Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Kā sarūpēt netipiskas un smieklīgas dāvanas draugiem un ģimenei?

Foto: pexels.com / Kampus Production
 
Vai piekritīsi, ka unikālu dāvanu sarūpēšana ir skaists, taču pagrūts process? Izvēle par labu veikalā iegādājamai vai paštaisītai dāvanai var būt dāvināšanas procesa stūrakmens. Turklāt, ja šķiet, ka Tava radošā kapacitāte nopietnām un vērtīgām dāvanām šobrīd ir iztukšota, tad talkā var nākt cita veida pieeja – dāvināt smieklīgas dāvanas ar īpašu nozīmi. Šādas dāvanas izvēlē galvenais ir zināt, kāda ir Tava tuvā cilvēka personība un kas viņam liek smieties.

Dāvanas tiem, kuriem visa ir gana

Ikvienam ir kāds draugs vai mīļotais cilvēks, kuram, šķiet, jau ir viss nepieciešamais. Šis ir maldīgs uzskats, jo šobrīd izvēles un pieredzes iespējas paplašinās, līdz ar to visu pieredzēt nav iespējams. Draugiem tas var būt izaicinājums, jo ir jāsāk domāt plašāk, no dažādām perspektīvām, lai atrastu īsto dāvanu. Šādos gadījumos ieteicama:
  1. Smieklīgas dāvanas sarūpēšana

Pārsteidz savu tuvo cilvēku ar dāvanu, kas neatstās vienaldzīgu un nopietnu. Sākuma izdomā, kādā tēmā vēlies taisīt dāvanu. Pēc tam saproti, vai dāvanu varēsi uztaisīt pats vai iegādāties jau gatavu. Padomā par to, kā šī dāvana varēs tikt izmantota, un steidz to veidot vai iegādāties.  
  1. Svētku noskaņas radīšana (sagatavojoties iepriekš)

Lielisks veids, kā neuzdāvināt liekas vai jau esošas lietas, ir uzņemoties svētku dienas organizēšanu. Tas var būt pikniks, pārgājiens, ceļojums vai izbraukums uz kādu īpašu vietu vai pat ballīte. Šajā gadījumā galvenais ir tas, kā tiek pavadīta diena, kas piesātināta ar svētku noskaņu. Uzņemies galvenā organizatora lomu un piesaisti sev palīgus, kas spēs realizēt Tavas ieceres.

Svētki, kuros ieteicams sarūpēt smieklīgu dāvanu

Smieklīgas dāvanas dāvināšanai ir sava specifika, tādēļ visos svētkos tā nebūs ieteicama. Svētki, kuros šāda veida dāvanas būs lielisks risinājums:
  • Dzimšanas diena – maza, smieklīga dāvana var būt pirmā no dāvanām, ko pasniedz, pozitīvi apmulsinot gaviļnieku. Vēlāk pasniegt īsto dāvanu.
  • Vārda diena – svētki, kurus visi nesvin. Dāvana var būt simboliska, bet ar odziņu.
  • Neoficiālās svētku dienas – internacionālās dienas (tirdzniecības diena, pasaules šokolādes diena, melnā piektdiena u. c.), kurās ir iespēja uzdāvināt savādas un smieklīgas dāvanas.
  • Jaunais gads – sarūpē savam tuvajam cilvēkam tādu dāvanu, lai jauno gadu var iesākt, no sirds izsmejoties.
Foto: unsplash.com / Adi Goldstein

Kam pasniegt šāda veida dāvanu?

Smieklīgas dāvanas ir jāpasniedz cilvēkiem, kurus ļoti labi pazīsti un zini, ka viņiem šāda veida dāvanu pieeja šķitīs uzjautrinoša. Reizēm sarkasms un humors var aiziet nedaudz par tālu, tādēļ ir svarīgi ievērot attiecīgā cilvēka robežas. Izvēloties smieklīgu dāvanu, nepieciešams arī atrast perfektu līdzsvaru starp humoru un lietderību – labā jokā ir nedaudz patiesības, taču daudz humora. Nav jēgas dāvināt dāvanu, kas liks smieties, bet vēlāk tiks atstāta novārtā, tāpēc ir vērts padomāt arī par dāvanas praktisko pielietojumu pēc tam, kad smiekli norims.
 
Smieklīgas dāvanas īpaši novērtēs:
  • bērni un pusaudži;
  • tuvi draugi;
  • tuvi radinieki (brāļi, māsas, brālēni, māsīcas u. c.).
Tas var būt ikviens tuvs cilvēks, kuram dzīvē ir nepieciešams maz drusciņ vairāk prieka nopietnajā ikdienas dzīvē. Šī dāvana var būt kā lielisks atgādinājums tam, ka dzīvē vajag vairāk priecāties arī par mazajām lietām.
Foto: pexels.com / Antoni Shkraba Production

Dāvanu idejas

Izvēloties dāvināt smieklīgu, neierastu dāvanu, ne vienmēr spējam nonākt pie īstās idejas. Lai palīdzētu ideju ģenerēšanas procesā, esam apkopojuši konkrētas netipisku un smieklīgu dāvanu idejas.
 

