Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Virtuve

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Cik maksā dzīvokļa remonts? Foto: freepik.com/elfranckito   Tieši jautājums, cik maksā dzīvokļa remonts, visvairāk nodarbina ikvienu, kurš nolēmis, ka pienācis laiks atsvaidzināt vai pat pamatīgi pārbūvēt mājokli. Tikt pie atbildes nav tik vienkārši, taču mēs esam apkopojuši no...
Sienu krāsošana – vērtīgi padomi, kurus ņemt vērā Foto: freepik.com   Runājot par interjera dizainu, sienu krāsošanai ir būtiska nozīme, pārveidojot parastu telpu par kaut ko īpašu. Krāsu uzklāšana uz sienām uzlabo vispārējo estētisko pievilcību un rada harmonisku atmosfēru telpā.   Turklāt krāsot ...
Galda klāšana dažādiem svētkiem un notikumiem Foto: Pexels.com/ PhotoMIX Company   Svētku un dažādu notikumu svinēšana nav iedomāja bez maltītes pie attiecīgi uzklāta galda. Tematiska galda klāšana palīdz radīt atbilstošu gaisotni un iepriecināt viesus ar rūpīgi sagatavotu mielastu. Svētku sajūtas...
Skandināvu stils interjera dizainā – Ziemeļvalstu elegance Foto: Katja Rooke, Unsplash.com Runājot par interjera dizainu, skandināvu stils pēdējos gados ir ieguvis milzīgu popularitāti visā pasaulē. Dizains, kas pazīstams ar savu minimālismu, vienkāršību un mājīgo atmosfēru, ir iekarojis daudzu māju īpašnie...

Virtuve

Izplānot savu virtuvi ir liels un aizraujošs darbs. Tu dodies apskatīt piedāvājumus veikalos, šķirsti žurnālus un apskati bildes internetā, bet bez pamatzināšanām šis process var radīt satraukumu. Tāpēc seko līdzi mūsu ieteikumiem, lai Tava sapņu virtuve kļūtu par īstenību viegli izpildāmos soļos.
 
Ierasts, ka virtuve ir telpa, kas paslēpta ciemiņu acīm. Mūsdienās tiek piedāvāts tik liels dizainu klāsts, ka gribot negribot rodas vēlme padižoties citu cilvēku priekšā. Turklāt, ja mājoklī ir studio tipa plānojums, kurā apvienota virtuve un viesistaba, ir likumsakarīgi virtuves daļu izveidot pievilcīgu un praktisku. 
 
Gadījumos, ka cilvēks lielu dienas daļu pavada virtuvē, ir svarīgi, lai mēbeles un iekārtojums pildītu pilnīgi visas savas fukcijas, pretējā gadījumā darbošanās virtuvē raisīs negatīvu pieredzi. Pareizi iekārtotā darba vidē visam jābūt savās vietās un viegli pieejamam.

Labāk izvēlēties virtuves iekārtojumu pēc pasūtījuma vai jau gatavos modeļus?

Gan vienam, gan otram variantam ir savas priekšrocības. Gatavie virtuves komplekti ir plašākā klāstā, jau gatavi, ar interesantiem dizainiem. To iegāde un uzstādīšana ir ātrāka kā tad, ja izvēlies pasūtīt paša radītu virtuves modeli. 
 
Pēc pasūtījuma radītie izgatavošanā aizņem daudz laika – izmēru noteikšana, iekārtojums, vajadzīgo daļu izvēle (mazas telpas esamība šo procesu var sarežģīt, jo nākas izvēlēties, kuras no virtuves mēbelēm ir vairāk nepieciešamas, un bez kurām var iztikt), materiālu iegāde. 
 
Nepieciešamās korekcijas, ja tādas ražošanas procesā tiek atklātas, spēj ietekmēt visu virtuves dizainu un reizēm visu nākas pārplānot pa jaunam. Arī ne vienmēr izvēlētais dizains visiem ir pa spēkam. Ja Tev virtuves izveide nav steidzama un telpas platība ļauj izpausties, tad pēc pasūtījuma iegādata virtuve nebūs problēma. Cenu abos gadījumos veidos dažādi faktori.

Virtuves izkārtojuma veidi

Šis faktors ir diezgan būtisks, jo pareizi izkārtojot virtuvi, pareizi organizēsies telpas iespējas, ļaujot brīvi pārvietoties un darboties.
 
Lineārā izkārtojumā darba letes, skapīši un ierīces ir izvietotas taisnā līnijā gar vienu telpas sienu, ēdamgaldu un krēslus novietojot pie citas sienas vai loga. Piemērots veids, ja plānota maza virtuve, kurā fiziski nav iespējams savādāks izkārtojums, lai ietilpinātu visu vajadzīgo.
 
