Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Paredzēts visiem – iPhone 11. Atsauksmes un tehniskais apraksts

Foto: Unsplash.com/Daniel Romero
 
iPhone 11 ir 2020. gadā izlaistās iPhone 11 sērijas flagmanis. Lai noskaidrotu tā stiprās un vājās puses, šajā rakstā sniegsim tehnisko aprakstu par iPhone 11, atsauksmes par to, kā arī salīdzināsim to ar tā priekštečiem un citiem iPhone modeļiem!  

Kādi telefoni ir iekļauti iPhone 11 līnijā?

Foto: Unsplash.com/Daniel Romero
 
iPhone 11 sērijā ir iekļauts parastais iPhone 11 modelis, iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max. Galvenās atšķirības starp parasto iPhone 11 un iPhone 11 Pro līnijas telefoniem slēpjas kameras un ekrāna kvalitātē, kā arī baterijas veiktspējā.
 
iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max ir aprīkoti ar trim aizmugurējām kamerām, bet parastais iPhone 11 – ar divām. Tāpat abos Pro modeļos ir iebūvēts kvalitatīvāks ekrāns un iPhone 11 Pro Max izceļas ar ilgāku baterijas veiktspēju.

Ar ko iPhone 11 izceļas salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes iPhone telefoniem?

Foto: Unsplash.com/Martin Sanchez
 
Atšķirībā no iPhone X sērijas tālruņiem un vecākiem iPhone modeļiem, iPhone 11 ir iebūvēta  baterija ar ilgāku veiktspēju, kvalitatīvāka kamera, jaudīgāks procesors, kā arī izturīgāks displejs. Taču, lai to padarītu lētāku, Apple iPhone 11 nolēma iebūvēt nevis OLED displeju, kas atrodams iPhone X un iPhone XS, bet gan zemākas izšķirtspējas LCD ekrānu, kā arī tā kameras sistēmā neiekļāva teleobjektīvu.
 
Ja vēlies augstas kvalitātes telefonu par saprātīgu cenu (sākot no 529 EUR), tad viena no vislabākajām izvēlēm ir tieši iPhone 11. Atsauksmes no lietotājiem visbiežāk uzteic tā kameras kvalitāti un baterijas veiktspēju.

iPhone 11 – atsauksmes un tehniskā specifikācija

Iepakojums

Nopērkot iPhone 11, līdzi saņemsi standarta iPhone lādētāju, Apple vadu austiņas ar lightning savienojumu, lietošanas instrukciju un atslēgu, ar kuru atvērt SIM un SD kartes ligzdu. Šis tālrunis un iPhone SE  2020. un 2022. gada telefoni ir pēdējie iPhone, kuri nāk komplektā ar lādētāju – iPhone 12 un 13 sērijas modeļi šo aksesuāru atmeta. 
 

Dizains

Foto: Unsplash.com/Daniel Romero
 
Līdzīgi kā tā priekštecim iPhone X, arī iPhone 11 displejā nav iebūvēta Home poga. Tas no priekšas izskatās tāpat kā iPhone X sērijas modeļi, bet tā stikla aizmugurē ir ievietotas divas lielas un daudz izteiktākas kameras lēcas.
 
Pogu un ligzdu izvietojums ir identisks kā priekšgājējam – labajā malā atrodas atslēgšanas poga, bet kreisajā malā redzamas skaņas pogas un slēdzis, kas ieslēdz klusuma režīmu. iPhone 11 ir aprīkots ar Lightning savienojuma lādēšanas ligzdu, kurā arī var iespraust austiņas, kas nāk līdzi ar pašu tālruni vai Lightning 3.5mm austiņu adapteri, pie kura pievienotas cita ražotāja vadu austiņas. Šādu dizainu lielos vilcienos ir pārņēmuši arī iPhone 12 un 13 sērijas viedtālruņi.
 
Pieejamais krāsu klāsts arī ir ievērojami plašāks nekā iepriekšējās paaudzes iPhone modeļiem – iPhone 11 ir nopērkams melnā, gaiši zaļā, dzeltenā, violetā, baltā un sarkanā krāsā. Dizains arī ir viens no iemesliem, kāpēc daudzi izvēlas iPhone 11. Atsauksmes no lietotājiem liecina, ka tā stikla aizmugure un dažādās krāsas veido ārkārtīgi pievilcīgu tālruni.
 

Ekrāns

Foto: Unsplash.com/David Grandmougin
 
iPhone 11 ir iebūvēts 6,1 collu LCD Liquid Retina izšķirtspējas displejs. Lai gan LCD tehnoloģiju mūsdienās var uzskatīt par novecojušu, šī telefona ekrāns ir skaidrs, gaišs un ass, tāpēc viegli varēsi visu saskatīt arī spilgtā saules gaismā. 
 
Tikpat liels ekrāns ir arī iPhone 12 modelim, taču tas arī ir advancētāks, jo ir aprīkots ar Super Retina XDR OLED izšķirtspējas displeju, kas ir dzidrāks, spilgtāks un arī daudz izturīgāks, jo tam apkārt ir apvilkta Ceramic Shield aizsargkārta. 
 

Atbloķēšanas sistēma

Tāpat kā iepriekšējās paaudzes iPhone X tālruņi un nākamās paaudzes iPhone 12 un iPhone 13 telefoni, arī visos iPhone 11 sērijas telefonos ir ievietota Face ID sejas atpazīšanas sistēma, kas ar sejas skenēšanas palīdzību atbloķēs tavu telefonu.
 
Šī sistēma mazāk nekā sekundes laikā noskenē tavu seju ar TrueDepth kameras, dažādu neironisko tīklu un A13 Bionic procesora palīdzību un tādējādi atbloķē tālruni. Tā var pielāgoties arī tad, ja Tu sāc audzēt sejas apmatojumu vai nēsāt kosmētiku, kā arī atpazīs tevi, ja valkā cepuri, šalli vai saulesbrilles. 
 