Rotaļlietas

 
Bērni vienmēr spēs novērtēt rotaļlietas, jo īpaši tādas, kuras spēj ieslēgt, vadīt, ietekmēt, kā radiovadāmās mašīnas un tādas, kurās arī pats var iesēsties. Mūsdienīgas tehnoloģijas vienmēr ir uzmanību saistošas. Toties ne tikai bērni ar tām ir aizrautīgi, bet arī pieaugušie.
 
Savukārt mīkstās rotaļlietas, kuru klāsts šobrīd ir atrodams tik plašs, kā nekad, ir pielāgojamas ikvienam. Tās var būt gan lielas, telpā novietojamas mantas, gan mazi, uzmanību piesaistoši atslēgu piekariņi.
 

Spēles

 
Ja Tavs tuvais cilvēks ir aizrautīgs spēļu cienītājs un mīl pavadīt laiku draugu vai ģimenes kompānijā, tad iepriekš neredzētas, interesantas un smieklīgas spēles var būt lieliska, lietderīga dāvana. Datorspēļu cienītājiem noderīga būtu xbox konsole, kas ļauj izspēlēt visdažādākās spēles gan vienam, gan kompānijā. Šī dāvana var tikt pasniegta gan kā smieklīga (papildus iegādājoties uzjautrinošas spēles), gan nopietna – viss atkarīgs no līdzi ejošā spēļu klāsta.
 
Toties galda spēļu entuziastiem izvēlēties kādu no populārajām, izklaidējošajām galda spēlēm, kā Alias, Toilet Trouble, Bugs In The Kitchen, Exploding Kittens u. c. Tās spēs uzjautrināt ikvienu spēlētāju un padarīs kopā būšanu jautrā noskaņojumā. 
 

Citi

 
Šobrīd aktualitāti ir ieguvusi 3D printēšana, kas ļauj idejas realizēt 3D formātā. Lai nodrošinātu, ko līdzīgu, 3D pildspalva var būt fantastiska, kompakta alternatīva. Vari jau iepriekš sagatavot konkrētus zīmējumus (uzzīmē pats vai izprintē jau gatavus), kas gaviļniekam kādā brīdī ar šo pildspalvu būs jārealizē.
 
Tāpat nenovecojoša dāvana ir apdrukāti T-krekli. Ja vēlies to pasniegt smieklīgas dāvanas veidā, tad padomā par kādu smieklīgu saukli, kas ir rezonē ar Tavu tuvo cilvēku. Ir divas iespējas – šo apdruku sagatavot pašam (dažādās vektorgrafikas mājaslapās / programmās) vai izvēlēties jau gatavu (to, ko piedāvā attiecīgais ražotājs). Krekli vienmēr tiks valkāti, lai vai kāda būtu to apdruka.

Dāvanas pasniegšana

Svarīga ir ne tikai pati dāvana, bet arī veids, kā tā tiek pasniegta. Jo laicīgāk sāksi to gatavot, jo pārdomātāka tā būs. Pēc īpašās dāvanas iegādes ir jāsāk domāt par tās iesaiņošanu. Oriģināls iepakojums ar kādu specifisku odziņu vai iepakojums, kura vēršana vaļā, šķiet, nekad nebeigsies (kastīte iekš kastītes), ir tikai divi no neskaitāmiem variantiem. Viss atkarīgs no tā, kāda ir dāvana.
 
Pēc tam, kad viss dāvanai ir gatavs, jāsagatavo tās pasniegšanas teksts. Pasniedzot to, kā nenopietnu dāvanu, dāvanas zemteksts var būt pat vissvarīgākais. Droši vari atsaukties uz kopā piedzīvotajiem mirkļiem, neaizmirstamām atmiņām vai personības īpatnībām. Stāsts padarīs dāvanu vēl īpašāku un personīgāku.
Foto: pexels.com / Antoni Shkraba
 
Lai vai kādu dāvanu izvēlēsies pasniegt savam draugam vai ģimenes loceklim, vissvarīgākā tomēr ir kopā būšana. Atceries, ka neviena dāvana nevar aizvietot draudzības. Un smieklīgas dāvanas var būt kā tādas draudzības odziņas, kuras ik pa laikam viens otram pasniedziet.
 
Vai esi gatavs iepriecināt un uzjautrināt kādu no saviem mīļajiem cilvēkiem, smeļoties iedvesmu no šī raksta? Aplūko 1a.lv mājaslapu, kurā atradīsi iepriekš minētās dāvanu idejas. Lai izdodas vairot prieku draudzībās!
Galda spēle Tactic Party Alias 53238, LV

Galda spēle Tactic Party Alias 53238, LV

Spēļu konsole Microsoft XBOX Series S, USB 3.1 / HDMI / Wi-Fi

Spēļu konsole Microsoft XBOX Series S, USB 3.1 / HDMI / Wi-Fi

285,00 / gab.
Pieejama noliktavā
TOP prece
Galda spēle Hasbro Monopoly, LV EE

Galda spēle Hasbro Monopoly, LV EE

Pieejama noliktavā