Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Tvaika nosūcēji ar ogles filtru – atsauksmes un ieteikumi

Attēls: Pixabay.com, renateko
 
Nosēdumi un mitrs gaiss, ko rada tvaiki – tas viss var atturēt no regulāras ēdiena gatavošanas mājas apstākļos. Taču tam ir lielisks risinājums – tvaika nosūcējs, kas ļauj uzturēt virtuvi tīru jebkurā ēdiena gatavošanas reizē. Kādas ir tvaika nosūcēju ar ogles filtru atsauksmes un ieteikumi piemērota aprīkojuma iegādei? Uzzini mūsu speciālistu sagatavotajā rakstā!

Kas ir tvaika nosūcēji ar ogles filtru?

Tvaika nosūcēji ir tās ierīces, bez kurām mūsdienu virtuves iekārta nav iedomājama – tie samazina radītos nosēdumus un ļauj viegli, ērti gatavot visa veida ēdienus savā virtuvē. Viens no šādas sadzīves tehnikas veidiem ir tvaika nosūcēji ar ogles filtru. Tos raksturo:
 • recirkulācijas režīms, kas nozīmē, ka ierīce uzsūc mitro, aromātu piepildīto gaisu, tad, izmantojot ogles filtru, to attīra un izvada telpā;
 • ogles filtrs (vai vairāki – atkarīgs no izvēlētās ierīces tehniskās specifikācijas), kas nodrošina efektīvu, vienkāršu uzsūktā gaisa attīrīšanu ierīcē.

Kā darbojas ogles filtri un cik bieži tie jātīra?

Ogles filtri ir šādu tvaika nosūcēju darbības pamatā. Būtiski atcerēties, ka ražotājs ne vienmēr ierīces komplektācijā iekļauj ogles filtrus, tāpēc pirms iegādes pievērs tam uzmanību. Vajadzības gadījumā tos ir iespējams iegādāties atsevišķi.
 1. Ogles filtru nomaiņa jāveic regulāri – ja tas netiks darīts, arī aromātu uzsūkšana nebūs tik efektīva kā cerēts.
 2. Ogles filtru darbības ilgums ir atkarīgs no vairākiem ietekmējošiem faktoriem, piemēram, ēst gatavošanas biežuma un intensitātes, bet vidēji filtru nomaiņa jāveic aptuveni 2-4 reizes gadā
 3. Izmaksas par filtru iegādi ir salīdzinoši zemas. To cena par vienu filtru ir sākot no dažiem eiro.
 4. Šādi filtri nav mazgājami, tāpēc nav izmantojamii atkārtoti. Tos pēc nomaiņas ieteicams izmest sadzīves atkritumu tvertnēs, nodrošinot, ka tie nenokļūs apkārtējā vidē. 
Attēls: Unsplash.com, Clayton

Kādas ir ogļu filtru priekšrocības salīdzinājumā ar citiem filtriem?

Ņemot vērā konkrētā tvaika nosūcēja specifiku, piedāvājumā pieejami dažādi filtri, piemēram, universālais, ogļu vai tauku filtrs. Kādas ir ogļu filtra priekšrocības, salīdzinot ar citiem filtru veidiem? 
 1. Viegli uzstādāms. Nepieciešams vien izņemt veco filtru un tā vietā ievietot jaunu – nav vajadzīgi skrūvgrieži vai specifiskas atslēgas.
 2. Ērti maināms. Ogles filtri atrodas ērti pieejamā vietā, kas ļauj nomaiņu veikt jebkuram.
 3. Izdevīgs. Īpaši noderīgs šāds filtrs ir tiem, kuri gatavo retāk, jo tad nomaiņa jāveic retāk. Tā kā filtri nav ļoti dārgi, tie gada griezumā sanāk salīdzinoši izdevīgi, neradot lielus tēriņus.

Latvijas likumdošana attiecībā uz tvaika nosūcējiem

Tvaika nosūcējiem ar ogles filtru atsauksmes pieejamas arvien vairāk kopš 2019. gada, kad Latvijas valsts likumdošanā noteiktās izmaiņas radīja daudziem dzīvokļu īpašniekiem vajadzību pēc šāda tipa tvaika nosūcējiem. Kāpēc tā?
 
Attēls: Unsplash.com, Sidekix Media
 
Stājoties spēkā jaunajiem ugunsdrošības noteikumiem, kopš 2019. gada ir aizliegts izmantot tvaika nosūcēju, kurš tiek pievienots ventilācijas kanālam, izmantojot gāzes plīti. Šāda sistēma bija izplatīta dzīvokļu ēkās, kā rezultātā jau divus gadus nākas domāt par citām alternatīvām. 
 • Viena no iespējām – gāzes plīts aizstāšana ar citiem iespējamiem variantiem. 
 • Otra iespēja – pārbūvēt ventilācijas sistēmu, kas ir dārgi un laikietilpīgi.
 • Trešais, izdevīgākais variants – iegādāties tvaika nosūcēju ar ogles filtru, kas nepieprasa pieslēgšanos ventilācijas sistēmai, jo tas uzsūkto gaisu pēc attīrīšanas izvada atpakaļ virtuvē.

Vai tvaika nosūcējs ar ogles filtru ir efektīvs?

