Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

10 ieteikumi, lai remonts vannas istabā izdotos nevainojams

Foto: Pexels.com
 
Pašreizējā vannas istabas santehnika ir nokalpojusi savu laiku, un ir pienācis laiks to nomainīt? Vai gadījusies “avārija” – plīsis ūdensvads vai kanalizācijas caurule, un, labojot šo problēmu, pie reizes varētu atsvaidzināt arī pārējo vannas istabu?
 
Vai varbūt vienkārši apnicis iepriekšējais dizains un gribas svaigas vēsmas un “jaunu vannas istabu”? Super, esam tieši laikā sarūpējuši  10 ieteikumu sarakstu, lai atvieglotu remonta procesu! Iepazīsties ar tiem raksta turpinājumā!

1. Izvērtē esošo situāciju

Vannas istabas remonts ir lielisks veids, kā atbrīvoties no apnikušā un nepatīkošā, un ieviest to, kas uzrunā, patīk un iedvesmo. Vispirms uz lapas saraksti visu, kas tev nepatīk pašreizējā telpas iekārtojumā. Pēc tam uzraksti sarakstu ar to, kas ir tavas obligātās prasības.
 
Tad izveido trešo sarakstu ar savām vēlmēm. Mazas vannas istabas remonts neatļaus pārlieku izpausties ar vēlmju integrēšanu, bet, piemēram, dizaina spoguli vai vitrāžas sienas dušas kabīnei – kāpēc ne!

2. Izveido plānu un pieturies pie tā

Sanitārā mezgla remonts ir diezgan dārgs, tāpēc ir vēlams maksimāli pieturēties pie esošā santehnikas izkārtojuma – jo mazāk darba, jo lētāks sanāks remonts. Ja nu ļoti, ļoti gribas mainīt telpas izkārtojumu, parūpējies vismaz par to, lai pods atrastos maksimāli tuvu galvenajam kanalizācijas vadam. Iepriekš izveidots telpas plāns palīdzēs arī izvairīties no liekiem pirkumiem, kas veikti emociju iespaidā.
 
Kad plāns ir gatavs, atrādi to santehniķim, elektriķim un dizainerim, lai pārliecinātos, ka to visu ir iespējams realizēt, un tas neradīs bīstamas situācijas (kā, piemēram, rozete blakus izlietnei).

3. Algo profesionālus meistarus, vēlams, vietējos

Šo punktu apskatīsim pa daļām. Profesionālu meistaru algošana ir ļoti svarīga, lai izvairītos no situācijām, kad:
  • vannas istabas durvis nevar aizvērt, jo pods ir priekšā;
  • cauruļu sistēma pastāvīgi pil;
  • izlietne pēkšņi nokrīt no sienas u.c. šausmām.
Īpaši svarīgi, lai elektriķis būtu ar sertifikātu kabatā. Vēl jāpiefiksē, lai tevis izvēlētie meistari izsniegtu kvītis par samaksu, kā arī būtu ar mieru parakstīt darba līgumu ar tevi un kādu liecinieku (līgums 3 eksemplāros) – šis kalpos gan kā drošības spilvens meistaram, gan tev, ja nu radīsies kāda problēma pēc remonta. Par vietējiem meistariem runājot – neviens nebūs gatavs darbu veikt pa roku galam, ja diendienā tevi būs jāsatiek uz ielas vai veikalā.
 
Foto: Pexels.com

4. Apsver santehnikas un mēbeļu renovāciju

Reizēm atjaunot vecās vannas emaljas pārklājumu vai izveidot jaunu ārējo noformējumu ir krietni lētāk nekā nopirkt jaunu vannu. Tas pats attiecas arī uz skapīšiem, piemēram. Turklāt pastāv iespēja, ka zem skapīša krāsas un lakas kārtām atrodas skaista koksne.
 
Pārklājot to ar caurspīdīgo koksnes laku (aizsardzība pret mitrumu un krāsas zaudēšanu), ir iespēja skapīti izmantot kā gaumīgu centrālo dizaina elementu vai akcentu. Tāpēc noteikti ir vērts apsvērt gan santehnikas, gan mēbeļu renovāciju. 

5. Izvēlies viegli tīrāmus materiālus

Vannas istabas remonts ir lieliska iespēja nomainīt iepriekšējos telpas iekārtošanai izmantotos materiālus uz kaut ko jaunu un iepriekš nebijušu. Tomēr jāpatur prātā, ka jaunajiem materiāliem ir jābūt viegli tīrāmiem.
 
