"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Soļu skaitītājs telefonā: astoņas labākās lietotnes 2021. gadā

soļu skaitītājs telefonā
Foto: Unsplash.com

Kustības ir dzīvības pamats – to zina ikviens no mums. Bet kā zināt, vai ikdienā aktivitāšu ir pietiekami daudz? Ērtākais un vienkāršākais veids, kā to noskaidrot – izmantojot kādu no lietotnēm, kas pieejamas viedtālruņos. Apskatīsim populārākos variantus šī raksta ietvaros, kā arī raksta nobeigumā pastāstīsim par kādu lietotni, kas nodrošinās papildu motivāciju izkustēties pēc iespējas biežāk!

Kādas priekšrocības sniedz regulāras pastaigas?

Ja vēl neesi sevi pārliecinājis regulāri doties garākās pastaigās un pārgājienos, esam sagatavojuši sarakstu ar septiņām priekšrocībām, ko šādas aktivitātes spēj sniegt:
  • Liekā svara samazināšana – lai gan aktīva sportošana liekā svara samazināšanai palīdz labāk, arī pastaigu laikā tiek sadedzināts visai ievērojams kaloriju daudzums;
  • Sirds veselības uzlabošana – pastaigas palīdz samazināt paaugstināta asinsspiediena risku, kā arī uzlabo asinsriti, kas sirdij nāk tikai un vienīgi par labu;
  • Locītavu sāpju samazināšana – staigāšana locītavām palīdz, jo pastaigas laikā tās tiek ieeļļotas, kā arī tiek nostiprināti muskuļi, kas atbild par locītavu atbalstu;
  • Uzlabota imunitāte – regulāras pastaigas svaigā gaisā palīdz norūdīties un uzlabot imunitāti, kas šobrīd ir īpaši aktuāli;
  • Palielināta enerģija – kārtīga pastaiga spēj iedot enerģijas lādiņu vairākām stundām; to palīdz nodrošināt skābeklis, kas pastaigas laikā aktīvi cirkulē asinīs;
  • Uzlabots garastāvoklis – vairākos pētījumos apstiprinājies, ka pastaigas spēj samazināt trauksmes sajūtu, depresijas simptomus, kā arī sliktu noskaņojumu. Tāpat pastaigas palīdz uzlabot pašvērtējumu;
  • Attīstīta kāju muskulatūra – loģiski, ka, regulāri dodoties garās pastaigās, kāju muskuļi (un ne tikai) tiks aktīvi nodarbināti. To īpaši iespējams izjust, staigājot pa apvidu ar izteiktu reljefu.
soļu skaitītājs telefonā
Foto: Unsplash.com

Turklāt šīs nav vienīgās priekšrocības, ko sniedz pastaigas. Sākot ar radošuma pieplūdumu un beidzot ar samazinātu risku saslimt ar onkoloģiskām slimībām vai demenci – pētījumos par staigāšanas pozitīvajām iezīmēm tiek izcelti neskaitāmi ieguvumi. Tāpēc secinājums ir viens – laiks kustēties!

Astoņas lietotnes, kas palīdz uzskaitīt aktivitātes un motivē būt sportiskākam

Lietotne – soļu skaitītājs telefonā vienlaicīgi pilda vairākas noderīgas funkcijas: gan aktivitāšu uzskaiti, kas ļauj saprast, cik daudz laika patiešām tiek veltīts aktivitātēm, gan motivē mūs izkustēties arvien biežāk un vairāk. Tāpēc, ja vien tavā rīcībā ir viedtālrunis, būtu grēks šādu lietotni neizmantot! Izvēles iespējas ir ļoti plašas, tāpēc esam apkopojuši astoņas, mūsuprāt, vērā ņemamas lietotnes.

1. Strava

Ļoti iecienīta lietotne gan skrējēju, gan riteņbraucēju vidū. Bezmaksas versijā ietilpst iespēja fiksēt aktivitātes, kā arī dalīties ar tām. Savukārt, maksājot 7,99 eiro mēnesī,  iespējama maršruta plānošana, pulsa analīze, iespēja sacensties ar draugiem vai saviem iepriekšējiem sasniegumiem, mērķu izvirzīšana, un daudzas citas noderīgas funkcijas. Bieži vien pieejamas arī atlaides; piemēram, šī raksta tapšanas brīdī, abonējot lietotni uz 12 mēnešiem, ikmēneša maksa ir vien apaļi pieci eiro mēnesī.

Pieejama: iOS un Android

2. Fitbit

Lai gan Fitbit aplikācija primāri paredzēta lietotājiem, kuru īpašumā ir Fitbit pulkstenis vai viedā aproce, tā nodrošina lielisku pieredzi arī tiem, kuriem šādas ierīces vēl nav. Lietotnē vari izvēlēties vairākus aktivitāšu veidus, piemēram, iešanu, skriešanu vai pārgājienu, turklāt, izmantojot tevis norādītos datus par savu augumu, svaru, dzimumu un vecumu, tā aprēķina, cik daudz kalorijas katru dienu esi patērējis. 