Izplatīts ir L-veida izkārtojums. Populārs tas ir tāpēc, ka pielāgojams gan šaurām taisnstūra, gan plašām telpām, neaizņem daudz vietas. Tajās ērti darboties vairāk nekā vienam cilvēkam. Piemērots atvērtam telpu plānojumam, jo nodrošina ērtu pārvietošanos starp vienu telpas daļu un citu. Arī šis veids piemērots mazām telpām, jo izvietojot virtuves sistēmu L formā, telpa vizuāli sāk šķist plašāka. Izvēloties šo formātu, pievērs uzmanību apgaismojumam vai gaismas piekļuvei telpām no loga. Pareizi būtu mēbeles pakārtot attiecīgi gaismas kritumam, lai pēc iespējas mazāk būtu jāplāno papildus apgaismojums.
 
U-tipa virtuves ir dažādos izmēros, kas ļauj tās ietilpināt gan mazās kvadrātveida, gan plašās telpās. To pazīme ir iekārtu un skapīšu izvietojums gar trim sienām jeb puslokā.  Atsevišķos gadījumos tiek apvienots ar virtuves salu, bet tas vairāk sastopams lielos mājokļos. Izkārtojums ir ērts, ļauj brīvi piekļūt vajadzīgajam, pārvietošanās norit bez aizķeršanās un vizuāli telpa ir piepildīta, radot simetriju.
 
Virtuves sala visbiežāk tiek uzskatīta par nepraktisku daļu, taču novietojot to gudri, tā var kļūt par papildus vietu uzglabāšanai, maltīšu gatavošanai un baudīšanai. Tiesa, salas labāk izvietot plašās telpās. To dizaini un formas ir visdažādākās – klasiska forma (taisnstūris vai kvadrāts), L vai U forma, apaļa, ovāla, izliekta. Novietojot  virtuvē salu, kas ir antīka vai īpašs amatnieka darinājums, tā var kļūt par centrālo objektu, kalpot par īpašu interjera elementu, nevis tikai par praktisku mēbeli.

Kam jāpievērš uzmanība, plānojot virtuvi?

Dizains
 
Pēc virtuves veida un attiecīgo daļu izvēles svarīgākais seko izvēlēties, kādā stilā būs ieturēta telpa.  Klasiskā jeb tradicionālā stila galvenās iezīmes ir koka mēbeles. Šis stils rada mājīgu atmosfēru un ir pārbaudīta vērtība. Laba izvēle ģimenēm, kurās ir vairāki bērni, jo koks ne tikai labi izskatās, bet ir izturīgs, tāpēc nebūs jāuztraucas par bērnu klātbūtni virtuvē un mēbeļu nolietojumu. 
 
Modernā stila minimālisms asociējas ar vienkāršu dizainu, estētiku, praktiskumu, plūstošām līnijām un taisniem leņķiem. Mēbeles var būt ne tikai gaumīgas, bet arī izturīgas, jo dažkārt šī stila virtuvēs ir keramikas vai akmens akcenti, piemēram, darba letes. 
 
Skandināvu stils veiksmīgi iekļūst populārāko virsotnē, apvieno ne tikai daļu minimālisma, bet arī klasisko – funkcionālās mēbeles tiek gatavotas no dabiskiem materiāliem (parasti no masīvkoka) un ieturētas gaišos toņos.
 
Pēdējā laikā pieprasīts kļūst arī Hi-tech stils, kura galvenie elementi ir metāls un stikls, bet uzreiz jāsaka, ka šis stils piemērots plašām telpām, lai gan ir ļoti elegants.
 
Materiāls
 
Koks ir visdabiskākais, izturīgākais materiāls, ko Tu vari izvēlēties savai virtuvei, bet arī dārgākais.
MDF (kokskaidu plāksnes) un laminētas kokskaidu plāksnes ir nākošais ieteicamais (un arī pirktākais) materiāls aiz koksnes, jo to īpašības ir tai līdzīgas, labi iztur mitrumu un maksā lētāk.
 
No metāla un stikla parasti tiek ražoti galdi un krēsli, vai izmantoti kādas mēbeles apdarē. Metāla priekšrocība ir izturīgums un ilgmūžība (jo īpaši tēraudam), bet stikla elementu atrašanos virtuvē ir kārtīgi jāapdomā, jo īpaši gadījumos, ja mājās ir bērni.
 
