Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dārza mēbeles

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Kā svinēt dzimšanas dienu? Ballītes plānošanas ceļvedis soli pa solim Foto: Pineapple Supply Co. / Pexels   Svētki ir jāsvin, jo kurš gan negrib vairāk prieka un pozitīvu emociju dzīvē! Svarīgs priekšnoteikums, lai svinību laikā prieka tiešām būtu vairāk nekā stresa, ir laicīgi izplānot pasākumu no A līdz Z.   Turpinā...
Pašiem sava miera osta: dārza iekārtošana 3 soļos Foto: Robert Katziki/Unsplash    Personīgais dārzs vai pagalms ir ikvienas mājas pievienotā vērtība, kas ļauj jebkurā brīdī baudīt dabas tuvumu, vairot emocionālo labsajūtu un nostiprināt garīgo līdzsvaru. Lai padarītu dārza skaistuma baudīšanu vēl tīk...
Cik ilgi dīgst zāle? Padomi, kā izaudzēt skaistu mauriņu Foto: Freepik.com, nikitabuida   Skaists, sulīgi zaļš un glīts mauriņš ir katras mājas īpašnieka sapnis. Noteikti arī Tavs, ja dzīvo privātmājā. Bet, kā tādu izaudzēt un kopt? Tam ir vairāki priekšnoteikumi un metodes, kuras pielietojot, vari iegūt ska...
Noderīgi padomi, kā iekārtot dārzu Foto: Pelargoniums for Europe, unsplash.com   Pavasaris un vasara ir laiks, kad apkārt viss zaļo un daba atmostas, skanot putnu balsīm un čalojot visiem strautiņiem. Ja arī tu esi nolēmis, ka vēlies būt tuvāk dabai un sakopt vidi sev apkārt, tad tev no...

Ceļvedis dārza mēbeļu iegādei

Mēs diendienā pavadām tik daudz laika sēžot birojos, stundām ilgi strādājot pie datora vai zvilnot uz dīvāna, skatoties seriālu. Laika pavadīšana svaigā gaisā ir tas, ko ikdienas steigā bieži vien mēdzam aizmirst. Dārza mēbeles palīdz pārvērst āra telpu par vietu, kur baudīt laiku ar ģimeni un draugiem vai atpūsties vienatnē. Tās ir neatņemama sastāvdaļa, lai Jūsu pagalms vai terase būtu ne tikai vizuāli patīkama, bet arī funkcionāla.
 
Galvenā atšķirība starp dārza mēbelēm un iekštelpu mēbelēm ir tā, ka terases mēbelēm ir jāiztur dažādi laika apstākļi. Lai gan praktiski nav iespējama 100% izturība pret jebkāda veida nokrišņiem, pastāv lielas atšķirības izmantotajos materiālos. Bet ko jāņem vērā, veicot savu izvēli? Esam sagatavojuši Jums nelielu ceļvedi.

Kā izvēlēties pareizās dārza mēbeles?

Pirms dārza mēbeļu iegādes, ir svarīgi padomāt par savu redzējumu āra telpas iekārtošanā. Vai vēlaties ārā iekārtot atpūtas zonu vai ēdamo zonu, kur vasaras vakarā atpūsties ar draugiem? Kādiem materiāliem Jūs dodat priekšroku? Vai vēlaties vienkāršas plastmasas mēbeles vai elegantu koka mēbeļu komplektu? Cik sēdvietas Jums ir nepieciešamas? Turpini lasīt un uzzini, kam būtu jāpievērš uzmanība!

Āra zonas funkcija

Ir daudz dažādu veidu, kā iekārtot āra telpu. Tā var būt ēdamā zona, vieta izklaidei ar draugiem vai sauļošanās zona karstā vasaras dienā. Ja Jums ir daudz brīvas vietas, tad šīs visas funkcijas var apvienot. Ja Jums nav tik daudz vietas, piemēram, uz terases, izlemiet, kura mēbeļu funkcija Jums ir vissvarīgākā.

Mēbeļu tipi

Katrs mēbeļu tips/veids ir piemērots savai zonai. Visbiežāk sastopamie mēbeļu veidi ir:
 
Zviļņi – tie palīdzēs Jums relaksēties, neatkarīgi no tā, vai lasāt grāmatu, guļat vai iegūstiet iedegumu. Ir atrodami Garden4You un Verners zviļņi, kuriem var regulēt atzveltnes augstumu, atkarībā no tā, vai vēlaties gulēt vai vienkārši atsēsties uz tā. Tāpat ir dažādu izmēru zviļņi, gan tādi, kas paredzēti tikai vienam cilvēkam, gan tādi, kas derēs vairākiem.
 
