Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Sporta uzturs un preparāti

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Veselīgi ieteikumi, kā samazināt cukura līmeni asinīs, mainot savu dzīvesveidu Attēls: Pexels.com   Prediabēts ir solis ceļā uz diabētu. Citiem vārdiem sakot, prediabēts ir stāvoklis, kad glikozes līmenis asinīs ir paaugstināts, taču ne tik daudz, lai atbilstu cukura diabētam.   Visbiežāk ar to sastopas cilvēki ar liekā svara,...
Efektīvi vingrojumi kāju muskuļiem Attēls: Pexels.com   Kad pienācis gada aukstais periods, ne visi kā fizisku aktivitāti labprāt izvēlas skriešanu ārā, taču pavisam atvadīties no sportošanas nevajag. Tā vietā izvēlies vingrot mājās, ko lieliski var darīt gan bez sporta inventāra, gan a...
10 veselīgi ieteikumi, kā nomest svaru Foto: Pexels.com   Viens no priekšnoteikumiem, lai būtu harmonijā ar sevi, ir optimāls ķermeņa svars, kas ne vienmēr ir viegli sasniedzams mērķis.   Sportiskas aktivitātes un veselīgs, sabalansēts uzturs ir divas svarīgākās lietas, kurām nepieciešam...
Kā notievēt: 4 svarīgi noteikumi patīkamiem rezultātiem Foto: Pexels.com/ Andres Ayrton   Veselīgas un harmoniskas dzīves svarīga sastāvdaļa ir optimāls ķermeņa svars, kas nereti kļūst par problēmu, ar ko cīnīties it nemaz nav viegli. Palielināts svars būtiski ietekmē veselību un labsajūtu kopumā, tādēļ ilg...

Aktīvs sports un spēcīgi muskuļi – labu rezultātu noslēpums!

Lai aktīvi sportotu ir nepieciešams ķermeņa muskulatūru uzturēt gan ar fiziskām, regulārām aktivitātēm, kā arī spēcināt tos ar kvalitatīviem bagātinātājiem. Ja muskuļi saņem papildus tiem nepieciešamās vielas, tad iespējams izvairīties no pēkšņiem krampjiem, muskuļu sāpēm vai dažādiem sastiepumiem, kas rodās intensīvas aktivitātes laikā. Īpaši izvēlēts sporta uzturs palīdzēs ķermenim justies pilnvērtīgi!

Kādos gadījumos ieteicams lietot papildus sporta uztura produktus? 

Šādus uztura bagātinātājus vari lietot arī ikdienā, lai ķermenī uzkrātos koncentrētākas vielas, ko nevaram ikdienā pilnvērtīgi uzņemt tikai ar sabalansētu pārtiku. 
 
Sporta uztura produktus ieteicams lietot vairākos gadījumos:
 
1. Ja esi uzsācis intensīvu muskuļu attīstīšanas programmu
2. Ja vēlies samazināt svaru 
3. Gadījumos, ja nepieciešams kādai muskuļu grupai ātrāk atjaunoties pēc traumas
4. Lai uzlabotu ķermeņa lokanību un atlētiskumu
5. Un protams, padarītu ķermeni stingrāku un veselīgāku.

Kādi sporta uztura produkti ir atrodami? 

Proteīns. Papildus uztura pagātinātājs, ko var lietot kopā ar ikdienas uzturu un satur olbaltumvielu koncentrātu, lai veicinātu ķermeņa sistēmas pilnvērtīgu darbību un sniegtu Jums brīvu kustību ikdienas!
 
Aminoskābes. Atceries, aminoskābes ir neatņemama proteīnu sastāvdaļa, bet lietojot tās kombinēti, tās palīdzēs ķermeni atjaunoties vēl ātrāk un efektīvāk!
 
Geineris. Ērts pulverveida uzturs, ar ko ir iespējams aizstāt veselu ēdienreizi. Pievērs uzmanību sastāvam, atkarībā pēc Jūsu ķermeņa masas, tie atšķiras ar pievienoto vielu daudzumu!
 
Svara samazināšanas produkti. Tos nav ieteicams lietot, ja neveic fiziskas aktivitātes, jo paši par sevi neveicina svara samazināšanos, bet uzņemot sabalansētu pārtiku un ievērojot fiziskas aktivitātes, tas palīdz izvadīt no ķermeņa kaitīgās un nevajadzīgās vielas, kā arī uzlabot fizisko pašsajūtu.
 
Batoniņi un uzkodas. Ērts un ideāli piemērots uzkošanai starp ēdienreizēm, pirms vakariņām vai treniņa apmeklējuma, satur līdz 11 gramiem proteīna. Atceries, ka to nav ieteicams lietot kā parastu našķi pie kafijas, bet gan īpaši ieturētu pārtikas vielu, lai veicinātu fizisko ķermeņa uzbūvi. Ļoti labi der, ja mājas apstākļos veic vingrošanu uz trenežieriem
 
Sporta dzērieni. Ja īpaši aizraujies ar muskuļu masas palielināšanu un to trenēšanu, tad šis ir īstais, kas Tev nepieciešams. Tas satur vairāk olbaltumvielas, proteīnus un muskuļu atjaunojošās vielas. Muskuļu masas paplielināšana sākas ar rokām, uzturi tās tvirtas ar hantelēm, espanderiem un slodzes gumijām

Kā izvēlēties sporta uztura produktus? 

