"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

KĀ IZVĒLĒTIES VIRTUVES KOMBAINU?

Šis ceļvedis Tev palīdzēs piemeklēt vēlamo virtuves kombaina modeli! Lasi tālāk, iepazīsties ar būtiskākajām atšķirībām un parametriem!
 
Kopējie parametri
 
Jauda – norādīta vatos (W). Jo jaudīgāka ierīce, jo vairāk elektroenerģijas tā patērēs, kā arī spēs pārstrādāt blīvākus pārtikas produktus, piemēram, samalt gaļu;
Trauku veidi un tilpums – iesakām izvēlēties atbilstošu trauku veidu un litrāžu atkarībā no cilvēku skaita, kam vienlaicīgi plāno gatavot ēst. Piecu cilvēku ğimenei piemērots būs virtuves kombains ar vismaz 750 W jaudu.
Korpusa materiāls – visbiežāk plastmasas vai nerūsējošā tērauda. Plastmasas virtuves korpuss ir vieglāks un neatstāj redzamus pirkstu nospiedumus, turpretim nerūsējošā tērauda korpuss ir izturīgāks un vieglāk tīrāms;
Krāsa – pieskaņo virtuves kombainu citai savas virtuves tehnikai, piemēram, ledusskapim vai plītij, izvēloties vienu no krāsu variācijām.
 
Funkcijas un režīmi
 
Apgriezienu ātruma kontrole – dažādi kulinārijas meistardarbi ir realizējami pie atšķirīgiem kombaina apgriezieniem, piemēram, smalcinot, putojot vai rīvējot izvēlēto pārtikas produktu. Ir pieejami modeļi ar 1 - 15 ātrumiem.
Pulsējošais režīms – visintensīvākais režīms, kas piemērots, piemēram, ledus smalcināšanai.
 
Komplektācija
 
Atkarībā no modeļa, katrs virtuves kombains ir aprīkots ar dažādiem diskiem, uzgaļiem, traukiem, sulas spiedēm un blenderi. Pirms iegādājies virtuves kombainu, pārliecinies, ka tā komplektācijā ietilpst visi rīki, kas nepieciešami Tevis kāroto ēdienu pagatavošanai!
 
Griešana un smalcināšana
 
Universālais griezējs – ierīce precīzai pārtikas produktu, piemēram, šķiņķa un siera griešanai;
Disks sagriešanai – ļoti labs papildinājums, lai, piemēram, sagrieztu gurķus, seleriju, tomātus, redīsus un citus dārzeņus veselīgiem salātiem;
Disks rīvēšanai – šis disks noderēs, lai sarīvētu sieru picai vai sīpolus sēņu mērcei;
Disks smalcināšanai – noderēs, piemēram, garšvielu maisījumu izveidošanai.
 
Putošana un jaukšana
 
Blenderis – klasisks rīks salātu, kokteiļu, biezputru, mērču gatavošanai;
Jaucējs – speciāli paredzēts dažādu konsistences mīklu jaukšanai;
Putotājs – lieliski piemērots olas baltuma uzkulšanai, kad jāgatavo torte;
Gaļas malējs – izvēlies virtuves kombainu ar gaļas malēju, ja vēlies gatavot, piemēram, kotletes no zivīm vai svaigas gaļas.
 
Sulu un citruss spiede
 
Sulu spiede – funkcija, lai ikdienā baudītu, piemēram, svaigi spiestu burkānu sulu, tādā veidā uzņemot nepieciešamo ikdienas vitamīnu daudzumu;
Sulu spiede citruss augļiem – apelsīni, citroni, greipfrūti, laimi, kivi un citi citruss augļi arī ir izcili vitamīnu avoti, tomēr, lai nezaudētu ne pilīti sulas, tiem nepieciešams specifisks sulu spiedes veids.
 
Drošība
 
Aizsardzība no pārkaršanas – pārkaršanas gadījumā sulu spiede ar šo funkciju automātiski atslēgsies, samazinot ierīces sabojāšanās risku;
Aizsardzība no nejaušas ieslēgšanas – mehānisms, kas neļaus ieslēgt sulu spiedi brīdī, kad tā vēl ir atvērta, samazinot traumu iegūšanas risku.
 
Papildus īpašās atzīmes
 
Atkarībā no modeļa, trauku kombaini mēdz būt aprīkoti ar vērtīgiem papildinājumiem, piemēram, neslīdošām gumijas kājiņām, uzglabāšanas nodalījumu, piesūcekņu pamatni.
 
Salīdzini un jautā!
 
Izvēloties virtuves kombainu, izmanto 1a.lv iespēju salīdzināt produktus pēc jebkuriem parametriem un uzdod jautājumu mūsu speciālistiem – 1a.lv palīdzēs atrast Tavu jauno virtuves kombainu!