"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

6 PADOMI, LAI MAZAS PUSAUDŽU ISTABAS INTERJERS NESAGĀDĀTU PROBLĒMAS

Foto: Pexels.com
 
Arī maza izmēra, kompaktu istabu ir iespējams iekārtot gaumīgi, eleganti un tā, ka pat “visspurainākais” un nešpetnākais pusaudzis ir apmierināts. Obligāts noteikums – ņem vērā pusaudža viedokli un intereses! Galu galā tā ir viņa personīgā telpa, kurā viņam būs jāpavada visai daudz laika gan vienatnē, gan ar draugiem. Kā tava pusaudža vīziju savienot ar telpas iespējām? Iepazīsties ar 6 padomiem un ieteikumiem raksta turpinājumā!

1. Kā dizainā iekļaut pusaudža stilu?

Tas, ka tavas pusaugu meitas istaba ir maza, nenozīmē, ka viņai nāksies aizmirst par savu sapni par romantisku kruzuļaina baldahīna gultu. Arī mazas pusaudžu istabas interjers ir izveidojams ar tik grandioziem elementiem. Lai arī jauniešu vidū populārāks ir mūsdienīgs dizains, ko var ļoti viegli izveidot maza izmēra telpās, mazu istabu ir iespējams efektīvi iekārtot arī tradicionālāku un eklektiskāku dizainu piekritējiem.
 
Lai to izdarītu, jāpatur prātā viens noteikums – proporcijas. Ja tavai pusaudzei patīk izteiksmīgas, formīgas līnijas un liels apjoms, ievieto viņas istabā gultu ar baldahīna rāmi, bet pārējās mēbeles, lai ir minimālistiskā stilā – bez izteiksmīgiem rakstiem, formām, krāsām. Izvēlies maigas, pieklusinātas krāsas un audumus ar smalkiem, maziem, neuzkrītošiem rakstiem, lai līdzsvarotu baldahīna gultas kruzuļus un lielo izmēru.
 
Ja tavam pusaudzim patīk moderns dizains, ieviesiet istabā izteiksmīgas, drosmīgas krāsas un rakstus pēc istabas saimnieka izvēles, lai mūsdienīgā dizaina vienkāršībā un lakoniskumā iedvestu dzīvīgumu.

2. Atsakies no rakstāmgalda

Liela daļa pusaudžu domā, ka viņiem nepieciešams rakstāmgalds, bet patiesībā šī mēbele kalpo kā nekārtības un bardaka galvenā dzīvesvieta, kas visai reti tiek izmantota tās patiesajam mērķim. Izrādās, ka vairums pusaudžu daudz labprātāk mācās gultā vai uz grīdas, tāpēc rakstāmgalda vietā būtu vērts investēt mīkstā paklājā, ērtos spilvenos vai foršā pupu maisā.
 
Pirms pieņem lēmumu atteikties no rakstāmgalda, pavēro sava pusaudža paradumus. Ja bērns tomēr izvēlas pavadīt laiku pie rakstāmgalda, ievies istabā nelielu bīdāmu datorgaldu, kas kalpo arī kā naktsgaldiņš.
 
Foto: Pexels.com

3. Izvēlies mēbeles, kas pilda vairākas funkcijas

Daudzfunkcionālas mēbeles, ir izcila un ļoti praktiska izvēle maza izmēra istabās:
  • ja tavam pusaudzim ir TV, piestiprini to pie sienas tā vietā, lai liktu uz atsevišķa galdiņa vai brīvi stāvoša statīva;
  • ja pusaudzim ir liels skapis, tad “vēsā mierā” varētu iztikt arī bez kumodes;
  • sezonālo apģērbu var ērti uzglabāt glītās un gaumīgās kastēs zem gultas;
  • brīvi stāvoša grāmatu plaukta vietā izmanto sienas plauktus – tie ne tikai aizņems mazāk vietas, bet arī vizuāli palielinās telpu, jo tā netiks sadalīta vairākos blokos.
Salokāmais dīvāns un dienas gulta arī ir lieliski risinājumi. Visdrīzāk pusaudzis dīvānu nelocīs katru dienu, bet, ja sēdvietas būs vajadzīgas, nebūs nepieciešams nest vairākus krēslus vai pufus – salocīts dīvāns dod vietu, kur apsēsties vismaz 3 cilvēkiem. Neatkarīgi no tā, uz kā tavi bērni guļ, parūpējies par to, lai viņiem būtu pieejams ērts matracis.

4. Prātīgi ar drosmīgām un izteiksmīgām krāsām

Vairums pusaudžu dod priekšroku tieši košām un spilgtām krāsām, un kāpēc gan tās neieviest arī mazizmēra istabās! Tomēr jāatceras, ka – kas par daudz, tas par skādi – pārāk daudz izteiksmīgu krāsu mazā telpā var kļūt nospiedošas. Izcils variants ir izmantot košu krāsu akcenta sienai un pieskaņotas krāsas nelielā daudzumā izkārtot pārējā istabas dizainā.
 