Kamera

Foto: Unsplash.com/Mark Chan
 
iPhone 11 ir aprīkots ar divām aizmugurējām 12 megapikseļu kamerām un vienu 12 megapikseļu priekšējo kameru. Atšķirībā no iepriekšējiem iPhone modeļiem ar divām kameras lēcām, viena no šī tālruņa kamerām spēj uzņemt izcilas kvalitātes platleņķa un ultra platleņķa attēlus, kas uzņemtajā bildē iekļaus pēc iespējas vairāk attēlu.
 
Ar iPhone 11 palīdzību varēsi uzņemt skaistus attēlus arī tumsā, ko nodrošina nakts režīms. Un, ja vēlies uzņemt īpaši skaistus selfijus, tad arī priekšējā kamera tevi iepriecinās, jo tajā ir iestrādāts portreta režīms, kas fokusējas tieši uz tevi un aizmugurējo fonu izmiglo. 
 
iPhone 11 kamera ir līdzīga kā iPhone 12 modelim un iPhone 12 Mini, taču abos šīs sērijas tālruņos ir iestrādāta labāka nakts režīma funkcija, kas attēlus padarīs līdz 27% gaišākus un strādās arī ultra platleņķa režīmā.
 
Lai gan tā nav tik profesionāla, tāpat kamera ir viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc lietotāju vidū populārs ir iPhone 11 – atsauksmes no lietotājiem liecina, ka īpaši iecienītas ir tieši platleņķa uzņemšanas funkcijas.
 

Lietošanas ātrums

iPhone 11, tāpat kā iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max ir aprīkots ar A13 Bionic procesoru, kas tā izlaišanas brīdī 2020. gadā bija viens no visātrākajiem telefonu procesoriem tirgū. Šis procesors vēlāk tika iebūvēts arī  iPhone SE 2020. gada versijā.
 
Kā jau iPhone telefoniem raksturīgi, arī iPhone 11 ar A13 Bionic procesora un 4GB operatīvās atmiņas palīdzību ļoti ātri spēj paveikt gan pamata funkcijas, gan tādas enerģiju prasīgas darbības kā video atskaņošanu un montēšanu, mūzikas klausīšanos caur AirPods vai citām bezvadu ierīcēm uz daudzām stundām, un citām.
 

Atmiņas ietilpība

Līdzās iPhone SE modeļiem, iPhone 11 ir viens no pēdējiem Apple telefoniem, kura atmiņas ietilpība sākas no 64 GB. Šo telefonu var iegādāties arī ar 128, 256 un 512 GB lielu krātuvi. 
 

Baterijas veiktspēja

iPhone 11 baterija starp lādēšanas reizēm vidēji izturēs apmēram 16 stundas, tāpēc lādētājs vienmēr nebūs jātur blakus. Turklāt, tas ir tikai par stundu mazāk nekā nākamās paaudzes iPhone 12, un par dažām stundām vairāk nekā iPhone 12 Mini. 
 
Taču, ja tev patīk ilgi sērfot internetā, uz daudzām stundām klausīties mūziku caur Apple AirPods vai citām bezvadu ierīcēm, vai bieži skatīties filmas, rēķinies ar to, ka akumulatora veiktspēja par pāris stundām var samazināties.
 
Taču tāpat baterijas veiktspēja ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudz izvēlas iPhone 11 – atsauksmes no lietotājiem nereti liecina, ka tas reizēm var darboties pat gandrīz trīs dienas.
 
Būtiski piebilst, ka iPhone 11 nāk komplektā ar novecojošo 5W jaudas iPhone lādētāju, kas telefonu pilnībā uzlādēs apmēram trīsarpus stundu laikā. Tāpēc, ja nevēlies gaidīt tik ilgi, iesakām iegādāties 20W lādētāju, kas to pilnībā uzlādēs divu stundu laikā. 
 

Skaņas kvalitāte

iPhone 11 ir aprīkots ar divām stereo tumbiņām. Viens pastiprinātājs ir iebūvēts blakus lādētāja ligzdai, bet otrs ekrāna augšpusē. Abi no tiem spēj atskaņot augstas kvalitātes telpisku audio, ko arī ir iespējams izjust arī caur Apple AirPods un citām ierīcēm. Vienīgais mīnuss ir priekšējā tumbiņa, kura nespēj tik labi atskaņot basu frekvenci. Ar šādu problēmu saskaras gan pārējie iPhone 11 modeļi, gan arī iPhone 12, iPhone 12 Pro un iPhone 12 Mini.

Kāpēc iPhone 11 ir laba izvēle?

Foto: Unsplash.com/Alvaro Reyes 
 
Īsumā, ja vēlies telefonu, kurš ir ne tikai nocenots par saprātīgu summu, bet arī aprīkots ar labu bateriju, augstas kvalitātes kameru un jaudīgu procesoru, tad iPhone 11 ir lielisks pirkums. Tas, protams, līdz ar iPhone 12 un 13 modeļu izlaišanu vairs nav visjaudīgākais un visietilpīgākais iPhone modelis, taču augstāk aprakstīto priekšrocību dēļ iPhone 11 ir pierādījis, ka tas ir uzticams telefons, kurš ir paredzēts visiem viedtelefonu lietotājiem.
Mobilais telefons Apple iPhone 12, zila, 4GB/64GB

Mobilais telefons Apple iPhone 12, zila, 4GB/64GB

819,00 / gab.
Mobilais telefons Apple iPhone 11, melna, 4GB/64GB

Mobilais telefons Apple iPhone 11, melna, 4GB/64GB

535,00 / gab.
Pieejama noliktavā