"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Ieteikumi gaumīgam rezultātam – mazas vannas istabas remonts

mazas vannas istabas remonts
Foto: Pexels.com
 
Paša spēkiem veikts vai profesionāla meistara darbs, vannas istabas remonts ir aizraujošs un radošs process. Tiesa, izpausties ierobežotā telpā var būt visai liels izaicinājums. Kā veikt gaumīgu un efektīgu remontu mazā vannas istabā, pārlieku nesāpinot maciņu? Uzzini turpinājumā!

Kas ir maza vannas istaba?

Lai būtu droši, ka esam uz viena viļņa, jāsāk ar definēšanu, kas tad skaitās “maza vannas istaba”. Platības ziņā tā ir 3-4m2 liela telpa, kuras sienu garumi var veidot kā taisnstūri (1 x 3m, 1,5 x 2m, 1 x 4m), kvadrātu (1,5 x 1,5m vai 2 x 2m) vai “saliktu” formu, piemēram, telpas izkārtojums “L” formā.

Kā veikt izvēles, vadoties pēc budžeta?

Mazas vannas istabas remonts var būt tik pat dārgs, cik lielas vannas istabas remonts – šajā ziņā izmēram nav nozīmes. Taču tikpat labi ir iespējams mazu vannas istabu izremontēt par pavisam smieklīgu summu, vienlaikus to izveidojot ārkārtīgi gaumīgu.
 
Pirmais uzdevums, uzsākot remontu, ir – noteikt budžetu.
 
Otrais solisizveido sarakstu ar mēbelēm, santehniku, iekārtām, kas noteikti ir jāiegādājas jaunas, jānomaina. Tad sarakstam pievieno to, ko gribētos nomainīt, bet tas nav steidzami. Un beigās pieraksti dažādus sīkumus, kas nepieciešami/vēlami (tualetes papīra turētājs, dvieļi, ķeblītis u.tml.).
 
Pēc tam dodies uz klātienes vai interneta veikaliem (piemēram, 1a.lv) un veic cenu aptauju – apskati, cik maksā noteikti nepieciešamās mēbeles un iekārtas, salīdzini to cenas ar savu budžetu, veic aprēķinus, meklē izdevīgus piedāvājumus.
 
Atceries – budžetā jāierēķina arī būvmateriāli (flīžu līme, krāsa, apmetums, caurules, stiprinājumi u.c.) un darbu veikšanai nepieciešamie instrumenti (špakteļlāpstiņas, līmeņrādis, skrūvgrieži, urbji, otas, slīpmašīna un dažādu raupjumu smilšpapīrs u.c.)!
azas vannas istabas remonts
Foto: Pexels.com

Funkcionalitāte un praktiskums pirmajā vietā

Ja plašās telpās ir iespējams izpausties un vadīties pēc “šis ir smuki”, tad mazu telpu iekārtošanā jāvadās pēc “šis ir praktiski”. Izvēlies mēbeles un iekārtas, kas neaizņem daudz vietas un pilda vairākas funkcijas, piemēram, pie skapīša durvīm piestiprināts spogulis, skapītis zem izlietnes, ūdensdrošs plauktiņš dušas kabīnē pie sienas u.tml.

Dizains, estētiskums, krāsas

Likums “mazas telpas jāiekārto tikai gaišās krāsās” ir novecojis. Krāsa ir tikai viens no paņēmieniem, kā telpu padarīt vizuāli plašāku. Un tāpēc, ka šī nav tava “vienīgā biļete uz plašu telpu”, iedzīvini vannas istabu ar košām, izteiksmīgām un pat tumšām krāsām! Sulīgi zaļa grīda? Kāpēc ne! Ceriņkrāsas griesti? Bet lūdzu! Izteiksmīgas, košas, spilgtas, krāsainas kanvas, tapetes, vinila grīdas segums, flīžu zīmējumi, …? JĀ!
 
