Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Viesistaba

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Kapitālais remonts – noderīgi padomi Foto: freepik.com/pressfoto   Daudzus kapitālais remonts biedē – un tas patiesi ir sarežģīts un dārgs daudzpakāpju process. Taču, sekojot plānam, remontu ir iespējams sadalīt atsevišķos secīgos posmos – tad darbu apjoms un izmaksas kļūst pārskatāmas, v...
Cik maksā dzīvokļa remonts? Foto: freepik.com/elfranckito   Tieši jautājums, cik maksā dzīvokļa remonts, visvairāk nodarbina ikvienu, kurš nolēmis, ka pienācis laiks atsvaidzināt vai pat pamatīgi pārbūvēt mājokli. Tikt pie atbildes nav tik vienkārši, taču mēs esam apkopojuši no...
Dzīvojamās istabas interjers – idejas istabas iekārtošanai Foto: Sidekix Media, Unsplash.com Dzīvojamā istaba ir vispadzīvotākā istaba visā mājā un vieta, kur mēs pavadām visvairāk laika. Tīri funkcionālā līmenī tā ir vismazāk specifiskā telpa, jo tai nav precīza funkcija, kā piemēram, virtuvei un guļamista...
Skandināvu stils interjera dizainā – Ziemeļvalstu elegance Foto: Katja Rooke, Unsplash.com Runājot par interjera dizainu, skandināvu stils pēdējos gados ir ieguvis milzīgu popularitāti visā pasaulē. Dizains, kas pazīstams ar savu minimālismu, vienkāršību un mājīgo atmosfēru, ir iekarojis daudzu māju īpašnie...

Mājīga viesistaba – kādas mēbeles izvēlēties?

Viesistaba jeb dzīvojamā istaba ir mājas rosīgākā vieta. Šī istaba reti kad ir tukša, te pavadām laiku kopā ar savu ģimeni, skatāmies televizoru, lasām grāmatu vai žurnālu. Šeit spēlējas arī bērni un šeit uzņemam gaidītus ciemiņus. Tieši šī iemesle dēļ ir svarīgi iekārtot vidi, lai tā radītu patiesi mājīgu sajūtu. Par to, kā piemeklēt piemērotākās mēbeles un kas jāņem vērā interjerā, tālāk ceļvedī!

Ko ņemt vērā plānojot dzīvojamo istabu? 

Jau plānojot detaļas, kas nepieciešamas dzīvojamai istabai var pārņemt uztraukums. Viesistaba ir mājas vizītkarte, tāpēc svarīgi, lai tā atspoguļo jūsu gaumes izjūtu un lai tajā jūtaties ērti. Veidojot harmonisku dzīvojamās istabas iekārtojumu, iesakam pievērt uzmanību: 
 
Mēbelēm. Visbiežāk pircēji apjūk pie mēbeļu izkārtojuma dzīvojamā istabā. Šķietami taupot platību, izkārtojam mēbeles tās piestumjot pie sienas un atstājot vidū “deju laukumu”, bet tādā veidā iegūsiet vidi, kurai jāpielāgojas nevis kura veidota pēc saviem ieskatiem. Iesākumā nolemiet, kur telpā būs akcents, kur vēlaties vērst savu un ciemiņu skatienu.
 
Tas var būt televizors, skats pa logu, mākslas objekts, kamīns vai kafijas galdiņš. Tad izkārtojiet dīvānu un krēslu, kas fokusējas uz šo objektu. Nebaidieties sadalīt telpu zonās un veidot klusos stūrus. Pie mēbeļu izvietošanas ņemiet vērā pārvietošanos pa telpu. Paredziet pietiekami plašu joslu, vismaz 80 cm starp mēbelēm, lai jums būtu ērti pārvietoties. 
 
Paklājs dzīvojamā istabā rada mājīguma sajūtu. Pirms iegādājieties paklāju, pārliecinieties, vai tas būs atbilstošā izmērā telpai. Pārāk mazi paklāji radīs sadrumstalotības sajūtu. Ideālajā gadījumā mīkstās mēbeles atrodas daļēji vai pilnībā uz paklāja. Nebaidieties eksperimentēt ar paklāja krāsu, tas var būt izteiksmīgs akcents telpā, izceļot mājīgumu visā telpā. 
 
Mākslas darbi. Dzīvojamā istaba ir vispateicīgākā vieta skaistuma elementiem jūsu mājās. Tās var būt gan gleznas, mākslas fotogrāfijas, jūsu ģimenes spilgtākie mirkļi vai mākslas objekti. Svarīgi jau plānošanas procesā paredzēt skaistuma elementus, lai radītu vienotu, piemēram, modernu vai vintage stila dzīvojamo istabu. Atcerieties, ka mākslai ir dažādas formas, uzticieties savai gaumei un radiet vidi, kurā jūtaties labi.
 
Apgaismojums var mainīt akcentus telpai, tāpēc svarīgi pārdomāt kādas gaismas komplektus izmantosiet, lai nodrošinātu pietiekamu gaismas daudzumu vēlajos vakaros. Iespējams ievajadzēsies stūrī nostādīt lampu, lai šķirstītu iemīļotāko žurnālu. Arī lampu dizains ir būtisks faktors saskaņotam stilam. 
 
Sienas krāsas ir viens no atbildīgākajiem uzdevumiem, kas nodrošina elementu, piemēram, vitrīnas, kumodes un sekcijas saskanību. Neatkarīgi vai izvēlaties gatavas tapetes vai sienas krāsošanu, krāsa būs salīdzinoši lētāka nekā mēbeles, tāpēc tās izvēli atstājiet pēc tam, kad esat izplānojuši dārgākos objektus telpā. 
 
