Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Modelis
Atbalstīto monitoru skaits
Atmiņas taktiskā frekvence, MHz
Grafiskā dzinēja ātrums (MHz) norāda, ar kādu takts frekvenci strādā video kartes svarīgākā komponente - video procesors. Jo lielāks dzinēja ātrums, jo jaudīgāka video karte.
Video kartes atmiņas tips
Video kartes operatīvās atmiņas tips nosaka video kartes ātrdarbību. Pašreiz pieejamās video kartes tiek komplektētas ar GDDRIII, vai GDDR5 atmiņu.
Video kartes atmiņa, GB
Lielāks atmiņas apjoms nozīmē labāku veiktspēju un lielākas izšķirtspējas atbalstu.
Atmiņas kopne, b
Video kartes operatīvās atmiņas biti nosaka, ar kādu informācijas daudzumu vienā takts frekvences ciklā spēj strādāt video kartes atmiņa. Lielāks bitu skaits norāda uz augstāku video kartes veiktspēju.
Ieteicamā barošanas bloka jauda, W
Savienojumi Mini DisplayPort×
Rāda: 3
Kārtot pēc:
Videokarte PNY NVIDIA T1000, 4 GB, GDDR6
358,49 / gab.
SMART LEASING 10
Videokarte PNY NVIDIA T1000, 4 GB, GDDR6
  • Atmiņas taktiskā frekvence: 8000 MHz
  • Video kartes atmiņas tips: GDDR6
  • Video kartes atmiņa: 4 GB
  • Savienojumi: Mini DisplayPort
  • Ieteicamā barošanas bloka jauda: 50 W
Piegāde
Preces izņemšana
Videokarte PNY NVIDIA T1000 Quadro, 4 GB, GDDR6
401,00 / gab.
Videokarte PNY NVIDIA T1000 Quadro, 4 GB, GDDR6
  • Atmiņas taktiskā frekvence: 1065 MHz
  • Video kartes atmiņas tips: GDDR6
  • Video kartes atmiņa: 4 GB
  • Savienojumi: Mini DisplayPort
Piegāde
Preces izņemšana
Videokarte PNY Quadro P1000, 4 GB, GDDR5
309,00 / gab.
Videokarte PNY Quadro P1000, 4 GB, GDDR5
  • Atmiņas taktiskā frekvence: 1354 MHz
  • Video kartes atmiņas tips: GDDR5
  • Video kartes atmiņa: 4 GB
  • Savienojumi: Mini DisplayPort
Piegāde
Preces izņemšana

Video kartes – nepārspējamai spēļu kvalitātei

Ja vēlaties uztaisīt pats savu datoru, tad jūs noteikti zināt, ka datoram ir komponentes, bez kurām tā darbība nav iespējama. Video kartes ir viena no šīm komponentēm. Tās ir atbildīgas par teksta un attēla ģenerēšanu datora ekrānā. Jo labāka un kvalitatīvāka ir videokarte, jo labāks būs uz ekrāna attēlotais attēls.
 
Tas ir īpaši svarīgs, ja vēlaties spēlēt jaunākās video spēles. To kvalitāte kļūst arvien labāka un tēli izskatās arvien reālistiskāk, tādēļ videokartei ir jāspēj tikt līdzi šiem augošajiem standartiem. Bet tajā pat laikā, ja jūsu mērķis ir veikt biroja darbus vai strādāt ar tekstu, tad būtu muļķīgi iztērēt lielas naudas uz šo komponenti. Šajā rakstā uzzināsiet visu nepieciešamo, lai izvēlētos videokarti, kas ir ideāli piemērota jūsu vajadzībām.

Videokaršu veidi

To galvenā atšķirība ir attēla kvalitāte, ko tās spēj ģenerēt. Pastāv trīs galvenie varianti, kas katrs atbilst jūsu budžetam.
 
