Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dāvana pusaudzim dzimšanas dienā: izaicinājums, ko mēs palīdzēsim atrisināt

Foto: Pexels.com/cottonbro studio
 
Dāvana pusaudzim dzimšanas dienā ikvienam ir izaicinājums, jo tai jābūt vienlīdz praktiskai un modernai. Jauniešiem mūsdienās ir dažādas vēlmes, kurām vecākiem bieži vien ir grūti izsekot – viņi kļūst izvēlīgāki, kā arī mainās intereses tāpat kā aktualitātes tehnoloģijās, modes trendos utt. Izvēloties īsto dāvanu, svarīgi ir padomāt par aktuālajām tendencēm, dāvanas praktiskumu un jaunieša personību un vaļaspriekiem, jo katrs jaunietis ir unikāls tāpat kā viņa vēlmes.
 
Lieliski, ja dāvana ir tāda, kas piepilda jau sen izsapņotus sapņus un ļauj piedzīvot neaizmirstamas sajūtas. Mūsdienu pasaule ir pārpildīta dažādām izvēles iespējām, tikai jāatrod piemērotākā dāvana, kas atbildīs jaunieša personībai un interesēm. Lasi tālāk un uzzini, kā izvēlēties īsto dāvanu.

Iepazīstinām ar 15 dāvanām pusaudzim dzimšanas dienā

1. Personalizēta rotaslieta

Pārdomāta un praktiska dāvana pusaudzim dzimšanas dienā var būt kāda rota. Pirms iegādes noteikti jāizvērtē, vai pusaudzim patīk nēsāt smalkas rotas vai tieši lielas un pamanāmas, vai tām jābūt nozelta vai sudraba, jo zinot konkrētas vēlmes un gaumi, iespējams izvēlēties piemērotāko dāvanu. Apsveriet iespēju personalizēt rotaslietas ar pusaudža vārdu vai iniciāļiem, dzimšanas datumu vai jēgpilnu frāzi. Personalizētas rotaslietas var būt lielisks veids, kā parādīt pusaudzim, ka tu esi rūpīgi pārdomājis dāvanu.
 
Piedāvājam dažas idejas piemērotākai rotai:
 • Kaklarota ar pusaudža vārdu vai iniciāļiem stilīgā fontā var būt personalizēts aksesuārs.
 • Rokassprādze ar dabīgajiem akmeņiem, piemēram, ar iegravētiem iniciāļiem vai akmens ar kādu īpašu nozīmi var būt mīļa un sentimentāla dāvana.
 • Medaljons ar mīļotā cilvēka foto vai jēgpilnu vēstījumu, kas iegravēts ārpusē.
Noteikti iesakām izvēlēties personalizēto rotu atbilstoši pusaudža stilam un gaumei, un jaunietis pamanīs, cik daudz laika un uzmanības ir ieguldīts dāvanā.

2. Augstas kvalitātes fotokamera

Foto: Unsplash.com/Jakob Owens
 
Pievērsiet uzmanību jaunieša hobijiem, jo, iespējams, ka viņam patīk fotogrāfēt. Tādā gadījumā lieliska dāvana pusaudzim dzimšanas dienā būs fotokamera. Ar labu kameru var iemūžināt skaistus mirkļus un atmiņas, kā arī attīstīt prasmes, izmantojot dažādas tehnikas un uzstādījumus. Ņemot vērā dāvanas specifiku, noteikti nepieciešams konsultēties ar speciālistu par piemērotāko kameras izvēli un uzzināt vai jaunietis ir ar vai bez priekšzināšanām.

3. Abonements straumēšanas pakalpojumiem

Abonements straumēšanas pakalpojumiem būs piemērota izvēle pusaudzim, kurš mīl skatīties filmas, TV pārraides vai klausīties mūziku. Ar video straumēšanas pakalpojuma abonementu pusaudzis var piekļūt plaša satura bibliotēkai, sākot ar klasiskajām filmām un beidzot ar jaunākajiem TV šoviem, jo tas viss būs atrodams vienuviet. 
 
Pusaudzim, kurš mīl mūziku, piemērota dāvana būs mūzikas straumēšanas pakalpojuma abonements, kas piedāvā miljoniem dziesmu un atskaņošanas sarakstu, kā arī personalizētus ieteikumus un piekļuvi ekskluzīvam saturam.

4. Jauns telefons vai planšete

Tas ir fakts, ka mūsdienās bez telefona esam kā bez rokām, tāpēc ikviens pusaudzis vēlētos dāvanā saņemt telefonu vai planšeti. Mobilo telefonu piedāvājums ir daudzveidīgs, tāpēc vari pielāgoties jaunieša vēlmēm vai arī pieturēties pie pārbaudītām vērtībām un dāvināt tādu telefonu, kādu lieto pats. 
 
