Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Florbols

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Dāvanas bērniem: kā izvēlēties vecumam un interesēm piemērotāko? Foto: SomeMeans, Getty Images   Svētki ir skaists, patiesām un pozitīvām emocijām piepildīts laiks, kad varam iepriecināt savus mīļos – it īpaši bērnus, kuriem dāvanu saņemšana rada neviltotu prieku un sajūsmu.    Taču, neraugoties uz to, kam par god...
Veselīgi ieteikumi, kā samazināt cukura līmeni asinīs, mainot savu dzīvesveidu Attēls: Pexels.com   Prediabēts ir solis ceļā uz diabētu. Citiem vārdiem sakot, prediabēts ir stāvoklis, kad glikozes līmenis asinīs ir paaugstināts, taču ne tik daudz, lai atbilstu cukura diabētam.   Visbiežāk ar to sastopas cilvēki ar liekā svara,...
Efektīvi vingrojumi kāju muskuļiem Attēls: Pexels.com   Kad pienācis gada aukstais periods, ne visi kā fizisku aktivitāti labprāt izvēlas skriešanu ārā, taču pavisam atvadīties no sportošanas nevajag. Tā vietā izvēlies vingrot mājās, ko lieliski var darīt gan bez sporta inventāra, gan a...
10 veselīgi ieteikumi, kā nomest svaru Foto: Pexels.com   Viens no priekšnoteikumiem, lai būtu harmonijā ar sevi, ir optimāls ķermeņa svars, kas ne vienmēr ir viegli sasniedzams mērķis.   Sportiskas aktivitātes un veselīgs, sabalansēts uzturs ir divas svarīgākās lietas, kurām nepieciešam...

Florbols – hokejs bez ledus

Florbols ir komandas sporta veids, kas ir līdzīgs populārajam hokejam. Atšķirība ir tāda, ka florbols tiek spēlēts telpā ar plastikāta nūjām un bumbiņām, nevis uz ledus. Spēles galvenais mērķis ir trāpīt bumbiņu pretinieka vārtos. Florbols tika radīts kā droša telpu hokeja forma un ir labs sporta veids tiem, kas vēlas spēlēt hokeju, bet neprot slidot. Lai gan pasaulē šis sporta veids nav ļoti izplatīts, Latvijā un dažās citās Eiropas valstīs florbols ir iecienīts, it īpaši jauniešu vidū.

Nepieciešamais ekipējums

Lai spēlētu florbolu katram spēlētājam ir nepieciešama sava nūja un aizsargi. Vārtsargam jābūt speciālam aizsargtērpam, kur noteikti jābūt iekļautai speciālai florbola aizsargmaskai. Vēl ir nepieciešama speciāla florbola bumbiņa un, protams, divi vārti.

Komplekts vai atsevišķi

Pastāv komplekti, kur iespējams iegādāties nūjas visai komandai, vārtus, divas nūjas un bumbiņas, kā arī citādi sakombinētu florbola ekipējumu. Protams, iegādāties komplektus būs izdevīgāk maciņam, taču ja, piemēram, jūsu bērns spēlē florbola komandā un vēlas pats savu nūju, tad, protams, būs loģiskāk pirkt nūju tikai viņam, nevis visai komandai.

Pareizās nūjas izvēle

Tas nav tik vienkārši, kā izklausās, jo florbola nūjas var atšķirties viena no otras. Svarīgi izvēlēties nūju, kas ir piemērota tieši jums.
 
Vadošā rokā
 
Nūjas ieliekums ir atkarīgs no spēlētāja vadošās rokas, tādēļ pastāv 3 veida nūjas – labročiem, kreiļiem un universālā, kurai ieliekuma nav.
 
Iekštelpām vai ārai
 
Tāpat dažas nūjas ir paredzētas spēlēm iekštelpām uz līdzena seguma, bet citas - spēlēm ārā, kur segums var būt nevienmērīgāks.
 
Garums
 
Nūjas garums var atšķirties no 45 līdz 100 cm. Kādēļ tāda liela atšķirība? Tādēļ, ka nūjas garumam jābūt saskaņotam ar spēlētāja garumu. Bērniem vajadzēs īsāku nūju, bet pieaugušajiem nūja būs garāka.
 
Materiāls
 
Nūja var būt gatavota no dažādiem materiāliem. Pirmkārt, tas var būt slavenais PVC, taču šis materiāls nav plaši izplatīts florbola nūjām. Otrkārt, var izmantot stikla vai oglekļa šķiedras. Šie materiāli ir viegli un elastīgi, padarot tos par labu izvēli. Pastāv arī plastmasas nūjas, taču tās nav tik elastīgas, tādēļ ir labāk piemērotas rotaļām mājās. Visbeidzot ir kompozītmateriāla nūjas, kas var būt dārgākas, bet arī kvalitatīvākas par citām.
 
Svars
 
Visas florbola nūjas ir salīdzinoši vieglas, taču ar vieglāku nūju apieties ir vienkāršāk.
 
