Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Priekšnams

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Kapitālais remonts – noderīgi padomi Foto: freepik.com/pressfoto   Daudzus kapitālais remonts biedē – un tas patiesi ir sarežģīts un dārgs daudzpakāpju process. Taču, sekojot plānam, remontu ir iespējams sadalīt atsevišķos secīgos posmos – tad darbu apjoms un izmaksas kļūst pārskatāmas, v...
Cik maksā dzīvokļa remonts? Foto: freepik.com/elfranckito   Tieši jautājums, cik maksā dzīvokļa remonts, visvairāk nodarbina ikvienu, kurš nolēmis, ka pienācis laiks atsvaidzināt vai pat pamatīgi pārbūvēt mājokli. Tikt pie atbildes nav tik vienkārši, taču mēs esam apkopojuši no...
Tapešu līmēšana: ieteikumi veiksmīgam rezultātam Foto: Pexels.com/ Max Rahubovskiy   Lai telpas interjers izskatītos labi un priecētu iespējami ilgi, veic darbus kvalitatīvi. Ja tapešu līmēšana ir viena no iecerēm, plānojot mājokļa remontu, pievērs šim darbam īpaši lielu uzmanību un rūpību.   Pi...
Skandināvu stils interjera dizainā – Ziemeļvalstu elegance Foto: Katja Rooke, Unsplash.com Runājot par interjera dizainu, skandināvu stils pēdējos gados ir ieguvis milzīgu popularitāti visā pasaulē. Dizains, kas pazīstams ar savu minimālismu, vienkāršību un mājīgo atmosfēru, ir iekarojis daudzu māju īpašnie...

Priekšnama mēbeles – sveiciens mājās

Daudzās mājās un pat dzīvokļos ir neliela telpa, kur cilvēki, ienākot iekšā, var novilkt apavus un āra drēbes. Priekšnams ir pirmais, ko ciemiņi ierauga ierodoties mūsu mājās, tādēļ ir svarīgi, lai mēbeles tajā būtu ne tikai funkcionālas, bet arī pievilcīgas. Pirmais iespaids ir pats svarīgākais! Šajā rakstā uzzināsiet, kā un kādas mēbeles vislabāk izvēlēties savam priekšnamam, lai jebkurš ienākošais uzreiz justos labi.

Priekšnamā izvietojamās mēbeles

Ne visas mēbeles iederas priekšnamā. Tā ir salīdzinoši maza telpa, tādēļ ir jāapdomā, tieši kuras mēbeles ir nepieciešams tajā ievietot. Tālāk ir minētas dažas no visbiežāk izmantotām priekšnama mēbelēm.
 
Drēbju skapis
 
Tas lieliski noderēs, lai uzglabātu apģērbu, kas uzreiz nav nepieciešams. Ziemas cepures, cimdi, šalles, jakas un pat lietus mēteļi var aizņemt daudz vietas, tādēļ skapis, kas veltīts tieši to uzglabāšanai, noteikti noderēs.
 
Skapis ar pakarināmajiem
 
Ja esat iecienījuši valkāt garus mēteļus vai vienkārši nevēlaties locīt āra drēbes, tad noteikti nepieciešams skapis, kur var ievietot apģērbu pakarināmos. Turklāt, ja šis skapis ir pietiekami liels, tajā varēsiet uzglabāt arī kleitas un žaketes, un citu apģērbu, kas salocītā veidā viegli sakrunkojas.
 
Spogulis
 
Pirms došanās ārā noteikti ir jāpārliecinās, ka izskatāties lieliski, tādēļ bez spoguļa iztikt nevar. Pat mazs spogulītis palīdzēs saprast, vai mati ir kārtīgi, vai uz sejas nekas nav pielipis un vai apģērbs ir tīrs un sakopts. Vislabāk, protams, noderēs spogulis, kur varat redzēt sevi pilnā augumā.
 
Apavu skapis
 
Bez tā iztikt nav iespējams. Neviens nevēlas staigāt savās mājās ar netīriem ārā apaviem. Tādēļ tiem ir nepieciešama vieta, kur tos droši uzglabāt. Apavu skapīšos var ievietot daudzus apavus, tādēļ jums nebūs jāuztraucas, ka pie ieejas durvīm veidojas kaudze ar kurpēm.

Priekšnama iekārtošana

Lai veiksmīgi iekārotu priekšnamu ir rūpīgi jāapsver daži faktori, kas var ietekmēt mēbeļu iegādi.
 
Platība. Parasti šīs telpas neizceļas ar lielu platību, tādēļ ir rūpīgi jāapsver, kam tieši pietiktu vieta. Jāpievērš uzmanība mēbeļu izmēriem, lai beigās nerastos situācija, kur skapi nepieciešams atgriezt, jo tas priekšnamā neievietojās.
 
Forma. Ja jums ir sava savrupmāja, tad pastāv iespēja, ka jūsu priekšnamam ir noapaļota forma. Šajā gadījumā jums mēbeles jāizvēlas īpaši rūpīgi, lai tās skaisti iederētos telpā. Pat ja jūsu priekšnams ir četrstūra formas, tam var būt izliekumi, radiatori vai pat logi, kas var sarežģīt mēbeļu novietošanu.
 
Uzglabāšanas nepieciešamība. Cik daudz vietas jums ir nepieciešams? Vai plānojat uzglabāt priekšnama skapjos visus āra apģērbus un varbūt arī vēl citus apģērbus? Vai jums nepieciešams apavu skapītis? Un tieši cik daudz apavu ir nepieciešams uzglabāt? Par visiem šiem jautājumiem ir ļoti rūpīgi jāpadomā pirms dodaties iepirkties.

