Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Mazas vannas istabas iekārtošana – idejas un ieteikumi gaumīgam iekārtojumam

1a.lv-mazas vannas istabas iekārtošana-1
Foto: Pexels.com

Iekārtot mazu vannas istabu var būt visai liels izaicinājums, jo telpas, kurās ir maz vietas izpausties, ir ierobežots dizaina variantu skaits, krāsas un stils. Taču tā nav neiespējamā misija. Arī mazizmēra vannas istaba var būt gaumīga, moderna un pievilcīga. Kā to iekārtot? Ar padomiem un ieteikumiem iepazīsties raksta turpinājumā!

Kas ir maza vannas istaba?

Lai varam pilnvērtīgi saprasties ar tevi, gribam precizēt, ka, runājot par mazu vannas istabu, mēs runājam par 3 – 4m2 lielu telpu. Ja tava vannas istaba ir 4 – 10m2 plaša, tev ir vidēja izmēra vannas istaba, bet, ja tā ir 10 – 20m2 plaša, tev ir liela vannas istaba.

Flīzes un spoguļi – optiskās ilūzijas veidotāji

Mazas vannas istabas iekārtošana ir par un ap tās vizuālu paplašināšanu. Šo optisko ilūziju labi palīdz sasniegt flīzes un spoguļi.

Flīzes

Viens no veidiem, kā ar flīžu palīdzību padarīt vannas istabas griestus vizuāli augstākus, ir – noklāt ar flīzēm visu sienu no grīdas līdz griestiem. Tādā veidā telpā nebūs horizontālo līniju, kas it kā sadala istabas augstumu divās daļās.

Ja tomēr nevēlies vai nav iespējams flīzēt sienu visā tās augstumā, otrs variants, kā panākt līdzīgu efektu – šķietami augstākus griestus –, ir neflīzēto sienas daļu līdz pašiem griestiem nokrāsot tādā pat krāsā, kādā ir flīzes. Šis veids “neizdzēsīs” horizontālo līniju vietā, kur beidzas flīzes un sākas neflīzēta siena, bet tas ievērojami samazinās šīs robežas akcentu, padarot pāreju vienmērīgāku.

Tāpat flīzējot ir ieteicams izmantot apmetumu, kas ir tādā pat krāsā kā flīzes vai tuvu tai – arī šis paņēmiens palīdzēs panākt efektu, ka telpa ir vienlaidus un nav “saskaldīta”.

Ja dušu izbūvēsi uz grīdas, izvēlies tai tādas pat flīzes, kādas klāj pārējo vannas istabas grīdu, lai vizuāli nesadalītu telpu blokos.

Izvēlies lielas, vienkrāsainas grīdas flīzes. Mazās un mozaīkas flīzes maza izmēra vannas istabu padarīs vizuāli vēl mazāku, jo šādi izklāta grīda ir pilna ar sadalošām līnijām. Tā vietā izvēloties lielas flīzes, rodas plašākas, “tīrākas” un nepiebāztas grīdas efekts.
 
mazas vannas istabas iekārtošana
Foto: Pexels.com

Spoguļi

Jo vairāk gaismas telpā, jo plašāka tā šķiet. Vai gan ir kāds labāks “instruments”, ar kura palīdzību divtik izgaismot telpu, kā spogulis? Tā vietā, lai virs izlietnes piestiprinātu nelielu spoguli, izklāj ar spoguļiem visu sienu vai vismaz lielāko tās daļu. Šāda spoguļu siena darbojas līdzīgi kā logs – tā ienes telpā daudz vairāk gaismas un rada plašākas istabas ilūziju.

Novieto spoguli tā, lai tas atstarotu gaismas avotu, piemēram, logu, ja tāds ir pieejams vannas istabā. Ja šādas iespējas nav, novieto to tā, lai spogulis atspulgotu kaut ko skaistu telpā – svaigu ziedu vāzi uz nelielas kumodes vai gaumīgu dizaina elementu.

Tāpat kā ar flīzēm – neizmanto dizainam vairākus mazus spoguļus. Tie “sadrumstalos” telpu. Labāk vienu un lielu nekā piecus mazus un dažādās vietās.
 
spoguļi-vannas istabas iekārtošana
Foto: Pexels.com

Vannas istabas plaukti

Izvēloties plauktus vannas istabai, pievērs uzmanību atvērtajiem plauktiem (bez durtiņām, bez sienām, ne kā skapīši). Tā kā plauktiem cauri var redzēt sienu, rodas vizuāls efekts, ka siena atrodas tālāk nekā tā ir patiesībā, radot paplašinātas telpas efektu.

Tāpat, ja vannas istabas un pieguļošo telpu projektējums atļauj, izveido padziļinātos plauktus – izcērt nišas sienās, kur izveidot gaumīgus plauktus. Šādi plaukti vistiešākajā veidā ieekonomēs vietu telpā, vienlaikus radot papildu ilūziju par plašāku telpu.