Vienīgais noteikums – nepārspīlē. Košas, izteiksmīgas, tumšas krāsas mazās telpās ir jādozē – izmanto tās akcenta sienai, griestu zīmējumam, kā vienu no rakstaina grīdas klājuma krāsām. 
 mazas vannas istabas remonts
Foto: Pexels.com

Pareizs mēbeļu izkārtojums

Kā nupat minējām – gaiša krāsa nav vienīgais paņēmiens, kā telpu padarīt vizuāli plašāku. Šo paņēmienu grupā ietilpst arī pareiza telpas aizpildīšana ar mēbelēm. Iekārtojot mazu vannas istabu, raugies, lai mēbeles un santehnika atrastos maksimāli pa perimetru telpai, lai telpas vidū ir vieta, “kur apgriezties”.
Ja vien ir iespējams, izkārto mēbeles “vairākos stāvos”, piemēram:
  • novieto nelielu sienas skapīti virs poda;
  • ja telpa ļauj tajā ievietot veļas mašīnu, virs tās piestiprini plauktiņu.
Šādi tu ekonomēsi vietu. Tiesa, arī ar šo uzmanīgi – ja visas sienas tiks “aizkrautas” ar mēbelēm, vizuāli plašākas telpas vietā radīsies piebāztas telpas sajūta.
mazas vannas istabas remonts
Foto: Pexels.com

Iekārtas mazai vannas istabai – kā ieekonomēt vietu?

Teju vai pašsaprotams likums ir – vannas vietā izvēlēties dušu. Nav svarīgi, vai tā ir dušas kabīne vai uz grīdas izbūvēta duša, tā jebkurā gadījumā aizņems mazāk vietas nekā vanna.
 
Ja vēlies vannas istabā ievietot veļas mašīnu, bet nav pietiekami daudz vietas, lai atvērtu tās durvis, veļas mašīnas ar frontālo ielādi vietā izvēlies veļas mašīnu ar augšējo ielādi. Šādā gadījumā nav nepieciešama papildu vieta telpā, kur atvērt veļas mašīnas durvis – tās veras uz augšu.
 
Tāpat, ja vannas istabas un blakus telpu projektējums to atļauj, izveido padziļinātos plauktus, izcērtot nišas sienā – šādi ir iespējams ļoti labi ieekonomēt vietu telpā un padarīt to vizuāli plašāku.

Flīžu izvēle

Flīzes ir viens no labākajiem variantiem vannas istabas iekārtošanai, jo tās ir:
  • ūdensdrošas;
  • viegli kopjamas;
  • pieejamas ĻOTI plašā krāsu, rakstu, dizainu un izmēru klāstā.
Pāris vārdos par kopšanu - gana daudzi saimnieki un saimnieces mokās ar flīžu šuvju tīrīšanu un atbrīvošanu no ziepju nosēdumiem un pelējuma. Mēs iesakām pamēģināt tās iztīrīt ar  Karcher spiediena mazgātāju! Ja tas var “aizpūst” starp bruģa akmeņiem augušas nezāles ar visām saknēm, tad tas noteikti spēs arī iztīrīt flīžu starpas un šuves.
 
Izvēloties grīdas flīzes, atceries, ka tām noteikti ir jābūt ar reljefu, lai pasargātu telpas lietotājus no paslīdēšanas, krišanas un nopietnām traumām. 
 
Izmantojot liela izmēra flīzes, ir iespējams ieekonomēt gan uz flīžu daudzumu, gan javu. Izmantojot vidēja vai maza izmēra flīzes, ir iespējams izveidot unikālus dizainus un pat sienu un grīdas zīmējumus. Bet, ja vēlies īpaši greznu vannas istabu, nemaksājot milzu naudu, izvēlies flīzes ar marmora rakstu.
mazas vannas istabas remonts
Foto: Pexels.com

Apgaismojuma izvēle

Mazas telpas izgaismošanai ir svarīgi izvēlēties tādus gaismas ķermeņus, kas neaizņem daudz vietas telpā un nepadara to vizuāli zemāku. Nokarenas griestu lampas vietā izvēlies plafonu vai iebūvētās lampiņas – šis ir vēl viens triks (līdz ar gaišām krāsām un mēbeļu izkārtošanu pa perimetru), kā padarīt telpu vizuāli plašāku.

