"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

IEKŠTELPU APGAISMOJUMS – SVARĪGĀKS, KĀ VARĒTU ŠĶIST


Apgaismojums ir bieži nenovērts elements mūsu mitekļos un darba vietās. Tam ir gan praktiska, gan estētiska nozīme, taču tas var sniegt arī daudz ko vairāk. Iekštelpu apgaismojumam piemīt spēja ietekmēt mūsu garastāvokli, emocijas un labsajūtu, tāpēc īpaši aktuāli tas kļūst tumšajos mēnešos. Visierastākais veids kā pilnībā izgaismot telpas ir izmantojot griestu lampas. Viesistabai tās noder kā pamata gaismas avots, taču ar to vien ir par maz. Lielākā daļa ekspertu iesaka izmantot vairākus avotus, kuri rezultātā rada slāņveida apgaismojumu. Rakstā apskatīsim kā vislabāk izgaismot dažādās istabas mūsu mājokļos.

VIESISTABA
Koplietojamās telpas, tādas kā viesistaba, tiek izmantotas dažādām aktivitātēm. Mērķis ir radīt tajās nepiespiestu noskaņu, izmantojot galveno gaismas avotu, to papildinot ar akcenta gaismām. Dekoratīvas griestu lampas viesistabai var būt kā pirmais solis tās izgaismošanā; šīs lampas ir jānovieto pēc iespējas tuvāk istabas centram. Nākamais solis ir apgaismojuma novietošana tuvāk sienām. Izmantot iespējams dažādas sienu lampas vai arī stāvlampas, kuras palīdz gaismu atstarot no griestiem. Šādā veidā arī tiek panākts slāņveida apgaismojums. Akcenta lampas var izmantot, lai izgaismotu gleznas un citus mākslas darbus.
GUĻAMISTABA
Šajā istabā apgaismojumam ir īpaša nozīme, par kuru cilvēki nereti mēdz aizmirst. Tā kā lielu daļu no mūža mēs pavadām guļot, atmosfērai guļamistabā būtu jābūt īpaši nomierinošai. Izvēloties apgaismojumu, vērā ir jāņem dažādas situācijas un faktori. Pirmkārt, ideālā variantā galvenajam gaismas avotam būtu jābūt ar regulējamu intensitāti. Tas ļaus pielāgot kopējo istabas noskaņu Jūsu garastāvoklim. Arī šajās telpās noteikti jābūt vairākiem gaismas avotiem, jo katram no tiem ir jāpilda sava konkrēta funkcija. Pie drēbju skapja būtu jānovieto spilgtākas lampas, kas palīdzēs labāk pārskatīt skapja saturu. Visbeidzot, pie gultas var novietot galda lampu, kas lieti noderēs pirms miega lasot grāmatu.

VIRTUVE
Virtuve ir mājas daļa, kurai noteikti jābūt ļoti labi apgaismotai. Griestu lampas virtuvei būtu jāizvēlas pietiekami spožas, lai tās pilnībā izgaismoto telpu, kurā Jūs darbojaties. Izmantojamas ir ne tikai ierastās lustras griestu centrā, bet arī ne tik tradicionālas griestu lampas. Virtuvei ļoti labi piestāv arī tādi papildinājumi kā LED loksnes, ievietotas iekaramajos griestos, ja virtuvē ir ierīkota tā dēvētā „saliņa”. Noteikti nepieciešams ierīkot virtuves lampas, kuras novietojamas zem augšējiem skapīšiem, kas atrodas virs darba virsmas. Tas ļaus bez problēmām nodoties produktu griešanai un ēdiena gatavošanai.

VANNAS ISTABA
Tāpat kā guļamistabā, arī vannas istabā ir izmantojamas regulējamas intensitātes lampas. Tas būs parocīgi, ja no rīta vēlēsieties spožāku gaismu, kas palīdzēs atmosties, taču vakarā – relaksēties blāvākā apgaismojumā. Šajā dzīvesvietas zonā viennozīmīgi iederēsies sienas lampas gar spoguļiem, kuras iespējams regulēt. Šādā veidā vislabāk tiks apgaismota Jūsu seja, kas ir tik svarīgi vīriešiem skujoties vai dāmām lietojot kosmētiku.

Tāpat kā mēbelēm un citiem interjera objektiem, arī apgaismojumam ir ārkārtīgi liela nozīme noskaņas un kopējās atmosfēras radīšanā. Protams, neaizmirstot praktiskumu, piemēram, izvēloties atbilstošas virtuves lampas, kas atvieglo ēst gatavošanas procesu.
 
Griestu lampas viesistabai, griestu lampas virtuvei, kā arī citus gaismas ķermeņus meklē lielākajā interneta veikalā Latvijā – 1a.lv!
24.09.2019
Autors: Valdis Zariņš