Lieliska vieta, kur izmantot izteiksmīgu krāsu, ir grīda. Tumšas krāsas paklājs palīdzēs “sazemēt” maza izmēra guļamistabu. Savukārt paklājs ar izteiksmīgu rakstu, piemēram, kamuflāžas rakstu vai zebras svītrām, piešķirs tekstūru un akcentu pusaudža mazajai guļamistabai.
 
Vēl ir variants izpausties uz “piektās sienas” – griestiem. Kāds dizains vai sienas (griestu) gleznojums var kalpot kā fantastisks dizaina elements, bet piesardzīgi ar formām un krāsām uz griestiem – tumšas krāsas un masīvas, viengabalainas formas vizuāli padarīs istabu zemāku.

5. Padomā par gultu

Tas, ka iekārtošanai pieejama maza telpa, nenozīmē, ka obligāti jāsamierinās ar “twin size” gultu (95 x 190 cm). Ja pusaudzis negrib izvelkamo dīvānu, labas alternatīvas ir:
  • gulta uz platformas;
  • paaugstinātā gulta, kas atrodas vismaz metru virs zemes, jo zem tās ir iespējams novietot kumodi vai izveidot darba vai atpūtas zonu.
Paturi prātā, ka paaugstināts galvgalis var izvirzīt gultu par krietniem 30 cm dziļāk uz istabas vidu, tāpēc, ja ir iespējams, izvēlies gultu bez augstā galvgaļa vai ar tādu, kas piemontējams pie sienas.

6. Maksimāli izmanto glabāšanas vietas

Vieta, kur izglabāt dažādas lietas, pusaudžiem ir ārkārtīgi svarīga un vajadzīga, īpaši mazās istabās, lai izvairītos no haosa un nekārtības. Izvēlies mēbeles, kas dod papildu iespējas mantu uzglabāšanai, piemēram:
  • naktsgaldiņu uz augstām kājām, kur starp kājām ir izveidots papildu plaukts vai atvilktne;
  • gultu ar lielu veļas kasti vai paaugstināto gultu, kurai rāmī iebūvētas atvilktnes un skapīši.
Tāpat papildu glabāšanas vietu var iegūt, piemontējot plauktu vai skapīti virs durvju rāmja vai gultas galvgaļa. Un atceries, ka arī pie griestiem var pieskrūvēt kādu plauktu. Bet dari to tikai tad, ja esi 100% pārliecināts, ka tas ir piemontēts droši un neuzkritīs uz galvas tavam bērnam, piemēram, pēc durvju aizciršanas.
 
Foto: Pexels.com
 
Un visbeidzot – veidojot istabas dizainu, visu laiku esi kontaktā ar savu pusaudzi. Tas nozīmē arī kopīgu iepirkšanos, ļaujot viņam izvēlēties tās mēbeles un krāsas, kas viņam patīk vislabāk, un rodot kompromisus starp “gribu” un “var”. Labs variants, kur sākt iepirkšanos, ir mūsu interneta veikals 1a.lv. Ienāc un apskati mūsu plašo mēbeļu, gaismas ķermeņu un citu dizaina elementu piedāvājumu, un, kas zina, varbūt jau pēc nedēļas tavs pusaudzis varēs ievākties savā jaunajā guļamistabā!
Gulta Halmar Elanda, pelēka, 232x179 cm, ar režģi

Gulta Halmar Elanda, pelēka, 232x179 cm, ar režģi

24 mēn. bezprocentu līzings
Gulta Black Red White Nepo, brūna, 203x95 cm

Gulta Black Red White Nepo, brūna, 203x95 cm

Ātra piegāde
Noliktavā
Gulta Black Red White Byron, balta/ozola, 214x166 cm

Gulta Black Red White Byron, balta/ozola, 214x166 cm

24 mēn. bezprocentu līzings
Gulta Black Red White Zele S383-LOZ/140, ozola, 204.5x145 cm

Gulta Black Red White Zele S383-LOZ/140, ozola, 204.5x145 cm

72,99 / gab.
Gulta Black Red White Nepo, ozola, 204.5x145.5 cm

Gulta Black Red White Nepo, ozola, 204.5x145.5 cm

24 mēn. bezprocentu līzings
TOP prece
Gulta Black Red White Elpasso 160, ozola, 203.5x165 cm

Gulta Black Red White Elpasso 160, ozola, 203.5x165 cm

Ātra piegāde
Noliktavā
24 mēn. bezprocentu līzings
Gulta Black Red White Indiana 90, ozola, 205.5x93 cm

Gulta Black Red White Indiana 90, ozola, 205.5x93 cm

140,00 / gab.
24 mēn. bezprocentu līzings