Piemēram, smalki rievotas flīzes siltā telpā ar augstu gaisa mitrumu ir perfekta vide pelējuma sēnītes un dažādu baktēriju augšanai, turklāt tās ir grūti kopjamas, jo katrā smalkajā rieviņā ir sarežģīti “iebraukt” ar lupatiņu vai švammīti. Tā vietā iesakām izvēlēties gludus, neporainus materiālus, piemēram, glancētas flīzes, mazgājamās sienu un griestu krāsas.

6. Izvēlies ūdens izturīgus materiālus

Ūdens izturība, savukārt, ir pašsaprotama – vannas istaba ir tā telpa, kurā ūdens visvairāk šļakstās (gan mazgājot rokas pie izlietnes, gan izmantojot dušu, gan izbaudot peldi vannā), kā rezultātā ir viegli sabojāt ne hidrofobus materiālus. Populārākie ūdens izturīgie materiāli ir:
  • stikls;
  • flīzes;
  • vinils;
  • metāls;
  • akmens masa;
  • keramika;
  • akrils.
Ja izmantosi koku, pārliecinies, lai tas ir pienācīgi apstrādāts ar laku, pretējā gadījumā tas pelēs un pūs.

7. Spoguļi telpas paplašināšanai

Mazas vannas istabas remonts var likties kā neiespējamā misija, ja gribas izmainīt iepriekšējo dizainu, bet tajā pat laikā nepazaudēt telpas plašumu (galu galā mazā vannas istabā nav pārāk daudz iespēju, kā izpausties ar dizainu).
 
Labās ziņas – ir viens variants, kas pilnībā pārveidos telpas dizainu un radīs optisko ilūziju, ka vannas istaba ir lielāka, nekā tā ir patiesībā. Un tas ir – liels spogulis bez rāmja pie kādas no sienām. Izcili, ja tas sedz visu sienu. Plašas telpas efekts – garantēts!
 
Foto: Pexels.com

8. Kvalitatīva ventilācija

Katrai vannas istabai nepieciešama laba ventilācija, jo, gribot-negribot, telpa piepildīsies ar tvaikiem. Ventilācijas uzdevums ir izvadīt ārā lieko mitrumu. Šim nolūkam der gan piemērota izmēra logs, gan vannas istabas ventilators, kas pievienots ventilācijas šahtai.

9. Pareizs apgaismojums

Piemērotam apgaismojumam ir liela nozīme vannas istabas iekārtojumā. Visu laiku nav vajadzīga spoža gaisma, tāpēc labs variants ir regulējamais gaismas slēdzis, ar ko iespējams mainīt gaismas intensitāti. Ja plānots mazas vannas istabas remonts, iesakām kā gaismas ķermeni izvēlēties plafonu vai griestos iebūvējamās lampiņas vizuālai telpas paplašināšanai.

10. Paslēp caurules

Remonts vannas istabā nav beidzies, kamēr ir redzamas caurules, ūdens vads un vadi, ja vien tas nav paredzēts kā labi nostrādāts dizaina elements. Bet atceries, ka caurulēm jābūt viegli pieejamām, ja gadījumā notiek kāds plīsums vai cita “avārija”.
 
Lai vannas istabas remonts izdotos kvalitatīvs un neradītu liekas raizes, tam nepieciešami piemēroti darba instrumenti. Ienāc mūsu interneta veikalā 1a.lv, iegādājies dažādus darba instrumentus un piederumus par izdevīgām cenām un sāc remontu jau šonedēļ!
Skavu kalšanas rīks Rawlplug, 6 - 14 mm

Skavu kalšanas rīks Rawlplug, 6 - 14 mm

Uzgaļu komplekts Bosch, 236 mm, 43 gab.

Uzgaļu komplekts Bosch, 236 mm, 43 gab.

Pieejama noliktavā
Infrasarkano staru termometrs Bosch Green UniversalTemp, -30 - 500 °C

Infrasarkano staru termometrs Bosch Green UniversalTemp, -30 - 500 °C

52,27 / gab.
TOP prece
Naglu rāvējs Juco, 300 mm

Naglu rāvējs Juco, 300 mm

8,49 / gab.