Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dāvanas, svētku atribūti

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Atdzīvināt istabu: 8 sienu dekori jaudīgam telpas dizainam Foto: Spacejoy/Unsplash   Tikai ar dažiem dizaina trikiem sterilu vai slābanu telpu ir iespējams pārvērst par neatvairāmu, omulības piesmeltu istabu. Viena no būtiskākajām interjera detaļām ir siena, kas var vai nu istabas koptēlu nomākt vai taisni pre...
Pašiem sava miera osta: dārza iekārtošana 3 soļos Foto: Robert Katziki/Unsplash    Personīgais dārzs vai pagalms ir ikvienas mājas pievienotā vērtība, kas ļauj jebkurā brīdī baudīt dabas tuvumu, vairot emocionālo labsajūtu un nostiprināt garīgo līdzsvaru. Lai padarītu dārza skaistuma baudīšanu vēl tīk...
Top 10: Dāvana 9. klases izlaidumā Foto: wirestock, freepik.com   Maijs ir darbīgs mēnesis visiem skolēniem, tomēr tiem, kuri absolvē pamatskolu, tas ir pavisam īpašs, jo, cenšoties nokārtot pēdējos parādus mācību priekšmetos, gatavojoties valsts eksāmeniem un iestājeksāmeniem, bieži ai...
Kur svinēt dzimšanas dienu bērnam? Foto: Freepik.com   Bērna dzimšanas diena ir īpašs un skaists notikums ne tikai pašam bērnam, bet ikvienam ģimenes loceklim. Mamma un tētis šajā dienā kļuva par vecākiem. Lai šo dienu atzīmētu un padarītu atmiņā paliekošu, ik gadu aktuāls jautājums – k...
Nav svarīgi kāds ir tavs vecums vai kādi ir svētki, dāvanas vienmēr iepriecina! Dāvana var būt maza, bet ļoti nozīmīga, tā pat tā var būt arī ļoti liela, bet īpaši noderīga! Viedveikals 1A.lv vēlās iepazīstināt, kā padarīt dāvanas meklēšanu vieglu un aizraujošu! 

Kādēļ svarīgi izvēlēties pareizo dāvanu? 

Dāvanas mērķis ir iepriecināt jubilāru un sniegt patīkamas emocijas par saņemto. Svarīgi ir ņēmt vērā, lai dāvana ir pasniegta ar mērķi, piemēram, praktiskai lietošanai (tējas krūze ar tējas dozatoru), aktivitātei un izaugsmei (galda spēles) vai ikdienas pienākumu atvieglošanai (bezvadu austiņas, rokas pulkstenis). Pareizi izvēlēta dāvana tiks aktīvi izmantota un pielietota tās paredzētajam mērķim un darīs dāvanas saņēmēju vienmēr priecīgu. 

Kāpēc mēdz būt grūti izvēlēties dāvanu? 

Jā, dāvanas izvēle, patiesi, var būt izaicinājums un pārbaudījums, jo katram cilvēkam ir citādākas intereses un nepieciešamības. Dažādais preču klāsts arī var raisīt apjumu, bet ir svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus, lai viegli un ātri varētu atrast vislabāko dāvanu, piemēram: klausies cilvēka vēlmes; aplūko, kas varētu atvieglot ikdienu un dažādu pienākumu veikšanu.

Kad dāvināt dāvanas?

Dāvanas var dāvināt, kad vien sirds kāro, bet visbiežāk esam ieraduši dāvināt dāvanas svētkos un dažādās jubilejās, galvenokārt: Dzimšanas dienā; Vārda dienā; Valentīna dienā; Ziemassvētkos; Dažādās jubilejās; Kāzu jubilejā.
 
Šie ir tikai daži, visbiežāk svinētie svētki, kad esam pieraduši dāvināt dāvanas, bet ļoti patīkami ir saņemt mazus pārsteigumus, kad esam sasnieguši kādu dzīves mērķi, uzsākuši jaunas darba gaitas vai saņēmuši amata paaugstinājumu, svētki un dāvanas nekad nevar būt par daudz! 

Kam paredzēta dāvana?

Lai vieglāk izvēlētos un atrastu īsto dāvanu, svarīgi ir zināt, kas ir tās saņēmējs, piemēram: vīrietis vai sieviete; vīrs vai sieva; mamma vai tētis; draudzene; kolēģis; bērns.
 
Ņemot vērā to, kas būs dāvanas saņēmējs, jau ir vieglāk izvēlēties atbilstošāko, piemēram, sievietei – iemīļoto smaržu komplektu vai kādu daiļu rotaslietu, bet vīrietim – noderīgu ikdienas palīgu – parocīgu viedpulksteni, bezvada austiņas vai elektrisko skūšanās ierīci. Kolēģim noteikti arī var atrast īpašu dāvanu, piemēram – plānotāju, kafijas komplektu, termokrūzi aukstiem ziemas rītiem vai īpašu piedzīvojumu pēc darba. 

Kā izvēlēties pareizo un labāko dāvanu? 

Dāvanas izvēle ir ļoti atbildīgs lēmums, bet aplūkosim piemērus, lai padarītu dāvanas meklēšanas procesu vieglāku un interesantāku! Dāvanas saņēmējs:
 
Sieviete, mamma, sieva vai draudzene – sirsnīgas un oriģinālas dāvanas noteikti būs labākā izvēle. Dažādi kosmētikas preču komplekti sievietēm – smaržas, sejas krēmu vai ziepju un dušas želejas komplekti. Vingrošanas iekārtas un piederumi – vingrošanas lentes, trenežieri. Rotaslietas – auskari, kaklarotas, rokassprādzes vai matu rotas. Rokassomiņa, klačsomiņa vai kvalitatīvs un sen kārots naudas maks arī būs lieliska izvēle.
 
