Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Ko dāvināt Ziemassvētkos un Jaunajā gadā saviem mīļajiem – ieteikumi un noderīgi padomi

Foto: Roman Odintsov, Pexels.com

Tuvojoties decembra mēnesim, ik gadu aktuāls kļūst jautājums, kā iepriecināt sev tuvos un mīļos cilvēkus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Dāvanu izvēle var sagādāt grūtības, it īpaši, ja ikdienas gaitās ir sanācis savu izvēli atlikt uz pēdējo brīdi. Lai izvēle, ko dāvināt Ziemassvētkos un dāvanu sagādāšana dāvātu prieku ne tikai dāvanas saņēmējam, bet arī pašam dāvinātājam, iesakām sākt gatavoties jau laikus. 
 
Šajā rakstā atradīsi praktiskus un noderīgus padomus, kā sagatavoties svētku laikam un kā izvēlēties piemērotākās dāvanas saviem tuviniekiem un draugiem.

Kā sagatavoties dāvanu izvēlei?

Pirms pašu dāvanu izvēles, iesakām ievērot dažus ieteikumus, kas lieti noderēs plānojot, ko dāvināt Ziemassvētkos!

1. Izveido sarakstu ar mīļajiem, kurus noteikti vēlies šajos svētkos iepriecināt ar dāvanu

Ja vēlies iepriecināt arī attālus radus, kolēģus vai kādu, ko nesatiksi šajos svētkos, taču noteikti vēlies iepriecināt, apdomā iespēju iegādāties pastkartītes, lai nodotu savu sveicienu šādā veidā. Tādā gadījumā izsūti apsveikumus savlaicīgi, lai tie pastkastītēs nonāk laikus.

2. Nosaki budžetu dāvanu iegādei

Lai atvieglotu izvēli, ko dāvināt Ziemassvētkos, ļoti svarīgi ir noteikt sev atbilstošo budžetu un iekļauties līdzekļos, kurus esi paredzējis šajos svētkos iztērēt. Tas ne tikai palīdzēs ierobežojot dāvanu izvēli, bet arī ļaus izbaudīt to iegādi, lai pēc svētkiem nebūtu jāuztraucas par pārtērētiem līdzekļiem.

3. Ja esi paredzējis iegādāties dāvanas interneta veikalos, dari to laicīgi! 

Ja nevēlies pavadīt daudz laika staigājot pa veikaliem, tad ērtāks un ātrāks veids kā sagādāt visu nepieciešamo svētkiem, būs iepērkoties interneta veikalos. Atceries, ka Ziemassvētku laikā šie veikali ir pārslogoti un var gadīties, ka izvēlēto preci nevarēsi iegādāties, jo tā vairs nebūs pieejama. Arī piegādes laiks pirmssvētku nedēļās būtiski atšķiras, tāpēc dāvanu iegādi internetā ieplāno iepriekš.

4. Padomā par noformējumu! 

Jebkuru dāvanu iespējams padarīt īpašāku piedomājot pie dāvanu noformējuma. Tas dāvanu padarīs personiskāku un parādīs, ka dāvinātājs ir veltījis laiku, lai iepriecinātu dāvanu saņēmēju. Tam nav jābūt nekam sarežģītam! Ziemassvētku laikā veikalos ir pieejami visdažādākie ietinamie papīri, dekori, lentes un lentītes. Ja radošums ir Jūsu stiprā puse, tad var izmantot arī dabas materiālus – kādu egles zariņu, čiekurus, zīles u.c. 
Foto:Julia Volk, Pexels.com

Ko dāvināt Ziemassvētkos? Šeit būs dažas idejas kā iepriecināt sev tuvos!

Dāvanu idejas vecākiem

Noderīgas un praktiskas dāvanas būs pareizā izvēle meklējot, ko dāvināt Ziemassvētkos vecākiem. Plaši pieejamas dažādas elektropreces, kas var būt noderīgas virtuvē vai mājas uzkopšanā, piemēram, putekļu sūcējs robots, kas ļaus vecākiem daudz vairāk laika veltīt citām aktivitātēm, atstājot mājas uzkopšanu noderīgā robotiņa ziņā.

Vecāki noteikti novērtēs atmiņā paliekošas dāvanas, tādas kā, piemēram, individuāli izveidots kalendārs ar Tavu un citu ģimenes locekļu kopīgajām bildēm. 

Ortopēdiskais spilvens būs noderīga un ilgi kalpojoša dāvana vecākiem. Šāds spilvens noteikti iepriecinās jebkuru, jo šo spilvenu īpašības nodrošinās kvalitatīvu nakts miegu un uzlabos vispārējo dzīves kvalitāti.

Dāvanu idejas vecvecākiem

Vecvecāki noteikti priecāsies par dāvanām, kas būs īpaši sagatavotas tieši viņiem. Pašgatavotas dāvanas, rokdarbi, kāds paša gatavots gardums – lieliska dāvana vecvecākiem. Adīts džemperis, tamborēts lakats, ko vecmāmiņai uzsiet dodoties uz koncertu, būs sirsnīga un atmiņā paliekoša dāvana.