Jā, tas spēj efektīvi attīrīt gaisu ēst gatavošanas laikā. Jāsaprot, ka šāda nosūcēja efektivitāti, galvenokārt, ietekmē tieši ogles filtra darbība – ja tas nebūs ilgi mainīts un kļūs piepildīts ar nosēdumiem, aromātu un daļiņu uzsūkšana netiks veikta pilnvērtīgi. 
 
To var izmantot, lai savāktu izdalījumus, ko rada ēdiena gatavošana uz:
 • elektriskā plīts, kas pieejama dažādās variācijās, piemēram, ar keramisko virsmu;
 • indukcijas plīts, kura uzsilst salīdzinoši ātrāk par cita veida plītīm un ir energoefektīvākais variants maltītes pagatavošanai. 

3 ieteikumi piemērota tvaika nosūcēja izvēlei

Lai iegādātos savām vēlmēm piemērotāko tvaika nosūcēju ar ogles filtru, iesakām ņemt vērā šos ieteikumus, pievēršot uzmanību jaudai, stiprinājumam un trokšņu līmenim.
 
Attēls: Unsplash.com, Andrea Davis
 

1. Jauda

Lai nodrošinātu, ka ierīce spēj efektīvi savākt gaisu, būtiski iegādāties pietiekami jaudīgu tvaika nosūcēju. Mazai virtuvei vari iegādāties ierīci, kuras jauda ir līdz 200 m3/h, taču lielākai telpai, kurā ēst gatavošana norit intensīvāk, ieteicamā jauda ir sākot no 400 m3/h;
 

2. Stiprinājuma veids

Ņemot vērā savas virtuves interjeru, izvēlies starp vienu no modeļiem – brīvi stāvošu vai iebūvējamu. Brīvi stāvoši tvaika nosūcēji ar ogles filtru tiek montēti pie sienas – šāda tipa ierīces ir populārākas, jo to uzstādīšana ir salīdzinoši ērtāka nekā iebūvējamiem modeļiem, kā arī tie ir piemēroti mazāka izmēra virtuvēm.
 
Iebūvējami nosūcēji ar ogles filtru ir mazāk izplatīti, taču virtuves dizainā izskatās estētiskāk, jo ir paslēpti no citu acīm. Šādu ierīču priekšrocība ir izvelkamais panelis, kas ļauj palielināt darba virsmu ēst gatavošanas laikā.
 

3. Trokšņu līmenis

Lai nodrošinātu pēc iespējas augstāku komfortu, arī trokšņa līmenim, ko izsaka decibelos (dB), ir liela nozīme. Skaļāki tvaika nosūcēji var traucēt ēst gatavošanu, nogurdināt, kā arī liegt to izmantot sev vēlamajā laikā, piemēram, ja tuvumā guļ bērns. 
 • Zemāks trokšņu līmenis būs iebūvējamiem modeļiem, jo to radīto skaņu absorbē virtuves iekārta, kurā tas ir iestrādāts.
 • Salīdzinoši klusi būs tie modeļi, kuriem norādītais trokšņu līmenis ir robežās līdz aptuveni 45 dB. Ar tādu ierīci varēsi gatavot ikvienā diennakts laikā, nesatraucoties par diskomforta radīšanu.
Attēls: Unsplash.com, Sidekix Media

Tvaika nosūcējiem ar ogles filtru atsauksmes ir būtiskas!

Kā ikvienai sadzīves tehnikai, arī tvaika nosūcējiem tieši atsauksmes ir viens no būtiskiem aspektiem, kas palīdz veikt īsto izvēli, jo klientu pieredze vislabāk spēj raksturot konkrētu modeļu darbību realitātē. Tvaika nosūcējiem ar ogles filtru atsauksmes 1a.lv interneta veikalā ir pieejamas: 
 • katra produkta aprakstā, kur pircēji, ja vēlas, var novērtēt preci;
 • kārtojot preces pēc popularitātes – nereti biežāka klientu izvēle signalizē par kādas konkrētas preces kvalitāti. Cilvēki labprāt dalās ar labiem ieteikumiem draugu, kolēģu un radinieku vidū, tādējādi popularizējot konkrētu modeli vai zīmolu.
Tāpat tvaika nosūcējiem ar ogles filtru atsauksmes nereti atrodamas ražotāju mājaslapās, kur klienti piešķīruši produktam zvaigznes (no 1 līdz 5) vai dalījušies ar vērtējumu komentāra veidā.

Populārākie zīmoli 1a.lv

Mūsu interneta veikalā meklē visus populārākos tvaika nosūcēju ražotājus, kura produkti nepievils, ļaujot efektīvi attīrīt māju no ēdiena un ūdens daļiņām, kas radušās maltītes gatavošanas laikā. Plašajā piedāvājumā atradīsi tvaika nosūcējus no Akpo, Faber, Edesa, Bosch, Electrolux un citiem atzītiem zīmoliem.
 
Vai Tev raksts noderēja? Dalies ar to savos sociālo tīklu profilos!
Tvaika nosūcējs Turboair Kitty BL/A/60

Tvaika nosūcējs Turboair Kitty BL/A/60

160,90 / gab.
Tvaika nosūcējs Beko CFB6310X

Tvaika nosūcējs Beko CFB6310X

57,00 / gab.
Tvaika nosūcējs Standart Carnetto 2010 W 60

Tvaika nosūcējs Standart Carnetto 2010 W 60

163,30 / gab.