Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Ziemassvētku rotājumi

Idejas un ieteikumi

Lai Ziemassvētku vakars būtu neaizmirstams: 10 ieteikumi līksmiem svētkiem Foto: Elina Farytale/Pexels    Ziemassvētki nenoliedzami ir gada skaistākie un daudziem arī gaidītākie svētki, kas allaž vijas ar patīkamu noskaņu un šķipsniņu tautas tradīciju. Lai padarītu šī gada svētkus unikālus un neaizmirstamus, ieskaties šajā sa...
Ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņai Foto: pexels.com/tim-douglas   Ieejot veikalā, pirmais, ko var ieraudzīt, ir eglīšu rotājumi un Ziemassvētku vecīša laipnais smaids uz kārdinoši lielā šokolādes figūriņām pildītā plaukta. Tomēr, sniegam rotājot zemi, bieži vien prātus pārņem nevis svēt...
Atdzīvināt istabu: 8 sienu dekori jaudīgam telpas dizainam Foto: Spacejoy/Unsplash   Tikai ar dažiem dizaina trikiem sterilu vai slābanu telpu ir iespējams pārvērst par neatvairāmu, omulības piesmeltu istabu. Viena no būtiskākajām interjera detaļām ir siena, kas var vai nu istabas koptēlu nomākt vai taisni pre...
Pašiem sava miera osta: dārza iekārtošana 3 soļos Foto: Robert Katziki/Unsplash    Personīgais dārzs vai pagalms ir ikvienas mājas pievienotā vērtība, kas ļauj jebkurā brīdī baudīt dabas tuvumu, vairot emocionālo labsajūtu un nostiprināt garīgo līdzsvaru. Lai padarītu dārza skaistuma baudīšanu vēl tīk...

Ziemassvētku rotājumi Tavām mājām

Dienas ir kļuvušas īsākas, laiks ir palicis vēsāks un jau drīz radio sāks atskaņot Ziemassvētku klasiskās dziesmas. Ziemassvētki ir pavisam tuvu, un ir pienācis īstais laiks savai mājai pievienot jaunas Ziemassvētku dekorācijas.

Kādas Ziemassvētku dekorācijas izvēlēties?

Ziemassvētku dekori ir ļoti dažādi, atliek tikai izvēlēties, kas pašam sirdij ir tuvāks. Vari ienest gaismu savās mājās ar dažādām Ziemassvētku lampiņām vai LED virtenēm, izrotāt telpu ar dažādu materiālu rotājumiem, vainagiem vai svečturiem – izvēle ir Tavā ziņā. Populārākie Ziemassvētku rotājumi ir:

Ziemassvētku egle

Protams, Ziemassvētki nebūtu Ziemassvētki bez egles, kas lepni stāv izdekorēta viesistabas stūrī. Ja Ziemassvētkos vēlies tikai vienu rotājumu, tad noteikti izvēlies Ziemassvētku egli. Domājot par egles iegādi, ir jāpieņem lēmums, vai vēlies savās mājās dabīgo egli vai mākslīgo.
 
Mākslīgās Ziemassvētku egles var izmantot atkal un atkal daudzus gadus, padarot mākslīgās egles iegādi par lielisku naudas ietaupījumu laika gaitā. Tiem, kuriem ir aizņemta dzīve, mākslīgā egle ļoti atvieglos ikdienu. Kad koks ir novietots savā vietā un Ziemassvētku rotājumi ir salikti, tai nav nepieciešama laistīšana un tā nemetīs skujas pa visu grīdu, kuras dažreiz vēl var atrast savās mājās arī pavasarī.

Ziemassvētku lampiņas, LED virtenes

Viens no populārākajiem Ziemassvētku rotājumiem noteikti ir Ziemassvētku gaismiņas. Ziemassvētku gaismas ir skaists papildinājums jebkuras mājas ārpusei, taču tās ir vēl apburošākas, kad tās tiek izmantotas iekštelpās. Neatkarīgi no tā, vai tās ir aptītas ap koku vai izvietotas logā, šie Ziemassvētku rotājumi radīs maģisku sajūtu visur, kur tās tiks izmantotas. Vari izmantot gaismas, lai dekorētu zarus un lielus krūmus, bet noteikti vispirms pārliecinies, vai krūmi ir labā formā un izskatās skaisti.