Dārza krēsli – ir pieejami ļoti daudz dažādi dārza krēsli, sākot ar vienkāršiem plastmasas un koka krēsliem līdz pat mīkstiem dīvāna krēsliem un šūpuļkrēsliem. Ja vēlaties iekārtot ēdamo zonu, tad vislabāk derēs stabili krēsli ar atzveltni, bet atpūtai piemērotāki būs krēsli ar spilveniem.
 
Dārza galdi – izvēloties galdu, svarīgākais faktors ir materiāls un izmērs. Vai Jūs rīkosiet ģimenes vai draugu pasākumus? Vai varbūt Jums ir nepieciešams maza izmēra galds, uz kura novietot kādu dzērienu un grāmatu atpūšoties.
 
Dīvāni – dīvāni parūpēsies par komfortu jebkurā situācijā. Ja Jums ir ierobežota vieta, ko iekārtot, tad lieliska opcija ir stūra dīvāns. Parasti dārza dīvāniem ir noņemami spilveni, kas ir pildīti ar speciālām putām.
 
Kempinga mēbeles – parasti kempinga mēbeles ir viegli salokāmas un viegli pārnēsājamas/transportējamas, lai tās varētu viegli vajadzības gadījumā paņemt līdzi, dodoties kādā pārgājienā. Ir pieejamas gan gultas, gan galdi, gan krēsli, kas noderēs arī sildoties pie ugunskura.
 
Dārza mēbeļu komplekti – gatavie komplekti ir lielisks variants, ja vēlaties ietaupīt laiku, saskaņojot dārza mēbeles. Tajos parasti ir iekļauts galds un dīvāns ar krēsliem, ko var kompakti novietot pagalmā. Apsveriet iespēju izveidot arī bērnu zonu ar dārza mēbeļu komplektu bērniem no Keter, Home4You, VLX.
 
Nojumes – nojumes ir veids, kā karstā dienā paslēpties no saules stariem vai no kāda lietus mākoņa. Dārza nojumes karkass parasti ir veidots no plastmasas vai no metāla, kas ietekmē to izturību un, protams, arī cenu.

Mēbeļu materiāli un to īpašības

Ja vēlaties, lai Jūs āra mēbeles izskatītos jaunas un nebojātos daudzus gadus, tad materiālam un tā kopšanai ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. Dārza mēbeļu ražotāji izmanto plašu izturīgu materiālu klāstu, kas laika gaitā izturēs dažādus laika apstākļus, saglabājot to sākotnējo izskatu. Izpētiet materiāla UV aizsardzības līmeni, ūdens caurlaidību, kā arī metāla rāmju pret-rūsas īpašības.
 
Visbiežāk izmantotie dārza mēbeļu materiāli ir:
 
Koks – mēbeļu komplekti, kas ir taisīti no koka, ir ļoti populāra izvēle, tas sniedz dabisku tekstūru un siltumu. Koks, it īpaši masīvkoks, nodrošina izturīgu karkasu galdiem, krēsliem, soliem un citām mēbelēm. Šāda veida mēbeles ir ļoti izturīgas pret laikapstākļu bojājumiem un, pareizi apstrādājot, var kalpot gadu desmitiem. Kvalitatīvas koka mēbeles piedāvā zīmols Folkland Timber.
 
Metāls – metāls ir stiprākais un izturīgākais materiāls dārza mēbelēm. Tā stiprums ļauj metāla rāmjiem būt plānākiem un ir iespējams veidot sarežģītākus dizainus. Metāls ir lieliska izvēle, ja to izmanto kopā ar citiem materiāliem, kuriem ir savas funkcionālās un estētiskās priekšrocības. Tomēr metālam ir arī savi trūkumi – tas uzsilst saulē un tam ir nepatīkami pieskarties.
 
Pītās – kad iet runa par dārza mēbelēm, tad pītās mēbeles ir pirmās, kas nāk prātā. Tās spēs izturēt saules gaismu un lietusgāzes daudzus gadus. To tīrīšana ir ļoti vienkārša – noskalojiet ar šļūteni vai nomazgājiet ar kādu birsti vai sūkli.
 
Plastmasa – mākslīgie sintētiskie materiāli, piemēram, plastmasa, kļūst arvien izplatītāki dārza mēbeļu pasaulē. Plastmasas mēbeles parasti maksā lētāk, ir vieglākas, un tās ir viegli tīrīt un uzturēt;
 
Audums – parasti audums netiek lietots kā vienīgais materiāls mēbeles izgatavošanā, bet gan apvienojumā ar kādu citu. Visbiežāk no auduma tiek veidoti dažādi spilveni, kas nodrošina komfortu, bet to kopšana ir sarežģītāka, jo tie mēdz kļūt netīri un slapji.

