Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Lapu pūtēji – atsauksmes par dažādiem modeļiem un kā izvēlēties vispiemērotāko

Foto: freepik.com/teksomolika

Rudens ir klāt! Kā jau gaidāms, līdz ar rudens iestāšanos nāk arī skaistas nodzeltējušas un oranžas lapas, kas krīt no kokiem un izskaistina pat iepriekš drūmas apkārtnes. Šīs lapas sākumā ir ļoti skaistas, bet laika gaitā tās lēnām sažūst un izskatās ne tikai neglīti, bet arī ir samērā bīstamas, jo kļūst slidenas. Tāpēc, lai novērstu liekas galvassāpes, tās jau laicīgi ir nepieciešams savākt no pagalma vai ietves. Viens no vislabākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir ar kvalitatīvu lapu pūtēju. Ja tev tāda vēl nav un vēlies to iegādāties, bet neesi drošs, kāds tev ir vispiemērotākais, tad neuztraucies – šajā rakstā tiks ieskicēti trīs lieliski lapu pūtēji, atsauksmes par tiem, kādas ir lapu pūtēja galvenās funkcijas, kādi ir to tipi, kā arī uzzināsi citus noderīgus faktus!

Kas ir lapu pūtējs un kādas ir tā galvenās funkcijas?

Pavisam vienkāršs koncepts – lapu pūtējs ir ierīce, kas tiek darbināta ar elektrību vai degvielu un stipri pūš lapas noteiktā virzienā. Lielākoties lapu pūtēju izmanto, lai visas uz zemes nokritušās lapas sapūstu kādā stūrī un pēc tam savāktu maisos. Tas bieži vien tiek izmantots kā grābekļa aizstājējs, jo darbu paveic ātrāk un tā lietošana neprasa fiziskas piepūles. Lielākoties tie darbojas pavisam vienkārši – kad lapu pūtējs ir pievienots pie strāvas vai cita enerģijas padeves avota, atliek tikai nospiest tā darbības pogu un tas sāks darboties. Lai tas turpinātu pūst lapas, tā darbības poga ir jātur nospiesta. 

Kāda ir atšķirība starp lapu grābšanu un pūšanu?

Kā jau iepriekš minēts, lapu pūtējs lielākoties tiek izmantots kā grābekļa aizstājējs. Izmantojot grābekli, darbs tiek lēnāk padarīts un tiek patērēts vairāk enerģijas, jo viss jāveic paša spēkiem. Turpretim kvalitatīvs lapu pūtējs, tāpat kā grābeklis, visas lapas savāks vienā stūrī tā, lai tās pēc tam var salikt maisā. Galvenā atšķirība ir tāda, ka šis process notiks daudz ātrāk un tev būs jātērē mazāk spēka.

Kādi lapu pūtēju tipi pastāv?

    1. Klasiskais lapu pūtējs. Visvienkāršākais un visbiežāk sastopamais – šī ierīce lapas tikai izpūtīs uz vēlamo savākšanas vietu. Tie savstarpēji atšķiras pēc gaisa plūsmas ātruma, izmēriem un komplektācijas, un tajos var būt iebūvētas dažādas advancētas komponentes, piemēram, LED prožektori, taču tie pilda vienotu funkciju.
    2. Lapu iesūcējs. Šī ierīce darbojas pēc tāda paša principa kā standarta lapu pūtējs, taču tā lapas nevis izpūš, bet gan iesūc un ievada speciālā nodalījumā, ko pēc tam var noņemt un iesūktās lapas izbērt. Tas spēj savākt ne tikai lapas, bet arī citus objektus, piemēram, mazus kociņus.
    3. Lapu pūtējs “divi vienā”. Kā jau var nospriest pēc nosaukuma, vienā ierīcē tiek ievietotas divas funkcijas – šajā ziņā tās ir lapu iesūkšana un izpūšana. Šīs ir parocīgas ierīces, jo jums vienmēr ir iespēja izvēlēties, kādu funkciju izmantot. 

Kādu lapu pūtēju labāk izvēlēties – elektrisko vai benzīna?

Foto: freepik.com/teksomolika

Tāpat kā citi mehāniskie darba instrumenti, arī lapu pūtēji savstarpēji atšķiras pēc enerģijas avota. Tos darbina ar elektrību, akumulatoru vai benzīnu. Enerģijas avots ir svarīgs aspekts, jo tas lielā mērā nosaka lapu pūtēja jaudu, svaru, darbības laiku un lietošanas ērtumu. 

Sākot ar elektriskajiem lapu pūtējiem – ar tiem ieteicams darboties mazākās platībās, piemēram, mazā dārzā vai pagalmā, jo tiem vienmēr ir jābūt pieslēgtam pie elektrības kabeļa un sapinušies vadi darbu var iztraucēt. Tomēr šādi lapu pūtēji ir ekonomiskāki, jo darbojas ar elektrības palīdzību, un darbojas ar mazāku vibrāciju. 

Turpinot ar lapu pūtējiem, kas darbojas ar akumulatoru – ar šīm ierīcēm ērti varēsiet tikt pie grūti sasniedzamām vietām, jo tās neierobežos elektrības vadi. Parasti tie arī ir kompaktāki, klusāki un vieglāki nekā elektriskie lapu pūtēji vai benzīna lapu pūtēji. Taču jāņem vērā, ka to akumulators ar laiku izlādēsies, tāpēc darbu ir nepieciešams veikt pēc iespējas ātrāk.