Jauns telefons ietver vairāk funkciju, lielāku atmiņu, kvalitatīvāku kameru un plašākas iespējas pilnveidoties. Planšeti jaunieši mēdz izmantot skolas vajadzībām, kas nozīmē, ka dāvana būs ar pievienoto vērtību. 

5. Spēļu konsole vai spēļu datorpele un tastatūra

Foto: Unsplash.com/Louis-Philippe Poitras
 
Lieliska dāvana pusaudzim dzimšanas dienā, kurš mīl spēlēt videospēles var būt spēļu konsole vai datorpele un tastatūra. Spēļu konsoles turpina attīstīties un sniegt vēl kvalitatīvāku un reālāku spēles pieredzi. Lūk, kas jāzina:
 
Spēļu konsole: PlayStation, Xbox u. c. nodrošina stundām ilgu pusaudža izklaidi. Katrai konsolei ir unikālas funkcijas un spēļu bibliotēka, tāpēc noteikti izpētiet, kura no tām vislabāk atbilst pusaudža spēļu vēlmēm. Piemēram, ja viņiem patīk sporta spēles, piemērotāka izvēle varētu būt Xbox vai PlayStation.
 
Spēļu datorpele un tastatūra: Spēļu datorpele un tastatūra var uzlabot pusaudža spēļu pieredzi, nodrošinot precizitāti un kvalitāti, ko parastā pele un tastatūra nevar piedāvāt. Meklējiet peli un tastatūru ar pielāgojamām pogām un apgaismojuma opcijām. Kopumā spēļu konsole vai spēļu piederumi var būt lieliska dāvana pusaudzim, kurš mīl videospēles, jo tas ir arī labs veids, kā pavadīt laiku ar draugiem.

6. Moderns apģērbs vai aksesuāri

Ja jaunietim interesē mode, piemērota dāvana būs apģērbs, kas atbilst jaunieša unikālajam stilam. Mūsdienās daudz tiek domāts par ilgtspēju, tāpēc uzdāvini jaunietim kvalitatīvu apģērbu, kas kalpos ilgi. 
 
Šobrīd aktuāli ir oversize tipa apģērbi, džinsa audumi, kā arī krekli un džemperi ar dažādām apdrukām. Pievērs uzmanību krāsām, kādas jaunietis valkā ikdienā un pielāgo dāvanu. Neatņemama sastāvdaļa mūsdienās jauniešiem ir stilīgi apavi no zināmiem zīmoliem. Veikalos atradīsi apavus uz augstākas zoles, dažādu krāsu gammās un formā. Atceries, ka dāvinot apģērbu ir ļoti būtiski saprast, kāds tieši ir jaunieša stils.

7. Pierakstu klade vai plānotājs

Foto: Pexels.com/Pixabay
 
Bieži vien jaunieši ir noslēgti sevī un nedalās ar savām domām un sajūtām, tāpēc pierakstu klade būs labs palīgs, lai pierakstītu savas ikdienas gaitas, pateicības un nākotnes mērķus. 
 
Iegādājies plānotāju, kas ir paredzēts tieši jauniešiem. Daudzi plānotāji, kas paredzēti šai vecuma grupai, ietver stilīgas uzlīmes, krāsainus izkārtojumus un motivējošus citātus. Veikalos var atrast dažādu izmēru un stilu plānotājus, sākot no kompaktiem kabatas plānotājiem līdz lielākiem galda plānotājiem.
 
Lieliska ideja ir plānotāju vai pierakstu kladi papildināt ar interesantām pildspalvām vai marķieriem, lai izveidotu pilnu komplektu. Izvēlies pierakstu kladi ar stilīgu dizainu, kas atspoguļo pusaudža intereses un personību. Ja vēlaties personalizētu pieeju, piemērota dāvana būs plānotājs vai pierakstu klade ar jaunieša vārdu vai iniciāļiem uz vāka.
 
Kopumā plānotājs vai pierakstu klade ir noderīga dāvana pusaudzim dzimšanas dienā, jo tas palīdz būt produktīvākam, kā arī var kalpot kā radošs rīks rakstīšanai, zīmēšanai un ieradumu ieviešanai ikdienā.