Ventilācija

Neatkarīgi no telpas izmēra, katrā vannas istabā jābūt efektīvai ventilācijai, lai izvairītos no pelējuma rašanās. Kā ventilācija der gan logs, gan ēkas ventilācijas šahta.

Ko darīt ar caurulēm?

Ja iecerētais dizains ir industriālajā stilā, tajā lieliski iederēsies gaumīgi apdarinātas (nokrāsotas) caurules. Bet, ja nevēlies, lai tās būtu redzamas, caurules var iebūvēt skapītī vai “paslēpt” nelielā “pakāpienā” pie pašas sienas. Starp citu, karstā ūdens caurules kalpo kā lielisks dvieļu žāvētājs un telpas sildītājs!

Kā vēl vizuāli paplašināt telpu?

mazas vannas istabas remonts
Foto: Pixabay.com
 
Papildus iepriekš minētajiem variantiem (gaišām krāsām, mēbeļu izkārtojumam, iebūvētam apgaismojumam) telpu vizuāli paplašināt ir iespējams arī izmantojot spoguli. Ja novietosi spoguli pie sienas pretī logam, papildus arī vēl vairāk izgaismosi telpu. Vēlams, lai spogulis būtu iespējami liels. Tāpat nav ieteicams izvietot vairākus nelielus spoguļus pie dažādām sienām – tas sadrumstalos telpu.
 
Runājot par logu - jāatceras arī par privātuma nodrošināšanu. Mazām vannas istabām lieliski piemērotas ir gaišas, gaismu caurlaidošas žalūzijas, kas tajā pat laikā no ziņkārīgo skatieniem slēpj vannas istabā notiekošo. Raugies, lai žalūziju materiāls būtu vai nu plāns un ātri žūstošs, vai mitruma izturīgs, lai tas nesāktu pelēt.
 
Žalūziju vietā vari izmantot arī speciālās logu līmplēves ar rakstu - arī tās laiž cauri gaismu, bet ne lūriķu skatienus.
 
Esi gatavs mesties vannas istabas remontā? Ienāc interneta veikalā 1a.lv un iegādājies visu nepieciešamo santehniku, mēbeles, materiālus un instrumentus par izdevīgām cenām!

Dušas kabīne Vento Torino Left, taisnstūrveida, 700x900x2050 mm

Dušas kabīne Vento Torino Left, taisnstūrveida, 700x900x2050 mm

281,10 / gab.
TOP prece
Gaismeklis Lamkur LD-PD-6.3 3x60W 26947 Brown

Gaismeklis Lamkur LD-PD-6.3 3x60W 26947 Brown

Ātra piegāde
Noliktavā
Gaismeklis SN Ceiling Light 3x40W 1557-YM

Gaismeklis SN Ceiling Light 3x40W 1557-YM

Ātra piegāde
Noliktavā
Dušas kabīne Vento Torino Left, taisnstūrveida, 700x900x2050 mm

Dušas kabīne Vento Torino Left, taisnstūrveida, 700x900x2050 mm

281,10 / gab.
TOP prece
Gaismeklis Lamkur LD-PD-6.3 3x60W 26947 Brown

Gaismeklis Lamkur LD-PD-6.3 3x60W 26947 Brown

Ātra piegāde
Noliktavā
Gaismeklis SN Ceiling Light 3x40W 1557-YM

Gaismeklis SN Ceiling Light 3x40W 1557-YM

Ātra piegāde
Noliktavā