Katram no uzturā lietojamiem produktiem ir sava nozīme un mērķis, īpaši jāvēršu uzmanība uz produktiem, kuru sastāvā ir tieši liels daudzums olbaltumvielu un citu uzturvielu, kas palīdz ķermenim attīstīties fiziski.
 
Pārmērīgas lietošanas gadījumā, ķermenis sāks veikt alerģiskas izpausmes, bet lai no tā izvairītos, noskaidrosim, kā pareizi izvēlēties sev piemērotu sporta uzturu. 
 
Kādam mērķim esi paredzējis lietot sporta uzturu. Svarīgi ņemt vērā, ka rezultātu varēs sniegt tikai pareizi izvēlēta uzturviela, kuras uzdevums būs veikt Tev vēlamo procesu. 
 
1. Svara samazināšanai ieteicams izvēlēties uzturu ar mazāku olbaltumvielu sastāvu.
2. Muskuļu masas palielināšanai – pretēji, izvēlēties uzturu ar augstāku olbaltumvielu sastāvu.
3. Ikdienas spēka un labsajūtas uzlabošanai – uzturs ar dažādu veidu vitamīniem un uzturvielām.
 
Produkta veids – ieteicams saprast, kā Tu vēlies vitamīnus uzņemt. Ātrākā veidā būs parocīgas tabletes, turpretī, ja vēlies uzturu uzņemt ar papildus ikdienas produktiem, tad vieglāk būs papildināt ar pulverveida sporta uzturu, kas viegli izšķīstu pārtikas produktā.
 
Sastāvs – lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir nepieciešams zināt obligāto, uzņemamo vielu daudzums. Lai to zinātu precīzi vari konsultēties ar sporta treneri, uztura speciālistu vai apzināt atsauksmes internetā.
 
Cena – šis var būt ļoti mainīgs rādītājs, kas mainās no vairākiem faktoriem – ražotājs, sastāvs, produkta daudzums iepakojumā, atlaides u. c. rādītājiem. 
 
Ražotājs – katrs no tiem cenšās ieviest jaunas produkta inovācijas un maksimāli padarīt produktu efektīvāku. Viedveikals 1a.lv iesaka sākotnēji konsultēties ar speciālistu un izvērtēt satura nepieciešamību. 

Ņem vērā iegādājoties! 

Daži ieteikumi pirms sporta uztura iegādes. Izvēlies atbilstoši savam ķermenim un uzbūvei atbilstošāko produktu. Atceries, ka sporta uzturam ir jāsniedz Tev laba pašsajūta un lietošanas laikā jāveicina vēlamā rezultāta sasniegšana. Ja, šķietami, neredzi izaugsmi, izvērtē cita produkta iegādi.
 
Konsultēšanās ar sporta treneri vai uztura speciālistu būtu vērtīgi, lai saprastu, kādu tieši sporta uzturu izvēlēties un kā tas ietekmēs tavu turpmāko ikdienas maltīšu plānošanu un uzņemšanu. Obligāti pirms lietošanas arī izlasi ražotāja ieteikumus, lai neveicinātu produkta pretēju rezultātu iegūšanu. Rūpīga iepazīšanās ar informāciju sniedz patīkamu rezultātu ne tikai acīm, bet arī labsajūtai. 

Ražotāji Viedveikalā 1a.lv

Populārākie VPLab, Now Foods, Ironmaxx –  pircēji visbiežāk izvēlās.
LētākiUltravit, Nutramino, Dion – satur to pašu uzturvielu daudzumu un sniedz labu rezultātu. 
DārgākiGuinot, Multipower, Ella Bache – īpaši augstas kvalitātes sporta uzturs.
 
Rūpējies par savu ķermeni un tā fizisko sagatavotību, lai aktīvi un patīkami varētu baudīt brīvdienas, kā arī aktīvi sasniegt dzīves mērķus darba dienās! Pilnvērtīgs uzturs ir labas pašsajūtas noslēpums. Meklē un iegādājies sev atbilstošāko Viedveikalā 1a.lv.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā izvēloties sporta uzturu?
Pirms iegādes jāņem vērā vairāki faktori: kādam nolūkam plānots lietot; kādas faktūras rroduktu vēlās (tabletes, pulveris, u. c.); vai ir to plānots uzņemt kopā ar ikdienas uzturu.
Kādi sporta uztura veidi pastāv?
Sporta uzturs tiek iedalīts vairākos veidos:
 • Proteīni
 • Aminoskābes
 • Geineris
 • Batoniņi un uzkodas
 • Svara samazināšanas preperāti
 • Sporta dzērieni
  Kā izvēlēties sporta uzturu svara zaudēšanai?
  Ja ir pieņemts lēmums nopietni zaudēt svaru, svarīgi konsultēties ar uztura speciālistu vai sporta treneri.Jāņem vērā produkta uzturvielu sastāvs, kā arī ķermeņa svara zaudēšanai nepieciešamās uzturvielas, kas ļaus vienmērīgi un efektīvi zaudēt ķermeņa svaru.
  Tabletes vai pulveris, ko izvēlēties?
  Šī izvēle ir atkarīga tikai no paša lietotāja ērtībām. Tabletes ir vieglāk un ātrāk uzņemt ikdienas uzturā. Pulveri ir iespējams viegli pievienot pie ikdienas uztura, piemēram, smūtija, putras vai jogurta.
  Kādas ir sporta uztura priekšrocības?
  Tā priekšrocības ir viegli un ātri, kā arī veselīgi uzlabot ķermeņa uzturvielu sastāvu, kas vienlaicīgi paredz arī vēlamā rezultāta sasniegšanu un pilnveidošanu.