Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

BĀRBIJAS LELLES – NEIZSMEĻAMS PRIEKA AVOTS LIELĀM UN MAZĀM MEITENĒM


Bārbijas lelles ir rotaļlietas, kas neiziet no modes – ar Bārbijām spēlējas jau vairākas paaudzes, un leļļu skaits un popularitāte tikai palielinās. Mūsdienu bērniem ir pieejamas gan lelles ikdienišķos tērpos, gan īstās Barbie princeses un lelles dažādu tautu tērpos. Iespēja izspēlēt aizraujošus scenārijus padara Bārbijas lelles par ideālu dāvanu ikvienos svētkos. Uzzini par Barbie pasaules jaunumiem mūsu rakstā!
 
BĀRBIJAS ĒRA: MODES LELLES PIEPILDA MEITEŅU SAPŅUS
Bārbijas lelles tiek ražotas kopš 1959. gada, līdz ar to tās ir vienas no retajām rotaļlietām, kas izturējušas vairāku dekāžu laika pārbaudi un joprojām nav zaudējušas savu aktualitāti. Ļoti iespējams, ka ar Bārbiju lellēm bērnībā spēlējies arī Tu, un pa šo laiku tās ir izgājušas nopietnu evolūciju – mūsdienu Barbie kolekcijās ir atrodamas gan princeses, fejas un baletdejotājas, gan visdažādāko profesiju pārstāves un filmu varones. Kuplajā Barbie ģimenē ir ne tikai pati Bārbija, bet arī viņas radinieces un draugi:
 
* Skipper – Bārbijas pusaugu māsa;
* Chelsea (iepriekš zināma kā Shelly) – Bārbijas mazā māsa 3-4 gadu vecumā;
* Ken – Bārbijas draugs;
* Midge, Christie, Theresa – Bārbijas draudzenes, tiek ražotas vienādā izmērā.

Leļļu kolekcijas tiek papildinātas ik gadu, un katrai jaunai sērijai ir savas oriģinālas iezīmes. Pašlaik viena no populārākajām sērijām ir Barbie Fashionista – kolekcija no 9 oriģinālām lellēm ar maināmiem modes tērpiem. Glamūra Glitz Dolls vai spilgta Barbie Fairy lelle iepriecinās arī prasīgākās meitenes. Bet, ja vēlies sagatavot savai atvasei pavisam īpašu pārsteigumu, neaizmirsti par leļļu aksesuāriem. Noskaidro tālāk, ko vēl piedāvā Barbie zīmols!

LEĻĻU PIEDERUMI VĒL AIZRAUJOŠĀKAI SPĒLEI
Bārbijas ir iemantojušas tik lielu popularitāti arī tāpēc, ka tās nav tikai lelles – tā ir īstā pasaule, kur lelles ceļo, apgūst dažādas profesijas, iekārto savas mājas un spēlējas kopā ar jaunākām māsiņām un draudzenēm. Barbie visums ir radīts ar mērķi satuvināt spēli un īstu dzīvi, vienlaikus saglabājot īpaši pasakaino leļļu pasaules atmosfēru. Leļļu aksesuāros ietilpst:

* pārvietošanās līdzekļi: automašīnas, motocikli, zirgi un zirgu staļļi;
* mēbeles dažādām istabām, to skaitā Barbie vannas, virtuves, viesistabas, guļamistabas komplekti u.tt.;
* ikdienas un izejamie apģērbi un apģērbu komplekti;
* mājas aksesuāri, piemēram, miniatūri skaistumkopšanas un virtuves piederumi;

Barbie mājas – daudzu meiteņu karstākais sapnis; vieta, kur izvietot visas Bārbijas lelles un viņu mēbeles un apģērbus.

Ja vēlies savai atvasei sagādāt īpašu pārsteigumu, uzdāvini lelli komplektā ar aksesuāriem un leļļu māju – šādus komplektus atradīsi arī mūsu piedāvājumā.

Bet, ja Tevi piesaista izsmalcinātas un nestandarta rotaļlietas, pievērs uzmanību dizaina lellēm. Kas tas ir? Par to stāstām raksta noslēgumā!

DIZAINA BĀRBIJAS LIELIEM BĒRNIEM UN PIEAUGUŠAJIEM
Daži bērni paaugoties aizmirst par rotaļlietu pasauli, bet citi saglabā īpašu attieksmi pret lellēm uz visu mūžu. Plašajā Barbie kolekcijā savu mīļāko lelli iespējams atrast ikvienā vecumā, jo tiek ražotas arī īpašās Bārbijas lelles, kas:

* ir radītas pēc populāro filmu un multfilmu motīviem: Barbie Twilight, Barbie Gone With the Wind utt.;
* iemieso pazīstamu modes namu stilu: Barbie Andy Warhol, Barbie Versace u.c.;
* ir apģērbtas atbilstoši dažādu tautu tradīcijām: Barbie Morocco, Barbie Spain, Barbie Russia u.tml.

Kolekciju lellēm parasti ir bagātīgāks apģērbs, izteiksmīgāks sejas grims un sarežģītāks matu sakārtojums nekā tām Bārbijas lellēm, kas paredzētas bērniem. Bieži tiek izmantotas mākslīgas, nevis uzzīmētas, skropstas, liela nozīme tiek pievērsta oriģinālu sejas vaibstu un nestandarta frizūru radīšanai, līdz ar to lelles izskatās dabīgāk un pievilcīgāk.

KĀPĒC IZVĒLĒTIES BARBIE LELLES?
Ja esi pieradis savai atvasei izvēlēties rotaļlietas, kam ir kāda pievienotā vērtība, arī Bārbijas lelles ir piemērots pirkums. Tās palīdz:

* attīstīt sīko motoriku jeb kustību darbību kopumu – Barbie lellēm ir dažādas smalkas detaļas, un, cenšoties lelli saģērbt vai sasukāt, tiek darbināta sīkā motorika;
* uzlabot iztēli – spēlējoties ar Barbie lellēm un to aksesuāriem, tiek nodarbināta arī iztēle;
* radīt izpratni par ikdienas procesiem – tā kā Barbie lelles regulāri jākopj un jāapģērbj, tā ir iespēja jau no mazotnes bērnam iemācīt, ka ikdienā ir svarīgi parūpēties par savu tīrību un ārējo izskatu;
* attīstīt valodas spējas – nav noslēpums, ka bērni nereti ar lellēm mēdz arī sarunāties. Lai gan sākotnēji varētu šķist, ka jēgas no šādiem monologiem nav, patiesība ir pilnīgi pretēja – tādējādi bērnam uzlabojas izteikšanās spējas.

Reti kura meitene piekritīs apgalvojumam, ka dzīvē pietiek ar vienu vai divām Bārbijas lellēm. Barbie pasaule ir milzīga, un atrast lelli vai leļļu aksesuāru, kas sajūsminās Tavu atvasi, ir itin viegli. Ielūkojies, kādas Bārbijas lelles ir pieejamas mūsu interneta veikalā, veic pasūtījumu un iepriecini mazo princesi!

26.11.2017
Autors: Valdis Zariņš