"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

KVALITATĪVS MATRACIS – VESELĪGA MIEGA STŪRAKMENS


Miegs ir neatņemama cilvēka dzīves sastāvdaļa, kas mums palīdz būt veselīgiem un dzīvespriecīgiem. Par laimi, matraču tipi ir tik dažādi, ka katram ir iespēja izvēlēties sev piemērotu variantu saldākam miegam. Miega kvalitāti uzlabos ne tikai izmantotie materiāli, bet arī tīri vienkārši gultas izmērs. Miegs būs daudz patīkamāks, ja gultā ieklāts liela izmēra matracis. 160×200 cm ir piemērots izmērs kā pāriem, tā vienkārši nemierīgiem gulētājiem.

MATRAČOS IZMANTOTIE MATERIĀLI
Par laimi mums visiem, matrači tiek ražoti izmantojot dažādus materiālus un tehnoloģijas, kas ļauj izvēlēties pat gulēšanas pozai piemērotāko risinājumu. Šajā sadaļā apskatīsim 3 ierastākos matraču veidus un kā tajos izmantotie materiāli ietekmē cilvēka ķermeni.

  • Atsperu matrači – tajos pārsvarā izmantotas tērauda atsperes pamata atbalstam. Iegādājami ir dažāda tipa atsperu matrači, sākot no viena stieples gabala veidotām atsperēm, līdz tādām, kur katra atspere ievietota speciālā kabatiņā. Viengabalainas atsperes matracis nebūs tik ērts, jo tas mazāk pielāgosies ķermeņa izliekumiem. Vienalga vai tas būs neliela izmēra vai arī king size matracis – 160×200 – tajā guļot divatā, viena cilvēka kustības izjutīs arī otrs.
  • Memory putu matrači – šie modernākie matrači ir veidoti no materiāla, kas reaģē uz temperatūras maiņām un cilvēka ķermeņa svaru. Tam piemīt hipoalerģiskas īpašības, par ko pateicīgi būs gulētāji ar astmu vai dažādām alerģijām. Matrača putas spēj pielāgoties ķermeņa izliekumiem, absorbējot svaru un atvieglojot spiedienu uz locītavām. Memory putu matrači būs piemēroti cilvēkiem ar muguras problēmām – tie palīdz saglabāt mugurkaulu horizontālā stāvoklī arī guļot uz sāniem.
  • Lateksa matrači – šie matrači ir pildīti ar lateksa putām, kas kopumā ir ļoti elpojošs materiāls. Tas nodrošina pienācīgu ventilāciju, lai Jūs naktī nepārkarstu. Arī izturības ziņā šie matrači ir saraksta augšgalā, tāpēc nereti, pienācīgi par tiem rūpējoties, tie var kalpot tuvu 10 gadiem. Atšķirībā no memory putām, šā tipa matrači var šķist stingrāki.
CIK STINGRU MATRACI IZVĒLĒTIES?
Matrača cietības pakāpe var tīri vienkārši būt gaumes lieta, taču tiem, kuriem ir muguras kaites, tas ir kas vairāk. Bieži vien nepieciešamo stingrības pakāpi var noteikt pēc svara, auguma un gulēšanas pozīcijas.

  • Mīksts matracis – ideāls tiem, kuri naktī bieži maina pozas vai daudz guļ uz sāniem. Materiāls, kurš pielāgojas ķermeņa izliekumiem, labāk palīdzēs mazināt spiedienu uz locītavām un mugurkaulu.
  • Vidēji mīksts matracis – arī šis noderēs nemierīgiem gulētajiem, taču sniegs mazliet lielāku atbalstu.
  • Vidēji ciets matracis – piemērots cilvēkiem, kas pārsvarā guļ uz muguras, jo tas nodrošinās papildus atbalstu muguras lejasdaļai.
  • Stingrs matracis – tas ieteicams cilvēkiem, kuri guļ uz vēdera, vai kuriem ir problēmas ar muguru. Tas mugurkaulu noturēs stabilā pozīcijā, neļaujot ķermenim nakts laikā iegrimt mīkstajā materiālā.
 
Matrači cenu ziņā mēdz atšķirties ļoti krasi, tāpēc galvenais ir saprast, kāds no variantiem būs piemērotākais tieši Jūsu gulēšanas paradumiem un veselības stāvoklim. Arī izmēru ziņā izvēle ir ļoti plaša, taču ja maciņš ļauj, izvēlēties labāk būtu lielāka izmēra variantu. Matrači 160×200 cm izmērā ļaus gulēt pietiekami brīvi, neierobežojot kustības gan guļot vienam, gan kādam līdzās. Jūsu nākamais king size matracis 160×200 cm izmērā gaida interneta veikalā 1a.lv!

24.09.2019
Autors: Valdis Zariņš