Ļoti noderīga var būt arī karte, kurā pēc treniņa detalizēti iespējams aplūkot, kur vedis tavs ceļš. Savukārt, ja tev jau ir atbilstoša Fitbit ierīce, aplikācijā vari pārraudzīt arī savu miega ciklu un ķermeņa svaru. Vēl lietotnē vari detalizēti uzskaitīt savas ēdienreizes un uzstādīt dažādus mērķus. Par sasniegtajiem mērķiem saņemsi nozīmītes, un ar tiem varēsi dalīties savu draugu starpā. Aplikācijas datiem un iestatījumiem vari piekļūt arī no datora.

Pieejama: iOS un Android

3. Rexona500

Ja vēlies izmantot ļoti vienkāršu lietotni, Rexona5000 noteikti neliks vilties. Ja esi gana attapīgs, sapratīsi, ka aplikācijas galvenais mērķis ir likt ik dienu pieveikt 5000 soļus, un par progresu pavēstīs ļoti vienkārši saprotams interaktīvs aplis, lietotni ieslēdzot. Vēl tajā pieejami dažādi izaicinājumi, turklāt par to izpildīšanu vari saņemt arī balvas! Izaicinājumu pildīšanā iespējams uzaicināt arī draugus, turklāt papildu motivāciju dos divi dažādi topi. Vienā no tiem iespējams redzēt kopējo pieveikto soļu skaitu visu lietotāju vidū, bet otrā – rezultātus draugu starpā.

Pieejama: iOS un Android

4. Apple Health

Vēl viena ļoti vienkāršota lietotne, turklāt tās pluss – tev nav nepieciešams pirms katras aktivitātes telefonam paziņot, ka tā sākusies, jo Apple Health, tāpat kā Rexona5000, tavus soļus skaita ikvienā brīdī. Kā jau tas pierasts Apple lietotnēm, arī Apple Health ir ļoti pārskatāma un izceļas ar glītām diagrammām, kurās ērti pārlūkot veikto soļu skaitu un pievārēto attālumu pa dienām, mēnešiem un gadiem. Turklāt, aplikāciju savienojot ar citām ierīcēm, piemēram, Apple viedpulksteni, vari iegūt noderīgus papildu datus, piemēram, par tava miega režīmu. Taču ņem vērā – šī lietotne ir pieejama tikai iPhone lietotājiem.

Pieejama: iOS

5. Google Fit

Ērti saprotama lietotne, kurā pieejams viss, kas tev nepieciešams: noietā distance, veiktie soļi, sadedzinātās kalorijas, kā arī laiks, cik ilgi esi bijis aktīvs. Lai motivētu tevi kustēties pēc iespējas vairāk, Google Fit piedāvā nopelnīt sirds punktus jeb Heart Points. Vēl lietotnē iespējams izvirzīt dažādus mērķus, turklāt to iespējams sinhronizēt ar daudzām citām lietotnēm, piemēram, jau nosaukto Strava.

Pieejama: iOS un Android

6. Runkeeper

Viena no šobrīd aktuālākajam sporta lietotnēm, par ko liecina arī fakti. – 2020. gada aprīlī reģistrāciju skaits lietotnē pieauga par 667%, bet gada griezumā lietotāju pieaugums sasniedza 252%, vēsta portāls Women’s Health. Ar aplikācijas palīdzību, protams, iespējams veikt visas ierastās darbības, taču ļoti noderīga sadaļa ir savu mērķu izvirzīšana, kurus lietotne arī centīsies palīdzēt sasniegt. Azartiskākajiem cilvēkiem savukārt patiks sacensību sadaļa, kurā regulāri iespējams sacensties ar citiem skrējējiem no visas pasaules. 

Ja esi gatavs maksāt 40,99 eiro gadā vai 9,99 eiro mēnesī, vari abonēt Runkeeper Go versiju, kurā pieejamas noderīgas papildu funkcijas, piemēram, personalizēti treniņu plāni, kas tiek pielāgoti tevis izvirzītajiem mērķiem, iespējām un ikdienas grafikam. Tāpat pieejami padziļinātāki dati, kā arī Live Tracking funkcija, kas ļauj skrējienu vai citu aktivitāti tiešraidē translēt saviem draugiem un ģimenes locekļiem.

Pieejama: iOS un Android

7. Adidas Running

Iepriekš šī lietotne bija zināma kā Runtastic, taču kopš tās pārdēvēšanas nekas daudz nav mainījies. Lietotnē joprojām iespējams reģistrēt savus treniņus un pastaigas, pēcāk aplūkojot dažādus datus, piemēram, ātrumu un veikto distanci. Ja vēlies papildu motivāciju, izmanto balss asistentu jeb treneri, kas ik pēc noteikta laika dos informāciju par aktivitāti un motivēs tevi doties tālāk. Par motivāciju parūpēsies arī dažādie izaicinājumi un iespēja uzstādīt savus mērķus.

