HUAWEI PLANŠETES MEDIAPAD T1 10 APSKATS – VISS, KAS TEV PAR TO JĀZINA


Planšetdatori ir kā zelta vidusceļš starp portatīvo datoru un viedtālruni – tie ir daudz mazāki, vieglāki un līdz ar to ērtāk pārnēsājami nekā laptopi, savukārt sērfošana internetā, filmu skatīšanās un virkne ctu darbību ērtāk paveicamas planšetē, nevis viedtālrunī. Taču šoreiz pastāstīsim par kādu konkrētu planšetdatora modeli, proti – Huawei MediaPad T1 10.

Ar jaudu un atmiņu viss kārtībā
Lai planšetdators darbotos gana raiti un, veicot kādu sarežģītu uzdevumu, nesāktu pievilt, svarīgi ielūkoties procesora, operatīvās atmiņas un iebūvētās atmiņas ailēs. Šai Huawei planšetei ir gana jaudīgs Qualcom 1.2 GHz procesors ar četriem kodoliem, kas spēs tikt galā ar HD video aplūkošanu, aktīvu sērfošanu internetā, kā arī salīdzinoši vienkāršu spēļu spēlēšanu.

Operatīvā atmiņa šajā planšetē ir 1 GB, kas ļauj vienlaicīgi izmantot arī divas vai trīs aplikācijas, savukārt iebūvētās atmiņas apjoms ir 8 GB, bet, ja ar to tomēr ir par maz, nekādu problēmu – planšetē iespējams ievietot Micro SD atmiņas karti (ar ietilpību līdz 32 GB).

Neliels izmērs un svars, elegants dizains
Lai planšeti būtu patīkami lietot, svarīga ir ne tikai tās veiktspēja, bet arī dizains, izmērs un svars. Huawei planšetes MediaPad T1 10 korpuss ir veidots no matēta alumīnija, un planšete ir vien 8.3 mm plāna, kā arī sver nieka 433 gramus. Vēl viena MediaPad T1 10 planšetes iezīme ir noapaļotie stūri, kas planšeti ļauj daudz ērtāk ievietot somā vai apvalkā.

Baterijas darbības laiks nepievils
Nereti planšetdatori tiek izmantoti lidojumu un pārbraucienu laikos, kad planšetes uzlāde varētu būt apgrūtinoša, tāpēc aktuāls ir arī jautājums par to, cik ilgi planšetdators spēj darboties ar vienu uzlādi. MediaPad T1 10 rādītāji šajā aspektā ir visai pieklājīgi – tam ir īpaša SmartPower 2.0 enerģijas taupīšanas funkcija, kas optimizē baterijas darbību un palielina tās darbības laiku.

Taču, ja runājam par konkrētiem skaitļiem, šīs Huawei planšetes specifikācijā norādīts, ka gaidīšanas režīmā baterija spēj darboties 570 stundas jeb teju 24 diennaktis, savukārt skatoties video, baterija kalpos 12 stundas, bet sērfojot internetā – 6.5 stundas. Protams, baterijas darbības laiku ietekmē dažādi faktori, piemēram, ekrāna spilgtums, vienlaicīgi lietoto aplikāciju skaits, interneta signāla stiprums u.c., tāpēc šie skaitļi ir visai provizoriski.

Arī ekrāna un kameru kvalitāte – gana laba
Viena no pašām svarīgākajām planšetdatoru komponentēm ir to ekrāns. MediaPad T1 10 ir aprīkota ar gana lielu, 8.9 collu ekrānu, un tam ir Full HD 1280 x 800 pikseļu izšķirtspēja, kā arī plašs skatu leņķis un 16 miljoni krāsu.

Savukārt, runājot par planšetē esošajām kamerām, jāpiemin, ka aizmugurējā kamera aprīkota ar 5 megapikseļu sensoru, un ar to iespējams ne tikai fotografēt, bet arī filmēt, turklāt kamerai ir arī autofokuss un LED zibspuldze. Aizmirsts nav arī par priekšējo kameru – tai ir 2 megapikseļu izšķirtspēja, ar ko būs gana, lai to izmantotu, piemēram, sazinoties ar radiem un draugiem “Skype”.

Ja arī Tevi interesē MediaPad T1 10 un citas Huawei planšetes, meklē tās viedveikalā 1a.lv!
21.06.2018
Autors: Valdis Zariņš