Ziemassvētku vainagi un svečturi

Saprotams, ka viens no iecienītākajiem Ziemassvētku dekoriem ir klasiskais vainags. Apļveida formas dēļ vainags simbolizē mūžību, jo tam nav ne sākuma, ne beigu. Vainagi parasti tiek novietoti uz mājas durvīm, un tie noteikti izskatās stilīgi un parāda, ka esi svētku sajūtās. Ārdurvis ir pirmā lieta, kuru pamana ģimene, draugi un citi ciemiņi un ar vainagu Tavas durvis noteikti izcelsies starp citām durvīm. Ja izvēlēsies mākslīgo vainagu, varēsi to uzglabāt gadu no gada, savukārt dabisks vainags sniegs lielāku Ziemassvētku sajūtu.
 
Ziemassvētku laikā vairāk gribas iedegt sveces, kas mājās rada papildus mājīguma sajūtu. Ir nopērkamas sveces, kas jau ir speciālos traukos, tomēr, lai radītu mājās elegantāku izskatu, vari iegādāties svečturus, kas pat parastām svecēm liks izskatīties eleganti. Svečturus ar svecēm vari izmantot kā galveno dekoru savam Ziemassvētku svētku galdam, vai arī tā var kalpot kā lieliska dāvana kādam ģimenes loceklim vai draugam.

Ziemassvētku egles rotājumi

Ziemassvētku egles rotājumi ir ļoti dažādos stilos, tāpēc pirms to iegādes izdomā kādā stilā vēlēsies dekorēt egli. Izvēlies egles galotni, kas izcels egles formu. Platas galotnes, piemēram, zvaigznes vai eņģeļi, ir lieliski piemērotas kuplai eglei, savukārt iegarenas formas galotnes būs piemērotākas šaurākām eglēm.
 
Attiecībā uz eglīšu rotaļlietu skaitu nav stingru noteikumu. Vari egli rotāt minimālisma izskatā, vai vari arī jaukt un saskaņot dažādas rotaļlietas. Ziemassvētku egļu vītnes un lentes ir vienkāršs veids kā pievienot eglei papildus tekstūru. Izvēlies pērlīšu vītnes, lai iegūtu papildu mirdzumu vai slāņveida vītnes, lai iegūtu unikālu izskatu.

Ziemassvētku rotājumi no papīra

Ziemassvētku dekori nav tikai spīdumi un dārgi aksesuāri. Ziemassvētku rotājumi no papīra ir nopērkami par ļoti pieejamu cenu, vai tos vari arī izgatavot mājās arī pats. Turklāt Ziemassvētku rotājumi no papīra ir lielisks ilgtspējīgs Ziemassvētku rotāšanas veids. Neatkarīgi no tā, vai izmantosi tos, lai dekorētu savu eglīti vai vienkārši pakārtu tos pa visu māju, šis ir skaists veids, kā izrotāt māju Ziemassvētku noskaņās un tos var pielāgot jebkuram stilam, gan elegantam, gan minimālisma gan citiem interjera stiliem.
 
Gandrīz jebkura veida Ziemassvētku rotājumi var tikt izgatavoti no papīra – papīra zvaigznes, papīra ķēdītes, kreppapīra virtenes un, protams, papīra sniegpārslas. Par papīra rotājumu izgatavošanu noteikti ļoti priecāsies bērni. Rotājumu izgatavošana var kļūt par lielisku veidu, kā visai ģimenei lietderīgi kopā pavadīt laiku un radīt svētku noskaņu mājās.

Ziemassvētku āra dekori

Esi jau pabeidzis izrotāt savu mājas iekšpusi? Vai meklē vēl veidus, kā izrādīt savu Ziemassvētku noskaņu? Protams, Tu jau, iespējams, esi pielicis vainagu pie savām durvīm, vai uzlicis dažas gaismas pie savas mājas, bet kā ir ar pārējo pagalmu? Āra Ziemassvētku rotājumi lieliski derēs, lai atdzīvinātu Tavu mājas ārpusi. Neapstājies pie tā, ka Ziemassvētku gaismiņas Tev ir izvietotas tikai uz mājas. Vari izrotāt savā pagalmā esošos kokus un krūmus. Ar dažādiem projektoriem, vari izgaismot visu mājas sienu.
 