Budžeta. Tikai tādēļ, ka videokarte ir lēta, nenozīmē, ka tā ir nederīga. Arī lētākie modeļi spēj pārraidīt dažādus multimedijus (interneta video, filmas, spēles ar vienkāršām grafikām). Ja jums nav nepieciešama 4K filmu kvalitāte vai jaunākās video spēles, tad ar budžeta modeli pilnībā pietiks. Īpaši, ja dators tiek pārsvarā izmantots darbiem ar tekstu vai vienkāršām programmām.
 
Vidēji dārgas. Šīs kartes nespēs sniegt augstākās kvalitātes attēlu un arī jaunākas spēles varēs spēlēt tikai uz zemākās vai vidējas kvalitātes iestatījumiem. Taču tās spēs sniegt daudz labāku pieredzi nekā budžeta videokartes. Šie modeļi ir ideāli, ja nevarat atļauties dārgākās kartes vai jums vienkārši augstākās kvalitātes attēls nav nepieciešams.
 
Augstākās kvalitātes. Ja vēlaties spēlēt jaunākās spēles ar visaugstākās kvalitātes iestatījumiem, tad būs nepieciešams nedaudz ieguldīt tajā līdzekļus. Augstas grafikas ir arī ļoti svarīgi, ja jūs strādājat ar sarežģītām grafikam programmām.

Video karšu nosaukumi

Atverot katalogu ar videokartēm acis uzreiz apjūk. Fiziskās atšķirības ir ļoti minimālas, bet nosaukumi ļoti dažādi. Tālāk ir paskaidrots, kā pareizi izprast dažādo modeļu nosaukumus.
 
NVIDIA
 
Šobrīd šim lielajam uzņēmumam ir divi veidi, kā nosaukt savas videkartes, kas ir salīdzinoši līdzīgi. Pastāv GTX un RTX kartes, aiz kurām seko 4 skaitļu kombinācija, piemēram, GTX 1650 vai RTX 2080. GTX apzīmē standarta kartes, bet RTX apzīmē modeļus, kuriem ir speciālas, spēlēm paredzētas funkcijas.
 
Skaitļi toties norāda kartes paaudzi, tātad lielāks skaitlis apzīmē jaunāku modeli. NVIDIA vēl izmanto apzīmējumus TI, kas apzīmē, ka konkrētā karte ir labāka par tās paaudzes karti. Piemēram, 1070TI ir labāka par 1070, bet ne tik laba kā 1080. Tāpat ir arī ar apzīmējumu SUPER. Vēl viens svarīgs apzīmējums ir Quadro, kas norāda uz kartēm, kas paredzētas 3D modelēšanas programmām.
 
AMD Radeon
 
Šis uzņēmums ir diezgan mainījis savus nosaukumus, tādēļ aplūkosim tikai jaunāko paaudzi. Jaunākās kartes RTX 5700 un RTX 5700 XT ievēro līdzīgu principu kā NVIDIA, kur skaitlis apzīmē paaudzi un apzīmējums XT norāda, ka šis modelis ir labāks par 5700.

Video kartes atmiņa

Katrai videokartei ir noteikti atmiņas rādītāji, kas ietekmē tās darbību. Atmiņā tiek uzglabāti tūkstošiem aprēķinu, lai beigās rādītu kristāldzidru attēlu. Tālāk norādīts, kuriem atmiņas parametriem vajadzētu pievērst uzmanību.
 
Atmiņas tips. Kartes operatīvās atmiņas tips nosaka darbības ātrumu. Populārākie tipi ir GDDR5, GDDR6, GDDR6X, utt.
 
Atmiņas daudzums. RAM daudzums nosaka kartes veiktspēju. Jo lielāks ir RAM, jo labāka ir kartes veiktspēja un pastāv lielākas izšķirtspējas atbalsta iespējas. Piemēram, ja vēlaties spēlēt spēli 1980x1080 izšķirtspējā ar vidējiem kvalitātes iestatījumiem, tad videokartei jābūt vismaz 3 GB RAM atmiņas.
 
Frekvence. No atmiņas taktiskās frekvences ir atkarīga GPU veiktspēja. Jo lielāka frekvence, jo jaudīgāka ir video karte.

