Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Elektroinstrumenti remontam

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Personīgā oāze: praktiskas idejas dārza iekārtošanai Foto: Brigit Loit/Unsplash   Dārzs vai pagalms ir ideāla vieta, kurā patverties no pasaulē valdošās kņadas, pilsētu trokšņiem vai atgūties pēc intensīvas darba dienas. Liec lietā izdomu un uzbur dārzā savu personīgo oāzi. Lūk, 11 praktiskas un noderīga...
Darbs ar betonu: cik ilgs ir betona cietēšanas laiks? Foto: Pexels.com/ Rodolfo Quiros   Betons ir materiāls, kas celtniecības pasaulē viennozīmīgi ir iemantojis labu reputāciju – tas ir visbiežāk izmantotais būvmateriāls. Atkārtoti tiek slavēta tā pieejamība, lētā cena, izturība un citas priekšrocības. ...
Betona sagatavošana: kādas ir betona proporcijas un kā to pagatavot pašam Foto: Pixabay.com/Fabsynthese   Betons jau labu laiku ir visplašāk izmantotais celtniecības materiāls. Tas ir izturīgs, lēts un to ir salīdzinoši vienkārši pagatavot no smiltīm, cementa, akmens šķembām un ūdens. Taču, lai gan tā sagatavošana izklausās ...
Wi-fi kameras atsauksmes – kā izvēlēties vispiemērotāko wifi kameru? Foto: freepik.com Wifi kamera ir parocīgs rīks, ar kuras palīdzību iespējams ne tikai uzraudzīt savu māju prombūtnes laikā, bet arī pieskatīt bērnus un četrkājainos draugus. Wifi kameras ir savienotas ar internetu, kas sniedz iespēju redzēt video no...

Ceļvedis elektroinstrumentu izvēlē

Elektroinstrumenti atvieglo remontdarbu veikšanas procesu – tas ir daudz ātrāks un vienkāršāks. Taču elektroinstrumentu pasaulē var apjukt, jo izvēle ir ļoti plaša. Noteikti jādomā par dažādiem parametriem un vēlmēm, lai iegādātos vispiemērotāko.

Kāda veida elektroinstrumenti pastāv?

Plašajā instrumentu pasaulē pastāv dažādas ierīces, kas būtiski atvieglos ikdienu ikvienam remontstrādniekam. Ikvienam mājās ir vismaz viens elektroinstruments, ko var izmantot, piemēram, skrūvējot mēbeles. Mājās nav jābūt visiem no tālāk nosauktajiem elektroinstrumentiem, taču tie var noderēt, piemēram, remonta laikā.
 
Instruments
Izmantošanas nolūks
Perforators
Perforatori un atskaldāmie āmuri noderēs sienu, grīdu un dažādu cementa veidojumu izjaukšanai.
Elektriskais finierzāģis
Noderēs finiera griešanā.
Urbjmašīna
Urbjmašīna noderēs caurumu veidošanai sienās.
Akumulatora skrūvgriezis
Ar skrūvgriezni varēsi ieskrūvēt visu, kas nepieciešams, piemēram, saskrūvēt skapi vai pieskrūvēt pie sienas plauktiņu.
Slīpmašīna
Izmanto slīpēšanas darbos.
Ripzāģis/figūrzāģis
Ripzāģi parasti izmanto zāģējot koku, metālu vai akmeņus. Bet ar figūrzāģi iespējams izgriezt dažādas figūras, noderēs grīdas likšanas procesos, u.c.
Elektriskā ēvele
Izmanto ēvelēšanai, piemēram, ja jānoēvelē dēlis.

Elektroinstrumentu funkcionalitāte

Izvēloties elektroinstrumentus, noteikti jāvērš uzmanība uz to funkcionalitāti – vai tas pilda tikai vienu funkciju vai vairākas. Ja vēlies universālu instrumentu bāzi – iesakām izvēlēties ierīces ar vairākām funkcijām, piemēram, maināmiem uzgaļiem. Ja nepieciešams uzlabot kādu instrumentu, iesakām iegādāties nepieciešamos elektroinstrumentu piederumus.