Protams, nevar aizmirst, ka arī dažādi suvenīri ir lieliski Ziemassvētku āra dekori. Tie var būt gan dažādi multfilmu varoņi, gan populārākie Ziemassvētku tēli. Tā kā āra Ziemassvētku rotājumi var aizņemt daudz vietas, var būt noderīgi vispirms veikt mērījumus un jau laicīgi izplānot izkārtojumu. Pārblīvēts pagalms nav īpaši pievilcīgs, taču no tā var izvairīties, visu saplānojot. Sakārto rotājumus tā, lai tie būtu dažāda izmēra, izmantojot gan lielākas, gan mazākas figūras, lai iegūtu pievilcīgu skatu uz savu pagalmu.
 
Izmantojot pareizos rotājumus, neiztērējot milzīgas naudas summas un nepatērējot milzīgu laiku un pūles, māju viegli var piepildīt ar Ziemassvētku noskaņām. 1a.lv internetveikalā ir pieejami Ziemassvētku rotājumi plašā klāstā un par lieliskām cenām. Tu noteikti atradīsi sev visu vajadzīgo, lai varētu savās mājās ienest svētku sajūtu. Pasūtot preces 1a.lv, saņemsi ātru piegādi uz mājām!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kāpēc izvēlēties mākslīgo egli?
Mākslīgās egles ir pieejamas visās iedomājamās formās un izmēros, kas ļauj atrast pareizo egli, kas atbilst Tavai mājas telpai, un šīs egles vienmēr būs simetriskas, nodrošinot glītu izskatu, kad egle būs izrotāta ar rotājumiem. Mākslīgās egles ir pieejamas arī dažādās krāsās, lai tās atbilstu Tavai gaumei un interjeram.
Vai āra Ziemassvētku lampas var tikt izmantotas iekštelpās?
Āra Ziemassvētku gaismas var tikt izmantotas iekštelpās, taču ir ļoti svarīgi neizmantot iekštelpu apgaismojumu ārpusē. Āra Ziemassvētku gaismas ir veidotas tā, lai tās izturētu mitrus un aukstus apstākļus. Iekštelpu apgaismojums tam nav veidots, tāpēc aukstākos un mitrākos ziemas mēnešos tas var viegli tikt sabojāts. Noteikti pārbaudi etiķeti uz savām Ziemassvētku gaismiņām, lai pārliecinātos, kādiem apstākļiem gaismiņas ir paredzētas.
Vai Ziemassvētku lampiņas patērē daudz elektrību?
Mūsdienās Ziemassvētku lampiņas sastāv no LED lampām, kas nozīmē, ka tās ievērojami mazāk patērē elektrību. Papildus vari izmantot taimerus, lai iestatītu konkrētus laikus, kad lampiņām darboties, tādā veidā varēsi vēl vairāk ietaupīt.
Cik daudz eglīšu rotājumus likt eglītē?
Apmēram divus metrus garai eglei labi izskatīsies 70 – 105 eglīšu rotājumi. Attiecīgi mazākai eglei būs vajadzīgi mazāk rotājumu, bet lielākai eglei vairāk. Arī ar vītņu skaitu nevajadzētu pārspīlēt. Vītņu daudzums atkarīgs no tā, kādā tehnikā tās izvietosi, bet galvenais ir sekot līdzi, lai egles kopskats ir elegants.
Vai ir kādi drošības noteikumi, kas jāievēro, dekorējot māju un pagalmu?
Noteikti pārliecinies, ka egle ir stabili novietota un ja izvieto eglē svecītes, tad neatstāj telpu, kamēr svecītes deg. Ziemassvētku gaismiņām pārliecinies, ka nav  nekādu vaļīgu savienojumu vai pliku vadu. Ja mājā ir izvietoti plīstoši dekori, glabā tos bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā. Trausli rotājumi var viegli saplīst un kļūt bīstami mazajiem.