Iegādājoties Premium versiju, atradīsi treniņu plānus, kurus iespējams pielāgot gan svara zaudēšanai, gan konkrētas distances pieveikšanai vai, lai iemācītos pareizi skriet. Turklāt, ja tev patīk arī fitnesa treniņi, Premium iegāde ļaus izbaudīt arī adidas Training lietotnes bonusus. Abonēšanas maksa ir 19,90 eiro par trīs mēnešiem, 35,90 eiro par sešiem mēnešiem vai 49,90 eiro par vienu gadu.

Pieejama: iOS un Android

8. Footpath Route Planner 

Nedaudz atšķirīga lietotne no visām iepriekš nosauktajām. Tajā tu vari aptuveni, ar vienu pirksta vēzienu iezīmēt maršrutu, un aplikācija uzreiz izveidos detalizētu pastaigas plānu. Piefiksēta, protams, tiks arī distance, un iPhone 11, kā arī citu modeļu iOS lietotājiem pieejama navigācija ar balss norādēm. Android lietotājiem šo funkciju paredzēts piedāvāt 2021. gada pavasarī.

Pieejama: iOS un Android

Rimi Riga Marathon's Virtual Running Club: lietotne papildu motivācijai

Ja tevi motivē dažādi izaicinājumi, sacensības un balvas, Rimi Riga Marathon's Virtual Running Club ir tieši tas, ko tu meklē! Tajā regulāri atrodami dažāda veida izaicinājumi, piemēram, mēneša laikā pieveikt noteiktu kilometru skaitu vai nedēļas laikā vismaz trīs reizes aktīvi izkustēties ilgāk par stundu. 

Praktiski visiem izaicinājumiem ir arī balvu fonds, proti, kad tie noslēgušies, tu vari iegūt visai noderīgas lietas, piemēram, sporta uztura grozus, dāvanu kartes sporta preču veikalos, bezmaksas dalību maratonos, u. c. Dažkārt tiek izlozētas arī īpaši vērtīgas balvas, piemēram, sporta pulkstenis, kas, starp citu, tev ļauj mērīt aktivitātes bez viedtālruņa palīdzības. Vēl par aktivitāšu veikšanu lietotāji saņem punktus, kurus pēc tam iespējams iemainīt pret noderīgiem atlaižu kodiem (šī raksta tapšanas brīdī atsevišķām precēm un pakalpojumiem pieejama pat 50% atlaide).

Turklāt, lai Rimi Riga Marathon's Virtual Running Club piedalītos izaicinājumos un krātu punktus, nav atsevišķi jālejupielādē lietotne. Atliek vien reģistrēties un piesaistīt savam profilam kādu no soļu skaitīšanas / skriešanas lietotnēm (Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, adidas Running, MapMyRun, Ride, Walk, Coros, Runkeeper, Health Mate, Rouvy, Decathlon Coach, Tomtom vai Movescount (Suunto)), un pēc aktivitātes veikšanas dati automātiski tiks sinhronizēti ar tavu Rimi Riga Marathon's Virtual Running Club profilu. Ar visu informāciju savukārt varēsi iepazīties gan savā viedierīcē, gan MacBook Air vai jebkurā citā datorā. Turklāt tas viss – par baltu velti!

Arī tu vēlies vairāk laika pavadīt pastaigājoties svaigā gaisā vai dodoties skrējienos? Visu, kas tam nepieciešams, atradīsi 1a.lv internetveikalā – sākot ar piemērotu apģērbu un apaviem un beidzot ar mobilo telefonu vai sporta pulksteni, kas veiktās aktivitātes piefiksēs!

Mobilais telefons Samsung Galaxy S20 FE SM-G780, zaļa, 6GB/128GB

Mobilais telefons Samsung Galaxy S20 FE SM-G780, zaļa, 6GB/128GB

526,21 / gab.
12 mēn. bezprocentu līzings
Mobilais telefons Apple iPhone 12, sarkana/64GB

Mobilais telefons Apple iPhone 12, sarkana/64GB

770,00 / gab.
Mobilais telefons Apple iPhone 12 mini, melna/128GB

Mobilais telefons Apple iPhone 12 mini, melna/128GB

737,00 / gab.
Mobilais telefons Samsung Galaxy S20 FE SM-G780, zaļa, 6GB/128GB

Mobilais telefons Samsung Galaxy S20 FE SM-G780, zaļa, 6GB/128GB

526,21 / gab.
12 mēn. bezprocentu līzings
Mobilais telefons Apple iPhone 12, sarkana/64GB

Mobilais telefons Apple iPhone 12, sarkana/64GB

770,00 / gab.
Mobilais telefons Apple iPhone 12 mini, melna/128GB

Mobilais telefons Apple iPhone 12 mini, melna/128GB

737,00 / gab.