Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Mērījuma diapazons, °C
Mērijumu atmiņa
Termometrs temperatūras mērīšanai Auss×
Produkta veids Termometri×
Rāda: 4
Kārtot pēc:
Termometrs Beper, infrasarkano staru
5,00 / gab.
Pieejama noliktavā
Termometrs Beper, infrasarkano staru
  • Termometra tips: Infrasarkano staru
  • Termometrs temperatūras mērīšanai: Auss
  • Mērījuma diapazons: 32 - 43 °C
  • Mērijumu atmiņa:
Piegāde
Preces izņemšana
Termometrs Braun IRT 6520, digitāls
68,53 / gab.
Termometrs Braun IRT 6520, digitāls
  • Termometra tips: Digitāls
  • Termometrs temperatūras mērīšanai: Auss
  • Mērījuma diapazons: 34 - 44.2 °C
  • Mērijumu atmiņa:
Piegāde
Preces izņemšana
Termometrs Braun, infrasarkano staru
30,20 / gab.
Termometrs Braun, infrasarkano staru
  • Termometra tips: Infrasarkano staru
  • Temperatūras mērīšanas laiks: 1 s
  • Termometrs temperatūras mērīšanai: Auss
Piegāde
Preces izņemšana
Termometrs Medisana, infrasarkano staru
25,39 / gab.
Termometrs Medisana, infrasarkano staru
  • Termometra tips: Infrasarkano staru
  • Termometrs temperatūras mērīšanai: Auss, Uz pieres
  • Mērijumu atmiņa:
Piegāde
Preces izņemšana

Termometrs katrai mājsaimniecībai

Mājas aptieciņa nav iedomājama bez termometra, lai varētu ērti sekot līdzi savam veselības stāvoklim. Tie tiek plaši izmantoti ikdienā gan cilvēka ķermeņa, gan gaisa temperatūras mērīšanai. 

Kā izvēlēties termometru?

Izvēloties temperatūras mērītāju ir jāsaprot, kam tas būs paredzēts – var mērīt ķermeņa, gaisa vai pat pārtikas temperatūru.  Ja mājās ir mazi bērni, nav ieteicams izvēlēties stikla modeli, jo tas var saplīst, turklāt ar to temperatūra ir jāmēra aptuveni  10 minūtes, bet bērnam mierīgi nosēdēt tik ilgu laiku ir grūti.
 
Latvijā dzīvsudraba termometri vairs nav pieejami, toties ir citi stikla termometri bez dzīvsudraba, kas ir iecienīti vecāku cilvēku vidū. 
 
Neskatoties uz to, kāds temperatūras mērītājs ir izvēlēts, svarīgi to dažas dienas patestēt. Testēšanu būtu vēlams veikt 2 reizes dienā un veikt pierakstus. Jāatceras, ka katrs cilvēks ir individuāls, tāpat arī viņa temperatūra. Lai gan ir pieņemts, ka cilvēka temperatūrai būtu jābūt 36.6, katram pašam būtu jāzina, kāda temperatūra liecina, ka viņš ir vesels. 
 
Konstatējot to, ka temperatūra ir pazemināta, var izmantot dažādus ķermeņa sildītājus, kas palīdz kontrolēt ķermeņa siltumu. Toties paaugstinātas temperatūras un saslimšanas gadījumā iesakām izvēlēties inhalatoru ātrākai atlabšanai, vispirms konsultējoties ar ģimenes ārstu. Svarīgi mājas aptieciņā ieviest arī asinspiediena mērītāju, lai pilnvērtīgi varētu sekot līdzi veselības stāvoklim.   

Veidi

Termometru klāsts kļūst aizvien dažādāks, tāpēc var izdalīt vairākas to grupas:
 
Klasiskie stikla – viegli plīstošs, mērījuma ilgums ir aptuveni no 5 līdz 10 minūtēm. Mērījumus veic padusē, nav piemērots rektālam un orālam temperatūras mērījumam. 
 
Elektroniskie jeb digitālie – izturīgi pret triecieniem, lielākoties ir ar ūdensnecaurlaidīgu korpusu. Precīzai ķermeņa temperatūras noteikšanai, ieteicamais mērīšanas ilgums ir aptuveni 5 minūtes.
 
„Smart” tehnoloģiju  – ūdensnecaurlaidīgs korpuss, izturīgs pret triecieniem. Mērījumus var veikt padusē, kā arī ir piemēroti gan rektālai, gan orālai temperatūras mērīšanai. Ļoti īss temperatūras mērīšanas laiks, toties precīzam mērījumam padusē vajadzētu vismaz 2–3 minūtes. 
 
Bezkontakta (infrasarkano staru) – ausīs vai pie pieres liekami termometri. Ļoti ērti lietojami, ar īsu mērījuma laiku. Šie modeļi piemēroti arī bērna ēdiena temperatūras noteikšanai, kā arī gaisa temperatūras mērīšanai. Bezkontakta elektroniskie modeļi nolasa temperatūru pāris sekunžu laikā un ir sevišķi ērti zīdaiņiem un maziem bērniem.  
 
Jāatceras, ka katram no termometru veidiem ir savi plusi un mīnusi, tāpēc ieteicams izvēlēties to, kas katram šķiet ērtāks lietošanā. 

