Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Pedikīra dizains – ieteikumi, rūpējoties par savām pēdām

Foto: pexels.com / Karolina Grabowska
 
Vasara ir laiks, kad mēs vairāk pievēršam uzmanību savām pēdām. Rūpes par pēdām ir nepieciešamas ne vien, lai labi izskatītos, bet arī lai veselīgā veidā koptu savu ķermeni. Pedikīru ieteicams veikt ikvienā gadalaikā, neskatoties uz to, vai pēdas ir citiem redzamas.

Kāpēc ieteicams veikt pedikīru?

Pedikīra aizsākumi ir meklējami Senajā Ēģiptē, kur pēdas tika apkoptas nobrāzumu, tulznu un sausās ādas dēļ. Šai procedūrai attīstoties un kļūstot ievērojamāki labākai, pedikīrs tiek salīdzināts ar manikīru, kas tiek veikts tikai pēdām. Šobrīd terapeitiskajā pēdu procedūrā tiek noņemta atmirusī āda, mīkstināta (pabarota, mitrināta) cietā āda, uzlabota arī asins mikrocirkulācija un veidoti, kopti pēdu nagi.
 
Pēdas ir ķermeņa daļa, kas visbiežāk saskaras ar netīrumiem caur atvērtām vai neatvērtām brūcēm, ādas laukumiem, ādā ieaugušiem nagiem, līdz ar to ir lielāka iespēja savairoties dažādām baktērijām un sēnītēm (iekaisuma procesa attīstība).
 
Regulāra un droša pedikīra veikšana var būt preventīva metode dažādām infekcijas slimībām, pēdu problēmām, agrīni atklājot riskus un tos novēršot. Pedikīra dizains var tikt pielāgots gan sievietēm, gan vīriešiem, un šobrīd ir pieejams viss, lai procedūru veiktu arī mājās – nepieciešamas zināšanas un attiecīgie instrumenti.

Aizsardzības pasākumi, veicot pedikīru

Pedikīra veikšana mājās var būt drošāka nekā salonā, ja viss tiek darīts pareizi, piesardzīgi, izmantojot instrumentus, kas ir domāti tikai Tavai personīgai lietošanai. Lai izvairītos no infekcijas slimībām un citām problēmām:
 1. pirms un pēc lietošanas instrumenti ir jāsterilizē vai jādezinficē;
 2. jāpārliecinās par to, vai uz pēdām nav kāda maza, atvēta brūce (būt īpaši piesardzīgam) – kāju skūšanu ieteicams veikt pēc pedikīra procedūras;
 3. pirms procedūras uzsākšanas ar ziepēm nomazgāt rokas;
 4. saudzīgi atbīdīt un griezt kāju nagu kutikulas;
 5. nelieto mākslīgos nagus, lai noslēptu nagu problēmas – pedikīra dizains var būt skaists, bet zem tā problēma var tikai saasināties;
 6. procedūras instrumenti ir tikai un vienīgi Tev.

Pedikīra veikšanas instrumenti

Pedikīra procedūra nemaz nav tik sarežģīta, ja ir attiecīgie manikīra piederumi – būtiskākie instrumenti, kas ar laiku var tikt papildināti. Pārliecinies, ka Tev ir viss nepieciešamais:
 • bļoda ar siltu ūdeni (pēdu ādu mīkstināšanai);
 • dvielis;
 • pēdu vīle (parastā vai elektroniskā);
 • pīlinga skrubis;
 • pēdu krēms (barojošs vai mitrinošs);
 • nagu šķēres;
 • nagu vīlīte;
 • nagu kutikulu atspiedējs un noņēmējs;
 • nagu kutikulu eļļa;
 • nagu lakas noņēmējs;
 • nagu lakas (bāzes, virskārtas un pamatkrāsas).
Foto: freepik.com / Freepik

Pedikīra veikšanas soļi

Ir dažādi pedikīra veidi, līdz ar to arī veikšanas soļi. Zemāk uzskaitīti būtiskākie no tiem:
 

1. Sagatavošanās

Telpā, kurā veiksi pedikīru, nodrošini atbilstošu apgaismojuma līmeni. Gaišajā dienas laikā ieteicams izmantot vismaz lokālos apgaismojumus kā stāvlampas vai galda lampas, savukārt vakarpusē izmantot lokālo un vispārējo apgaismojumu – samazināta piepūle redzei un reducēts savainošanās risks.
 
Pēc tam nepieciešams dezinficēt instrumentus – ievietojot tos tīrā traukā, pārliet ar izopropilspirtu un atstāt uz 30 minūtēm. Metāla instrumentus var arī 20 minūtes vārīt ūdenī (sterilizācija).
 

2. Kāju mērcēšana

Iepriekš sagatavotā bļodā nepieciešams ieliet siltu ūdeni un pievienot kādu ēterisko eļļu vai līdzekļus, kas ādu padara mīkstāku. To pievienošana nav obligāta – var arī mērcēt tīrā ūdenī. Kājas nepieciešams mērcēt aptuveni 10 minūtes, lai mīkstinātu kutikulas un atvieglotu to noņemšanu. Pēc tam kājas nepieciešams nosusināt sausā dvielī.
 

