Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dzīvojamās istabas interjers – idejas istabas iekārtošanai

Foto: Sidekix Media, Unsplash.com

Dzīvojamā istaba ir vispadzīvotākā istaba visā mājā un vieta, kur mēs pavadām visvairāk laika. Tīri funkcionālā līmenī tā ir vismazāk specifiskā telpa, jo tai nav precīza funkcija, kā piemēram, virtuvei un guļamistabai, bet tajā pašā laikā tieši dzīvojamās istabas interjers piešķir vislielāko vērtību visam mājoklim un visvairāk reprezentē mūs viesiem. Raksta turpinājumā piedāvājam iepazīties ar dažām idejām dzīvojamās istabas iekārtošanai, lai telpa būtu gan moderna, gan, lai tajā varētu justies ērti.
 

Kas ietekmē dzīvojamās istabas interjera izvēli?

Plānojot ideālu viesistabas izkārtojumu, ir jāņem vērā daudzi faktori. Ja vēlies uzlabot savu viesistabu, dažas lietas, ir dažas lietas, kuras ir jāņem vērā, pirms sāc pasūtīt mēbeles:
 

Telpas platība

Pirmais faktors, kurš jāņem vērā izvēloties atjaunot savu viesistabas interjeru, ir telpas platība un forma. Atkarībā no pieejamās platības dzīvojamās istabas interjers var mainīties. Lielāka telpa varētu likt justiem mājīgāk ar vairāk mēbelēm, savukārt mazākā telpā labāk izskatīsies gaišāki toņi, spoguļu virsmas un mazāk mēbeles. 
 

Personīgās preferences

Dzīvojamās istabas interjers ir jāveido tāds, kurš Tev patiešām arī patīk. Tev nav jāpieturas pie viena noteikta izskata, taču ir svarīgi izveidot vispārēju shēmu par to, ko vēlies redzēt savā viesistabā.  
 

Budžets

Pirms sāc istabas iekārtošanu, noteikti saplāno budžetu. Tādā veidā Tu izvairīsies no liekiem tēriņiem un varēsi plānot, kurām lietām tērēt naudu. Ja neesi pārliecināts par to, ko pirkt pirmo, sāc ar lielākajām lietām, piemēram, dīvānu vai lielu paklāju.
 

Dzīvojamās istabas interjers – ar ko sākt?

Kad esi izplānojis, kādu vēlies savu dzīvojamo istabu, vari ķerties klāt pie praktiskās daļas. Bet ar ko sākt? Pieci soļi, kurus izpildot Tava dzīvojamā istaba iegūs jaunu elpu:
 

Izvēlies interjera stilu

Foto: Anna Sullivan, Unsplash.com

To, kādu izkārtojumu izvēlēties noteikti būs vieglāk, ja pirms tam būsi izvēlējies kādā interjera stilā dzīvojamo istabu vēlies ieturēt. Ja Tev patīk vienkārša un nepārblīvēta telpa, izvēlies minimālisma stilu. Minimālisma stilu raksturo vienkāršība, tīras līnijas un elegance. Ja dod priekšroku industriālam stilam, tad dzīvojamās istabas interjers lofta stilā būs Tev piemērots. Lofta interjera dizainam raksturīga ir atklātas telpas pārpilnība un industriālie elementi dekorā (augsti griesti, neapstrādātas ķieģeļu sienas, utt.). Ja izbaudi spīdīga metāla, stikla un plastmasas aukstumu, novērtē modernās tehnoloģijas, tad Tu esi “High-tech” stila cienītājs. “High-tech” stila interjerus raksturo stikla, metāla, plastmasas un mediju/datoru ierīču pārpilnība.
 

Ņem vērā telpas platību

Maza telpa, kura būs piepildīta ar mēbelēm, noteikti, neizskatīsies pievilcīgi. Ja Tava dzīvojamā istaba ir maza izmēra, tad izvēlies gaišas krāsas sienām un izvairies no masīvām mēbelēm un dekoriem.
 