8. Grāmata vai grāmatu sērija, ko pusaudzis vēlējies izlasīt

Ja pusaudzis ir īsts lasīšanas entuziasts, piemērota dāvana būs grāmata vai grāmatas no kādas iemīļotas grāmatu sērijas. Grāmatu lasīšana pusaudzim paplašinās vārdu krājumu un attīstīs iztēli. Iepazīstinām ar pāris grāmatu žanriem:
 • Fantāzijas grāmatas: ja jaunietim patīk maģija vai noslēpumaini stāsti, tad šī žanra grāmatas būs vispiemērotākās
 • Zinātnes grāmatas: dažādi interesanti un izzinoši fakti palīdzēs jaunietim asināt prātu, kā arī iespējams palīdzēt skolas darbos.
 • Romāni: šī žanra grāmatas noteikti ir paredzētas izklaidei, jo parasti ir ar interesantu un aizraujošu stāstu, kas ievelk tik ļoti, ka grāmata tiek izlasīta pāris dienās. 
 • Sporta grāmatas: ja jaunietim interesē sports, tad piemērota var būt kāda sportista autobiogrāfija vai arī grāmata ar dažādiem sporta faktiem.
Papildini dāvanu ar skaistu grāmatzīmi vai uzkodām, lai grāmatas lasīšanas procesu padarītu patīkamāku!

9. Koncerta vai pasākuma biļete

Ja meklē dāvanu, kas jaunietim tiešām patiks, kāpēc neapsvērt domu par kāda pasākuma vai koncerta biļeti? Mūsdienās tiek piedāvāta plaša kultūras programma – no populāras mūzikas grupas koncertam līdz pat izstādei kādā muzejā. 
 
Tā ir lieliska iespēja ievirzīt jaunieti kultūras pasaulē, tāpēc ir būtiski ir apzināt jaunieša intereses un atrast viņa mīļāko mūzikas grupu vai sporta komandu, lai maksimāli iepriecinātu. Svarīgi jaunietim sniegt labāko pieredzi, tāpēc izvēlēties labu sēdvietu, bet ja tas ir koncerts, jaunietis būs priecīgs par stāvvietu, lai varētu dejot un baudīt mūziku. Ieskaties interneta dzīlēs un tu noteikti atradīsi īsto koncertu, kas jaunietim vēl ilgi paliks atmiņā!

10. Kulinārijas meistarklase

Foto: Pexels.com/Alizee Marchand
 
Varbūt jaunietis ir kulinārijas entuziasts? Uzdāvini neaizmirstamu pieredzi piedalīties kulinārijas meistarklasē. Tā būs lieliska iespēja kopā ar citiem interesentiem labi pavadīt laiku, iegūt jaunas prasmes un socializēties. Piemērota dāvana pusaudzim dzimšanas dienā var būt arī pavārgrāmata vai klade, kur pierakstīt receptes. Būsi gandarīts, kad redzēsi, cik ļoti jaunietis ir priecīgs par viņa interešu atblastīšanu .

11. Sporta zāles abonements

Veselīgs dzīvesveids ir laba garastāvokļa un veselības pamats , bet jauniešiem bieži nepieciešams pamudinājums, tāpēc sporta zāles abonements var  būt dāvana, kas sniegs ilgtermiņa rezultātus, kalpojot par pirmo soli ceļā uz aktīvāku ikdienu. 
 
Sporta zāles abonements jaunietim sniedz plašas iespējas piekļūt dažādam sporta inventāram, un nodarbībām. Tas var palīdzēt viņiem piekopt veselīgus ieradumus un uzlabot savu veselību. Svarīgi apzināt piemērotāko sporta zāli, lai tā būtu tuvu mājām, kā arī bieži vien sporta zāles piedāvā specializētas nodarbības tieši jauniešiem.

Dāvanu iespējams papildinātar kādu sporta inventāru vai aksesuāru, piemēram, jogas paklājiņu, pretestības gumijām vai ūdens pudeli. Tas palīdzēs labāk sagatavoties pirmajam zāles apmeklējumam.
 
Sporta zāles abonements ir lielisks veids, kā parādīt pusaudzim, ka tev rūp viņa veselība un labklājība. Tā ir pārdomāta un praktiska dāvana, kas var palīdzēt viņam attīstīt pārliecību, disciplīnu un pašpārliecinātību. Un pats labākais, ka tā ir dāvana, kas sniedz ilgtermiņa labumu.

12. Galda spēles

Ja meklē dāvanu, kas var nodrošināt stundām ilgu izklaidi, galda spēles būs lieliski piemērotas. Galda spēles ir noderīgs rīks, lai kopīgi pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem. Ir dažādu žanru galda spēles: tādas, kas trenē reakciju, stratēģisko domāšanu, vai palīdz izprast komandas darba nozīmi.
 