Mēbeļu kopšana un uzglabāšana

Pirms mēbeļu iegādes, ir jānoskaidro arī to kopšanas un uzglabāšanas noteikumi. Vai Jums būs, kur ziemā tos novietot? Varbūt vislabākā izvēle ir salokāmas mēbeles, kas aizņem maz vietas? Jebkuras mēbeles kalpošanas laiku var pagarināt, uzturot tās tīras un rūpīgi koptas kā vasaras mēnešos, tā arī ziemā.
 
Lai mēbeles kalpotu ilgi un lai tās nebūtu jāmaina katru sezonu, pēc sezonas beigām ir jāievēro pāris kopšanas noteikumi:
 
1. Auduma spilvenus ir jānoņem un jāuzglabā sausā un tīrā vietā, kad tie netiek izmantoti. Pievērsiet uzmanību tam, vai Jūsu izvēlētajam mēbeļu modelim ir noņemami spilveni un citi auduma elementi!
 
2. Neatkarīgi no tā, cik izturīgas, visas Jūsu āra mēbeles kalpos ilgāk, ja tās pa ziemu apklāsiet vai, vēl labāk, ienesīsiet tās iekštelpās. Ja Jums nav iespēja dārza mēbeles ziemā uzglabāt iekšā, tad ir vēlams tās aizsargāt ar pārvalkiem un novietot zem dārza nojumes.
 
3. Izmantojiet elpojošus pārvalkus, lai Jūsu pūles nebūtu veltīgas. Jūs varat nejauši izveidot mikroklimatu zem apvalka, kurā rodas kondensāts un tiek veicināta rūsa un puve, kas ir pretēji tam, ko vēlaties panākt.
 
4. Iepazīstieties ar katra materiāla īpašo kopšanas instrukciju. Visvieglākā kopšana būs plastmasas mēbelēm, visgrūtākā – auduma dīvāniem, šūpuļkrēsliem u. c.
 
Dažiem materiāliem sezonu pēc sezonas ir nepieciešams ļoti maz uzmanības, un tos var ātri un viegli notīrīt ar vienkāršām ziepēm un ūdeni. Citām nepieciešama intensīvāka kopšana un īpaši produkti, lai tie izskatītos lieliski un nebojātos. Ja Jūsu laiks ir ierobežots, iespējams, vēlēsities izvēlēties vieglākas apkopes materiālus.
 
Ja domājat par to, kur pirkt dārza mēbeles, tad apskatiet 1a.lv plašo dārza mēbeļu klāstu ar populārākajiem zīmoliem: Masterjero, Domoletti, Progarden, Halman u. c. Iegādājoties mēbeles un citas liela izmēra preces internetā, noskaidrojiet piegādes nosacījumus. Interneta veikals 1a.lv piedāvā preču piegādi pat līdz Jūsu mājas durvīm, dažādas akcijas un izpārdošanas, kas iepirkšanos padarīs īpaši patīkamu.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā, izvēloties dārza mēbeles?
Izvēloties dārza mēbeles, jāņemt vērā vairāki faktori: kādu zonu vēlaties iekārtot, cik daudz vietas Jums ir pieejams, kāda tipa mēbeles vēlaties, kādiem materiāliem un krāsām dodat priekšroku, kā kopt konkrētos mēbeļu modeļus.
Kādas dārza mēbeles var atstāt ārā?
Ziemas sezonā ārā var atstāt alumīnija mēbeles, bet ir vēlams tām uzsegt kādu pārklāju, lai netiktu klāt mitrums. Tāpat ārā var atstāk koka mēbeles.
Kā izvēlēties sauļošanās zviļņus dārzam?
Izvēloties zviļņus dārzam, sākumā jāsaprot, kāda izmēra zvilnis būs nepieciešams. Tālāk ir jāsaprot, kādam materiālam dodat priekšroku - kokam, metālam vai plastmasai. Kā arī jāsaprot, vai vēlaties zvilni ar auduma spilveniem, kas nodrošinās lielāku komfortu.
Kas jāņem vērā, izvēloties dārza šūpoles pieaugušajiem?
Pati svarīgākā lieta, kas jāņem vērā, izvēloties dārza šūpoles, ir to materiāls un izturība. Jānoskaidro, kāds ir maksimālais pieļaujamais svars, ko šūpoles spēj izturēt, lai nerastos nevajadzīgas traumas.
Dārza mēbeļu komplekts vai iegādāties visu atsevišķi. Ko izvēlēties?
Ja Jums ir ierobežota vieta, tad saskaņots dārza mēbeļu komplekts būs lieliska izvēle Jums, lai iekārtotu burvīgu atpūtas zonu svaigā gaisā. Turpretī, iegādājoties visu atsevišķi, Jūs varēsiet pielāgot visas mēbeles Jūsu unikālajām vēlmēm, bet tas prasīs vairāk laika un līdzekļus.