Papildus funkcijas

Mūsdienu termometri ir pieejami ar dažādām funkcijām, kas atvieglo mērījumu veikšanu:
  • LED ekrāns/ LCD displejs – ļoti ērti lietošanā, tie skaidri uzrāda mērījumus, kurus ir viegli nolasīt - modeļi ar maziem, nesalasāmiem cipariem var palikt pagātnē. 
  • Akustiskais beigu signāls – kad mērījums ir pabeigts, elektroniskie modeļi to paziņo ar skaņas signālu, līdz ar to nav nepieciešams sekot līdzi laikam. 
  • Gaismas signāls –  digitālie modeļi ar dzeltenu gaismu norāda, ka ķermeņa temperatūra ir nedaudz paaugstināta, toties sarkana gaisma liecina par to, ka ķermeņa temperatūra ir ļoti paaugstināta. 
  • Automātiskā izslēgšanās – ierīce pati izslēdzas, kad netiek izmantota, tādējādi netērējot akumulatora enerģiju.
  • Pēdējā mērījuma saglabāšana -  vairākiem modeļiem ir iespēja apskatīt iepriekšējos mērījumus, tādā veidā sekojot līdzi veselības stāvokļa izmaiņām. 

Pievērsiet uzmanību!

Termometriem var būt dažāds mērīšanas diapazons. Jo lielāks diapazons, jo vairākas iespējas kā šo ierīci izmantot – ķermeņa, gaisa vai pat ūdens temperatūras izmērīšanai. Vairākiem modeļiem ir mērījuma atmiņa, kas atkārtoti izmantojot termometru, ļauj apskatīt kādi ir bijuši  iepriekšējie mērījumi.
 
Digitālie modeļi mēdz būt ar elestīgu uzgali, kas atvieglo mērījumu veikšanu bērniem, jo pielāgojas to kustībām. Maināma baterija – lielākoties modeļiem ir jāievieto divas AAA baterijas, kas regulāri jānomaina, taču ir arī elektroniski modeļi. 

Mērījumu precizitātes ietekmējoši faktori

Neatkarīgi no ierīces izmantošanas mērķa, liela nozīme ir mērījumu precizitātei. Lai mērījumi būtu precīzi, nozīme ir:
  • Laikam, kad mērījums tiek veikts. Cilvēka temperatūru ietekmē dažādi faktori, kā piemēram, fiziskas aktivitātes vai aukstais laiks. Pēc pastaigas aukstā dienā, būtu jānogaida vismaz 15 minūtes, lai veiktu precīzu mērījumu. 
  • Vieta, kur veic mērījumu. Mērījumi būtu jāveic istabas temperatūras telpās. Ja telpa ir pārāk vēsa,  var būt neprecīzs rādījums.
  • Cik ilgi tiek veikts mērījums.  Lai gan mūsdienās pieejamie termometri ar signāla palīdzību norāda, kad temperatūra ir izmērīta, der atcerēties, ka padusē mērot temperatūru, ierīce būtu jātur vismaz 3 minūtes, lai rādījums būtu precīzs. 
  • Sensora tīrība – sensors ir jānotīra ar mīkstu drāniņu, lai uz tā nebūtu putekļu, kas var ietekmēt rādījumu. 
  • Virsma uz kuras tiek veikts mērījums – ja ir mitra virsma, vai uzsmērēti krēmi, tas var ietekmēt rādījuma rezultātus. 
  • Nolietotas baterijas  – nolietotas baterijas var uzrādīt neprecīzus mērījumus, tāpēc tās ir regulāri jānomaina.

Cena un tās ietekmējošie faktori

Termometru cenas ietekmē vairāki faktori. Viens no tiem ir ražotājs. Svarīgi ir arī ņemt vērā to, kādas papildus funkcijas ir temperatūras mērītājam, kam tas ir paredzēts, cik precīzi būs mērījumi, un cik īsā laikā tos ir iespējams noteikt. Lētākie modeļi būs vienkārši, bez papildus funkcijām. 
 
Pie mums 1a.lv ir iespēja atrast dažādus termometrus cilvēka ķermeņa, gaisa un virsmas temperatūras mērīšanai. Mūsu preču klāstā ir termometri no uzticamiem medicīnisko piederumu ražotājiem, kā piemēram, Medisana, Oro-Med, Braun, Beurer, ProfiCare un citi. Veic pasūtījumu jebkurā Tev ērtā brīdī! Jautājumu gadījumā sazinies ar mums, ar prieku palīdzēsim!

Biežāk Uzdotie Jautājumi (FAQ)

Kādi ir labākie termometri bērniem?
Bezkontakta elektroniskie modeļi nolasa temperatūru pāris sekunžu laikā un ir sevišķi ērti zīdaiņiem un maziem bērniem.  
 
Kur pirkt termometru?
Termometru ir ērti un izdevīgi iegādāties interneta veikalos, jo iespējams apskatīt vairākus modeļus vienkopus, kā arī salīdzināt cenas, atsauksmes un ātri izvēlēties piemērotāko. 
 
Kāds ir labākais termometrs pieaugušajiem?
Pieaugušajiem der vairāki termometru veidi. Var izvēlēties stikla termometrus, tie uzrāda precīzus mērījumus. Taču parocīgāki būs digitālie modeļi, kuru ekrānos būs viegli saskatīt rādījumus.
 
Kurš ir labāks - ausu vai pieres termometrs?
Pieres termometri ir ērtāki lietošanā, jo nevar kļūdīties ar vietas izvēli. Ausu termometram ir jāievēro pareiza mērīšanas tehnika, lai rādījums būtu precīzs. 
 
Vai vērts pirkt pieres termometrus?
Noteikti ir vērts iegādāties, ja vēlas veikt ātru un ērtu temperatūras mērījumu. Turklāt ar pieres termometriem ir viegli izmērīt temperatūru bērniem.