Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Cope ziemā: kādi zemledus makšķerēšanas piederumi nepieciešami

Foto: Tima Miroshnichenko, Pexels.com 
 
Tuvojoties ziemai, aktuāls kļūst jautājums par laika pavadīšanas iespējām arī ārpus mājas, kad sniegs brīžiem sniedzas līdz ceļiem un temperatūras stabiņs ir noslīdējis krietni zem nulles. Par laimi iespējas ir daudz vairāk, kā dažiem varētu šķist.
 
Sniegotās dienas var pavadīt ne vien slēpojot, bet arī dodoties zemledus zvejā. Runājot pavisam vienkāršā valodā, zemledus makšķerēšana ir izklaide un brīvā laika pavadīšanas veids pacietīgajiem, kurus nebaida degunā kniebjošs sals.
 
Šī aktivitāte sevī ietver kāpšanu uz aizsalušas ūdenstilpes, ledū izurbjot āliņģi un gaidot, kad pieķersies lielā zivs. Lasi tālāk, ja vēlies uzzināt, kā sagatavoties savai pirmajai zemledus makšķerēšanai.

1. Dodies makšķerēt ar jau pieredzējušu makšķernieku

Iespējams noderīgākais padoms, kādu mēs varētu dot. Zemledus makškerēšana ir specifiska aktivitāte, kas prasa pieredzi un padziļinātas zināšanas. Dodoties kopā ar jau zinošu makšķernieku, mācīšanās process Tev noritēs daudz raitāk.
 
Savam kompanjonam Tu vienmēr vari prasīt padomus par labākās vietas izvēli vai to, kādi zemledus makšķerēšanas piederumi būtu piemērotāki.
 
Ja nezini nevienu šādu makšķernieku, taču esi komunikabls, Tev vienmēr ir iespēja uz ledus ar kādu iepazīties un prasīt padomu. Došanās makšķerēt ar jau zinošu cilvēku ne tikai palīdzēs Tev ātrāk apgūt procesu, bet arī paglābs no garlaicības.

2. Sagādā visus nepieciešamos makšķerēšanas piederumus

Dodoties makšķerēt ziemā uz ledus, Tev būs nepieciešami speciāli zemledus makšķerēšanas piederumi. Ja vasaras laikā viss, kas Tev ir nepieciešams, ir makšķere, tīkls zivju glabāšanai un labākajā gadījuma tīkls zivju uztveršanai, ziemā ir jādomā arī par to, kā tikt cauri ledus kārtai.
 
Zivju ķeršanai Tev būs nepieciešami vismaz šādi piederumi:
  • Speciāla zemledus makšķere;
  • Speciāli mānekļi vai ēsma;
  • Ledus urbis;
  • Glābšanas ledus durkļi.
Šie ir galvenie piederumi, kas nepieciešami zemledus zvejai. Lai gan makšķerēt var arī bez glābšanas durkļiem, tos ņemt līdzi būtu pat ļoti ieteicams – tie neaizņem daudz vietas, taču tiem var būt izšķiroša nozīme ielūšanas gadījumā.
 
Vēl viena lieta, kas ļoti palīdzēs, dodoties zvejā – ragavas. Tā kā Tev līdz makšķerēšanas vietai būs jāstiepj kaste ar piederumiem, urbis, kā arī ēdiens, to visu Tu vienkārši vari uzlikt uz ragavām un pataupīt spēkus lielās zivs izvilkšanai.
 
Foto: viktoriia1996, Freepik.com

3. Nodrošinies ar apstākļiem atbilstošu apģērbu

Svarīgi ir ne vien zemledus makšķerēšanas piederumi, bet arī apģērbs. Pirms dodies ārā pa durvīm, pārliecinies par āra temperatūra, kā arī noskaidro vai gaidāma spoža saule vai sniegputenis.
 
Apģērbies tādās ziemas drēbēs, kas ļaus ķermeni uzturēt siltu, tajā pat laikā neļaujot pārlieku sasvīst. Atceries, ka Tev lielu daļu laika nāksies pavadīt sēžot, tāpēc apģērbam ir jāspēj saglabāt Tavu ķermeņa siltumu.
 