Visbeidzot, ja telpā trūkst vietas, bet nepieciešams glabāt higiēnas līdzekļus (dušas želejas u.tml.), piestiprini ūdens drošu plauktiņu dušas kabīnē pie sienas.
Citas praktiskas mēbeles, kas var labi iederēties vannas istabā, ir:
 • izlietnes skapīši (zem izlietnes);
 • spoguļskapīši (virs izlietnes skapītis ar durvīs iemontētu spoguli);
 • krēsli, kas pilda gan sēdvietas, gan mantu glabātavas, gan pagaidu plaukta (kur nolikt drēbes, kamēr mazgājies) funkciju.
Ja tevis izvēlētā iekārta to atļauj, izmanto veļas mašīnas virspusi kā vēl vienu plauktu vai telpu virs tās sienas skapīša vai plaukta piestiprināšanai. Tāpat nelielu skapīti vai plauktiņu var piestiprināt virs durvīm vai virs poda. Laba alternatīva pie sienas stiprināmiem skapīšiem un plauktiem ir “smart organizer” – uz grīdas stāvošs augsts plaukts, ko novietot virs veļas mašīnas vai poda.
 
mazas vannas istabas iekārtošana
Foto: Pexels.com

Priekšmetu izkārtojums telpā

Ja tā būtu guļamistaba vai viesistaba, padoms būtu vienkārši realizējams – telpas centrā jānovieto liels objekts (gulta vai dīvāns) kā fokālais objekts, un pēc tam jāpapildina interjers. Bet, tā kā runa ir par mazu vannas istabu, kur nav iespējams centrā nolikt vannu tā, lai blakus ieliktu podu, izlietni un skapīšus, šeit padoms sastāv no divām daļām:
 1. nepārbāz telpu – ievieto tajā tik maz mēbeļu, cik vien iespējams, lai būtu maksimāli daudz brīvas vietas;
 2. izvieto mēbeles un santehniku pa telpas perimetru, lai radītu brīvu vietu telpas vidū, kur ieiet, nostāties, apgriezties.
Ja telpas forma un izmērs ļauj, novieto iekārtas pa labi un pa kreisi no ieejas, pretī ieejai novietojot nelielu izlietni un lielu spoguli.

Krāsas un gaisma

Jo vairāk gaismas telpā, jo plašāka tā šķiet. Tādēļ mazās vannas istabās ir ieteicams izmantot lielus spoguļus un gaišas krāsas. Bet otrs variants, par ko runā maz – iekārtot vannas istabu tumšās krāsās, piešķirot telpai dziļumu, kas ir otrs veids, kā radīt plašas telpas ilūziju.
 
mazas vannas istabas iekārtošana
Foto: Pixabay.com

Durvis

Izvēloties durvis vannas istabai, iesakām pievērst uzmanību trim variantiem:
 • veramajām durvīm, kas veras uz āru (lai nebūtu vēl vairāk jāsamazina vannas istabas platība, ierēķinot durvju vēršanas laukumu);
 • salokāmajām durvīm (atvērtas tās paliek durvju ailē, to vēršana neaizņem papildu vietu telpā);
 • bīdāmajām durvīm (durvis uz ritenīšiem, kas atvēršanas-aizvēršanas kustību veic gar sienu vai sienā iekšā).
Piemērotu durvju izvēle vannas istabai ir visai plaša tēma, kuru esam jau aprakstījuši šajā rakstā. Iemet aci, iepazīsties ar tur pieejamo info!
 
vannas istabas iekārtošana
Foto: Freepik.com

Papildu triki telpas maksimālai izmantošanai

Papildus visiem jau iepriekš minētajiem veidiem, kā efektīvi izmantot sienas vannas istabā, piedāvājam vēl dažus variantus:
 • piestiprini (veramajām) durvīm pakaramos, puķu podu statīvu vai pat plauktiņus;
 • piestiprini otru dušas stangu un izmanto aizkara riņķus un knaģus tūbiņu, sūkļu u.c. ar šiem knaģiem piestiprināmu lietu glabāšanai;
 • plauktu vietā pie sienas piestiprini trauciņus, kuros ielikt zobu birstes, grima otiņas u.tml.;
 • piestiprini apavu “plauktu” no tīkliņauduma (vairākas kabatiņas, kurās ievieto apavus) pie dušas aizkara un glabā tajā dušas želeju u.tml. lietas;
 • skapīšu durvīm iekšpusē piestiprini priekšmetu organizatoru, kur glabāt fēnu, matu laku u.c.;
 • novieto plauktiņu uz izlietnes;
 • izmanto stūra (trijstūra) plauktiņus.
Esi gatavs ķerties pie darba? Ienāc 1a.lv un iegādājies nepieciešamos instrumentus, materiālus, mēbeles un santehniku par izdevīgām cenām! Lai veiksmīgs un aizraujošs remonts!
Spogulis Masterjero Novito YJ-2131H, ar gaismu, stiprināms, 60 cm x 80 cm

Spogulis Masterjero Novito YJ-2131H, ar gaismu, stiprināms, 60 cm x 80 cm

Vannas istabas izlietne Masterjero 145845, keramika, 460 mm x 908 mm x 180 mm

Vannas istabas izlietne Masterjero 145845, keramika, 460 mm x 908 mm x 180 mm

179,00 / gab.
Pieejama noliktavā
Spogulis Masterjero Novito YJ-2131H, ar gaismu, stiprināms, 60 cm x 80 cm

Spogulis Masterjero Novito YJ-2131H, ar gaismu, stiprināms, 60 cm x 80 cm