Mēbeļu izvēle

Kuras mēbeles tieši izvēlēties? Tālāk ir norādīti daži ieteikumi, lai jums būtu vieglāk izvēlēties nepieciešamo tieši jūsu priekšnamam.
 
Komplekts vai atsevišķi
 
Dažreiz ir grūti aptvert, kurš apavu plauktiņš izskatīsies labi kopā ar konkrēto drēbju skapi vai spoguli. Taču neuztraucieties, jo ražotāji ir izveidojuši komplektus, kur visas mēbeles ir veidotas, lai ideāli saderētu kopā cita ar citu. Turklāt komplekti var būt samontēti kopā, padarot tos ne tikai glītākus, bet arī praktiskākus. 
 
Stils
 
Priekšnama iekārtojumam vajadzētu saderēt kopā ar citām telpā jūsu mājā vai dzīvoklī. Būtu jocīgi, ja priekšnams ir iekārtots industriālajā stilā, kamēr pārējais mājoklis ir retro stilā. Pirmajai telpai, ko cilvēki redz ienākot mājā, vajadzētu sniegt priekšstatu par to, kā izskatīsies pārējais miteklis.
 
Materiāls
 
Visbiežāk izmantotais un arī salīdzinoši lētākais materiāls ir MDF (kokskaidu plāksnes). Tas nav tik izturīgs, cik koks, taču pilda savas funkcijas bez problēmām, izskatās labi un tajā pat laikā palīdz ietaupīt kādu centu. Ja vēlaties izturību, tad koks būs materiāls jums. Tikai jārēķinās, ka koka mēbeles noteikti būs dārgākas. Iespējams iegādāties arī metāla skapīšus, ja vēlaties izcelties ar industriālo stilu.
 
Mazāki skapīši būs gatavoti no plastmasas, un tajos varēs uzglabāt nelielus priekšmetus. Spoguļi, protams, būs gatavoti no stikla, tādēļ ar tiem ir jābūt īpaši uzmanīgi. Neviens nevēlas 7 gadus nelaimes tikai, tādēļ, ka spogulis nejauši izkrita no rokām. 
 
Krāsa
 
Bieži vien koka mēbeles tiek atstātas to dabīgajā krāsā, lai parādītu dabīgo koka skaistumu. Varēsiet izvēlēties gan tumšās krāsas koku, gan gaišāku. Protams, pieejamas ar krāsotas mēbeles. Populārākās krāsas tām ir balta, brūna, melna un pelēka.
 
Izmēra izvēle
 
Pirms veicat jebkuru pasūtījumu noteikti ir jāizmēra jūsu priekšnams. Iztēlojieties, kur jūs vēlaties novietot skapīšus, un nomēriet, vai jūsu izvēlētās preces iederēsies tajā vietā. Ieteicams veikt mērījumus vairākas reizes, lai tie tiešām būtu pareizi un jums nevajadzētu iegādātās preces atgriezt.

Priekšnama rotāšana

Kā jau tas tikai iepriekš minēts, pirmā telpa, ko ierauga viesi, uzreiz sniedz priekšstatu par visu māju. Tādēļ ir būtiski, lai priekšnams izskatītos pievilcīgi un sniegtu ciemiņiem mājīguma sajūtu. Bet kā tieši to var izdarīt?
 
Pirmkārt, nebaidieties izmantot dekorācijas – mazas glezniņas, dzīvnieku statujas un augus. Ziedi izskatīsies īpaši skaisti un piešķirs telpai dabīgu gaisotni. Tāpat nebaidieties no gaismām. Varat pat izmantot gaismu virtenes, lai izgaismotu priekšnamu.
 
Svētku laikā var izmantot arī krāsainas lampiņas un attiecīgajiem svētkiem piemērotus dekorus. Un pats galvenais neaizmirstiet par spoguļiem. Tie ļaus gan jums, gan jūsu viesiem sakopt savu ārieni un liks mazajai telpai izskatīties plašāk.

Kur pirkt? 

Mēbeles priekšnamam varēsiet iegādāties internetveikalā 1a. Pie mums atradīsiet tādus lielus zīmolus kā Black Red White, MN, Signal Meble, Top E Shop, Vivaldi Meble un Bodzio. Ienāciet, apskatiet mūsu piedāvājumu un iegādājieties sev vajadzīgo jau šodien!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā, izvēloties priekšnama mēbeles?
Jāņem vērā priekšnama izmērs, forma, kā arī nepieciešamā uzglabāšanas vieta.
Kādas mēbeles parasti novieto priekšnamā?
Parasti priekšnamā novieto drēbju skapi, skapi ar pakarināmajiem, apavu skapīti un spoguli.
Kā organizēt lietu glabāšanu priekšnamā?
Lielajos skapjos var uzglabāt mēteļus un virsjakas, mazākos var uzglabāt šalles, cimdus un cepures. Apavu plauktos var ievietot ārā apavu, kā arī apavus, kurus valkājat pa mājām.
Kam pievērst uzmanību, izvēloties apavu plauktu priekšnamā?
Noteikti jānoskaidro, vai apavu plaukta izmēri ir atbilstoši jūsu priekšnamam. Tāpat jāpadomā, cik daudz apavu jums nepieciešams uzglabāt, lai pietiktu vietas visām kurpēm.
Kā izvēlēties spoguli priekšnamā?
Vislabāk būtu, ja spogulī varētu redzēt sevi pilnā augumu, lai pārliecinātos, ka pirms došanās ārā, viss ir kārtībā. Pastāv iespēja iegādāties skapi, kur spogulis jau ir iebūvēts durvīs.