Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

MODERNI UN REIZĒ ARĪ ĒRTI: TOP 3 MOBILIE TELEFONI SENIORIEM


Visai pierasts senioriem ieteikt podziņtelefonus, taču pietiekami ērti, praktiski un vienkārši var būt arī viedtālruņi ar skārienjutīgu ekrānu. Iepazīsties ar trim tālruņu modeļiem, kurus iemīlēs arī gados vecāki cilvēki!
 
SAMSUNG GALAXY NOTE SĒRIJA: MOBILIE TELEFONI SENIORIEM, KURI VĒLAS JAUDU, LIELU EKRĀNU UN VIEDO PILDSPALVU
Ja senioram tiek meklēta ierīce, kas viedtālruņu priekus ļauj izmantot par visiem 100%, Samsung Galaxy Note ir perfekta izvēle. Paši jaunākie modeļi (Galaxy Note10 un Galaxy Note10+) izceļas ar attiecīgi 6,3 un 6,8 collu lieliem ekrāniem, turklāt tos iespējams lietot komplektā ar viedo pildspalvu. Ja seniors arī turpmāk pierakstus vēlas veikt pa vecam, šis aksesuārs lieti noderēs! Lielais un spilgtais AMOLED ekrāns savukārt ies pie sirds tiem, kuru redze vairs nav tik asa, bet augstākās kvalitātes kamera palīdzēs uzņemt lieliskus foto jebkur – sākot ar ceļojumiem un beidzot ar ģimenes sietiem vasarnīcā. 
 
Gadījumā, ja vēlies ietaupīt, lieliska alternatīva ir Galaxy Note9 – tas ir gadu vecāks modelis, taču funkciju un veiktspējas ziņā seniors atšķirību, ļoti iespējams, pat nepamanīs!

BLACKBERRY KEY 2: SKĀRIENJUTĪGS EKRĀNS UN FIZISKA TASTATŪRA VIENĀ TĀLRUNĪ
Līdzīgi kā jau pieminētais Samsung Galaxy10 telefons, arī BlackBerry Key 2 piedāvā iespēju darboties, ne tikai ar pirkstu “glāstot” ekrānu. Proti, tam ir arī fiziska tastatūra, līdz ar to šāds tālrunis lieti noderēs tiem, kuri līdz šim izmantojuši telefonus ar podziņām, bet uzreiz sākt izmantot tikai skārienjutīgu viedtālruni nedaudz baidās. Šim telefonam ir Corning® Gorilla® Glass 3 ekrāns, kas tā virsmu pasargās no skrāpējumiem, ja telefonu sanāks iemest vienā kabatā ar atslēgām. Šī viedtālruņa lietotāji arī izceļ tā atturīgi eleganto dizainu, kā arī kvalitatīvo tastatūru. Komplektā ar visai jaudīgajām komponentēm un Android operētājsistēmu, šis ir lielisks viedtālrunis ne vien senioriem, bet praktiski ikvienam mūsdienīgam cilvēkam.
 
IPHONE VIEDTĀLRUŅI IZCEĻAS AR ĪPAŠI ĒRTU INTERFEISU
Viens no lielākajiem plusiem, ko sniedz viedtālruņi ar Android operētājsistēmu, ir iespēja telefona interfeisu jeb saskarni pilnībā pielāgot lietotāja vēlmēm. Taču šīs neskaitāmās izvēles iespējas un reizēm visai “raibā” un plašā saskarne viedtālruņu pasaulē nupat ienākušus cilvēkus mēdz apmulsināt. iPhone viedtālruņi savukārt ir pilnīgs pretstats – liela daļa to lietotāju uzsver ērto un intuitīvo tālruņa operētājsistēmu un izvēlni. Tiesa gan, vērā jāņem visai būtisks faktors – vismaz šobrīd iPhone viedtālruņu interfeisā nav iespējams uzstādīt latviešu valodu.
 
Ja runājam par iPhone veiktspēju, jāpiemin, ka šie viedtālruņi vienmēr izcēlušies gan ar jaudīgiem procesoriem, gan kvalitatīviem ekrāniem un kamerām, līdz ar to senioram (ja vien nav izvirzītas kādas īpašas prasības), noderēs ikviens no jaunākajiem iPhone modeļiem – gan nupat izlaistais iPhone 11, iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max, gan pagājušā gada modelis iPhone XR (redzams attēlā) vai divus gadus vecais, bet ražošanā joprojām esošais iPhone 8 / iPhone 8 Plus. Gana labi, turklāt šobrīd par lieliskām cenām ir arī vecāki iPhone modeļi, un īpaši iecienīts ir iPhone SE, kas izceļas ar savu nelielo izmēru (tā ekrāna diametrs ir vien 4 collas) – tas patiks senioriem, kuri ir pieraduši pie nelieliem telefoniem.
 
Kā redzi, mobilie telefoni senioriem var būt moderni un vienlaikus arī ērti. Ņem vērā – ikvienu no šajā rakstā minētajiem modeļiem (kā arī daudzus citus) atradīsi mūsu viedveikalā!
 
26.09.2019
Autors: Valdis Zariņš