Ražošanas materiāls

Visbiežāk šādus elektroinstrumentus ražo no dažādiem materiāliem, piemēram, plastmasa, metāls, tērauds, utt. Ražotāji ir parūpējušies, lai visi elektroinstrumenti būtu izturīgi un parocīgi lietošanai.

Ergonomika

Izvēloties, piemēram, rokas elektroinstrumentus vai rokas instrumentus remontam, ir svarīgi, lai tie būtu ergonomiski un ērti satvērienam. Jo nereti remontdarbu laikā nepieciešama ir precizitāte. Noteikti izvēlies tādus elektroinstrumentus, kas neapgrūtinās remontu procesus un ar kuru būs vienkārši rīkoties.

Instrumenta jauda

Jo jaudīgāks instruments – jo ātrāk paveikti nepieciešamie darbi un iegūts labāks rezultāts. Izvēloties nepieciešamos instrumentus, ir jāpievērš uzmanība tā jaudai, jo mazāk jaudīgas ierīces nespēs izturēt nepieciešamo slodzi ilgu laika periodu.

Uzglabāšanas veids

Uzglabājot elektroierīces, tas noteikti jādara tā, kā ražotājs ir norādījis lietošanas instrukcijā. Uzglabāt tās var slēgtās kastēs, atvērtā veidā vai oriģinālajā iepakojumā, ja tas ir saglabāts. Noteikti jānodrošina, ka elektroierīces nevarēs aiztikt bērni, ka tās stāvēs sausā vietā un tās nevarēs sabojāt grauzēji.

Kādi piesardzības pasākumi jāievēro strādājot ar elektroinstrumentiem?

1. Vienmēr lieto cimdus, aizargbrilles un ķiveri.
2. Lieto izturīgus apavus, kas paredzēti remontdarbiem.
3. Centies nesapīties vados un ja iespējams – izmanto ierīces ar akumulatoriem.
4. Neatstāj ierīci ieslēgtu un nepārslogo to – tā var sākt kūpēt un zaudēt jaudu.
5. Pārliecinies, ka vieta, kur strādā nav paaugstinātas bīstamības.
6. Skaidas, u.c. netīrumus notīri no instrumenta pēc to izslēgšanas.
7. Pārliecinies par darba drošības apstākļiem un ja ir kaut kas, kas varētu traucēt veikt darbus kvalitatīvi – nedari šo darbu un neapdraudē sevi.

Zīmoli

Internetveikalā pieejami profesionāli instrumenti no tādiem zīmoliem, kā Makita, Bosch, Dewalt, Hyundai, Trofec. Tāpat arī instrumenti amatieriem no Black&Decker, Skil, Cat, Stanley, Worx. Visi no šiem nosauktajiem zīmoliem ražo kvalitatīvu preci, taču atšķiras gan kvalitātes, gan cenas ziņā.
 
Pieejamās elektroierīces ir dažādās cenu kategorijās. Populārāko zīmolu preces ir dārgākas un jaudīgākas, taču mazāk zināmo zīmolu preces – lētākas, taču kvalitātes ziņā līdzīgas. Veic remontdarbus gudri, pārdomāti un droši. Iepērcies 1A.lv, atrodi nepieciešamos elektroinstrumentus, izmanto akcijas vai izpārdošanas iespējas un iepērcies izdevīgi!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā, izvēloties elektroinstrumentu?
Jāņem vērā tā jauda, funkcionalitāte, izmērs, ergonomika un izmantošanas veids.
Kādas ir elektroinstrumentu izmantošanas galvenās priekšrocības?
Tas darbojas ar elektrību, ir parocīgs un pietiekami efektīvs, lai ātri un bez piepūles paveiktu veicamo darbu.
Kā pareizi uzglabāt elektroinstrumentus?
Sausā vietā, sargājot no bērniem un apkārtējiem laikapstākļiem.
Kāda ir elektrisko urbjmašīnu klasifikācija?
Tā paredzēta caurumu urbšanai.
Kāda ir atšķirība starp elektroinstrumentiem un pneimatiskajiem instrumentiem?
Pneimatiskie instrumenti paredzēti lielākiem remontiem un tiem var būt nepieciešamas noteiktas apkopes.