Vīrietis, tētis, vīrs, draugs – novērtēs praktiskas dāvanas, kas viegli izmantojamas ikdienā. Dāvanu komplekts vīrietim – smaržas, dušas želeja, pēc skūšanas līdzekļi un citi higiēnas līdzekļi. Praktiskas iekārtas – skūšanās ierīce, viediekārtas, piemēram, sporta viedpulkstenis, bezvada austiņas, navigācijas iekārta automašīnā. Kolēģis – smieklīgas un interesantas dāvanas noteikti tiks atzinīgi novērtētas. 
 
Zīdainis – rotaļlietas, kuras ir liela izmēra un krāsanais vai mīkstās rotaļlietas. Bērns – roku un pirkstu veiklības attīstošas spēles vai tālvadības spēļu ierīces. Pusaudzis – veidierīces, piemēram, telefons, planšete, rokas pulkstenis vai austiņas. 

Iegādājies internetā – ko ņemt vērā?

Ja esi ieplānojis iegādāties internetā dāvanu, ir jāņem vērā vairāki faktori, kas nodrošinās veiksmīgu dāvanas saņemšanu un iepriecināšanu.
 
Aplūko produkta pieejamību sev tuvākajā veikalā vai iespēju saņemt preci ar pakomāta starpniecību, un cik ilgu laiku aizņems piegāde.Vai Tev ir iespējams norēķināties ar internetbanku vai tomēr maksāsi uz vietas par preci. Kārtīgi iepazīties ar priekšmeta (dāvanas) izmēriem, ja esi paredzējis iegādāties īpašu iesaiņojuma papīru vai dāvanu maisiņu.

Pasūti iepriekš! 

Ja pasūtīsi dāvanu iepriekš un laicīgi, tad varēsi būt pirmais, kas pārsteidz jubilāru, kā arī jutīsies drošāk, ka esi jau padomājis priekšlaicīgi! 

Kā sagatavoties svētkiem un brīvdienām?

Lai svētki būtu izdevušies un pozitīvi, vari jau iepriekš saplānot, kā vēlēsies ciemiņus iepriecināt un izklaidēt. Sagatavojies laicīgi:
 
Cik viesu būs kopā – tas ļaus viegli aprēķināt, cik vienības būs nepieciešams iegādāties un nodrošināt.
Ar ko cienāsi viesus – aukstā galda uzkodas, dārzeņu un augļu plates, siera vai gaļas plates.
Viesu ērtību nodrošināšana – padomā, vai visiem būs ērta un patīkama vieta, kur apsēsties. Īpaši uz Ziemassvētkiem, izrotā telpu ar rotājumiem.
Aktivitātes – noteikti padomā par kopīgām spēlēm, piemēram, Uno kārtis, Monopols, Srabble vārdu likšanas spēle, 6 Ņem vai Sequence. 
 
Lieliska spēļu izvēle būs tāda, kur tiek iesaistīti visi, iespējams pat spēlējot grupās. Meklē atbilstošāko dāvanu tieši Viedveikalā 1A.lv, kur atradīsi ikvienai gaumei piemērotāko pārsteigumu! Seko līdzi atlaidēm, kā arī pievienojies Viedveikala 1A.lv Draugu lokam un saņem īpašas atlaides par zemākām cenām!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā izvēloties dzimšanas dienas dāvanu?
Svarīgi ir ņemt vērā vairākus faktorus:
 • Dzimums (sieviete, vīrietis).
 • Vecums (bērns, pusaudzis, pieaugušais).
 • Loma (draudzene / draugs, sieva / vīrs, mamma/tētis, kolēģis).
 • Intereses un hobiji.
 • Svētku mērķis (Ziemassvētki, dzimšanas diena, kāzu jubileja u. c.).
  Kas jāņem vērā izvēloties dāvanu bērniem?
  Preču klāsts bērnu dāvanām ir ļoti plašs, tāpēc ņem vērā:
  • Vecumu (zīdainis, bērns, pusaudzis).
  • Intereses (daba, zinātne, elektronika u. c.).
  • Hobiji (sports, lasīšana, kulinārija u. c.).
  • Īpaši pievērs uzmanību, lai dāvana būtu ar mērķi attīstīt kādas bērna zināšanas un prasmes!
   Praktisks vai neparasts. Kādu dāvanu izvēlēties?
   Praktiskas vai neparastas dāvanas izvēle ir atkarīga no tās saņēmēja, zinot, kas viņam/viņai vairāk patiktu. Ja dāvināsi praktisku dāvanu, zināsi kā patiešām tiek izmantota un noderēs ikdienas gaitās. Turpretī, neparasta dāvana noteikti radīs īpašu emociju uzplūdumu un iepriecinās.
   Kādas dāvanas patīk sievietēm?
   Sievietes gaume var būt ļoti dažāda, bet aplūkosim vairākas dāvanu idejas:
   • Mīļākais ķermeņa aromāts, piemēram, smaržas.
   • Iecienītākā ikdienas kosmētika (sejas (dienas vai nakts) krēms, pūderis, acu ēnas u. c.).
   • Rokassomiņas vai naudas maki.
   • Ierīces ķermeņa kopšanai (epilatori, sejas masāžas iekārtas u. c.).
    Kādas ir universālas dāvanas vīriešiem?
    Zinot, ka vīrieši ir vairāk praktisku dāvanu cienītāji, tad aplūkosim idejas:
    • Iecienītākais ķermeņa aromāts – smaržas, dušas želeja vai losjons pēc skūšanās.
    • Ķermeņa kopšanas ierīces, piemēram, bārdas skūšanai.
    • Viedierīces – viedpulkstenis, bezvada austiņas.