Izmēri. Lai cik reizēm gribētos ļauties impulsam, kad akcijā pieejams ļoti skaists tv galdiņš vai īstās krāsas aizkari, vislabāk būt drošiem vai tas fiziski derēs jūsu viesistabā, jo var nākties iztērēt papildus, labojot kļūdu. Turiet pa rokai gan telpas, gan vēlamos mēbeļu izmērus, lai trāpītu desmitniekā! 

Viesistabas mēbeles

Dīvāni: Šī būs pirmā lieta, ar ko būtu jāsāk veidojot telpas plānojumu. Tas var būt stūra dīvāns, ko ērti var izvilkt un pārveidot par gultu ciemiņiem, ērti kopjams ādas dīvāns, vai jau gatava dīvāngulta. 1a.lv veikalā pieejami dažādi izmēri un tekstūras dažādām gaumēm, tai skaitā mīksto mēbeļu komplekti, kur visas mīkstās mēbeles ir vienotā stilā. 
 
Krēsli: Atpūtas krēsli ir lieliski palīgi, veidojot lasīšanas stūri mājās, kas var kalpot par orģinālu interjera elementu dzīvojamā istabā. Viegli pārvietojami krēsli dos iespēju veikli pārveidot telpu atbilstoši lielākam viesu skaitam. 
 
Sekcijas: Nelielā istabā sekcijas būs glābējs, lai paslēptu liekās mantas no acīm, tajā pašā laikā izceltu dizaina elementus. Tieši mazās viesistabas sekcijas apvienojumā ar televizora galdu jeb viesistabas komplekti palīdz ieekonomēt telpu. Sekcijas bieži izvēlas mūsdienīgas, askētiskas un koka iekārtas, kas iederas kopējā interjerā.
 
Galdi: Ar vien biežāk cilvēki izvēlas paplašināt dzīvojamo istabu, nojaucot sienu, kas atdala virtuvi. Tādejādi ģimene var vairāk pavadīt laiku kopā. Izvelkamais galds palīdzēs sadalīt telpu zonās un lieti noderēs, uzņemot radu pulku. Uzraugiet, ka viesistaba ar virtuvi ir savstarpēji saskanīgas zonas. 
 
Plaukti: Ērtai mantu glabāšanai un akcentiem plaukti ir neatņemama sastāvdaļa liela un maza izmēra viesistabās. Pārvietojot priekšmetus uz augšu tiek paplašināta dzīvojamā platība par nelielām izmaksām. Mūsu internetveikalā pieejami pie sienas skrūvējami plaukti praktiskās un orģinālās formās. Plašā izvēlē pieejami arī koka un metāla plaukti. 

Krāsas un interjers

Pirms iekārtojiet viesistabu, iedvesmojieties no restorāniem, viesnīcām, draugu mājām, dizaina priekšmetiem, krāsām. Atrodiet vārdus, kas izceļ jūsu vērtības. Gaišie toņi un askētiskas līnijas, moderns interjers, vai tieši pretēji bohēmiska bagātība- kruzuļi, pūkas un krāsu bagātība.
 
Varbūt mierīgi toņi, praktiskas un viegli kopjamas virsmas, senatnīgas noskaņas, dabīgie materiāli un koka faktūra. Iedvesmošanās no citiem būs labs sākums, lai iekārtotu savu ideālo viesistabu.
 
Iekārtojiet savu viesistabu neizejot no mājām. Interneta veikalā 1a.lv nodrošinam iespēju atzīmēt dzīvojamās istabas mēbeles un piederumus ātri un ērti. Atrodiet labāko viesistabas iekārtojumu pēc saviem ieskatiem par izdevīgām cenām!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kādas viesistabas mēbeles izvēlēties?
Tām jārada mājīguma un miera sajūta. Izvēloties mēbeles, paturiet prātā, ka ciemiņu gadījumā, tās būs nepieciešams pārkārtot. Šādos brīžos tādas, kuras viegli pārbīdīt vai pārveidot lieki noder.
Kādas ir tendences mājas dekorā?
Krāsu toņos dominē neitrālie un melnbaltie, zilie un pelēkie toņi. Dabīgi materiāli, gaišas koka virmas un zaļie augi. Nemainīgi saglabājas tendence “mazāk ir vairāk”, atstājot priekšmetus, kas patiesi ir vajadzīgi.
Kā vislabāk iekārtot dzīvojamo istabu?
Iekārtojot dzīvojamo istabu jāpievērš uzmanība telpas apgaismojumam, tāpēc izvēlieties dažādus apgaismojuma objektus, kas ļauj pielāgot telpu atbilstoši noskaņojumam. Pielieciet pie sienas liela izmēra mākslas darbu, kā arī izvēlieties aizkarus, kas sniedzas līdz grīdai. Visbeidzot, ieguldiet labas kvalitātes dīvānā ar patīkamu tekstūru.
Kādas krāsas izmantot, lai istaba izskatās lielāka?
Vizuāli telpu palielinās baltu un gaišu toņu sienas krāsa. Ja atstāsiet griestu līniju, tas vizuāli padarīs telpu ietilpīgāku. Arī zaļie un dzeltenīgie toņi radīs lielākas telpas iespaidu.
Kur iegādāties labas kvalitātes mēbeles?
Labas kvalitātes mēbeles piedāvā daudzi izplatītāji. Lai atšķirtu labas mēbeles iepērkoties internetā, iesakām lasīt atsauksmes un rūpīgi aplūkot piedāvātās bildes. Svarīgi, lai bildes ir ar augstu izšķirtspēju, kur variet pievērst uzmanību detaļām. Pievērsiet uzmanību savienojumu vietām un izmantotajiem materiāliem.