3. Nagu apstrāde

Vispirms vēlams atbīdīt naga kutikulu kamēr tā ir mīksta un elastīga. Mājas apstākļos nav ieteicams to griezt, jo viens nepareizs, neuzmanīgs solis var radīt iegriezumu ādā. Pēc tam apgriezt un apvīlēt nagus sev vēlamajā formā, lai pedikīra dizains būtu pārdomāts. Ieteicamā nagu forma ir kvadrātveida ar noapaļotām, novīlētām malām, jo tas arī samazina nagu ieaugšanas risku. Tālāk izmantot nagu kutikulu eļļu un iemasēt to uz naga virskārtas.
 

4. Pēdu apstrāde

Turpina ar pēdu pīlinga skrubi, kuru iespējams iegādāties vai uztaisīt pašam. Katru no pēdām apstrādā aptuveni 2 minūtes. Pēc kāju nomazgāšanas, ar pēdu vīlīti vai akmentiņu tās apstrādāt, noņemot cieto, atmirušo ādu. Noteikti pievērs uzmanību papēžiem, jo tā ir viena no daļām, kur āda ir viscietākā.
 

7. Nagu laka

Pirms pedikīra dizaina īstenošanas, nagus nepieciešams notīrīt ar nagu lakas noņēmēju, lai tie būtu attīrīti. Uzklāšanu atvieglos pirkstu atdalītāji, jo īpaši, ja kāju nagi ir ļoti mazi. Vispirms sākt ar bāzes nagu lakas uzklāšanu. Pēc pāris minūtēm var klāt īsto krāsas kārtu (vienā kārtā vai dubultā). Visbeidzot klāj virsējo kārtu – ieteicams gaidīt vismaz 15–20 minūtes, lai tā kārtīgi nožūst.
 

8. Barojošu un mitrinošu produktu lietošana

Kad nagu laka ir nožuvusi, pēdas ieziež ar barojošu vai mitrinošu krēmu. Tas nepieciešams, lai pēdu āda pēc procedūras nepaliktu tikpat cieta, sausa, kā bija pirms tam.
 
Foto: freepik.com / Freepik

Nagu lakas izvēle pedikīra dizainam

Izvēle par labu kādam no nagu lakas toņiem var būt atkarīga no Tavas ādas krāsas (lai labāk ar to saskanētu), apģērba, īpaša notikuma, šī brīža trendiem un citiem faktoriem. Pedikīra dizains var tikt pielāgots ikviena vēlmēm un vajadzībām. Vasarā vienmēr aktuāli ir košie toņi, kā sarkana un rozā krāsa. Šobrīd izteikta tendence ir neona krāsas, vēsi zilie un zemes toņi.
 

Pedikīra dizains – krāsu kombinācijas:

 • dabiskas krāsas (pasteļtoņi, neitrālie toņi) – rada neuzkrītošu, sakoptu un pārdomātu izskatu ar toņiem, kas neizceļas;
 • košas krāsas (neona, tumšie un piesātinātie toņi) – nodrošina rotaļīgu, bet reizē arī elegantu izskatu;
 • akcenti (zelts, gliteri) – piešķir mirdzumu, izsmalcinātību pat ar vismazākajiem akcenta elementiem;
 • franču manikīrs – klasika, ar kuru nevar nošaut greizi.
Atceries – ja plāno valkāt slēgtus apavus, nagu lakai ir jābūt īpaši noturīgai! Vai Tev šis raksts bija noderīgs? Ielūkojies 1a.lv mājaslapā, kur atradīsi nepieciešamos piederumus, lai pedikīra procedūra un pedikīra dizains tiktu īstenots. Lai skaista un krāsām pielieta vasara!
Dizaina aksesuāri Elegant Touch Pre Glued Nail Gems Jewel Tones

Dizaina aksesuāri Elegant Touch Pre Glued Nail Gems Jewel Tones

4,60 / gab.
Manikīra un pedikīra piederumi Osom Professional Paraffin Bath

Manikīra un pedikīra piederumi Osom Professional Paraffin Bath

32,12 / gab.
Manikīra un pedikīra piederumi OPI Dual Sided Foot File Disposable Grit Strips

Manikīra un pedikīra piederumi OPI Dual Sided Foot File Disposable Grit Strips

34,96 / gab.
Manikīra un pedikīra piederumi Homedics MAN-1700-EU, 8 gab.

Manikīra un pedikīra piederumi Homedics MAN-1700-EU, 8 gab.

34,00 / gab.
Manikīra un pedīkīra komplekts Compact, rozā

Manikīra un pedīkīra komplekts Compact, rozā

7,69 / gab.
Pēdu kopšanas ierīces uzgalis OPI Pro Spa 120-Grit, 20 gab.

Pēdu kopšanas ierīces uzgalis OPI Pro Spa 120-Grit, 20 gab.

34,96 / gab.