Visbeidzot, pārejot pie lapu pūtējiem, kas darbojas ar benzīna palīdzību – šie viennozīmīgi ir visjaudīgākie pūtēji, kas ir piemēroti darbam lielās platībās un lieliski tiks galā ar mitrām un smagām lapām. Taču jāņem vērā, ka šie, salīdzinājumā ar visiem augstāk uzskaitītajiem lapu pūtējiem, ir vissmagākie un vistrokšņainākie.  

3 lapu pūtēji – atsauksmes un īss tehniskais apraksts 

Lai sniegtu tev priekšstatu par to, kādam ir jābūt labam lapu pūtējam, šajā sadaļā tiks uzskaitīti trīs lieliski lapu pūtēji, atsauksmes no lietotājiem par tiem, un īss apraksts, kurā tiks ieskicētas to galvenās priekšrocības. Ieskaties, un varbūt jau sapratīsi, kāds lapu pūtējs tev ir vajadzīgs!
  • Kärcher 18-200

Foto: 1a.lv

Jaudīgs akumulatora “divi vienā” lapu pūtējs, kas funkcionē gan kā lapu pūtējs, gan iesūcējs. Kärcher 18-200 ir aprīkots ar speciālu nodalījumu, kurā iesūktās lapas tiek ievietotas. Kad lapas ir savāktas, nodalījumu ir iespējams atvienot un lapas izmest ārā! Tas ir aprīkots ar jaudīgu 2500 mAh litija jonu akumulatoru, ko iespējams atkārtoti uzlādēt. Šis ir ļoti iecienīts lapu pūtējs – atsauksmes no lietotājiem regulāri uzteic tā jaudu, ilgo akumulatora darbības laiku un izvēli starp lapu savākšanas un pūšanas funkcijām.
  • McCulloch GBV 322VX

Foto: 1a.lv

Šis jaudīgais benzīna lapu pūtējs spēj sasniegt gaisa pūšanas ātrumu līdz pat 370 km/h, tāpēc varat būt drošs, ka darbs tiks veikli padarīts. Tam komplektā nāk 45 litru vakuuma maiss, kurā ērti savietot visas sapūstās lapas. Par spīti tam, ka tā svars ir tikai 4.5 kilogrami, šī ierīce spēj uzrādīt ne tikai iespaidīgu lapu pūšanas ātrumu, bet arī noderīgu funkciju klāstu: Sure Fire Start funkciju, mulcēšanas opciju, pretvibrācijas sistēmu un kruīza kontroli. Vieglā svara un jaudas dēļ arī McCulloch GBV 322VX ir iecienīts lapu pūtējs – atsauksmes no lietotājiem bieži vien slavē arī tā noderīgās funkcijas. 
  • Bosch ALB 18 Li

Foto: 1a.lv

Parocīgs un viegls – Bosch ALB 18 Li ir ergonomisks lapu pūtējs ar akumulatoru, kas sver tikai 1.8 kilogramus. Jums nebūs jāuztraucas par kaitinošiem vadiem, kas maisīsies starp kājām, jo šis lapu pūtējs darbojas ar atkārtoti uzlādējamu bezvadu akumulatoru. Tas ir ne tikai viegls un ērts, bet arī jaudīgs – maksimālā gaisa plūsmas ātruma ir 210 km/h, tāpēc darbs noritēs mierīgi un ātri. Tā 18V litija-jonu akumulators nodrošina 10 minūšu nepārtrauktu darbību. Kā jau var nospriest, arī Bosch ALB 18 Li ir ļoti populārs lapu pūtējs – atsauksmes ir īpaši pozitīvas iesācēju vidū, jo tas apvieno jaudu ar ļoti parocīgu dizainu. 

Īsumā, lapu pūtēju ir salīdzinoši viegli izvēlēties – jāsaprot, kāda enerģijas padeve tavām vajadzībām ir vispiemērotākā, kā arī jāizvērtē, ar cik smagu, jaudīgu un lielu lapu pūtēju tev ir ērti strādāt.
Lapu pūtējs Makita, 600 W

Lapu pūtējs Makita, 600 W

175,90 / gab.
Sadali 12 mēn.
SMART LEASING 10
Lapu pūtējs Black & Decker BEBLV300-QS, 3000 W

Lapu pūtējs Black & Decker BEBLV300-QS, 3000 W

106,90 / gab.
Sadali 12 mēn.
Lapu pūtējs Bosch GBL 18V-120

Lapu pūtējs Bosch GBL 18V-120

82,68 € / gab.
95,90 / gab.
Drošības austiņas 3M Peltor Kid, zaļa

Drošības austiņas 3M Peltor Kid, zaļa

19,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 19,99 €
Pieejama noliktavā
Cimdi pirkstaiņi Mechanix Wear FastFit, mākslīgā zamšāda, brūna, M

Cimdi pirkstaiņi Mechanix Wear FastFit, mākslīgā zamšāda, brūna, M

19,50 € / gab.
24,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 pāris, 1 pāris – 24,99 €
Pieejama noliktavā