Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Svars, g
Ekrāna izmērs pa diagonāli, "
Ekrāna tips
Lielākā daļa e-grāmatu lasītāju izmanto vienu no diviem ekrānu tipiem – E Ink/SiPix vai LCD. E Ink priekšrocības ir ideāla teksta displeja kvalitāte, uzlabots lasīšanas ātrums, ilgāks akmulatora darbības laiks, labs kontraksts, ja lasāt ārpus telpām. Trūkumi- pārsvarā pelēktoņu, nav izgaismošanas iespējas (nav iespējams lasīt tumsā), nespēj atskaņot video/animācijas. LCD ekrānu priekšrocības ir aizmugures apgaismojuma ekrāni, košas krāsas, skaidra animācijas parādīšanas iespēja, labāka skārienjūtīgā ekrāna kontrole. LCD ekrāni nodrošina labāku lasīšanu iekštelpās un nakts gaismā. Trūkumi- grūtāk lasīt ārpus telpām (ārā), augsts enerģijas patēriņš. Ir vairāki LCD ekrānu tipi – LCD TFT, LCD IPS, LCD FFS, LCD LTPS.
HDD diska ietilpība, GB
Jo lielāks iekšējās atmiņas apjoms, jo vairāk grāmatas, mūziku un programmas jūs varat ierakstīt e-grāmatu lasītājā.
Ekrāna izmērs pa diagonāli, " 6.8×
Rāda: 1
Kārtot pēc:
E-grāmatu lasītājs Amazon Paperwhite 5 B08N2QK2TG
239,13 / gab.
Sadali 12 mēn.
SMART LEASING 10
E-grāmatu lasītājs Amazon Paperwhite 5 B08N2QK2TG
 • Svars: 205 g
 • Ekrāna izmērs pa diagonāli: 6.8 "
 • Bezvadu savienojums (WiFi):
Piegāde
Preces izņemšana
Esi iecienījis lasīt grāmatas, bet vienmēr grāmata šķiet par smagu un aizņem pārāk daudz vietas. Tad e-grāmatu lasītājs ir tieši tas, kas ir nepieciešams, lai padarītu grāamtu lasīšanu vieglu un patīkamu. 
 
E-grāmatu lasītājs ir lieliska alternatīva papīra grāmatām, kas ir biezas un smagas, kā arī patērē daudz spēka, lai tās nogādātu mājās no bibliotēkas vai no veikala plaukta līdz mājām. E-grāmatu lasītājs ir ērts un viegli pārnēsājams, tādējādi vari to ielikt savā rokassomiņā, datorsomā vai vienkārši pārnēsāt rokās. Pirms plāno iegādāties e-grāmatas lasītāju, ir svarīgi izvēlēties sev atbilstošāko, lai tas saturētu visas nepieciešamās funkcijas. 

Kādas ir priekšrocības e-grāmatas lasītājam? 

Ierīcei ir daudz priekšrocības, kas padarīs tavu ikdienu vieglāku, bet aplūkosim svarīgākās:
 • drošs ilgai lasīšanai – zināms, ka lasot viedierīcēs, piemēram, mobilajā telefonā vai viedtālrunī ātri piekūst acis, tad e-grāmatas lasītājs nesatur spilgto ekrāna gaismu;
 • kompakts izmērs – viegli ieliekams rokassomiņā, datorsomā, ceļojuma somā;
 • baterijas ilgmūžība – pateicoties ekrānam, kas neizstaro spilgtos gaismas starus, tas spēj noturēt bateriju līdz pat vienam mēnesim. 

Kā izvēlēties atbilstošāko? 

Ekrāna tips Ekrāna priekšrocības Ražotājs
E Ink Carta Plus
bezvada (WiFi) savienojums;
atmiņas ietilpība līdz 32 GB;
papildus apgaismojums;
augsta ekrāna izšķirtspēja ar uzlabotu lasīšanas ātrumu (1872x1404).
Onyx 
E-Ink
bezvada (WiFi) savienojums;
atmiņas ietilpība līdz 8 GB;
ekrāna izšķirspēja 1430x1080;
skārienjūtīgs ekrāns. 
Amazon
PB
E-Ink Cart 
bezvada (WiFi) savienojums;
atmiņas ietilpība līdz 32 GB;
ekrāna izšķirtspēja 1072x1448
skārienjūtīgs ekrāns.
Pocketbook
Kobo
InkBOOK

Kam pievērst uzmanību izvēloties e-grāmatu? 

