LENOVO DATORI: VAI ZINI, KURŠ IR PIEMĒROTĀKAIS TAVĀM VĒLMĒM?


Meklējot jaunu laptopu, par izvēles iespējām sūdzēties nevar – klēpjdatoru piedāvājums mūsdienās ir milzīgs, un lielu daļu no šī piedāvājuma sastāda tieši Lenovo datori, kas jau kopš to pirmsākumiem tiek uzskatīti par vieniem no uzticamākajiem un labākajiem laptopiem. Taču kurš no vairākiem simtiem modeļu ir piemērotākais tieši Tev? Meklē atbildes raksta turpinājumā!

ThinkPad – kārtīgi darba zirgi
ThinkPad datori ir zināmi jau ļoti ilgu laiku – kopš 1992. gada, kad tos sāka ražot IBM, taču 2005. gadā šo zīmolu pārņēma Lenovo. Taču fokuss nav mainījies – ThinkPad datori izceļas ar ļoti labu veiktspēju, ilgu darba mūžu un visai atpazīstamu izskatu – šie Lenovo datori parasti ir melnā krāsā un ieturēti minimālistiskā dizainā. Lielākoties ThinkPad sērijas datorus izvēlas biroja darbinieki un biznesmeņi, kuriem nepieciešams uzticams palīgs atbildīgu pienākumu veikšanai.

Izplatītākās ThinkPad sērijas:
  • ThinkPad X – šajā sērijā esošie Lenovo datori izceļas ar lielisku veiktspēju, taču to galvenais trumpis ir nelielie izmēri un mazais svars, padarot tos lieliski piemērotus, ja daudz laika pavadi ceļojumos, darba braucienos vai vienkārši vēlies pēc iespējas vieglāku datoru;
  • ThinkPad T – šie Lenovo datori, salīdzinot ar X sēriju, nedaudz zaudē izmēru un svara ziņā, taču to korpuss līdz ar to ir izturīgāks;
  • ThinkPad P – ļoti līdzīgi T sērijas datoriem, taču – ar nedaudz lielāku jaudu un veiktspēju;
  • ThinkPad A – A sērijā ietilpst Lenovo datori, kuros tiek izmantoti AMD procesori;
  • ThinkPad L – šie datori piedāvā lielisku cenas un kvalitātes attiecību;
  • ThinkPad E – līdzīgi L klases datoriem, piedāvājot zelta vidusceļu starp jaudu un cenu;
  • ThinkPad 13 – kā jau priekšā saka nosaukums, šiem datoriem ir 13 collu ekrāns (13.3, ja gribam būt precīzi), kas komplektā ar draudzīgo cenu tos padara piemērotus studentiem un skolēniem.
 
Izvēlies ThinkPad, ja: gribi jaudīgu datoru, kas nepievils pašos svarīgākajos brīžos un kalpos ilgi.

IdeaPad – laba veiktspējas skaistā “iesaiņojumā”
Otra lielākā Lenovo datoru klase ir IdeaPad datori, kas ir lieliski piemēroti ikdienas vajadzībām – šajos datoros neatradīsi tādu jaudu kā ThinkPad klasē, taču tie izceļas ar skaistu un mūsdienīgu dizainu.

Izplatītākās IdeaPad sērijas:
  • IdeaPad 100; IdeaPad 300; IdeaPad 500; IdeaPad 700 – šeit viss pavisam vienkārši, jo lielāks skaitlis, jo dators jaudīgāks;
  • IdeaPad Y – ļoti jaudīgi klēpjdatori, kas galvenokārt paredzēti datorspēļu spēlēšanai;
  • IdeaPad Miix – tā saucamie “divi vienā” datori, apvienojot planšetdatoru un laptopu.
Izvēlies IdeaPad, ja: vēlies datoru sērfošanai internetā un salīdzinoši vienkāršu uzdevumu veikšanai un augsti vērtē mūsdienīgu dizainu.

Yoga un Legion – datori konkrētiem mērķiem
Ja vēlies gan portatīvo datoru, gan planšeti, taču nevēlies iegādāties abas ierīces, izvēlies kādu no Lenovo Yoga datoriem – šiem datoriem ir gan fiziska klaviatūra, gan skārienjutīgs ekrāns, savukārt Lenovo Legion datori ir paredzēti datorspēļu faniem – šiem laptopiem ir ļoti augsta veiktspēja, taču jārēķinās, ka to izmērs un svars ir lielāks nekā ierindas portatīvajam datoram.

Izvēlies Yoga, ja: gribi datoru gan ar fizisku klaviatūru, gan skārienjutīgu ekrānu;

Izvēlies Legion, ja: nepieciešams portatīvais dators jaunāko datorspēļu spēlēšanai.

Ja arī Tevi interesē Lenovo datori, ieskaties 1a.lv piedāvājumā – mums Tev ir ko piedāvāt! 
19.06.2018
Autors: Valdis Zariņš