kas strādā 2,4 Ghz frekvencē. Tas būs labs variants, ja rūteri plāno izmantot viens pats vai daži cilvēki, piemēram, viena ģimene vai neliels uzņēmums ar dažiem darbiniekiem;
  • Divu joslu (Dual band). Ātrāks un jaudīgāks rūteris ar dubultu frekvences diapazonu, kas strādā gan 2,4 Ghz, gan 5 Ghz frekvencē. Šis rūteris būs piemērotāks lielākam lietotāju skaitam, piemēram, ofisiem, koplietošanas telpām vai kafejnīcām.

Rūteru ražotāji un cenas

Mūsu piedāvātajā klāstā pieejami tādu ražotāju kā: Mikrotik, Huawei, Tenda, Asus u. c. veidotie maršrutētāji, kas garantē kvalitāti un uzticamību.
 
Šobrīd rūteris vairs nav ekskluzīva iekārta un to var atļauties iegādāties ikviens. Ja Tavā iepirkumu sarakstā atrodas rūteris, cena ir viens no faktoriem, ko izvērtēt. Cenas svārstās no 10 eiro par vienkāršiem un ikdienā lietojamiem līdz pat vairākiem simtiem, attiecīgi par rūteriem, kas nodrošina ļoti augsta līmeņa datu apmaiņu specifiskākiem gadījumiem. Un, ja tomēr kādā brīdī vēlēsieties uzlabot sava rūtera efektivitāti, ir iespējams iegādāties papildu Signāla pastiprinātājus un Antenas, un citus piederumus, kas paaugstinātu Interneta pārraidi.
 
Kas ietekmē rūtera caurlaides spēju?
 
Kad atrasts piemērotākais rūteris, cena apmierina un laiks to sākt izmantot, ņem vērā dažus nosacījumus, kas var ietekmēt tā izmantošanu. Pat jaudīgs WiFi rūteris nespēs sniegt izcilu rezultātu, ja nepievērsīsi uzmanību šīm lietām:
  • Attālums. Lai rūteris darbotos pēc iespējas labāk, atrodies tam tuvāk. Jaunākie modeļi spēj nodrošināt optimālu darbību arī neatrodoties pavisam blakus, tomēr jebkurš šķērslis ceļā starp datoru un rūteri ir papildu apgrūtinājums signālam;
  • Sienu materiāls. Tāds sīkums, ko mainīt nevaram, var ietekmēt maršrutētāja darbību. Biezākas betona un metāla konstrukcijas signālu nedaudz slāpēs. Ja ofisa telpas ir lielas, vairākos stāvos, tad vērts padomāt – varbūt noderēs Wi-Fi rūteris katrā stāvā vai vadu rūteri;
  • Platība. Katram rūterim ir savs darbības rādiuss. Ja plāno to izmantot savā dzīvoklī, privātmājā, vasarnīcā vai nelielā ofisa telpā, viens rūteris spēs nodrošināt nepieciešamo signāla caurlaidību. Ja telpas ir plašas, piemēram, arēna, konferenču telpas, viesnīca vai kāda cita liela ēka, viens rūteris nespēs sniegt nepieciešamo rezultātu. Tad noderēs vairāki rūteri, lai pārklātu visas telpas platības.
Interneta rūteris un papildu iekārtas ir pieejami iegādei, pasūtot mūsu mājaslapā, ar iespēju saņemt to preču piegādes punktos, ar piegādi mājās vai uz jūsu apkārtnē tuvāko pakomātu.
 
Svarīgi!
 
Mēs iesakām jums izvēlēties rūteri:
  • Ar sim karti – kuru var ievietot rūterī, lai izmantotu mobilo internetu, ko var iegādāties no sakaru operatoriem;
  • Ar ugunssienu – nodrošina pārbaudi ienākošajai informācijai un to nobloķē, ja ir potenciāli bīstama. Strādā kā drošības sistēma;
  • Ar VPN atbalstu – nodrošina privātu, paaugstinātas drošības tīklu publiskā tīkla ietvaros.
Šo un citus mašrutētājus atradīsiet mūsu preču piedāvājumā 1a.lv. Pasūtiet sev piemērotāko rūteri par izdevīgākajām cenām un saņemiet ātru piegādi!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Vai citi var izmantot manu WiFi?
Ja WiFi ir uzstādīta parole, tad to var izmantot tikai tie, kuri to zina.
Vai man ir nepieciešams gan maršrutētājs, gan modems?
Modems ir nepieciešams tikai tad, ja vēlaties pieslēgt stacionāro telefonu vai satelītu.
Vai rūteris var palielināt interneta ātrumu?
Interneta ātrums ir atkarīgs gan no jūsu pakalpojuma sniedzēja, gan maršrutētāja, gan tā novietojuma telpās.
Vai mājā var izmantot divus maršrutētājus?
Jā, var izmantot, taču nav ieteicams, jo samazināsies interneta ātrumus.
Cik tālu zonu var sasniegt Wi-Fi rūteris?
Vidējais rūtera raidīšanas rādiuss telpas ir aptuveni 45m, bet tas var atšķirties no sienām un šķēršļiem, kādus šķērso signāls.