Ja rokdarbi nav Tava stiprā puse, tad skaisti smaržojošas sveces, kas radīs īpašu noskaņu gada vēsajā laikā un kalpos arī kā skaists interjera dekors, būs jauka un noderīga dāvana.
 
Ja vēlies iepriecināt vecvecākus ar kādu veselībai noderīgu dāvanu, tad iesakām izvēlēties kādu masāžas ierīci, kas atslābinās un relaksēs ķermeni.

Dāvanu idejas mazākiem bērniem

Dāvanu izvēle bērniem ir visdažādākā, to klāsts ir teju neizsmeļams. Izvēloties, ko dāvināt Ziemassvētkos bērnam, svarīgi ņemt vērā bērna vecumu un intereses. Mazākiem bērniem iesakām izvēlēties kādu izglītojošu un attīstošu rotaļlietu vai spēli. Puzles būs lieliska dāvana, kas veicinās bērna attīstību un uzmanības noturību, un to likšanā varēs piedalīties arī vecāki.

Kosmētika bērniem – tas būs kādas mazas dāmas sapnis, kas ļaus sapucēties gluži kā mammai. Dažādas lūpu krāsas, nagu lakas, spīdumi – viss par ko sapņo mazas meitenes, dāvās pozitīvas emocijas un jautri pavadītu laiku.

Zīmēšanas vai gleznošanas piederumu komplekts iepriecinās radošu bērnus un noderēs gan brīvajā laikā, gan skolas uzdevumu veikšanai.

Dāvanu idejas pusaudžiem

Nereti dāvanu izvēle pusaudžiem nav viegla. Lai izdarītu pareizo izvēli jāņem vērā pusaudža intereses un hobiji. Pusaudži novērtēs dažādus modernus gadžetus un spēļu aksesuārus. Tirgū plaši pieejamās spēļu stūres iepriecinās jauniešus, kas brīvajā laikā uzspēlē kādu datorspēli.

Tāpat, sekojot līdzi mūsdienu tendencēm, lieliska dāvana būs e-grāmatu lasītājs. Ērta un noderīga dāvana, ko nēsāt sev līdzi, veicinot un atgriežot grāmatu lasīšanas kultūru jauniešu ikdienā.

Moderns apģērbs vai kāds aksesuārs ar svētku tematiku arī būs laba izvēle, ko dāvināt Ziemassvētkos pusaudzim. Košas zeķes, džemperis vai cepure, – izvēle ir plaša.

Dāvanu idejas draugiem

Arī draugi priecāsies, ja būsi sagādājis kādu pārsteigumu svētkos. Tām nav jābūt dārgām dāvanām. Neliels spa komplekts, skrubis, sejas maska vai ķermeņa losjons būs jauka dāvana draudzenei. Mīļākā autora jaunākā izdotā grāmata arī būs patīkams pārsteigums. Tāpat jauna, koša termokrūze, kurā sagatavot līdzi rīta kafiju būs lietderīga dāvana, kas rīta steigā atgādinās par dāvinātāju.

Dāvanu idejas mīļotajam cilvēkam

Izvēloties, ko dāvināt Ziemassvētkos mīļotajam, mēs bieži vien vēlamies dāvināt ko īpašu un dārgu. Taču vislabākā dāvana būs kopīgi pavadīts laiks. Iepriekš izplānots brauciens pa Latviju, apskatot vēl neredzētas vietas, baudot vienam otra kompāniju, būs ilgi atmiņā paliekoša dāvana.
 
Tāpat kopīgs teātra vai iemīļotā mūziķa koncerta apmeklējums būs patīkams pārsteigums.
 
Ja mīļotais ir moderno tehnoloģiju cienītājs, jaunas telefona austiņas, viedpulkstenis u. c. būs izcila izvēle. 

Foto:Brett Syles, Pexels.com

Ziemassvētku laiks nav par dāvanu drudzi un pēdējā brīža pirkumiem. Tas ir laiks, ko pavadīt ar mīļajiem un ģimeni, fonā skanot Ziemassvētku dziesmām, cepot piparkūkas un pīrādziņus. Kopā atpūšoties, baudot ziemas priekus un priecājoties par gaišo un silto Ziemassvētku noskaņu.

Ja vēlies jau laikus izveidot savu Ziemassvētku dāvanu sarakstu un izvēlēties, ko dāvināt tuviniekiem, ieskaties 1a.lv interneta veikalā, kurā pieejams visplašākais dāvanu piedāvājums.
Matu veidošanas suka Philips BHA530/00

Matu veidošanas suka Philips BHA530/00

47,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 47,99 €
Saņem līdz Ziemassvētkiem
Pieejama noliktavā
Konstruktors LEGO® Avatar Metkajinu mājas rifā 75578, 528 gab.

Konstruktors LEGO® Avatar Metkajinu mājas rifā 75578, 528 gab.

71,00 € / gab.
132,00 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 132,00 €
Saņem līdz Ziemassvētkiem
Pieejama noliktavā
Multivārāmais katls Brock MC 3602

Multivārāmais katls Brock MC 3602

64,78 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 64,78 €