Cietības indekss
 
Cietības indekss nosaka, cik cieta vai mīksta ir nūjas lāpstiņa. Vieglāk ir apieties ar mīkstākām lāpstiņām, bet ar cietu lāpstiņu var labāk kontrolēt sitienus.

Pareizo vārtu izvēle

Arī izvēloties vārtus ir jāpievērš uzmanība vairākiem parametriem, lai saprastu, kuri ir piemēroti tieši jums. Galvenais, lai spēle būtu godīga, vārtiem abās laukuma pusēs jābūt vienādiem.
 
Garums
 
Vārtu garums var atšķirties no 46 līdz 120 cm. Standarta vārtu garums ir 115 cm, bet ja spēle notiek starp bērniem, tad, protams, vārtiem vajadzētu būt mazākiem.
 
Platums
 
Vārtu platums var atšķirties no 62 līdz 180 cm. Standarta platums ir 160 cm, bet, protams, bērniem ieteicams iegādāties šaurākus vārtus.
 
Rāmja materiāls
 
Tas var būt izgatavots vai nu no metāla, vai no tērauda. Metāla vārti būs nedaudz vieglāki, toties tērauda vārti būs izturīgāki.
 
Noderīgs aprīkojums
 
Ja esat iesācējs, tad ir vērts padomāt par ceļu un elkoņu aizsargiem, lai negūtu nopietnus savainojumus spēles laikā. Vārtsargam obligāti ir nepieciešama aizsargmaska, taču ieteicams izmantot pilnu aizsargtērpu. Treniņiem var noderēt arī tornīši un bumbiņu komplekts, lai spēlētāji varētu katrs mācīties, kā pareizi un efektīvi vadīt bumbiņu.

Zīmoli

Tālāk ir aprakstīti zīmoli, kas ražo florbola aprīkojumu, un galvenās atšķirības starp tiem. Acito produktu klāstā atradīsiet florbola nūjas pieaugušajiem, vārtus, bumbiņas, tornīšus un pat speciālas somas, kur uzglabāt nūju. Q-max pārdod universālās nūjas pieaugušajiem dažādās krāsās un speciālas florbola bumbiņas.
 
Stiga klāstā atradīsiet sporta medicīnas preces un aizsargus, kā arī florbola nūjas un komplektus, gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tremblay pārdod ekipējumu dažādiem sporta veidiem, arī florbolam. Viņi konkurentu vidū izceļas ar savām zemajām cenām.
 
Tempish specialitāte ir tieši hokejs un florbols, tādēļ viņu klāstā atradīsiet gan nūjas, gan bumbiņas, gan aizsargus. My Hood piedāvā dažādu veidu vārtus, kā arī tornīšus un aizsargus, kas noteikti noderēs florbola treniņos. NO10 klāstā atradīsiet dažāda veida tornīšus jūsu florbola treniņiem. Visbeidzot Pokorny-syte specialitāte ir tīkli un vārti, tādēļ pie viņiem atradīsiet arī piemērotus vārtus florbolam.

Kur pirkt?

Esat izlēmis, ka vēlaties spēlēt florbolu vai ka iegādāsieties šīs spēles ekipējumu savam bērnam. Tagad tikai jāatrod, kur to visu iegādāties. Internetveikalā 1a jūs atradīsiet visu nepieciešamo, lai spēlētu florbolu gan mājās, gan ar draugiem, gan profesionāli. Turklāt pie mums var atrast arī aizsargus un visa veida ekipējumu arī citiem sporta veidiem. Filtrējiet pēc vēlamajiem parametriem un iepērcieties pie mums jau šodien!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kā izvēlēties florbola nūju jauniešiem?
Tas ir atkarīgs no konkrētā jaunieša garuma. Ja ņem vidējo rādītāju un pieņem, ka jaunietis ir 150–160 cm garš, tad viņam vai viņai vajadzētu nūju, kuras garums ir 87 cm.
Kā es varu zināt, kāda izmēra florbola nūju iegūt?
Florbola nūjas izmērs ir atkarīgs no jūsu garuma. Oficiālajās florbola mājaslapās ir pieejamas tabulas, kur norādīts, cik gara nūja ir nepieciešama atkarībā no auguma.
Kāds inventārs ir nepieciešams florbolā?
Lai spēlētu florbolu ir nepieciešamas nūjas, bumbiņa, vārti un aizsargi.
Kā izvēlēties vārtsarga cimdus?
Florbola bumbiņa nav smaga, tādēļ nav nepieciešams milzīgs cimds kā hokejā, taču cimdam ir jābūt pietiekami biezam, lai aizsargātu vārtsarga rokas no traumām.
Kādi aizsargu veidi pastāv?
Pastāv ceļu un elkoņu aizsargi, vārtsarga aizsargmaska un cimdi. Papildus vārtsargs var valkāt arī speciālas kompresijas bikses un kreklu.