Izvēlies sienu apdari

Krāsa un, tapetes noteikti ir visparedzamākā izvēle sienu apdarei, tomēr arī ar krāsu un tapetēm vari izveidot dizainu, kurš noteikti piesaistīs viesu uzmanību. Dzīvojamai istabai vari izvēlēties, kādu no sienām izrotāt ar košu tapeti, vai košu krāsu. Lai piešķirtu istabai mājīgumu, izvēlies papildus apgaismoju.
 

Izvēlies tekstilizstrādājumus un aksesuārus

Foto: Deconovo, Unsplash.com

Kad istabas sienas apdare un apgaismojuma izvietošana ir pabeigta, vari sākt iekārtot istabu ar tekstilizstrādājumiem un aksesuāriem. Ja Tev šķiet, ka tekstilizstrādājumi sākas un beidzas ar spilveniem, tad Tu kļūdies. Paklājs un aizkari ir tekstilizstrādājumi, kas piešķirs istabai īpašu auru.
 

Izvēlies mēbeles

Pēdējais solis istabas iekārtošanā ir mēbeļu iegāde. Mēs pavadām ļoti daudz laika savās dzīvojamās istabās un lielāko daļu laika pavadām tieši uz dīvāna, tāpēc iegādājies ērtāko un vislabāko dīvānu, to Tu noteikti nenožēlosi.
 

Kādu istabas interjeru izvēlēties bērnam?

Ja dzīvojamā istabā uzturēsies bērni, tad vislabāk, ja viesistabā ir pietiekoši daudz plauktu vai skapji, kurā varēsi salikt visas rotaļlietas, lai tās nemitīgi nemētātos. Atstāj arī brīvu vietu, kur bērns var spēlēties ar rotaļlietām. Rotaļāšanās stūris var būt atdalīts ar paklāju, bet, ja bērnam patīk radiovadāmās mašīnas, tad ir vajadzīga tāda virsma, pa kuru mašīna varēs viegli pārvietoties.
 

Kādu istabas interjeru izvēlēties jaunam vīrietim?

Ja dzīvojamā istabā bieži uzturēsies jauns vīrietis, tad dzīvojamās istabas interjers ir jāveido tāds, lai viņam tur būtu patīkami uzturēties. Dizainu var veidot modernā stilā, piemēram, lofta stilā, kurā ir iekārtota gan darba vieta, gan atpūtas zona. Piemēram, atpūtas zonā var būt bāra lete un bāra krēsli.
 

Kādu istabas interjeru izvēlēties jaunam pārim?

Foto: Adam Winger, Unsplash.com

Bieži vien jaunam pārim uzsākot kopdzīvi, pirmais mājoklis ir mazs un varbūt dzīvojamai istabai ir jāpilda arī guļamistabas funkcija. Tad vislabāk dzīvojamā istabā gulēt nevis uz dīvāna, bet papildus ievietot gultu ar ērtu matraci. Ja esam labi izgulējušies, tad arī jūtamies laimīgi, tāpēc matracim ir jāpievērš nozīmīga loma. Matrači ir ļoti dažādi, katrs noteikti sev var atrast vispiemērotāko. Tā kā dzīvojamai istabai jāpilda arī guļamistabas funkcija, tad interjeru vajag veidot mājīgu, izmantojot telpā vairāk dekorus un aksesuārus.
 
Dodies uz 1a internetveikalu, kur vari iegādāties visu nepieciešamo gan sienu apdarei, gan mēbeles un dekorus savai jaunajai viesistabai. 1a internetveikals piedāvā Tev visu ērti iegādāties, neizejot no mājām.
Nakts aizkari Domoletti, rozā, 1400 mm x 2600 mm

Nakts aizkari Domoletti, rozā, 1400 mm x 2600 mm

Pieejama noliktavā
Paklājs Conceptum Hypnose Brett Djt 882CHL2833, daudzkrāsains, 200 cm x 200 cm

Paklājs Conceptum Hypnose Brett Djt 882CHL2833, daudzkrāsains, 200 cm x 200 cm

Stūra dīvāns Hanah Home Relax, dzeltena, labais, 248 x 170 x 80 cm

Stūra dīvāns Hanah Home Relax, dzeltena, labais, 248 x 170 x 80 cm

Sadali 12 mēn.
Glezna Wallity 3SC159 364LUL1335, 350 mm x 450 mm

Glezna Wallity 3SC159 364LUL1335, 350 mm x 450 mm