Pirms e-grāmatas iegādes ņem vērā vairākus faktorus, lai izvēlētos sev ērtāko un atbilstošāko.
 
Ekrāna izmērs pa diagonāli: mazs – no 6 '' līdz 8 ''; vidējs – no 8 '' līdz 10 ''; liels – līdz 15 ''.
 
Kontroles vadība. Pogas – zem ekrāna ierīkota rīkjosla ar pogām, kas nodrošinās ekrāna vadāmību. Skārienjūtīgs – viegli rīkojies ar rokas kustībām pa ekrānu, izvēloties sev nepieciešamās programmas un aplikācijas. 
 
Atmiņas ietilpība. Maza – no 4 GB līdz 8 GB. Vidēja – no 16 GB līdz 32 GB. Liela – 64 GB, jo lielāka atmiņas ietilpība, jo vairāk iespējams saglabāt nepieciešamos failus.
 
Bezvadu interneta (WiFi) savienojums. Ar WiFi – būs iespējams iegūt jaunas grāmatas un lasāmvielu, viegli izmantojot interneta savienojumu. Bez WiFi – elektroniskās grāmatas varēsi pārnest no viedtālruņa, planšetdatora vai datora ar speciālu savienojuma vadu. 
 
Iekārtas svars. Ņem vērā, jo vieglāka iekārta, jo vieglāk būs iespējams to pārnēsāt jebkur līdzi. Viegls – vieglākais e-grāmatu lasītājs Viedveikalā 1a.lv atrodams ar svaru no 150 gramiem. Smags –  maksimālais e-grāmatu lasītāja svars 420 grami. 
 
Krāsa un dizains. Krāsa – izvēlies gan klasiskas krāsas – melna, pelēka, subraba, gan īpašākas – rozā, zaļu, sarkanu, zilu. Dizains – e-grāmatu lasītājs ar kvadrātainākām vai noapaļotām malām. 

Kā rūpēties par e-grāmatas lasītāja ilgmūžību?

Par iekārtu nepieciešams rūpēties, tāpēc ievēro:
 • lietot drošu un atbilstošu e-grāmatas lasītāja apvalku;
 • neatstāt iekārtu tiešajos saules staros;
 • nodrošināt, lai ierīce nepārkarst;
 • lietot ierīci atbilstoši ražotāja nosacījumiem un ieteikumiem;
 • uzlādei izmantot atbilstošu lādētāju;
 • izvairīties no putekļu vai mazu smilšu graudiņu iekļūšanas iekārtā.
E-grāmatas lasītājs ir lieliska iekārta visiem grāmatu lasītājiem, gan transportā, gan ceļojumā, gan vienkārši pirms miega. Sev atbilstošāko iekārtu atradīsi Viedveikalā 1a.lv.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas jāņem vērā, izvēloties e-grāmatas lasītāju?
Pirms e-grāmatas lasītāja iegādes jāņem vērā: iekārtas nepieciešamība; cik bieži plānots lasītāju izmantot; vai nepieciešams bezvada savienojums.
Kāda atšķirība ir starp e-grāmatas lasītāju un planšetdatoru?
Ir vairākas atšķirības, kas atšķir abas iekārtas: planšetdators atbalsta spēlītes, sociālo portālu aplikācijas, ko neatbalsta e-grāmatas lasītājs; ar ekrāna spilgtumu un ietekmi uz acīm; e-grāmatas lasītāja akumulatora izturību.
Vai e-grāmatu lasītāji ir labāki acīm par planšetdatoru?
Jā, e-grāmatu lasītājs ir labāks redzei, jo tas neizstaro spilgto ekrānu apgaismojumu, kas sastopams viedierīcēs, datorā un planšetdatorā.
Cik ilgi darbojās e-grāmatas lasītāja akumulators?
Akumulatora darbība ir atkarīga no izmantošanas biežuma, bet vienkāršā lasīšanas režīmā akumulators strādā līdz pat vienam mēnesim.
Kāds ir e-grāmatas lasītāja kalpošanas laiks?
Iekārtas kalpošanas laiks ir atkarīgs no lietāja. Ilgmūžībai nepieciešams ievērot ražotāja noteiktos lietošanas ierobežojumus, izmantot atbilstošus papildus savienojumus un rūpēties par ārējo korpusu.