Video kartes izvēle

Nu beidzot ir pienācis laiks izvēlēties savu modeli. Taču, kā, lai veic pareizo izvēli? Tālāk ir norādīti parametri, kas var palīdzēt izvēlēties videokarti atkarībā no jūsu vajadzībām.
  • Monitora izšķirtspēja
Gan monitoram, gan videokartei ir noteikts izšķirtspējas slieksnis, ko tie spēj sasniegt. Piemēram, jums ir monitors, kura izšķirtspēja ir 1366x768, bet grafiskās kartes izšķirtspēja ir 1920x1080. Beigās augstākā izšķirtspēja, jo varat iegūt ir 1366x768. Tādēļ nav jēgas lieki tērēt naudu dārgām grafiskām kartēm, ja jūsu monitora izšķirtspēja ir zemāka.
  • Video spēles
Pastāv iespēja, ka jūs vēlaties spēlēt kādu konkrētu spēli. Šajā gadījumā ir jāpārliecinās, ka jūsu izvēlētā karte spēs atbalstīt šo spēli ar jūsu vēlamajiem kvalitātes iestatījumiem. Pastāv īpašas mājas lapu, kur šo saderību ir iespējams pārbaudīt.
  • GPU īpašības
Skatoties uz GPU ir jāizprot mērķis, kuram tiks izmantots dators. Ja tas tiks izmantots spēlēm, tad kartes parametriem vajadzētu būt lielākiem par spēles minimālajām prasībām. Ja izmantosiet to vienkāršiem ikdienas darbiem un video, tad nav jāuztraucas par augstiem rādītājiem. Bet 3D modelēšanai un darbam grafikas programmām ir nepieciešami pēc iespējas labāki rādītāji.
  • Savienojumi ar mātesplati un barošanas bloku
Lai datora komponente veiksmīgi darbotos tā obligāti ir jāsavieno ar mātesplati jeb pamatplati. Vājākām videokartēm pietiks ar savienojums, kas ir veidots ar pamatplati. Taču jaudīgākām kartēm nepieciešams arī savienojums ar barošanas bloku. Turklāt jāpārliecinās, ka barošanas bloks spēs nodrošināt karti ar vajadzīgo strāvas daudzumu, jo jaudīgākām kartēm vajag vairāk strāvas.
  • Izmērs
Ja esat jau iegādāties datora korpusa, tad noteikti jāpārliecinās, ka grafiskā karte tajā ievietosies. Modeļu izmēri var būt diezgan atšķirīgi.
  • Papildu jauda un dzesēšana
Lai videokarte nepārtrauktu darbību lielas slodzes ietekmē, tad to ir nepieciešams pienācīgi apgādāt ar jaudu un atdzesēt. Nepietiekama dzesēšana var ātri vien komponentu sabojāt.

Kur pirkt? 

Videokartes no tādiem lieliem zīmoliem kā Asus, Gigabyte, MSI, PNY un Zotac varēsiet iegādāties internetveikalā 1a. Pie mums atradīsiet arī citas svarīgas datora komponentes, piemēram, procesorus, pamatplates un skaņas kartes. Ienāciet pie mums un nopērciet visu nepieciešamo savam datoram jau šodien!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kam pievērst uzmanību, izvēloties videokarti?
Jāpievērš uzmanība kartes paaudzei, veiktspējas rādītājiem un izmēram.
Kādas sērijas videokartes ir?
Divas galvenās videokaršu sērijas ir NVIDIA un AMD.
Cik daudz RAM man ir nepieciešams spēlēm?
Tas ir atkarīgs no spēlēm, kuras vēlaties spēlēt. Vienkāršām spēlēm nav nepieciešams liels RAM. Taču jaunākajām spēlēm noteikti vajag vismaz 4GB RAM.
Vai grafiskās kartes ir jādzesē?
Jā, tās noteikti ir jādzesē. Darbības laikā videokartes mēdz uzkarst. Bieži vien videokartē jau ir iebūvēts ventilators.
Vai es varu pats instalēt video karti datorā?
Jā, pastāv daudzi pamācību video internetā, kur tiek parādīts, kā pareizi ievietot videokarti datorā.