Spēlējot galda spēles, jaunietis gūst vērtīgas zināšanas, kas palīdz viņa personības attīstībai:
 1. Attīsta sociālās prasmes, intelektuālās spējas.
 2. Asina prātu un reakciju.
 3. Iemācās strādāt komandā. 
 4. Māca argumentēt savu viedokli un risināt problēmsituācijas.
 5. Paplašina vārdu krājumu.
Galda spēles ir vērtīga dāvana pusaudzim dzimšanas dienā, jo tā ir ne tikai izklaide, bet arī intelektuāls un praktisks ieguvums.

13. Sporta inventārs un aktivitātes svaigā gaisā

Lai iedrošinātu jaunieti kļūt aktīvam un pavadīt vairāk laika ārā, uzdāvini sporta inventāra ekipējumu vai aktivitātes ārā. Izvēle ir plaša, tāpēc nepieciešams izvērtēt, kas varētu būt labāks. Ja jaunietim pie sirds iet ekstrēmie sporta veidi, var dāvināt, piemēram, jaunu riteni, skeitbordu vai skrituļslidas.
 
Ja labāk patīk pavadīt laiku dabā, apsver domu par pārgājienu ekipējumu - mugursoma, telts, termoss vai guļammaiss. Ja interesē komandas sports, viņš būs priecīgs par ekipējumu mīļākajam sporta veidam. 
 
Pievieno dāvanai ķiveri, roku vai kāju sargus, lai jaunietis justos droši. Ja pusaudzim ir aktīvs dzīvesveids, sporta inventārs vienmēr var noderēt, lai attīstītu jaunas prasmes un izaicinātu sevi.

14. Fitnesa viedpulkstenis

Ja meklējat dāvanu jaunietim, kuru interesē fitness un sava veselība, tad īstais risinājums var būt fitnesa viedpulkstenis. Tas ir pulkstenis, kas var izsekot dažādiem rādītājiem, piemēram, noietajam soļu skaitam, sadedzinātajām kalorijām, pulsam un sirds ritmam. Šī ierīce var palīdzēt labāk izprast savus ieradumus un veiksmīgāk virzīties uz mērķu sasniegšanu.
 
Svarīgi pievērst uzmanību viedpulksteņa dizainam un funkcionalitātei, jo pēc šiem rādītājiem varēsiveiksmīgāk nonākt pie pareizā lēmuma par dāvanas izvēli. Vēl viens aspekts, kas noteikti jāņem vērā, ir ierīces saderība ar jaunieša telefona operētājsistēmu.
 
Kopumā viedpulkstenis ir piemērota dāvana pusaudzim, kurš interesējas par savu veselību un fizisko sagatavotību. Ierīces funkcijas palīdzēs izsekot savam progresam un izvirzīt mērķus, kā arī saglabāt motivāciju ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu.

15. Abonēšanas kaste hobijiem vai interesēm

Šī būs dāvana, kas piemērota jaunietim, kuram ir viens konkrēts hobijs. Abonēšanas kastes ietver specifiski atlasītas lietas konkrētam hobijam un tiek regulāri piegādātas. Kastes saturs ir gana plaša spektra – no kulinārijas līdz pat video spēlēm.
 
Populārākās abonēšanas kastes:
 • Grāmatu abonēšanas kaste, kas parasti ietver kādu jaunu grāmatu vai grāmatu sēriju, kā arī grāmatzīmi u. c.
 • Mākslas abonēšanas kaste ietver dažādus mākslas materiālus un piederumus, kā arī jaunus projektus iedvesmai.
 • Ēdiena abonēšanas kastē tiek iekļauti dažādi kulinārijas gardumi vai sastāvdaļas kādai jaunai receptei.
Abonēšanas kaste palīdzēs jaunietim attīstīt savus talantus un uzlabot prasmes, kā arī iepazīsies ar dažādiem jauniem produktiem. Kopumā jauniešiem tiek piedāvāts plašs sortiments ar dažādām dāvanu opcijām, tikai izvēles brīdī jāpievērš uzmanība pāris detaļām – svarīgi apzināt jaunieša intereses un hobijus, iedziļināties personībā un padomāt par dāvanas praktiskumu.
 
Ņemot vērā, ka jaunieši ir izvēlīga auditorija, dāvanas izvēle, protams, var būt izaicinājums, taču fokusējoties uz pašu jaunieti un padomājot, par ko viņš būtu patiesi priecīgs, iznākumam jābūt veiksmīgam un īstā dāvana jaunietim vēl ilgi paliks atmiņā.
Spēļu konsole Microsoft XBOX Series S + Fortnite, Rocket League, Fall Guys, HDMI / Wi-Fi / USB 3.2

Spēļu konsole Microsoft XBOX Series S + Fortnite, Rocket League, Fall Guys, HDMI / Wi-Fi / USB 3.2

339,00 / gab.