Krāsa
 
Tā atsaucas ne tikai uz gaumi, bet arī uz izvēlēto stilu, jo katram ir savas iezīmes un arī funkcijas. Tumšie toņi, piemēram, pelēks, brūns, melns, ir praktiski, jo mazāk redzami traipi. Balts, ozola un hroma tonis ir moderni un arī vizuāli paplašina telpu, piešķirot tai gaišumu. Jebkurā gadījumā krāsas var vienu otrai pieskaņot, izvēloties līdzīgas, vai harmoniski savienojot it kā savstarpēji nesaderīgus toņus, teiksim, melnu un sarkanu.
 
Izmēri
 
Šim faktoram pievērs pastiprinātu uzmanību ne tikai pasūtot iekārtas pie meistara, bet arī pērkot veikalā. Apskati standarta izmēru piedāvājumus un vadies pēc tiem. Piefiksē ne tikai skapīšu izmēru un vajadzīgo skaitu, bet kopējos aprēķinos iekļauj arī iekārtu lielumu (plītis, trauku mazgājamās mašīnas utt.). 
 
Izmēri augstumu no grīdas līdz griestiem, lai zinātu, cik lielus un cik daudz vajadzētu skapīšus vai plauktus, kurus stiprināsi pie sienām. Šeit papildus ņem vērā arī savu un citu ģimenes locekļu auguma garumu, lai nenāktos salīkušam stāvēt pie darba letes, un lai augšējos skapīšos uzglabātās lietas būtu viegli aizsniedzamas.

Kuri virtuves elementi un iekārtas jāizvēlas primāri?

Vieglāk visu uzskaitīt saraksta veidā. Sāc ar nepieciešamajām iekārtām, bez kurām nevar iztikt maltītes pagatavošanai. Turpini ar skapīšu un plauktu uzskaitīšanu. Papildus paturi prātā, cik daudz trauku un priekšmetu plāno tajos uzglabāt. Vietas optimizācijai var izvēlēties arī dažādus turētājus, kurus var novietot gan uz darba virsmām, gan piestiprināt pie sienas zem augšējiem skapīšie, starp vai blakus tiem.
 
Ja virtuvē plāno iebūvējamus elementus, tad piefiksē papildus izmērus, jo tie būs lielāki kā pašu iekārtu parametri. Iebūvēta virtuve ir eleganta un reizēm ietaupa papildus vietu. Ēdamzonu jaiekārto atkarībā no ģimenes locekļu skaita. Mazās telpās un 1–2 cilvēkiem pilnībā pietiks galds ar diviem krēsliem vai lete ar bāra krēsliem. Lete maltītes ieturēšanai veiksmīgi kalpos kā telpas sadalošs elements studio tipa plānojumos un gadījumos, ja mājoklī ir mini virtuve.
 
Sekojot šiem visiem padomiem, nešaubies, ka Tevis izplānotā virtuve un interjers saņems daudz komplimentu. Lai atvieglotu procesu, iesakām iepirkties mūsu internetveikalā 1a.lv, jo šeit atradīsi ne tikai gatavus virtuves komplektus, bet arī atsevišķas daļas – krēslus, galdus, letes un virtuves stūrīšus. 

Zīmoli

Plašā izvēlē klasiskā tonī ieturētas mēbeles no ražotāja Halmar, savukārt minimālisma stila piekritējiem patiks Black Red White vai Top E Shop piedāvājums. Interesanta dizaina bāra krēslus, ēdamgaldus un komplektus aplūko no Home4you un Signal Meble ražotājiem. 
 
Neskaitot jau nosauktos, atradīsi preču klāstu arī no Songmics, WIPMEB, Bodzio, Leifheit un Futura, par kuriem klienti izsaka pozitīvas atsauksmes. Izmanto izpārdošanas un akcijas, lai sajūsmu par virtuves iekārtošanu padarītu vēl lielāku. Tev atliek tikai zināt, ko vēlies, nopirkt internetā, izmantojot sev ērtu apmaksas veidu, un mēs piegādāsim pirkumu tieši uz Tavām mājām!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā, izvēloties virtuves mēbeles?
Kopējā telpas platība un platība, kas paredzēta, lai novietotu tur virtuves iekārtu. Svarīga ir arī materiāla izvēle un mēbeļu izmērs, uzglabāšanai paredzēto priekšmetu daudzums.
Cik daudz virtuves mēbeļu veidu ir?
Brīvi stāvošas mēbeles un iebūvētās.
Kādi ir virtuves izkārtojuma veidi?
Lineārs, U-veida, L-veida, ar vai bez virtuves salām.
Kādas krāsas virtuves skapji nekad neiziet no modes?
Dabīga koka krāsas vienmēr ir modē.
Kā izvēlēties pareizo pusdienu galdu?
Jāņem vērā ēdamazonai atvēlētās vietas platība un cilvēku skaits ģimenē, galdam paredzēto krēslu izmērs, lai būtu ērti tos novietot vienu otram blakus un viegli piekļūt galdam.