Noteikti neaizmirsti par atbilstošiem apaviem, jo, kā zināms, galvenais, lai kājas ir siltas. Ja zini, ka diena būs saulaina, ieteicams līdzi sagatavot saulesbrilles. Saule, kas atstarojas no sniega virsmas var būt pārlieku spēcīga!
 
Foto: Tima Miroshnichenko, Pexels.com

4. Iegādājies makšķerēšanas licenci

Latvijas likumdošana nosaka, ka katram makšķerniekam ir jāiegādājas un uz makšķerēšanu līdzi jāņem makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte.
 
To iespējams iegādāties makšķerēšanas veikalos, kā arī internetā. Šī vaļasprieka piekritēju ērtībai karte ir iegādājama kā vienai dienai, tā arī mēnesim, trim mēnešiem vai gadam.
 
Pirms dodies makšķerēt pārliecinies vai konkrētajā ūdenstilpē nav nepieciešama speciāla makšķerēšanas licence. Tās parasti ir nopērkamas konkrētās ūdenstilpes bāzēs.

5. Sagatavo līdzņemšanai pārtiku un siltu dzērienu

Varētu sacīt, ka ēdiens ir tikpat svarīgs kā apģērbs un līdzpaņemtie zemledus makšķerēšanas piederumi. Tavs siltais džemperis un jaka noteikti pasargās no aukstās temperatūras un vēja, taču bez enerģijas, ko Tu iegūsti no pārtikas, Tev ātri var pazemināties ķermeņa temperatūra.
 
Uzņem ķermenim nepieciešamās kalorijas un vitamīnus, lai tas darbotos ar pilnu jaudu un Tu varētu mierīgi izbaudīt makšķerēšanas procesu.
 
Noteikti termosā sagatavo arī kādu siltu dzērienu brīžiem, kad paliek drēgnāks. Silta dzēriena malkošana arī palīdzēs uzlabot noskaņojumu un mundru garu.
 
Foto: Tima Miroshnichenko, Pexels.com

6. Izpēti potenciālās makšķerēšanas vietas

Latvija ir zeme, kas ir bagāta ar dažādām ūdenstilpēm, tāpēc pirms došanās makšķerēt noskaidro, kura būs vislabākā lokācija.
 
Sākotnēji vari noskaidrot, kas ir atrodams vistuvāk Tavai dzīvesvietai. Pēc tam internetā pārskati dažādos makšķernieku forumus un noskaidro, kādas zivis konkrētajā vietā ķeras.
 
Vēl viena lieta, kas jāņem vērā –  upēs ūdens ir plūstošs, tāpēc uz ledus kāp tikai tad, kad ir bijuši stabili mīnusi ilgāku laika periodu un ir zināms, ka ledus ir pietiekami biezs!

7. Vienmēr domā par savu drošību

Tā kā šī aktivitāte ietver kāpšanu uz ledus, vienmēr kārtīgi sagatavojies jebkādai situācijai. Atceries, ka zemledus makšķerēšanas piederumi nav tik vērti kā paša veselība, tāpēc necenties tos glābt, ja gadījumā ielūsti ledū.
 
Ņem vērā šos ieteikumus, un pasargā sevi no nelaimēm:
  • Drošības labad makšķerēt ej kopā ar vēl kādu, taču, ja tas nav iespējams, noteikti laicīgi kādam paziņo par savu atrašanās vietu;
  • Līdzi nēsā ledus durkļus, ar kuru palīdzību vieglāk tiksi ārā no ūdens, ja gadījumā ledus ielūst;
  • Papildu drošībai līdzi vari ņemt piepūšamu riņķi vai lielu riepas kameru uz kuras sēdēt. Ielūšanas gadījumā tā palīdzēs noturēties virs ūdens.
Foto: Tima Miroshnichenko, Pexels.com

Izbaudi ziemu un atklāj jaunas aizraušanās

Arī ziema ir gadalaiks, kad nodoties dažādām brīvdabas aktivitātēm. Ja vēl neesi bijis zemledus zvejā, bet sāc par to domāt, noteikti ņem vērā mūsu ieteikumus.
 
Viss, kas Tev būs nepieciešams, ir piemēroti zemledus makšķerēšanas piederumi un silts apģērbs. Ne asakas!
Kempinga nazis Jaxon AJ-NS04B, 270 mm

Kempinga nazis Jaxon AJ-NS04B, 270 mm

6,39 / gab.
Atlaides kods